Vai jūras akvāriumistika bojā rifus.

Viss kas netiek aprunāts citās sadaļās(tikai ar Jūru saistīti temati)
shogun
LAK biedri
Atbildes: 387
Pievienojies: Sest Jan 02, 2010 5:18 pm
Atrašanās vieta: Rīga, Sarkandaugava
Vecums: 53

Atbildēt shogun » Piekt Feb 19, 2010 3:14 pm

Bet bija interesanti apskatīties,kas tur gada laikā ir sanācis.Nē forši jau ir es tikai pārsteidzos ar kritiku.Man ir sanācis nirt gan Sarkanajā jūrā gan daudzos dzidros ezeros ieskaitot Baikālu,bet saldūdeņi mani vairāk relaksē.Protams ir vēl viena nianse,kas liek svaru kausam nosvērties saldūdeņu virzienā.Es nespēju mierīgi noskatīties,kā tiek spridzināti rifi,kāstas zivis un plēsti koraļi, lai apmierinātu pieaugošo jūras akvāristu skaitu.Kā zināms saldūdeņu zivis pārsvarā ir audzētāju roku darbs atšķirībā no jūras zivīm un citiem hidrobiontiem.Uzskatīsim to par zaļākas ZEMES propagandu un neiestigsim strīdos! :shark:  

Turpmāk cenšamies nespamot citu tēmās un aizvainot akvāriumistus ar frāzēm kuras ir tālu no patiesības, ja ir vēlmes taisām savu tēmu un uz priekšu.
 Tāpēc šo diskusiju pārvietoju uz jaunu tēmu
Pēdējo reizi labojis 1 - Mongoose, labots 0 reizi.
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 492
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 36

Atbildēt briedis » Piekt Feb 19, 2010 3:48 pm

Nepiekritīšu. Man jūras akvārijā 2 klauni (akvārijā dzemdēti) un visi 20-25 koraļu veidi ir ņemti fragi no citiem akvārijiem vai pirkti no audzētavām. Akmeņi arī 90% ir mākslīgie. Tā ka mans nodarītais posts Jūrai ir 0. Jūras akvārsti/hobijisti ir pats niecīgākais drauds koraļu rifiem.

Negribi Shogun uztaisīt sev atsevišku tematu un tur lielīties cik Tu esi kruts salīdzinot ar visiem pārējiem un atkārtot cik ļoti tev nepatīk jūras un datori? Priekškam vajag piemēslot visu forumu?
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri
Atbildes: 377
Pievienojies: Otr Jan 08, 2008 9:15 am

Atbildēt Adventurer » Piekt Feb 19, 2010 5:04 pm

shogun rakstīja: Bet bija interesanti apskatīties,kas tur gada laikā ir sanācis.Nē forši jau ir es tikai pārsteidzos ar kritiku.Man ir sanācis nirt gan Sarkanajā jūrā gan daudzos dzidros ezeros ieskaitot Baikālu,bet saldūdeņi mani vairāk relaksē.Protams ir vēl viena nianse,kas liek svaru kausam nosvērties saldūdeņu virzienā.Es nespēju mierīgi noskatīties,kā tiek spridzināti rifi,kāstas zivis un plēsti koraļi, lai apmierinātu pieaugošo jūras akvāristu skaitu.Kā zināms saldūdeņu zivis pārsvarā ir audzētāju roku darbs atšķirībā no jūras zivīm un citiem hidrobiontiem.Uzskatīsim to par zaļākas ZEMES propagandu un neiestigsim strīdos! :shark: 
Cik bieži Tu ikdienā redzi, ka tiek kāstas zivis un plēsti koraļļi? Kur Tu to skaties?  :box: Tev kā hidrobiologam vajadzētu zināt to, ka Latvijā nav jūras, kur aug koraļļu, savukārt, lielai daļai akvāristu koraļļi ir nākuši no citiem akvārijiem, nevis no jūras, kur tie ir tikuši pavairoti. Ar zivīm ir cits stāsts, bet, ja netiek izmantoti cianīdi, bet tās ķertas ar tīkliņu, nekāds lielais posts dabai netiek nodarīts, turklāt liela daļa jūras zivju, kas ir tirdzniecībā, nāk no audzētavām, nevis no jūras. 

Varbūt esi dzirdējis, cik procentuāli daudz lielāks posts ir no tā, ka koraļļu rifus vietējie izmanto kā būvmateriālu celtniecībā, cik liels posts ir no kuģa izlietiem notekūdeņiem vai izmestiem enkuriem rifu zonā, cik ļoti rifi iet bojā no dabas kataklizām un augstām temperatūrām? Akvāristi ir tie, kas cenšas šo izzūdošo faunu saglabāt, nevis iznīdēt.
shogun
LAK biedri
Atbildes: 387
Pievienojies: Sest Jan 02, 2010 5:18 pm
Atrašanās vieta: Rīga, Sarkandaugava
Vecums: 53

Atbildēt shogun » Piekt Feb 19, 2010 6:47 pm

Es taču neteicu ,ka koraļļi tiek plēsti Latvijas ūdeņos,bet tomēr liels procents hidrobiontu tiek iegūts savvaļā.Protams daļa tiek audzēti un akvaristika ne tuvu nav trakākais rifu ienaidnieks,bet ja no100 noķertām zivtiņām viena nonāk akvarijā,kurā tāpat dzīvo neatstādama pēcnācējus populācijas turpināšanai tas tomēr varētu būt jūtams robs ekosistēmā,ja skaita vēl pieaugošo vides piesārņojumu un citas cilvēku radītas ķibeles.Es jau kaut kad minēju,ka piedalījos viena samiņa,proti synodontis angelicus populācijas atjaunošnā dabiskā vidē.Vai ir daudzi,kas varētu ar to palielīties? Tiešši tas bija nesaudzīgas izzvejošanas rezultāts nevis vides katatrofāls stāvoklis.Tas gan šoreiz skar tieši saldūdeņus un akvaristu elku Heiko Bleheru un viņam līdzīgus "ihtiologus",kuri vairāk rūpējas par retumu piegādi no dabiskās vides nevis par to atražošanu.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2341
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51

Re: Vai jūras akvāriumistika bojā rifus.

Atbildēt Mongoose » Sv Feb 21, 2010 9:56 pm

Visus liekos ūdeņus izlēju :box:
 Nākošā atkāpe no tēmas jau tiks sodīta ar brīdinājumu
ARČIJS
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 181
Pievienojies: Sest Apr 25, 2009 12:34 am
Vecums: 48

Atbildēt ARČIJS » Sv Feb 21, 2010 10:55 pm

Visos reģionos kur ir rifi ir aizliegts tos postīt un izvest . Tas , kas nonāk
ARČIJS
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 181
Pievienojies: Sest Apr 25, 2009 12:34 am
Vecums: 48

Atbildēt ARČIJS » Sv Feb 21, 2010 11:03 pm

Apbūvējot pludmales nākas jaukt daļu mazo rifu ,tad tas arī nonāk zoo veikalos un atļaujas šiem darījumiem ir dažām firmām visā pasaulē , vis ir legāli un nolemtās dzīvības pārceļo akvarijos ,kur lielu daļu no viņiem veiksmīgi tiek pavairotas mēs taču nekliedzam cik kukaiņu aiziet bojā izzāģējot Latvijas mežus!
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2341
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51

Atbildēt Mongoose » Pirm Feb 22, 2010 12:51 pm

Tāpat palmu salās savukārt rifs tika izveidots no jauna uz doto momentu jau ir atrisinātas visas probkēmas ar straumi un ūdensapmaiņu ar okeānu , rādīja arī pašus mākslīgos rifus kuri jau ir pienācīgā paskatā - tas ir dzelzs armatūras kuras ar elektrolīzes palīdzību apaudzēja ar kalcija kārtu praktiski nav redzamas (cik nu no discovery filmas varēja redzēt) Un tas nav vienīgais piemērs.
Par to ka rifus celtniecībai izposta Adventurer jau minēja, Viens dabas stihijas uzbrukums rifam nodara spēcīgākus  kaitējumus,  kad koraļļu fragmenti un veselas kolonoijas ir pilnas krastmalas , Akvāriumistika jau nu tiešām rifam kaitējumu kā tādu nenes - to pašu koraļļu fermas ir daudz vairāk okeānos un no tām panākami skaistāki fragmenti kā lauzt un meklēt tos rifā. Nebaidīšos teikt ka saldūdens akvāriumistika un jūras, dabai nodara stipri vienādus kaitējumus , ja tādus arī rada. Visi aizliegumi kas saistīti ar rifa dzīvnieku izvešanu ir vairāk attiecināmi uz tūristu aktivitātēm katarm mēģināt nolauzt pa kādam korallim....

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis