LED salīdzinājumā pret gāzizlādes lampām.

Viss ko varam un esam uztaisījuši paši
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2363
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 52

Re: LED salīdzinājumā pret gāzizlādes lampām.

Atbildēt Mongoose » Piekt Mar 04, 2011 4:01 pm

Jā , OK , bet vai nevari pamērīt to pašu nelaimīgo ekonomisko , jeb kādu citu mazjaudīgu >30w iekārtu un ko tad viņs pēc 1h būs saskitījis. Jo pēc Rinalda mērījumiem man tas uzticību neiedveš. Jeb Tu viņu ka savādāk jau esi testējis un tas strādā , skaita pareizi? Jeb zini ka tie LED arī tā tērē un skaitītājs arī to parāda?
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1606
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt nbinc » Piekt Mar 04, 2011 4:14 pm

Mongoose rakstīja: Jeb Tu viņu ka savādāk jau esi testējis un tas strādā , skaita pareizi? Jeb zini ka tie LED arī tā tērē un skaitītājs arī to parāda?
Nu speciāli to metru testējis nebiju bet nu spriežot pēc LEDu datiem un uzstādījumiem uz draivera tad rādītāji ir diezgan tuvi patiesībai.

Teiksim UV Purple draiveris ir uzregulēts uz ~700mA, izdot viņš ~48V tā ka sanāk ~33,6W, proti precīzi visu es nemērīju jo iespējams draiveris tos V samazināja jo viņš ir "constant current supply" un regulē voltāžu lai būtu stabīla strāva. Bet nu specenē šis dreiveris ir 48V.
LEDi ir 12 gabalas un zinot to Forward voltage diapazonu 3.2-3.6V tad sanāk ka draiverim būtu jāizdot 38,4-43,2V. Ņemot maksimālo rādītāju sanāk 30,24W nu un tad vēl paliek paša draivera patērējamā jauda.......

Nu it kā viss atbilst patiesībai.  Man pie ieslēgtiem UV LEDiem tas metrs uzrāda 32,9-34,1W
Rincis
LAK biedri
Atbildes: 1003
Pievienojies: Piekt Jan 04, 2008 11:31 pm
Atrašanās vieta: Rīga, rajons starp Ziepniekkalnu un Valdlaučiem

Atbildēt Rincis » Piekt Mar 04, 2011 4:51 pm

Mongoose, man ir patiešām līdzīgs nbinc mērītājam. Mērījumu tas parāda ik pa sekundei, gan W gan A gan V, arī patērētos kw/h un min/max ampērus. Tiesa, min un max ampēri nedaudz melo, jo "adata" ir maza daļa no tās sekundes un tos minētos 60A viņš točna neparādīs! Labi, ja kādus 2A ekstra klāt un viss.
Bet es par to štruntu esmu gatavs vai krist, jo ir kaudze elektroiekārtu kas pilnībā atbilst specenei, ja mēra pie tāda sprieguma, kas rakstīts. Ja teiksim kādam devaisam būs rakstīts 100w pie 240V, tad jā, atšķirības % būs, jo spriegums +- ir tie 220v, kā kurai fāzei es mēru. Bez tam arī akvārijs man pieslēgts fāzei ar lielāko spriegumu.

Par to LED TV, tam ir arī izgaismota Standby režīmā emblēma, tā ka tur arī ir kāds zudums. Un smiekli nāk par to, ka virsū uzlīme - Ecco Power Save technology.  :sharmanka:

Būšu mājā, sākšu atkal testus taisīt ar to agregātu!
[color=green][size=100]Piedāvāju dažādus ūdens ūdens filtrus par labu cenu, sīkāk, [url=http://www.akvapro.lv]šeit[/url][/size][/color]
[color=green][size=100]Reversā osmoze, rezerves daļas, [url=http://www.akvaristuklubs.lv/forums/tirgus-placis/letas-reversas-osmozes/]šeit[/url][/size][/color]
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3242
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm

Atbildēt Haxiz » Sest Mar 05, 2011 12:24 pm

Viena ierīce nevar mērīt visu pareizi - analogos signālus un ciparu. Tā pat arī frekvence ļoti daudz ietekmē. Paņem parasto analogo testeri ar adatu (analogo skalu) un pamēri teiksim spriegumu televizoram rindu izvērsē. Tad paņem digitālo multimetru un pamēri to pašu, tad speciālizētu iekārtu, kas paredzēta tādas frekvences un impulsu mērīšanai un būs citāds mērījums. Rinci, Tava burvju iekārta mēra ne to ko vēlies redzēt, jeb tieši pretēji - to ko gribi sagaidīt! Ir dažādas slodzes aktīvās, reaktīvās. induktīvās u.t.t. Ekonomiskā spuldze nepatērē vairāk kā kvēlspuldze! Pieslēdz nevis savu burvju kastīti bet parastu skaitītāju, un paskaties cik ātri tas griežas. Pat tas ir šajā gadījumā precīzāks kā W metrs. Mongoose ir taisnība un vari nemainīt ekonomiskās atpakaļ uz kvēlspuldzēm  :).
Taisnība ir par droselēm un elektroniskajiem balastiem. Droselēs ir zudumi, tāpēc tās karst un kopējais patēriņš ir lielāks kā ar el.balastiem. Droselei LK =apt.42% el. balastam aptuveni 85-98%. Adatas (pīķus)vispār fiksē tikai specifiskas iekārtas, kas praktiski nav pieejamas plašajā tirgū. Pārsvarā laboratorijās, un tās taisa pēc pasūtījumiem. Es nerunāju par padomju laiku rakstītājiem uz papīra  :)
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2363
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga

Atbildēt Mongoose » Pirm Mar 07, 2011 8:35 pm

Labi ka kāds nāk palīgā  :).
Rinci , tici tai emblēmai eco uz TV , nav nekādu smieklu , emblēma izgaismojās ar vienu LED pie kam ne tādu par kuriem mēs te runājam (un ja arī tas būtu tāds, tad no tās emblēmas visa istaba būtu pa nakti normāli gaiša un tad vienalga tas tērētu tikai dažus w vairāk), tā kā viņa stendbay patēriņš viņiem ir no 0.2-5w atkarībā no zīmola un izlaiduma gada.
Un man liekās ka nelaime vienkārši būs mazajos patērētājos. Vai pamērīji visus tos patērētājus paralēli? Nu to 11w ekanomisko 54w T5 un to savu LCD TV - ko rāda visi reizē? vai tiešām to pašu kas būtu summā katram atsevišķi.
Ja tā tad jau pats saproti ka tomēr par viņu nav vērt krist un celties , bet gan viņš ir metams ... :'(  , jo kā jau Hahiz un es augstāk minēju - nemāk viņš "nolasīt" impulsa patērētājus. pie lielākām jaudām vienkārši induktīvi tas "piegludinās" un kļūda samazinās.
Rincis
LAK biedri
Atbildes: 1003
Pievienojies: Piekt Jan 04, 2008 11:31 pm
Atrašanās vieta: Rīga, rajons starp Ziepniekkalnu un Valdlaučiem

Atbildēt Rincis » Pirm Mar 07, 2011 10:33 pm

Mongoose rakstīja: Labi ka kāds nāk palīgā  :).
Rinci (..) , nav nekādu smieklu ,(..) jo kā jau Hahiz un es augstāk minēju - nemāk viņš "nolasīt" impulsa patērētājus. pie lielākām jaudām vienkārši induktīvi tas "piegludinās" un kļūda samazinās.
Tu tik un tā dabūsi pa gurķi!  :susel:
[color=green][size=100]Piedāvāju dažādus ūdens ūdens filtrus par labu cenu, sīkāk, [url=http://www.akvapro.lv]šeit[/url][/size][/color]
[color=green][size=100]Reversā osmoze, rezerves daļas, [url=http://www.akvaristuklubs.lv/forums/tirgus-placis/letas-reversas-osmozes/]šeit[/url][/size][/color]
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3242
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm

Atbildēt Haxiz » Pirm Mar 07, 2011 11:32 pm

Nāksies Tev pa 2 gurķiem ( arī manējo) sist  :laugh:, bet var izrādīties ka tie gurķi būs stiprāki/niknāki par Tevīm un dabūsi rikošetē apakļām  :shupoles:.
Būs vien Tev "jākrīt" šoreiz par to melno kastīti  :kautris:
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1606
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm

Atbildēt nbinc » Pirm Mai 16, 2011 11:43 am

Pēdējā laikā ļoti reti te iegriežos....
Bet nu lai mazināt baumas un jautājumus atskaitos par padarīto.

LED gaismeklis virs akvārija jau deg vairāk par mēnesi, korāļi jūtas labi un daudzi pat kļuva kuplāki (tas vairāk uz SPS attiecas).
Patreiz top kontrolieris lai varētu visu šo saimniecību dimmēt un slēgalēt bez papildus taimeriem. Uz doto brīdi, kamēr kontrolieris nav uzlikt ieslēgšna notiek ar taimeri bez dīmmēšanas.

Daži attēli:
Pievienotie faili
LEDReef.jpg
IMG_11681.jpg
IMG_11641.jpg
IMG_3353.jpg
IMG_2302.jpg
IMG_2258.jpg

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis