Jautājumi sakarā ar akvārija iekārtošanu

Rietzs
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 2
Pievienojies: Tr Aug 30, 2017 11:35 pm

Jautājumi sakarā ar akvārija iekārtošanu

Atbildēt Rietzs » Cet Aug 31, 2017 12:07 am

Tātad, nezināju kur šo tēmu likt, tāpēc ieliku te.

Jau aptuveni gadu ir akvārijs, 54L, ir vēlme mainīt daudz ko, tādēļ rodas neskaidri jautājumi.
Pašreizēji akvārija iemītnieki ir 3 koridorsamiņi, 3 šķēpneši, un pavisam nesen tika ielaisti 2 danio. Tad nu te uzreiz rodas jautājums.

1. Kāds ir aptuvenais skaits zivju šāda tilpuma akvārijā, jo cik saprotu 2 danio būtu diezgan vientuļi, kā arī 3 šķēpneši? Zivju aptuvenie izmēri ir 2-5cm.

2. Nesen Berģu Depo iegādājos trīs augus. - Eleocharis acicularis, Microsorium Windelow, Alternanthere Rosaefolia. Meklēju kaut ko angļu forumos par šiem augiem, neko dižu neatradu, varbūt kādam šeit ir bijis kontakts ar kādu no šiem augiem? Augi nāca tādos kā ''spainīšos'' un iekšā spainīšus bija kaut kāda vate, cik saprotu augi ir jāņem ārā no vates, bet nebojājot vai nenoraujot kādu sakni, noņemt vati pilnībā ir praktiski neiespējami, vai vate ir jādabū pilnībā nost no auga saknēm, un kā to izdarīt, vai tomēr nekas, ja nedaudz vates paliek?

3. Pērkot akvāriju līdzi nāca gan filtrs, gan sildītājs, vāks un lampas. Līdz šim tehnika dara savu darbu un kalpo labi. Filtrs ir iekšējais, firmu nezinu, neatceros. Doma ir pāriet uz ārējo filtru un vai tas ir nepieciešams? Ja ir, kāds filtrs būtu labākais šāda tilpuma kastei. Par sildītāju nekādu sūdzību nav, cik lasīju tad veci sildītāji varot ''uzvārīt'' ūdeni. Pagaidām tas dara savu darbu un nekādu problēmu nav bijis, bet nevēlos riskēt, kādu sildītāju ieteiktu? Lampas arī būtu tākā jau pēdējais laiks mainīt vai tomēr nevajag? Firmu nezinu, neko nezinu, atvainojos.

4. Akvārija grunti arī vēlētos nomainīt, līdz šim ar nekādu zemgrunts mēslojumu vai kaut ko tamlīdzīgu nav bijusi saskarsme. Kāds skaitās labs, un kādu jūs no savas pieredzes ieteiktu? Kā arī kur var to iegādāties? Un kāds būtu labākais veids kā nomainīt grunti, neskarot akvārijā esošās baktērijas? Mans variants ir noliet spaiņos pēc iespējas vairāk pašreizējā ūdens, zivis ar augiem salikt spaiņos, veco grunti izņemt ārā, ieklāt mēslojuma kārtu un jauno grunti pa virsu?

Pagaidām, tas arī viss, ja radīsies vēl kādi jautājumi, rakstīšu.
Paldies jau iepriekš.
mareksmareks
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 34
Pievienojies: Cet Feb 02, 2017 6:38 pm

Re: Jautājumi sakarā ar akvārija iekārtošanu

Atbildēt mareksmareks » Cet Aug 31, 2017 8:59 pm

Atbildēšu tikai to ko zinu.
Par augiem no Depo. Esmu tur šo to pircis un man ir kaut kāda aizdoma, ka tie latīniskie nosaukumi tur ir drusku tā kā neprecīzi vai šķērsām, jo es arī saskāros ar faktu, ka info par tiem augiem ir maz. Neticas, ka Depo tur tirgo kaut kādus ārkārtīgus retumus.
Par to vati. Jā, tā vate ir jānotīra. Jācenšas dabūt nost pēc iespējas vairāk. Galvenais pacietību. Taču ja kaut kādi sīki krikumi paliek, tas nekas. Nekas īpaši slikts no tās vates nav, bet labs arī ne.
Par filtru - vienk. skaties atbilstošam tilpumam, bet ņem tādu, kuram tā apakšējā robeža ir no 50-55 l. Un neņem jau nu gluži pašu lētāko. Tāpat īpaši dārgs viņš nebūs.

Par filtriem. Droši vien, ka var iztikt ar iekšējo, bet es nopietnāk izsvērtu variantu par ārējo, kas karinas uz aizmugurējā stikla. Tad tas neaizņem vietu. Vienīgi, ka tur ir problemātiskāsar to plūsmas veidošanu akvārijā. Tad varbūt jāieliek papildus kāds mazs sūknītis, lai trenkā ūdeni pa akvāriju. Doma ir tāda, ka akvārijs jau tā nav liels un katrs pribambass noņem relatīvi daudz brīvās vietas. Es laikam esmu tāds gleznas skatītājs, man svarīgi, ka nekā lieka bildē nav.

Par lampām gaidi atbildi no Haxiz. Viņš ir apgaismojuma guru.

Par grunts maiņu. Tavs plāns izskatās sakarīgs. Tajā burkā kurā liksi zivis, ieliec arī filtru. Tikai noteikti pirms tam sagatavo jauno grunti (nomazgā. 1/3 daļu sajauc ar mēslojumu) un darbojies. Palasi izceltos rakstus iesācēju sadaļā.
Man zemgrunts mēslojumam ieteica JBL florapol. Tikai jāatceras, ka ar sifonu nevarēs vairs dragāt kā iepriekš.
Rietzs
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 2
Pievienojies: Tr Aug 30, 2017 11:35 pm

Atbildēt Rietzs » Cet Aug 31, 2017 9:17 pm

JBL CristalProfi e702 greenline new? Ko sakat par šādu variantu?
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 814
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 53

Atbildēt Ined » Piekt Sep 01, 2017 2:11 pm

Augu aprakstus sameklēt ir vieglāk par vieglu. Piemēram, sāc ar šo te http://www.aquaticplantcentral.com/forumapc/plantfinder
Var uzlikt meklētājā pēc alfabētiskā rādītāja, un, zinot sugas nosaukumu kaut aptuveni, kaut vai dažus pirmos burtus, var meklētajā tos ierakstīt un tad jau parādīsies saraksts, kurā atradīsi pat kļūdaini uzrakstītus augus. Var skatīties pēc bildēm un salīdzināt ar savējiem utt.
Pareizie nosaukumi šiem Depo augiem - latīniski - angliski
Eleocharis acicularis - Dwarf hairgrass, Alternanthera reineckii rosaefolia - Magenta water hedge, Microsorum pteropus `Windelov` - Java fern
Diezgan viegli audzējamie, bet eleoharim tomēr gaismu kaut cik vajadzēs, arī alternantēra zem gadu vecas luminiscentās neaugs, jānomaina lampa pret svaigu. Ja tā led lampa, tad kā nu kura, bet standarta akvāriju standarta vākos nekādas labās komplektācijā nav tāpat. Sūnām un papardēm vēl derēs, bet daudzi augi zem tādām led neaugs un nīkuļos. Ja tiešām gribi skaistus gaismas prasīgos augus, vajadzēs lampas nomainīt pret sakarīgākām. Tieši kādām - atkarīgs no pašiem augiem un vai papildus CO2 liksi klāt un uzdzīsi augšanu.
Ja citi augi nav vairs plānoti, tad pēc tā pagaidām nav nekādas vajadzības, šie augi augs tāpat. Arī zemgrunts auglīgais slānis šiem te nav nepieciešams, nesifonē zivju kakas pie saknēm un auglīgums gruntī pats saradīsies. Ja liek apakšā auglīgos slāņus, tad ir arī jāstāda attiecīgi uzreiz daudz augu, kuri barojas caur saknēm, sākumā arī vajadzēs biežākas ūdens maiņas, citādāk saaugs tik aļģes. Eleoharim grunti labāk vajag smalku. Alternantērai Depo varēji nopirkt sauszemes dzinumus, kas tikai bija ielikti ūdenī, lai iztirgotu. Tad tie jāpieradina pie ūdens, papeldinot brīvi virspusē akvārijā pāris nedēļas, kamēr vecās lapas nopūst un izaug vietā jaunas jau zemūdens lapas un izaug jaunas saknes. Tad ar akmeni vai kādu kāsi piespiež pie grunts un ļauj, lai tur iesakņojas. Citādāk var sapūt. Javas paparde - augs visur, gaisma arī nav īpaši svarīga, papildus mēslošana ne tik, tikai nestādi gruntī. Piesien pie akmeņa, saknes vai piesūcekņa un noliec karāties brīvi ūdenī vai uz grunts. Visas veikala akmens vates ir jātīra nost. Ieliec šķīvītī ūdenī un tad ar pirkstiņiem lobi visu nost. Tā vieglāk, nekā sausus tīrīt. Sakņu galus var arī apgriezt, tāpat augs vietā jaunas saknes.
Zivju izvēle - kas jau katram patīk, tas patīk. Tikai šķēpneši spēj ātri piepildīt jebkuru tilpumu akvārijus. Danio - 2 ir daudz par maz, vajag vismaz kādus 10, tad tikai redzēsi kā tās normāli uzvedas un nekaujas.
Ārējie filtri - ļoti laba izvēle, atbrīvos iekšpusi no neglītām plastmasām un arī attīrīšana būs jūtami labāka, varēsi vairāk zivju atļauties. CP greenline new man nav, nezinu, cik tas modelis konkrēti ir labs, bet principā jau JBL filtri ir kvalitatīvi, vieni no labākajiem par sakarīgu cenu.
Sildītājam ražotāja firma ir ļoti svarīga, citādāk jebkurā brīdī var sanākt zivju zupa. Te noteikti taupīt nevajag. Nopērc kaut ko no Eheim, JBL vai Hydor ražojumiem.
DainaZZZ
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 39
Pievienojies: Tr Mai 24, 2017 8:24 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 57

Atbildēt DainaZZZ » Otr Sep 05, 2017 4:13 pm

1. Ja joprojām vēl nav izlemts par filtru, par JBL CristalProfi greenline varu teikt tikai to labāko. Pirms 3 mēnešiem bija jārisina šis jautājums spiestā kārtā. Te nu ir vērts sazināties ar Haxiz. Man gan uz 100 L ir e401, jo nebija rēķinātas papildus zivis esošajām (kompānija pārcēlās no mazāka akvārija uz lielāku). Nebiju domājusi, ka pieaugušas zivis var izdomāt augt - nu sāku prātot, ka sāk izskatīties tā kā pēc pārapdzīvotības.

2. Par augiem - Alternanthera reineckii rosaefolia no Depo - ikkurāt otro nedēļu kā iestādīta akvārijā. Pirms tam laika trūkuma pēc vēl nedēļu peldējās citā traukā. Pēc Ined rakstītā tagad saprotu, kāpēc gandīz pusi lapu pamazām nometa. Lai gan, ja godīgi jāsaka - pērkot nočekoju, ka visi auga dzinumi bija biezi apauguši ar saknēm, tātad droši vien jau tur bija peldējušies kādu laiku. Pašlaik izskatās, ka ar katru dienu mazāk lapiņas izzvejoju. Es gan to sākumā noliku uz gaismu.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3056
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 51

Atbildēt Haxiz » Otr Sep 05, 2017 9:03 pm

Jā, uz to litrāžu e-401 būs labs. Pat ar lielu rezervi. Man tas filtrs nedaudz pārpakots savādāk jau vairākus gadus strādā uz aptuveni 200 litriem un tiek galā par visiem 100%. Pat jātīra nav bieži - 1x 7-8 mēnešos. Zivju daudzums ir tuvu optimālam priekš 200 litriem ( 10 barbes, 8 šķēpneši, 6 mollijas,
nezinu cik bet daudz haracīnas, 2 ancistri un 6 koridoriņi).
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis