Iespaidi par ceļojumu uz Ēģipti

Viss kas netiek aprunāts citās sadaļās(tikai ar Jūru saistīti temati)
alekss
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 115
Pievienojies: Piekt Feb 01, 2008 11:23 am

Iespaidi par ceļojumu uz Ēģipti

Atbildēt alekss » Piekt Feb 01, 2008 11:35 am

Par Ēģipti

Rakstīšu tikai par Sarkano jūru, es domāju tas ir pats interesantākais kas arābiem ir dots no dabas, vēl varētu pieskaitīt vēsturiskus pieminekļus, bet tas jau ir cits stāsts.

Šarm El Šeihā dzīvoju pašā centrā, netālu no vecpilsētas, hotelī Days Inn Gafy Resort, kas atrodas pirmajā līnijā pie pašas jūras. Šī ir vienīgā vieta, kur ir iztīrīta pludmale no dzīviem akmeņiem, tāpēc tur ir brīvs ūdens laukums apmēram 50x50 metri, kur var peldēties nebaidoties savainot kājas vai citus ķermeņa locekļus (ja brauksiet uz Ēģipti tad obligāti tur iegādājīties speciālas čibas, jo savainot kāju ir ļoti elementāri, bet ja kaut kas gadīsies, tad kāju šūs tur par pie jūriņas, un tas ir gadījums no reālas dzīves). Dzīvie akmeņi tur ir kā parastie akmeņi Baltijas jūras krastā, nevienam nevajadzīgi, būtu ideāli, ja tā būtu pie mums, aizgāji pie jūras un paņemi kādus izmērus tev vajag. Smiltis kā tādas tur nav, bet ir koralīts (kurā ir daudz koraļļu fragmentu), frakcija diezgan raupja, bet staigāt pa viņu ir diezgan patīkami, sanāk kaut kas līdzīgs masāžai. Nezinu, ko arābi jūrā ir darījuši, bet ūdenī ir daudz betona gabalu un citi celtniecības blakusefekti, kas bojā kopējo skatu. Neskatoties ne uz ko dzīvība tur ir ļoti aktīva un daudzveidīga. Jau pirmajā dienā, kad tikko iegāju ūdenī, ieraudzīju raju, pāris eņģeļus un chelmotus un biju visai pārsteigts no zivju izmēriem un spilgtām krāsām, vidējais lielums bija 30-40 cm vai pat līdz pusmetram un vairāk. Nākamajā dienā nopirku masku un elpošanas cauruli un devos pētīt apkārtējo jūras teritoriju. Izradās, ka blakus piecu minūšu peldējumā ir liels rifs, kas pārpildīts ar dzīvību, tāpēc katru nākamo dienu gāju nirt un pētīt kādas zivis un koraļļi tur mīt. No zivīm tur ir daudz zebrasomas, chelmoni, eņģeļi, sunīši, rajas, kuri ir dažādās krāsu un formu variācijās. Apkārt rifam ir pārsvarā lieli eksemplāri, bet iekšā jau mazāki vai mazuļi. Zivis tur ir tik tiešām daudz, tur viņas baro, un tāpēc piepeldot pie rifa tev apkārt ir zivju mākonis. Par koraļļiem runājot, to daudzveidība varēja būt nedaudz lielāka, 80% no visiem redzētiem bija akroporas, precīzāk būtu teikt akroporu dārzi, izskatās visai iespaidīgi. Tridaknas tur ir ļoti, ļoti daudz, tie ir visur: gan maziņas, gan lielas. Vietējie iedzīvotāji pa 0.50 Ls tridaknu tev atnesīs jebkurā veidā, vai dzīvu, vai ceptu. Bija arī dažādi eži un krabji (kuri ļoti rūpīgi slēpjas rifā, jo tos ievēroja tikai sieva, kurai laikam ir uzmanīgāka par mani) un citas zivis, kuru nosaukumu es nezinu. Emocijas ļoti spēcīgas, tik daudz krāsas nekad mūžā neesmu redzējis un atmiņā paliks uz ilgiem gadiem.

Likumsakarīgs jautājums būtu vai es kaut ko atvedu uz Latviju, bet diemžēl tādas iespējas man nebija sakarā ar Ēģiptes muitu, kura ļoti cītīgi pārbaudīja visu kas ir iespējams, tāpēc izdomāju labāk neriskēt un nebāzt koraļļus pat nepiedienīgās vietās  .

Te būs dažas bildes, tā teikt dļa galočki, ka es tur biju  ;D

http://foto.inbox.lv/semenuks/05-01-200 ... -383-1.jpg

http://foto.inbox.lv/semenuks/05-01-200 ... -386-1.jpg

http://foto.inbox.lv/semenuks/05-01-200 ... -408-1.jpg
Ričijs_U
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 5
Pievienojies: Sv Mar 27, 2011 11:42 am

Re: Iespaidi par ceļojumu uz Ēģipti

Atbildēt Ričijs_U » Sv Dec 18, 2011 10:46 am

Es arī tur biju, neticami liela daudzveidība zivju! Pamanīju rajas, tauriņus, enģeļus, klaunus, un pat vienu rifhaizivi!
artursj
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 296
Pievienojies: Piekt Feb 05, 2010 8:27 am
Atrašanās vieta: Ķekava, Rīga
Vecums: 34

Atbildēt artursj » Sv Dec 18, 2011 6:07 pm

bildes nevar redzēt, laikam inbox`ā bildes uzliktas kā privātas vai kaut kā tā....

bet tā izklausās ka bija lieliski :)
Lietotāja avatars
Zirgonis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 72
Pievienojies: Tr Okt 12, 2011 4:35 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 33

Atbildēt Zirgonis » Sv Dec 18, 2011 10:04 pm

artursj rakstīja: bildes nevar redzēt, laikam inbox`ā bildes uzliktas kā privātas vai kaut kā tā....

bet tā izklausās ka bija lieliski :)
Piekrītu! Man ļoti patika lasīt!  ;)
:)
Lietotāja avatars
stuzeneger
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 122
Pievienojies: Pirm Nov 29, 2010 2:14 am
Atrašanās vieta: Pārdaugava
Vecums: 41

Atbildēt stuzeneger » Otr Dec 20, 2011 3:07 pm

Ahā, tad iepatikās tas lielais akvārijs  :shark:  Tagad tev būs "lomkas" pēc snorkelēšanas  :canadian:

Par koraļļiem manuprāt tā nebija labākā koraļļu pludmale nepaskatījos gan kur tas ir, tāpēc tev tāds priekšstats varbūt radās ka visi vienas zortes. Man vislabāk patīk Corall Bay, kur Domina Travel Latvia sūta, tur arī tā haizivs tai tūristei uzbruka :D Ras Mohamed apkārtnē arī koraļļu dārzi pa pirmo, bet tur jābrauc tālu.  Par tiem haizivju uzrukumiem man ir sava un diezgan novērojumiem pamatota versija (esmu tur bijis daudz reizes un arī Kusto grāmatu par haizivīm esmu lasījis), ja kādam interesē varu izsklāstīt. Tur vēl staigā kuģīši līdz Šarmai ar stikla dibenu, tie apstājās pie krāšņākajiem koraļļu laukumiem, vot tas kā akvāriju skatīties caur kuģa dibenu un vēl zemūdene. Par haizivi tev ļoti paveicās, viņas ir bailīgas un raustās no cilvēkiem,un redzēt var retos gadījumos (nu tūristu zonās). esmu ar daiveriem par šo tēmu runājis, visi saka ka ļoti reti viņas redz kaut arī Sarkanā jūrā viņas ir ka mudž. Tas ka zivis baro ir ļoti slikti-tās ir korāļu zivtiņas un viņu gremošanas sistēma ir paredzēta koraļļu grauzšanai nevis bulcīņām un vārītām olām no zviedru galda. Rokas vajadzētu noraut tiem barotājiem, nemaz nerunājot par to ka plēsoņas arīdzan tuvāk panāk ja sīkās zivtiņas baro lai tūristiem pafočēties interesantāk, varētu vēl kādu pārīti apēst haizivis lai visiem "barotājiem" pielec ka Sarkanā jūrā koraļļu zivtiņas arī bez viņiem var paēst(pie tam dažreiz pēc šādas barošasnas viņas iet bojā). Tajā Coral bay divas rokas murēnas vislaik dzīvojas, es gandrīz aptaisījos pirmo reizi tādu 2 metri garu ieraugot :D bet izrādās ka krievi viņas no rokas barojuši ir un viņas nepievērš peldētājiem uzmanību :D

Ļoti labi ka veselais saprāts iedarbojas par tiem koraļļiem, ir dziedēti reāli stāsti kā nostopē pirms ļotenes un kamēr sodu 500ls nenomaksāsi nekur neaizlidosi :D Īstenībā Ēģiptieši ir malači, pie ūdens redzēju uzrakstu ka daba šos rifus ir veidojusi miljoniem gadu tāpēc lūgums neņemt neko, jo ja miljoni tūristu katrs nolauzīs pa suvenīram tad pāris gados šos dabas miljonu gadu darbu izvazās :D
Man mīt zivis sienā...
Laimis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 2
Pievienojies: Sest Mai 30, 2015 6:34 pm

Atbildēt Laimis » Sest Mai 30, 2015 6:43 pm

Labi, ka izdomāji nebāzt tos koraļļus nekur, viņi tādus jokus nesaprot :D

ātrais kredīts

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi