Automātiskā ūdens pieliešana.

Viss ko varam un esam uztaisījuši paši
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2367
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 53
Contact:

Automātiskā ūdens pieliešana.

Atbildēt Mongoose » Tr Apr 09, 2008 1:30 pm

Aprakstīšu mazliet savu automātisko ūdens pieliešanas sistēmu.
Kā līmeņa devēji ir izmantoti bremžu šķīduma līmeņa devēji no automašīnas Ford Serra. Elektŗomagnētiskais vārsts Claber (dārzu laistīšanas sistēmas) Darbība ir visai vienkārša un man liekās ka praktiska , jo sistēma adrbojās arī kā svaiga ūdens iesālīšana un pieliešana.
Ikdiens darbība . Ūdens no RO filtra tek uz augšējo 50L tvertni no tās par pārplūdes cauruli uz nākošo 50L tvertni. Kad abas tvertnes pilnas nostrādā tvertnes līmeņa devējs un vārsts aiverās. Ja sistēmā ūdens ir iztvaikojis un ieslēdzās zemākais līmenis sumpa devējā atkal atverās RO vārsts un ūdenis no zemākās tvertnes sāk plūst pāri un par cauruli nonāk KW maisītājā no kura savukārt pārējā sistēmā(sistēmā ir izmantots arī taimeris kurš vārstam pieliešanas sistēmā ļauj darboties tikai pa nakti - kad pH ir tieksme kristies un tādejādi to noturot normā)
Jebkurā momentā ir pieejami 100L RO ūdens ūdensmaiņai. Kad nepieciešama ūdens maiņa tiek pērslēgts slēdzis kurš neļauj darboties RO vārstam un ieslēdz maisītājsūkni 50L tvertnē atliek pievienot attiecīgo daudzumu sāls. kad ūdens samaisījies atslēdzot slēdzi izejas stāvoklī ūdens tiek pārliets no 50L tvertnes akvārijā (ne caur KW maisītāju bet astsevišķu sūknīti ) sūknīša darbības impulss ir īss tam ir tikai jāuzceļ ūdens pāri 50L tvertnes malai pārējo izdara savienotie trauki un vis 50L savigais ūdens iztek akvārijā. Pie iespējamas kļūdas ja no akvārija vēl nav noliets vecais ūdens nekas nenotiek jo filtrs sevī bez sūkņu apstādināšanas ir spējīgs uzņemt vēl 70L ūdens.
Pievienotie faili
tilp.jpg
Limena devejs.jpg
auto pieliešana.jpg
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2367
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 53
Contact:

Re: Automātiskā ūdens pieliešana.

Atbildēt Mongoose » Tr Jūn 04, 2008 2:04 pm

Tiem kas nedaudz draudzējās ar lodāmuru - vienkārša shēmiņa (tranzistors, divas pretestības un kondensātors) kuri jāuzlodā uz orģinālās AM auto pieliešanas platītes.

AM vienkāršākajam modelim ir viens būtisks trūkums. tā devējs slēdz pa taisno iekšā releju kurš savukārt ieslēdz sūkni. Pie devēju kontaktu apsūbēšanas(releja slodz) tas pārejot no viena līmeņa otrā var sākt dziedāt vai bieži slēgties iekšā, ārā. Augstāk minētā modernizācija šo kreņķi novērš, pie motora islēgšanas pirmā impulsa kondensātors notur stranzistoru ~20sek atvērtu. (mainot kondensātora kapacitāti laiku var samazināt vai palielināt).

Šito vakar uzlodēju Zandas autopieliešanas sistēmai.

 
Pievienotie faili
AM.JPG

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

cron