LED salīdzinājumā pret gāzizlādes lampām.

Viss ko varam un esam uztaisījuši paši
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1606
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Re: LED salīdzinājumā pret gāzizlādes lampām.

Atbildēt nbinc » Cet Mar 03, 2011 4:16 pm

briedis rakstīja: Tev salīdzinājumam vajadzētu paņemt lampas no 500nieka, reflektoros ir baigais spēks.
Nu no 500 litrinieka noteikti es neko nost neņemšu, pie tam LED gaisma ne priekš viņa tika taisīta. Man pašam interesē salīdzinājums ar to ko taisos nomainīt - respektīvi 140 litu akvārija gaismas uz LED. Ļoti ilgi mocījos uz vajadzīgo LEDu daudzumu, jo nekur nav norādīta precīza T5 vs LED attiecība. Ar saldūdeni it kā viss skaidrs cik tur vajag W uz litru, bet ar jūru un T5/MH/LED viss miglā tīts. Vēl visu to sarežģī vairāki LED ražotāji kuru produkcijas "ražīgums" atšķitas. Tam pašam Cree ir jau vairākas LED paaudzes kur tā gaismas atdeve arī visu laiku mainās.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2363
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 52

Atbildēt Mongoose » Cet Mar 03, 2011 5:58 pm

Par T5 nepateikšu , tur ļoti daudz nianses reflektoros un balastos lai no lampas izspiestu tur un to kas norādīts tehniskajos datos -domāju ka T5 no LED reālii atpaliek par kādiem 50-60% ja mums gaisma jāsakoncentrē vienā vietā, ko atkal nevarētu teikt ja tas nepieciešams telpas apgaismojumam ar izkliedētu gaismu), bet par MH varu pateikt pietiekoši precīzi - jaudu var rēķināt ~15-20% mazāk kā LED , tas ir LED ekanomija būs ~15-20%. Jo ar MH viss ir vienkāršāk , labi reflektori nav problēma un viegli izgatavojami tāpēc ka tas ir pielīdzināms punktveida gaismas ķermenim (tikai lampām 75W-250w  400w ir ārpus konkurences - žūpa :) )
 Par gaismas intensitāti - kaut kur jau ātrāk rakstīju ka man tagad 9h ir T5 200w uz 500L un + 4h ir MH 500w uz 500L izmaiņas krāsās nemanu , iespējams varbūt mainījusies ir augšanas intensitāte acroporām , bet es arī neatceros kad ūdeni esmu mainījis... + arī pašas lampas  2 gadi nav mainītas :embarrass: Un tas kopā sastādītu ~0.7w uz litra pie 10h dienas garuma, bet uzskatu ka mainīga gaismas intensitāte fotosintēzai ir efektīgāka kā vienmērīga ar mazāku intensitāti . nu teiksim lai vismaz pīķī ir pāri par 1w uz/1L vismaz 4h , jo esmu lasījis ka intensīva fotosintēze noris tikai ~5h (bet tas gan augos) , tāpēc turpinot samnazināt dienas garumu , pēc mēneša mēģināšu vēl samazināt kopējās dienas garumu , bet nemainot vislielāko intensitāti vismaz 4-5h(varbūt 2h vēl to palielināt) , un samazināt kopējo dinu līdz 6-7h , tādejādi domāju ietaupīt vēl  30% no esošā apgaimojuma patērētās elektroenerģijas. Kura jau šobrīd ir samazinājusies par ~30% no sākotnējā ptēriņa. jo sākumā man gaismas diena bija 12h gara ar vidējo patēriņu 1w/1L , pie t'ada režīma ieveroju ka daudzi koraļļi jau ātri sāk "aizvērties" es to skaidroju ar to ka tie ir izsmēluši savu enerģiju fotosintēzes procesam un turpināt tos apgaismot vienkārši nav jēgas.
Pēdējo reizi labojis 1 - Mongoose, labots 0 reizi.
Rincis
LAK biedri
Atbildes: 1003
Pievienojies: Piekt Jan 04, 2008 11:31 pm
Atrašanās vieta: Rīga, rajons starp Ziepniekkalnu un Valdlaučiem

Atbildēt Rincis » Piekt Mar 04, 2011 10:39 am

Ok, sākšu pretendēt uz banu par spamu un lampu nolikšanu.... !

Bišku ne pa tēmu sākumā:
Man ir tas agregāts, kas nosaka cik w tērē elektroiekārtas. Izskatās pēc mehāniskā taimera, iespraužu virknē un rāda spriegumu, patēriņu, arī izmaksas utt.
Respektīvi, ļoooooooooti pārsteigts biju, kad apstaigāju māju un konstatēju cik kas patiesībā tērē. Sākšu ar sadzīves precēm (neieslēgtām) - mikrene tukšgaitā ~ 10 w , kineskopa TV ~ 8w , LED TV ~ 25w (!!!) , dekoderis ~ 9w , mūzikas centrs ~ 20w , bet mobīlā lādētājs, portatīvā barokļi principā neko netērē (nav nosakāms). Un tagad interesantākais (ieslēgtās lampas) - galda lampa ar 11w ekonomisko spuldzi ~ 35 w (kur tur ekonomija ???) , akvārija apgaismojums ar droselēm - lampas jauda x 1,8 . T.i. 58 w lampa ar droseli tērē ap 100w. Kā ir ar elektroniskiem balastiem, neesmu vēl mērījis, bet sašutis, ka luminiscentās spuldzes tērē bez maz vai divreiz vairāk kā uz lampas rakstīts pārsteidza gan...  :whistle: .

Atkārtoju - neesmu mērījis elektroniski vadāmās luminiscentās spuldzes! kad to izdarīšu, došu ziņu!
[color=green][size=100]Piedāvāju dažādus ūdens ūdens filtrus par labu cenu, sīkāk, [url=http://www.akvapro.lv]šeit[/url][/size][/color]
[color=green][size=100]Reversā osmoze, rezerves daļas, [url=http://www.akvaristuklubs.lv/forums/tirgus-placis/letas-reversas-osmozes/]šeit[/url][/size][/color]
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Piekt Mar 04, 2011 10:53 am

A pašu iekārtu esi pārbaudījis - nezinu nevienu LED vai citu  TV (nerunāju par ļoti veciem CRT) kurš stendbay tērētu 25w tas pats viss attiecās uz pārējiem devaisiem , pamēri tad tās pašas kvēldiega spuldzes - un vēl kas , ja tās slodzes kurām nav impulsnieki barošanā uzrāda pareizu patŗiņu tad tava iekārta ir metama jo nemāk nolasīt patēriņu patērētājam ar impulsa barošanu , kuri ir tagad praktiski visiem elektroniskajiem patērētājiem. Tāda problēma ir arī induktīvajiem skaitītājiem , bet tas gan izpaužās otrādāk , uz tāda principa tiek būvēti arī skaitītāju "bremzētāji" kur nav jāiejaucās nekādā elektroinstalācijā. Nu padomā pats , kā tirgū var nonākt prece ar marķētu jaudu 11w pie 220/240v(labi no tīkla sprieguma nedaudz par 1-5% mainīsies patērētā strāva) un tērēt 36w  ;)
Labii ka tas nav elektrības skaitītājs tavai mājai  :)  
 Vēl ienāca prātā , tāda doma - cik ilgi tiek veikts testa mērījums? jo nevajag aizmirst ka jebkuras iekārtas pieslēgšanas brīdī strāva pārsniedz nominālo vairākas reizes (+ lumniscentajām kamēr tās uzsilst ar patēriņš ir lielāks ~3-5min)- tātad ja tas verķis rēķina vidējo , tad viņam vajadzētu tur pastāvēt kādu ilgāku laiku ~30min.
Rincis
LAK biedri
Atbildes: 1003
Pievienojies: Piekt Jan 04, 2008 11:31 pm
Atrašanās vieta: Rīga, rajons starp Ziepniekkalnu un Valdlaučiem

Atbildēt Rincis » Piekt Mar 04, 2011 11:15 am

Jā, iekārtas ieslēdzot tērē tik cik uzrādīts +- 5% atkarībā no sprieguma. Es domāju, ka luminiscentā spuldze patērē tos 11w, bet pārējo noēd drosele. Tā taču silst! Un garajām T8 trubām droselei roku nevar pielikt! Tad te arī zudums...
Ja strīdēsies par mana devaisa pareizību gaidi mani ciemos! Dabūsi pa gurķi!  :orators:
[color=green][size=100]Piedāvāju dažādus ūdens ūdens filtrus par labu cenu, sīkāk, [url=http://www.akvapro.lv]šeit[/url][/size][/color]
[color=green][size=100]Reversā osmoze, rezerves daļas, [url=http://www.akvaristuklubs.lv/forums/tirgus-placis/letas-reversas-osmozes/]šeit[/url][/size][/color]
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Piekt Mar 04, 2011 11:23 am

Jā droselē ir savs zudums , bet tas nav tik liels un nekad nevar saniegt 100% .  ~20%
Un tai pašai ekonomiskajai jau nav drosele iekšā , bet gan elektroniskais balasts un tavs verķis to testē ar 3 lielāku kļūdu. Es gan neēsmu mērījis tik mazus patērētājus , bet gan ar dicenēm mērījis visa gaismekļa patēriņu  tas ir 2x250w MH + 4x54w T5 un tas uzrāda ~ to pašu kas arī summā sanāk +/- 5%
Tā , kā gaidu ciemos ar visiem gurķiem  :drinkers:
Un ja arī tagad pateiksi ko , kam es piekrītu , tad vienalga teikšu ka nē , jo esmu noilgojies pēc Taviem pipargurķīšiem  :)

Vispār saskatu tajos mērījumos tādu likumsakarību - jo mazāks patērētājs jo lielāka kļūda - nu teiksim TV (vai tā plazma vai  LCD)0,2-5w vietā 25w  11w vietā 36w  54w vietā 100w  Paņem viņus visus sakrauj vienā pagarinātājā un tad nolasi mērījumu - sanāks tas pats kas summā katram atsevišķi? rādās ka nē.
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Piekt Mar 04, 2011 11:36 am

Mans LED gaismeklis ieslēgšanas brīdī ar līdzīgu "Wattmetru" (domāju ka mans un Rinča devaiss pirkts vienā veikalā - eBay) patērē 500W un vairāk, bet domāju ka reāli tur sanāk vairāk par tiem 500W jo mērītājs tak ar nevar noreaģēt tik ātri un parāda mērījumus par kaut kādu laika periodu.
Manu draiveru specenē norādīts ka ieslēgšanas brīdī strāvas pīķis var sasniegt 60A !!! Bet interesanti tas ka paliekot ieslēgtam tīklā, bet ar nodimmētam uz 0  gaismām, draiveris nepatērē neko ( laikam dzīvo no ieslēgšanas brīdī ar 60A uzlādētiem kondensatoriem :) )
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Piekt Mar 04, 2011 11:43 am

Nu es domāju ka vaina ir tajos skaitītājos - man dicenēm ir nolasām gan pīķis gan patstāvīgais gan vidējais , un vēl tas nav melojis, bet es ar savu verķi varu pamērīt tikai lietas kuru patēriņš ir virs 200w. Ja tam grib tā nopietni pieiet domāju jāpērk kāds laboratorijas verķis, jeb pašam jāuztin strāvmainis mazām slodzēm un ar testerīti jāpamēra.
Lietotāja avatars
Ghost_az
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 211
Pievienojies: Cet Jan 08, 2009 9:15 am
Vecums: 42

Atbildēt Ghost_az » Piekt Mar 04, 2011 2:42 pm

Es, protams, arī atvainojos par spamu, bet! Ir dzirdēts par LCD TV (ne jau 56", bet ap 32-37"), kas sleep režīmā tērē pat 45W. Nezinu gan, ar ko mērīts, bet dzirdēts no vairākiem cilvēkiem. Var jau būt, ka viena un tā pati leģenda, kur galvenajā lomā ir Rinča aparāta dvīņubrālis. :)
Jā - mērīšanas metode (un aparatūra) ir ļoti svarīga!

Tad vēl par nbinc 60A. Kā jau runājām - nu neticu! Ķīnieši nulli pa daudz uzdrukājuši!
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 493
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 37

Atbildēt briedis » Piekt Mar 04, 2011 2:53 pm

Man ar kaut kā neticās par tiem 60A. Pie tādas slodzes nebūtu jāsit ārā drošinātājs dzīvoklim? Parasti 25A uz dzīvokli.
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Piekt Mar 04, 2011 2:57 pm

Ghost_az rakstīja: Tad vēl par nbinc 60A. Kā jau runājām - nu neticu! Ķīnieši nulli pa daudz uzdrukājuši!
Nu ja spamot tad spamot :) Bet tie 60A ir tehniskās dokumentācijas dati un grūti noticēt ka tik liela firma kā MeanWell būtu tādu kļūdu atļāvusi savā tehniskā dokumentācijā (PDF fails).
Inrush Current (max): 60A/230Vac, cold start

Par to aqualogo forumā arī diskusija bija, bet tehniskā informācija nāk pa tiešo no MeanWell.com

ADD
Apskatījos citus MeanWell LED draiveru datus (Inrush Current (max)):
HLG - 75A
CLG - 65A
CEN - 60A
LPV - 75A
PLP - 42A
PLC - 40A
LPF - 75A
Tā ka šaubos ka visā firmas dokumentācijā ir kļūdījušies.
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 138
Pievienojies: Sv Mar 29, 2009 8:33 pm
Vecums: 32

Atbildēt mpc » Piekt Mar 04, 2011 3:16 pm

A jūs saprotat, kas ir tā inrush strāva, un ka tā ilgst kaut kādas pirmās 0.0X-0.X sekundes ?
Tā ir strāva, kas uzlādē kondensatorus, kas plūst transformatoru primārajos tinumos un motoros, kamēr nav sākusies strāvu ierobežojošā pretdarbība no sekundārās puses.
Tā ir normāla parādība, kas sastopama praktiski jebkurā ierīcē.
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Piekt Mar 04, 2011 3:34 pm

Nu re, tikām beidzot skaidrībā ka MeanWell visu pareizi uzrakstīja :)
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Piekt Mar 04, 2011 3:39 pm

Nu par to jau neviens nestrīdās ka tā adata ir 60A ,varbūt nesaprata ka tā ir tikai "adata", bet iekārtas drošinātājs jau tur stāv noteikti tikai kādi 1,25 jeb 2A. Interesē tiešām patestēt vairāk tos jūsu skaitītājus , jo doma pašam ar bija ko tadu lētuci nopirkt, atsevišķu mezglu uzskaitei, bet laikam ka nav jēgas. Nu patestējiet vēl viņus ilgakā laika posmā , nu kaut to pašu ekonomisko lampiņu 11w pieslēgt uz kādu stundu - ko būs saskitījis.
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Piekt Mar 04, 2011 3:52 pm

Uldi, man ir šis te devaiss - EU PLUG Advanced WATT Power Energy Meter Monitor LCD
Var izmērīt kā W tā arī patērētos kW.
Ar viņu arī mēru LED gaismekļa patērējamo jaudu:
White LED - 49,4-50,3W
Royal Blue LED (Left bloks) - 31,6-32,8W
Royal Blue LED (Right bloks) - 31,4-32,3
Royal Blue LED (vizi zilie LEDi) - 56,5-58,6W
UV Purple LED - 32,9-34,1W

Viss kopā - 110,4-112,9W

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis