Koraļļu agresija

nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1588
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Koraļļu agresija

Atbildēt nbinc » Piekt Apr 04, 2008 10:19 am

Mongoose rakstīja: Dabā aktīniju kolonījās valda stingra irarhija un daudzi klauni tiek no tās arī padzīti , okēnā ja tie tuvākajā laikā nesameklē citu aktīniju ir nolemti bojā ejai.
Neko sev tur likumiņi...
A jūras akvārijos aktīnijas ar var turēt ?
Es jau tajos jūras dzīvniekos pilnīgs "0", tur tie vārdi tādi atšķirīgi kā saldūdens zālēm, zinu tik ka ir tāda diskosoma :), par kuru te "jūrnieki" bieži runā un priecājas ja tādu ierauga. Nu pielipa man tas nosaukums diskosoma :) smieklīgi skan.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2360
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 52

Koraļļu agresija

Atbildēt Mongoose » Piekt Apr 04, 2008 1:12 pm

Ja disco somām ir labs un stilīgs nosaukums  :yes:
Anemones, protams var turēt jūras akvārijā un tās arī tiek turētas. Adventurer tās ir pat vairākas. Man 35L akvārijā arī bija bet viņa bieži mainīja savu atrašanās vietu un par cik polipi ir ļoti dzēlīga tad tie savā ceļā apdedzina citus koraļļus. lielajā akvārijā man noteikti ne'būs anemones, jo ir liels SPS(cieto koraļļu skaits) aktīnijas pieskāriens SPS korallim ir nāvējošs tas tajā vietā paliek balts - atmirst. Parasti jau anemones pēc iesēšanās ilgi sēž savā vietā un apkārt neklaiņo kamēr vieta nepaliek pa mazu neizmainās gaisma jeb straume. Viena anemones pastaiga man var izmaksāt ļoti dārgi - negribu riskēt.
Pēdējo reizi labojis 1 - Adventurer, labots 0 reizi.
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Koraļļu agresija

Atbildēt nbinc » Piekt Apr 04, 2008 1:36 pm

Ak pat tā - dedzina pārējos.... nezināju, man likās ka tas kaitīgi ir tikai zivīm kas pieskaras, a te izrādās ka tā aktīnija vēl staigā pa akvāriju !!! :surprise:
Klau, a rokas tā laikam arī dedzina, tad to vajag gumijas cimdos "stādīt" akvārijā ?
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Koraļļu agresija

Atbildēt Mongoose » Piekt Apr 04, 2008 6:33 pm

Ja ir jūtīgāka āda jā anemone dedzina. Nu man rokas mazliet tādas nejūtīgākas es sarkanās anemones dzēlienus nejutu. Dzeļ jau ne tikai anemone , dzeļ arī daudzi citi koraļļi. katram korallim pie raksturojuma(cik tas ir prasīgs pret starumi , gaismu u.t.t.) ir arī tāda rakstura īpašiba kā agresija. cik tuvu tas drīkst atrasties citiem koraļļiem. ir ļoti agresīvi koraļļi kuri pa nakti izlaiš savus ieročus 4-10cm attālumā un nogalina kaimiņu. Pie nepareizas koraļļu novietošanas var no rīta kādu koralli ieraudzīt baltu (tikai skelets) . tāpat tie var izdalīt dažādus toksīnus no kā kaimiņam paliek čābīgi un tas degradē, kā teikt radīt ap sevi sliktu auru. Starp koraļļiem patiesībā visu laiku lielākā vai mazākā mērā notiek karš, ja augi var tikai noēnot viens otru tad koraļļi tieši aktīvi karo, kopā saskārušos koraļļus var redzēt tikai vienas un tās pašas sugas un arī ne vienmēr. Nu un anemonei bez visa tā vēl ir iespēja pārvietoties. 
  Laikam būs šis jāpārvieto atsevišķā topikā, un jāparaksta vairāk.
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Re: Koraļļu agresija

Atbildēt nbinc » Sest Apr 05, 2008 1:53 am

Re kā izrādās ir ar tiem jūras akvārijiem, es pat nebiju iedomājies kar tādiem sīkumiem - "dedzinošas ūdenszāles", uzbrūkošas viena otrai, saldūdens akvai kaut kas nedzirdēts. "Jūrā" izrādās lielākā daļa tā dara, pie tam vēl rāpojošas ūdenszāles !!! Iedomājos ka man saldūdens akvārijā sastādītās ūdenszāles tagad katra pa savam prātam izbrien pa akvāriju :) pilnīgs bardaks.... visa kompozīcija sunim zem astes :)

Paldies par informāciju, tādus faktus es vēl nevienā web lapā/forumā nebiju lasījis... bija protams zināms priekšstats par jūru, bet ne jau ar tādiem sīkumiem.

A kā ir ja gliemezis uzlīdīs tādai anemonei ? Un ja jau tie jūras iemītnieki tik agresīvi ir un visiem uzbrūk - aļģes arī uz tādiem "augiem" neaug ?
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sest Apr 05, 2008 3:34 pm

Gliemeži piemēram Tridacnas [img width=100 height=80]http://www.ne.jp/asahi/mc/minatomachi/t ... axima2.jpg[/img]nemēdz staigāt apkārt un tiem arī nav bīstami koraļļu agresīvie polipi. Anemones - viena no agresīvākajām akvārijos ir zaļais tepiķis - [img width=100 height=80]http://www.advancedaquarist.com/2007/2/ ... clarki.jpg[/img] gan notiesās visus gliemežos zivtiņas , krabīšus    kuri mēģinās tai pārrāpot pāri.

Ja aļģes ir ļoti daudz un koraļļiem nav īpaši labvēlīgi apstākļi aļģes protams var sākt nomākt koraļļus un tie sāk degradēt. Parasti tas notiek uz SPS koraļļiem. Savukārt labvēlīgos apstākļos koraļļi izspiež aļģes.
Aktīnijas ir visai prsīgi dzīvnieki pret ūdens parametriem - tiem jābūt ir stabiliem pieļaujamās robežās.

Pārsvarā visos koraļļos kuri tiek turēti akvārijos aļģes dzīvo pašos koraļļos - tās sauc par sibiozes aļģēm. šīs aļģes fotosintēzes procesā nodrošina koraļļiem nepieciešamās barības vielas un piešķir katram korallim krāsu. Tos sauc par fotosintezējošajiem koraļļiem un to galvenā pārtika - gaisma.
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri
Atbildes: 377
Pievienojies: Otr Jan 08, 2008 9:15 am

Atbildēt Adventurer » Otr Apr 08, 2008 5:14 pm

Lai nedaudz kliedētu pirmo iespaidu - neskatoties uz tās izskatu, anemone ir dzīvnieks (zarndobumainis), nevis ūdenszāle, līdz ar to nav īsti to korekti salīdzināt ar augiem. Jā, anemone ir viens no retajiem zarndobumaiņiem, kas spēj pārvietoties. Pārvietošanās notiek, pielipinoties ar "kāju" pie substrāta, un mainot tās izmērus un formu, virzīties uz priekšu. Ja galīgi kas nepatīk, anemone atkabinās no akmens, un dodas brīvā peldējumā. Akvārijos parasti šāds pasākums beidzas bēdīgi - ar anemones ieraušanu sūknī.

Labvēlīgos apstākļos pat saplosīta anemone spēj fantastiski reģenerēt. To var pat pārgriezt ar nazi uz pusēm, un abas puses izdzīvos. Pats esmu veicis šādu eksperimentu, bet vairāk laikam neveikšu - diezgan nežēlīgi, turklāt viena no pusēm gandrīz aizgāja bojā, jo saķēra bakteriālo infekciju, un to nācās griezt vēlreiz. Šobrīd manā akvārijā ir 4 sarkanās anemones.

Tridaknas var pārvietoties nedaudz, līdz tās saaug ar substrātu. It īpaši to var novērot, ja tridakna ir nesen ievietota akvārijā. Tiesa, rādiuss ir pavisam neliels.
ARČIJS
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 181
Pievienojies: Sest Apr 25, 2009 12:34 am
Vecums: 48

Atbildēt ARČIJS » Sv Jūn 20, 2010 5:51 pm

Euphilijas skaitās diezgan agresīvi koraļļi , vai divas dažādas euphīlijas var turēt tuvumā vai labāk tālāk vienu no otras
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Pirm Jūn 21, 2010 12:27 pm

cik man viņas bijušas var droši turēt cieši blakus.  ka skeleti pat skarās kopā.
ARČIJS
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 181
Pievienojies: Sest Apr 25, 2009 12:34 am
Vecums: 48

Atbildēt ARČIJS » Sv Nov 28, 2010 9:55 am

Euphilijas sadzēla rodactis ,bet viena saķērās ar pociloporu un uzvarēja man par brīnumu pocilopora . Cīņā starp acanu un divkrāsaino caulastreju uzvarēja acana .
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Otr Nov 30, 2010 1:02 pm

Jā - euphilijas nemaz nav tik agresīvas kā dažreiz saka. Man arviņa zaudēja lobophilijai, pie kam atri.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis