Vai forums vēl vajadzīgs?

Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3210
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 52

Vai forums vēl vajadzīgs?

Atbildēt Haxiz » Piekt Dec 14, 2018 10:46 am

Vērojot pēdējā laika foruma aktivitātes, rodas jautājums vai vispār tas vēl ir vajadzīgs? Lielākā daļa dod priekšroku soc. tīkliem un to grupām kur tiek apspriestas visnotaļ "intereasntas" lietas un doti vēl "interesantāki" padomi. Neredzu jēgu tur jaukties iekšā. Tāpēc ir doma šo forumu slēgt kā nevajadzīgu. Tā pat ir arī izmaksas kuras tiek segtas vienpusēji no divām personām privātā kārtā. Žēl, ka aizietu nebūtībā daudz labas un patiesas informācijas, bet nu cilvēki paši izvēlas kur labāk smelties informāciju un kam uzticēties.
Domas?
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 454
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Vecums: 35

Re: Vai forums vēl vajadzīgs?

Atbildēt spiets » Piekt Dec 14, 2018 1:39 pm

Domāju, ka ir vajadzīgs. Viena no problēmām ir tā, ka savstarpējā komunicēšanas forma un kultūra ir mainījusi formu. Facebook grupas un forumi pārņēmuši savā varā daudz lasītāju. Un šāda veida forumi kā šis ir diezgan ''old school'' variants. Taču neskatoties uz to internetā joprojām darbojas labi forumi arī šādā izpildījumā - gan par akvaristikas tēmām, gan pavisam citos novirzienos.
Viena no problēmām ir uzstādījumā ''nevienam neko nevajaga''. Vajaga gan - un par to liecina kaut vai apmeklētie facebook'a forumi un grupiņas whatsupā un citur. Bet vai LAKs ir gājis līdzi laikam, lai izturētu konkurenci? Nomainījāt foruma izskatu? Paldies, bet ar to nepietiks.
Negribu nevienu aizskart un nevienam ar akmeni mest. Paldies par šo forumu un par klubu. Taču laiks iet uz priekšu. Ja nevar šitā darboties, varbūt ir jādomā par kaut kādām papildus formām kā komunicēt un piesaistīt auditoriju. Būsim godīgi - daudzi pat nezina, ka ir tāds LAKs. Tagad ļoti populārs ir kļuvis krievu plūsmas Latvijas akvaristu klubs, kurš tusē Puškina ielas veikalā un viņiem ir arī sava grupa feisbukā. Bet tas ir neoficiāls un tur nav ne smakas no akvaristikas tēmām - tur notiek kopā pamīcīšanās līdz dienas beigās katrs tajā veikalā kaut ko nopērk pirms iešanas majās, bezkaunīgs mārketinga izlēciens!
Atgriežoties pie ''nevienam neko nevajaga''. Šo frāzi es atceros jau no Vikks, gan mūsu sanāksmēs, gan tepat forumā, kā sāpju kliedzienu. Bet kas tad tas LAKS ir? Kaut kāds svētais grāls, ka visiem uz viņu būtu jātiecas un jānāk pie viņa pēc padoma? Būsim reāli. LAKs ir sabiedtiska organizācija, akvaristikas novirzienā. Un lai piesaistītu cilvēkus, LAKs ir tas kuram jāorganizē sanāksmes, jāizplata informācija darbojoties gan šeit forumā - gan nu jau laikmets pieprasa varbūt arī iesaistīt citus kanālus, kā feisbuku, instagrammu utt - es vienkārši uz dullo minu un uz sitienu arī nevaru pateikt kādā formā varētu tur reklamēties. Diez vai jaunu censoņu piesaiste un popularizēšanās ir iespējama mūsdienās arī bez kādas feisbuka lapas, grupas vai vismaz informācijas pludināšanas caur feisbuku un draugiem.lv Kamēr paši sevi ar augsti paceltu galvu neparādīsim sabiedrībai tikmēr nekas arī nenotiks... Un ir dzirdēts viedoklis, ka visus haļavščikus jau nevajaga, masas nav galvenais. Uz to var atbildēt tā: No lielākas cilvēku masas atlasīsies vairāk pastāvīgo biedru, klubam kā sabiedriskai organizācijai būtu jāorientējas uz info izplatīšanu, apmācību, popularizēšanu, jo ja grib izveidot ''māmiņu klubu par varikozām vēnām un aizcietējumiem'' =tas ir šauru dalībnieku loku, tad nav nepieciešams ne klubs ne forums - var iztikt ar feisbuku vai watsup grupu.
Zinu, zinu, nav naudas telpām, pat ļoti reti sanākot kopā par tām kādam būs jāmaksā. Un es uzreiz arī nevaru izdomāt, kā labāk darīt lai šim forumam iedvestu atkal dzīvību. Jo forums ir labs, konspektīvs, ķengas un beztēmas un novirzes no tēmas tiek sijātas ārā, tik tālu viss ir skaisti. Bet negribētos zaudēt jau otro latviešu plūsmas forumu. Nu mēģinam likt galvas kopā un padomāt kā iedvest dzīvību forumam un arī klubam!! Varbūt ir jau aizkulisēs apspriesti kādi varianti vai kādas iestrādes, kas būtu nepieciešams lai uzturētu, popularizētu šo forumu?
liluks
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 66
Pievienojies: Otr Sep 12, 2017 9:45 am

Atbildēt liluks » Piekt Dec 14, 2018 1:49 pm

Man šis forums ir devis daudz labas informācijas, manuprāt vērtīgāks iesācējam čaiņikam par sociālajām grupām, bet nu tiesa, ne visi grib lasīt un iedziļināties, kur nu vēl paklausīt ieteikumiem.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Sest Dec 15, 2018 8:32 pm

Spiet, neiet runa par LAK kā tādu. Tas jau vairs neeksistē vairākus gadus! Un arī tāds vairs nebūs nedz vajadzīgs, nedz arī kādam ir vēlme caur to kaut kādā veidā pašrealizēties. To aizmirstam kā sugu.
Jautājums tika uzstādīts par FORUMU. Neviens nesēdēs un katru dienu nemainīs tā izskatu, kaut kādas fīčas lai kādu uzjautrinātu, izklaidētu vai liktu vecas anekdotes u.t.t. Te ir jautājums par esošo uzkrāto informāciju kur smelties kādu padomu - tobiš kā savdabīga datubāze. Kas grib pulcēties feisbukā, lai tusē. To neviens neaizliedz vai arī neiesaka no tā izvairīties. Šeit ir daudz patiesas informācijas, nevis kaut kādi lēti nepamatoti ieteikumi, arī dalīšanās ar nepārbaudītu info tipa "viena tante teica". Daudziem nav vajadzīga citu pieredze, labāk pēc savām piecām neveiksmīgām skriešanām ar pieri sienā atmest visam ar roku un citiem stāstīt cik viss ir slikti.
Īsāk sakot ir tikai viens jautājums - vai nest forumu nost vai to nevajadzīgu tomēr kādu laiku uzturēt?
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 454
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Vecums: 35

Atbildēt spiets » Sv Dec 16, 2018 12:41 am

Uzturēt! Jo tajās pašās feisbuka, watsapa grupās cilvēki tomēr zina šo forumu un izmanto, kā informācijas gūšanas avotu. Šad un tad iemet linku uz šo forumu. Un atsauksmes ir tikai tās labākās. Forumu uzskata kā patiesas informācijas gūšanas avotu. Viens otrs iesaka te iesācējiem lasīt informāciju. Tā kā, lai arī varbūt ir krasi samazinājusies rakstīšana šajā forumā, tomēr vismaz pagaidām vēl ir kas zina un atsauksmes ir tās labākās.
Otrs iemesls kāpēc šis forums ir vajadzīgs ir tāds, ka es pats šobrīd esmu piereģistrējies feisbuka grupā un arī vienā watsup grupā -Un man par lielu pārsteigumu daudzi nemāk lasīt ne angliski ne krieviski. Un savreiz viņi nāk uz šo forumu, ja var ticēt viņu vārdiem, jo latviski jau nekā jēdzīga nav. Un tiem latviešiem kam angļu un krievu valoda nav, tie sanāk, ka dzīvo gandrīz izolētā informācijas telpā par akvārijiem.
Vai tas likvidēšanas iemesls ir tīri finansiāls? Vai nav kādas iespējas pārnest uz kādiem lētākiem serveriem, vai vēl kādas citas mūsdienu iespējas, kas samazinātu izmaksas. Šo uzkrāto info būtu ļoti žēl zaudēt...
Reader
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 75
Pievienojies: Sv Sep 27, 2015 5:14 pm

Atbildēt Reader » Sv Dec 16, 2018 5:34 pm

Ir vajadzīgs, vismaz viens forums kaut vai ar minimālu aktivitāti un lielu lietderīgās informācijas daudzumu!
Guntina
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 66
Pievienojies: Cet Apr 21, 2016 11:07 pm
Atrašanās vieta: Babīte
Vecums: 40

Atbildēt Guntina » Sv Dec 16, 2018 11:04 pm

Manuprāt šis ir ļoti vērtīgs forums! Šeit arī lielāko informāciju arī ieguvu par akvārijiem. Tikai derētu kaut kā atdzīvināt vai popularizēt šo vietni, tikai kā, nezinu. Tajās facebook grupās ir, protams, daudz lielāka aktivitāte,bet man personīgi negribas tur uzdot kādreiz kādu jautājumu vai pastāstīt kādu savu pieredzi, sevišķi negatīvu,jo pēc tam bieži saņem tādu samazgu spaini virsū,ka maz neliekas.
coccos
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 53
Pievienojies: Cet Sep 03, 2015 11:43 am
Atrašanās vieta: Dobele
Vecums: 44

Atbildēt coccos » Pirm Dec 17, 2018 3:25 pm

Nevar teikt,ka forums pavisam nevajadzīgs.Tiesa,rakstītāju gan arvien mazāk,bet lasītāji,cerams,vēl ir.Es savus jaunos klientus arī parasti sūtu lasīt iesācēju sadaļu.Pati esmu ļoti daudz,gandrīz visu forumu ,savos akvārista gaitu sākumos pārlasījusi.Es PAR,lai forums pastāv,ja tas ir iespējams.
Diana
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 34
Pievienojies: Tr Feb 08, 2017 3:21 pm

Atbildēt Diana » Pirm Dec 17, 2018 11:52 pm

Nezinu vai šī tēma ir paredzēta tikai kluba iekšējām diskusijām, bet atļaušos paust savu iesācējas viedokli. Manuprāt, šis forums ir ļoti vajadzīgs! Šī ir labākā informācijas vietne un vienīgais akvāristikas forums, kas pieejams latviešu valodā. Jau pāris gadus regulāri lasu, pētu informāciju. Pateicoties forumam esmu pareizi palaidusi savu pirmo akvāriju. Liels paldies, ka uzturat šo forumu! Ļoti ceru, ka forums turpinās savu darbību, jo forumā iekļautā informācija ir bezgala vērtīga un noderīga.
Lietotāja avatars
Nora
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 9
Pievienojies: Sv Sep 09, 2018 11:52 am
Vecums: 24

Atbildēt Nora » Otr Dec 18, 2018 10:25 am

Sveiki,
Ja Jūs dzēsīsiet forumu, dodiet ziņu kad tas notiks - neesmu vēl paspējusi izlasīt visus slimību topikus.
Es netīšām uzdūros uz forumu un nožēloju, ka ne ātrāk. Feisbukā Latvijas grupas ir arī neaktīvas un reālas informācijas nav. Internacionālās pārsvarā tikai rāda smukbildes vai 110 cilvēki vienlaicīgi izsaka 110 (vienalga vai pareizus) viedokļus cilvēkam kā saglābt mirstošu akvu.
Nav nekādu Ined vai Haxiz, kas pateiks ko darīt un galvenais, kādēļ, lai cilvēks izprastu savas kļūdas, kas man noder pašai saprast kas notiek manā gan citu burciņā.

Paldies par iespēju iegūt zināšanas,
Leonora
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 898
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 55

Atbildēt Ined » Otr Dec 18, 2018 6:27 pm

Feisbuka akvāriju grupas ir pilnīgs ārprāts.
Būtu žēl ka nebūtībā pazūd normāla informācija no šejienes, vienīgā normālā latviski. Bet rakstītāju gandrīz nav, lasītāji gan rādās brīžiem pat daudz, ne jau visi tikai boti.
Varētu jau saņemties un vairāk šeit kaut ko rakstīt, tikai kam tas vajadzīgs.
Cik forums šobrīd izmaksā, ja pagaidām turpinās pa vecam? Cik izmaksātu arhivēta kopija, kur visām vecām tēmām joprojām varētu piekļūt vismaz lasīšanas režīmā?
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 898
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 55

Atbildēt Ined » Otr Dec 18, 2018 6:41 pm

Kaut kā dīvaini, uzrakstīju atbildi, bet posts neparādās
ajame
Reģistrētie lietotāji
Pievienojies: Sest Mai 24, 2008 5:17 pm
Atrašanās vieta: Tukums

Atbildēt ajame » Otr Dec 18, 2018 7:46 pm

Personīgi man būtu ļoti žēl šķirties no šī foruma. Kaut arī es te esmu rakstījusi ļoti maz, bet gandrīz visas tēmas ir izlasītas. Un pirmais kur ieskatos, ja ir kāda neskaidrība, ir šis forums. Šeit var atrast tiešām noderīgu informāciju.
ajame
Reģistrētie lietotāji
Pievienojies: Sest Mai 24, 2008 5:17 pm
Atrašanās vieta: Tukums

Atbildēt ajame » Otr Dec 18, 2018 7:49 pm

Hmm.. uzrakstīju atbildi, bet tā ir pazudusi.
Jā, no furuma būtu žēl šķirties, jo tā ir pirmā vieta, kur meklēju atbildes, ja rodas kāda neskaidrība vai problēma ar akvāriju.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Sv Dec 23, 2018 11:34 pm

Paldies par savu domu izteikšanu! Pašam arī tā-kā būtu žēl visu nonest jo cilvēki ielikuši daudz sava darba, zināšanu un pieredzi. Finansiāli sevišķi smagi nav to pavilkt - domēna vārds un hostings kas jāapmaksā 1x un 2x gadā, bet ja tā nauda aiziet tikai lai forums paliktu kā tāds, bez seguma, tad gan labāk to naudu ieguldīt kaut kur citur.
Tiem kas uztraucas ka neredz savus ziņojumus- nezinu ko teikt. Man personīgi viss ir redzams, gan paša gan Jūsu ziņas... Un jā, šī ir publiska sadaļa nevis kluba iekšējā. Kluba iekšējā sarakste vispār nekur neparādās.
Vēlreiz paldies par viedokli, priecīgus visiem Ziemassvētkus :yaya: :yaya:

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis