Jūras dzīvnieku (korāļu, anemoņu u.t.t.) barošana.

nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1641
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Jūras dzīvnieku (korāļu, anemoņu u.t.t.) barošana.

Atbildēt nbinc » Tr Dec 30, 2009 10:58 pm

Man ir tāds jautājums par to kā uzturēt dažādus korāļus (gan mīkstos, gan cietos) un aktīnijas.

To ko esmu jau uzzinājis ir tas ka aktīnijas var barot ar saldētu garneļu gabaliņiem, arpinceti tos ieliekot aktīnijā un tad tā ar saviem taustekļiem to noķet un ievelk mutē.

Kā ir ar pārējo korāļu barošanu ? Es nevaru nekādi sistematizēt un apkopot dažādu informāciju par korāļu barībām. Piemēram:
Tropic Marin (Reef Actif, Pro Coral Phyton, Pro Coral Zooton, Pro Coral Reef Snow, Marin Lipovit, Marin Immuvit)
Preis (Coral-V-Pover, Coral-Energizer)
EasyLife (Maxicoral A, Maxicoral B)

Saprotu ka ne jau korāļu barība ir tas galvenais korāļiem - ūdens kvalitāte un gaisma, bet nu tomēr gibētos drusku vairāk skaidrības kurā no šīm barībām un priekš kā būtu nepieciešama.

Kā arī vai uz barošanas laiku ir nepieciešams atslēgt putu atdalītāju ? Nu lai neaiziet putās viss tas ko mēs esam iedeviši ēst mūsu korāļiem.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2367
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 53

Re: Jūras dzīvnieku (korāļu, anemoņu u.t.t.) barošana.

Atbildēt Mongoose » Sest Jan 02, 2010 6:58 pm

Koraļļus jau vairāk kā gadu nebaroju , barība tiem pietiek no tā kas paliek pāri barojot zivis. Zivis baroju ar paštaisītu saldēto barību kurai klāt ir arī dažādas koraļļu barības, fito planktons u.c.

Lietotāja avatars
meicha
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 220
Pievienojies: Piekt Nov 21, 2008 3:45 pm
Atrašanās vieta: RĪGA
Vecums: 44

Atbildēt meicha » Sv Jan 03, 2010 12:11 am

bet ne visiem ir zivis akvārijos!!!
lai izdodas visas ieceres
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 493
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 38

Atbildēt briedis » Sv Jan 03, 2010 12:33 am

meicha rakstīja: bet ne visiem ir zivis akvārijos!!!
bet tas tev neliedz akvārijā mazliet iebert barību bioloģīskajiem procesiem.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sv Jan 03, 2010 3:22 pm

Mazajā kurā nebija zivis lēju JBL - Corall Fluid  ~5pilienus reizi divās dienās. pēc kāda laika tas apnika un baroju tikai kreveti reizi pa dienām 3 ar garneles vai heka filejas gabaliņu.
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 50

Atbildēt AigarS » Pirm Jan 04, 2010 10:40 pm

Gribu pievērst uzmanību tam, ka Mongoose to raksta no SAVAS pieredzes un novērojumiem. Tas nozīmē ka tas viss nav obligāti precīzi jāatkārto visos akvārijos :) Atkārtošu vēlreiz to, kas šeit ne vienu reizi vien ir teikts - katrs akvārijs ir individuāls! Jā ir dažas lietas (piemēram: Slāpekļa cikls kas ir jāiziet visiem; regulāras ūdens maiņas sāli maisot tieši RO(vai destilētā) ūdenī; akmeņu daudzums aptuveni 20% no akvārija tilpuma; ...) kas IR jāievēro, bet barošana vienmēr ir atkarīga no tā cik, ko un ar ko baro. Arī es šeit aprakstīšu to, ko pats lietoju.
Ja jāsaka par tēmas autora minētajiem līdzekļiem:
* Preis un EasyLife prudukcija - nav komentāru, neesmu pats vēl pētījis un lietojis.
* Tropic Marin:
- PRO-CORAL PHYTON un PRO-CORAL ZOOTON - papildus barība attiecīgi mīkstajiem un cietajiem koraļļiem. (Savā akvārijā lietoju abus. Devas norādītas 2x dienā pa kausiņam (~1g) uz 200-500L akvāriju, bet es dodu ~1x divās dienās);
- PRO-CORAL REEF SNOW - lietojot kopā ar PRO-CORAL PHYTON un PRO-CORAL ZOOTON akvārijā veido ar barību bagātas pārslas, kas izskatās pēc īsta sniega. Tas palīdz sasaistīt barību un padarīt to vieglāk uztveramu koraļļiem. (Pats lietoju tāpat ~1x 2 dienās kopā ar iepriekš minēto barību.);
- REEF ACTIF - piedeva cieto un mīksto koraļļu krāsu un dzīvotspējas paaugstināšanai. Veic akvārijos dubultu funkciju - kā adsorbers un bakteriju barība. (Deva 1 mērkarote (5ml) nedēļā uz ~500L akvāriju. Lietoju apmēram 1/2 mērkaroti 1x 1-2 nedēļās.)

Šie līdzekļi ir Tropic Marin jaunās līnijas BIO-ACTIF SYSTEM sastāvā, kurā vēl ir pati jūras (koraļļu) sāls, magnija, kalcija, stroncija un citas piedevas.

- LIPOVIT - piedevas jūras zivju barībai. C un E vitamīnu, karoīna, sojas, ķiploku ekstrakta un jūras eļļu komplekss enerģijai. (Apmēram 1x nedēļā iemaisu barībā pirms zivju barošanas).
- IMMUVIT - piedevas jūras zivju barībai. Palielina zivju imunitāti un bagātina barību ar B vitamīnu.
Pats pievienoju akvārijā vēl katru dienu pa 5ml Tropic Marin BIO-ACTIF Pro-Coral K+, Pro-Coral A-  un BIO-Magnesium. Nezinu vai būtu labāk vai sliktāk bez šo piedevu pievienošanas, bet koraļļi un zivis izskatās ka jūtas labi.
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1641
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt nbinc » Otr Jan 05, 2010 12:44 am

Paldies par skaidrojumu.

Vai barošanas laikā nevajag Skimmeri atslēgt ?
Vai REEF SNOW vajag kopā sajaukt vienā traukā ar PHYTON un ZOOTON vai šos visus ieber (ielej) akvārijā atsevišķi.....

Par šiem te "Tropic Marin BIO-ACTIF Pro-Coral K+, Pro-Coral A-  un BIO-Magnesium" varētu arī tik par izsmeļoši ?

Ko labāk mīkstajiem, ko citajiem korāļiem ?

Iepriekš paldies.
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri

Atbildēt AigarS » Otr Jan 05, 2010 2:59 am

Putu atdalītāju (Skimmer) rekomendē uz kādu 1/2-1 stundu izslēgt koraļļu barošanas laikā, pats gan es parasti ar to grēkoju un reti kad izslēdzu  :whatever:

Par REEF SNOW, ZOOTOON, PHYTON un citiem "beramajiem" līdzekljiem, vienkārši bērt akvārijā nevajadzētu NEKO! Tos visus ir jāsajauc ar RO vai akvārija ūdeni (skatīt instrukciju) un tikai tad pievienot akvārijā.

REEF SNOW var lietot atsevišķi kā barības bāzi filtratoriem. Ja to lieto kopā ar ZOOTON un (vai) PHYTON, tad iejauc 1-1.5 mērkarotītes (mazās) REEF SNOW ~100ml RO ūdens un pēc ~stundas iemaisa tajā ZOOTON un (vai) PHYTON. Atstāj vēl uz pāris minūtem un barība gatava lietošanai. :py:

Augstāk jau rakstīju, bet laikam neskaidri sanāca: PRO-CORAL PHYTON ir vairāk paredzēts mīkstajiem koraļļiem, PRO-CORAL ZOOTON - cietajiem.

Par BIO-ACTIF Pro-Coral K+ Elements, BIO-ACTIF Pro-Coral A- Elements un BIO-Magnesium nepateikšu neko gudrāku kā jau ražotājs ir pateicis. No savas puses varu pateikt, ka SPS koraļļi pēc BIO-Magnesium pievienošanas ir sākuši augt kuplāk un ātrāk (par augšanas ātruma labumu te Mongoose var iebilst :shupoles: bet pats bija te un visu redzēja, tikai žēl ka viņam visa tā fotosesija "pakāsās" :() Nevaru pateikt arī precīzi kā nopelns tas īsti ir, bet pēc K+ un A- elementu pievienošanas ļoti saņēmās arī zooanthus'i, rhodactis un diskosomas.

Protams, ir iespējas meklēt ķimikāliju veikalos "lētākus" aizvietotājus, bet ir jau zināmi negatīvas pieredzes piemēri, ja nav pirkta tieši attīrītā viela. Attīrītās parasti ir pat dārgākas, + pašam vēl pareizi jāsajauc .. bet tas jau Jums pašiem jāizlemj kā SAVUS ūdensdārzus kopt.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Otr Jan 05, 2010 1:39 pm

Es kad lietoju sniedziņu to RO ūdenī sakūlu ar mikseri , savādāk tas sanāca kunkuļains un  lielos kunkuļus mazie polipi nevarēja noturēt.

Par Bio Magnesium man nekā slikta piebilstama nav - ja Mg trūkst tad kalcifikācija notiek ļoti lēni - Bio Magnesium ir Magnija sulfāts un to nevajadzētu pārdozēt vairāk par 1500.(pēc Mg testa - tas būtu 1,5g uz litra). Par magnija trūkunu var spriest arī pēc rozā korallīta aļģēm, ja kalcijs ir pietiekošā daudzumā , bet Mg trūkst , tās neaug vai aug ļoti lēni. Bio Magnesium vai Magnija sulfātu pats nelietoju jo man magnijs akvārijā tiek padots no reaktora(tajā ir iebērti 1/10 (ar kalcija karbonātu) Ventas dolomīta akmeņi.
Par pārējiem mikro elementiem gan komentu nav , cik esmu lietojis neēsmu manījis izmaiņas ne uz labo ne slikto pusi. Iespējams ka viss nepieciešamasi koraļļiem tiek no reaktora , jo reaktors būtībā izšķīdina tos pašus koraļļus unn atdod ūdenī to ko korallis augot ir uzņēmis - pārsvarā protams tas ir tikai Ca,Mg, ..CO3.
Lietotāja avatars
meicha
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 220
Pievienojies: Piekt Nov 21, 2008 3:45 pm
Atrašanās vieta: RĪGA
Vecums: 44

Atbildēt meicha » Otr Jan 05, 2010 9:33 pm

.../Es kad lietoju sniedziņu /...

:apsmej:  :jok:
lai izdodas visas ieceres
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri

Atbildēt AigarS » Otr Jan 05, 2010 11:49 pm

Mongoose rakstīja: Es kad lietoju sniedziņu to RO ūdenī sakūlu ar mikseri , savādāk tas sanāca kunkuļains un  lielos kunkuļus mazie polipi nevarēja noturēt.
...
"Sniedziņam" uz iepakojuma ir aprakstīts, ka lai iegūtu lielākas pārslas, jāpieber vairāk (līdz 2 mērkarotes) uz 100ml RO ūdens, lai iegūtu mazākas - mazāk. Ja bija pa lielu pārslas, vajadzēja vienkārshi pieliet vēl ūdeni un vēl pamaisīt.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Cet Jan 07, 2010 11:56 am

jā tikai tas sniedziņš uzvedās tāpat kā kartupeļu milti - saskarē ar ūdeni piebriest - ja tur iemet vienu vai divas karotes nav nozīmes, ja ūdeni maisa un tad lēnām to iekaisa ir labāk, ja to karotīti iemet uzreiz kunkuļi ir vairāk vai mazāk, tāpēc es to darīju ar mkseri - ieslēdzu mikseri un tad lēnām iebēru to karoti - tā rezultāts man likās ir vislabākais, bet sen jau vairs ar to tāpat nenodarbojos.
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri
Atbildes: 377
Pievienojies: Otr Jan 08, 2008 9:15 am

Atbildēt Adventurer » Otr Jan 12, 2010 3:37 pm

Mongoose rakstīja: jā tikai tas sniedziņš uzvedās tāpat kā kartupeļu milti - saskarē ar ūdeni piebriest - ja tur iemet vienu vai divas karotes nav nozīmes, ja ūdeni maisa un tad lēnām to iekaisa ir labāk, ja to karotīti iemet uzreiz kunkuļi ir vairāk vai mazāk, tāpēc es to darīju ar mkseri - ieslēdzu mikseri un tad lēnām iebēru to karoti - tā rezultāts man likās ir vislabākais, bet sen jau vairs ar to tāpat nenodarbojos.
"Reef snow" pēc būtības tiek saražots pašā akvārijā - pietiek paņemt to, kas sampā izveidojas vietā, kur mazāka straume. Šis preparāts ir vienkārši detrīts, kuru īsti iegādāties nav jēgas :).

Zooton - labāk ir sajaukt atsevišķā trauciņā, un tad liet akvārijā. Pretējā gadījumā preparāta lielākā daļa no peld pa ūdens virsu, un, pie ieslēgta putu atdalītāja tiek veiksmīgi izslēgta no aprites.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Otr Jan 12, 2010 5:07 pm

Nu es pa retam tieši tā arī daru - akvārijā pabakstu vietas kur mazāka straume un sniegs lido.
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri

Atbildēt AigarS » Otr Jan 12, 2010 9:45 pm

Adventurer rakstīja: "Reef snow" pēc būtības tiek saražots pašā akvārijā - pietiek paņemt to, kas sampā izveidojas vietā, kur mazāka straume. Šis preparāts ir vienkārši detrīts, kuru īsti iegādāties nav jēgas :).

Zooton - labāk ir sajaukt atsevišķā trauciņā, un tad liet akvārijā. Pretējā gadījumā preparāta lielākā daļa no peld pa ūdens virsu, un, pie ieslēgta putu atdalītāja tiek veiksmīgi izslēgta no aprites.
Vai tas REEF SNOW tiešām ir tikai detrīts - nestrīdēšos. Var būt ir, bet drīzāk ka daļa ir, un vēl kaut kas klāt, jo formulu jau neviens nedos :) Diezin vai iemaisot "detrītūdenī" to pašu ZOOTON būs tas pats effekts, bet skats akvārījā no detrīta - jā, ir līdzīgs.
Par iemaisīšanu ūdenī - nepaskaidroju ka pievienoju REEF SNOW lēnām, vienlaicīgi maisot ūdeni glāzē. Tā par daru arī ar REEF ACTIF.

Par ZOOTON - pilnīgi piekrītu, un tas trauciņš jau ir komplektā ;) Par to, ka putu atdalītājs būtu jāizslēdz koraļļu barošanas laikā - arī jau minēju.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis