Garneles - Lysmata

Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2367
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 53

Garneles - Lysmata

Atbildēt Mongoose » Sest Feb 09, 2008 10:53 am

Lysmata garneles ir ļoti izplatītas jūras akvāriju vidū, galveno kārt jau to krāšņa izskata dēļ. Otrā viņu labā īpašība ir tā, ka garneles nolasa parazītus no citiem dzīvniekiem, lai gan ja garneles tiks labi barotas tad šī īpašība neizpaužās ;). Esmu vairrākārt novērojis ka zivis pašas piepeld pie garnelēm uz procedūru, bet tās vienaldzīgi skatās citur :'( .Ir arī nācies redzēt kā garnele sēž uz zivs sāniem un peld pa visu akvāriju.
No sliktajām garneļu īpašībām varētu pieminēt to ka viņas atņem koraļļiem barību. Ja jūs barosiet speciāli tikai koraļļus tad garneles noteikti asistēs un kā ar pincetēm raus barību ārā no koraļļu taustekļiem.
    Kā aktīvākā no visām ir Amboinesis. Visu laiku ir uzmanības centrā.
    Debelius ir krāšņāks , bet bailīgāks un dod priekšroku slēpties akmens šķirbās.
    Wurdemanni akvārijā praktiski nav redzams, bet dara labu darbu, mazāk gan piedalās parazītu likvidēšanā , bet skaitās aktīva aiptasis un planāriju iznīcinātāja.

Amboinesis                                            Debelius                                             Wurdemanni  

[img width=300 height=200]http://fins.actwin.com/pics/Lysmata_amboinesis.jpg[/img]  [img width=300 height=200]http://www.reefforum.net/photopost/data ... belius.jpg[/img]  [img width=300 height=200]http://www.reef.sk/images/wurdemanni.jpg[/img]
Pēdējo reizi labojis 1 - Mongoose, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri
Atbildes: 377
Pievienojies: Otr Jan 08, 2008 9:15 am

Re: Garneles - Lysmata

Atbildēt Adventurer » Pirm Feb 11, 2008 9:34 am

Neliela piebilde par cenām.

Lysmata amboiniensis - 12,50 Ls (Aquarium Doctor)
Lysmate debelius ~20 Ls (Aquarium Doctor),
Lysmata wurdemanii???

Droši vien izdevīgāk tās ir iegādāties Lietuvā.

Mīnusi, neskaitot cenu un to, ka tās atņem barību jūras bezmugurkaulniekiem, ir to īsais mūžs (2-3 gadi). Akvārijā tās nonāk vismaz sešus mēnešus vecas, kā rezultātā laiks, kurā var priecāties par šīm radībām, ir samērā īss.

Tāpat tās ļoti slikti panes ūdens kvalitātes pasliktināšanos, un var ātri aiziet bojā paaugstinātas temperatūras vai ūdens parametru maiņas dēļ.

Lysmata amboiniensis aktīvi cenšas tīrīt arī akvāriumista rokas no "parazītiem", katru reizi, kad tās tiek iemērktas akvārijā.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Pirm Feb 11, 2008 9:47 am

Ja AD ir tādas cenas tad garneles gam labāk ir pirkt tepat pie mums . Man zināmajā Kauņas veikalā tās maksā nedaudz dārgāk par norādītajām cenām . pēdējo reizi Debelisuam prasīju cenu  - tā bija 120liti = 24Ls
Pats AD Debelius pirku 25Ls , bet tas bija jau gadu atpakaļ. Wundermani bija lētāks , jāprasa AigarS cik viņš par
viņu samaksāja.

Neskatoties uz visu augstāk minēto , tās ir ļoti pivilcīgas mini jūras akvārijos.
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 50

Atbildēt AigarS » Pirm Feb 11, 2008 10:04 am

Par cenu neaceros, bet lētāka wurdemanni bija gan.
Varbūt Mini jūrā wurdemanni arī būtu pievilcīga, bet pie manis viņa parādās tikai dažreiz uz barošanas laiku, un arī tad var tikai redzēt, ka tā ir viņa, nevis viņu visu. Pārējā laikā viņa ir kaut kur akmeņos.
Par to, ka viņas apkarojot planārijas - nezinu, man planāriju ir diezgan daudz, varbūt man vajadzētu kādas 5 wurdemanni, lai redzētu rezultātu, bet varbūt arī tad rezultāta nebūtu, jo viņas izvāktu planārijas no akmeņiem, bet pārējās (uz stikla, uz grunts) paliktu. Kaut kur arī bija rakstīts, ka viņas īsti nevarot vairākas turēt kopā ..
Aiptasis gan laikam viņa man vienu noravēja :) (tajā brīdī vairāk arī nebija, un Rostratus vēl nebij iegādāts).
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
alekss
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 116
Pievienojies: Piekt Feb 01, 2008 11:23 am

Atbildēt alekss » Pirm Feb 11, 2008 12:55 pm

Wurdemanni Lietuvā maksāja 15 ls
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Pirm Feb 11, 2008 3:55 pm

Nestrīdēšos , bet man kaut kā stāv prātā ka wundermani bija 45liti , ambionensis 65liti un debelius 120liti.
Var jau būt ka arī jaucu. 14Ls man liekās ka bokseris maksāja. To pavisam aizmirsām - samaja "blatnaja"  :susel:

Stenopus hispidus

[img width=400 height=300]http://www.scuba-equipment-usa.com/mari ... spidis.jpg[/img]   [img width=400 height=300]http://static.flickr.com/125/319445122_ac2b00ce83_o.jpg[/img]
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe

Atbildēt AigarS » Pirm Feb 11, 2008 4:11 pm

Mongoose rakstīja: ... 14Ls man liekās ka bokseris maksāja. To pavisam aizmirsām - samaja "blatnaja"  :susel:
Neaizmirsām, prasijām (drīzāk - Tu prasiji), bet bija tikai viņa paša, ko nepārdeva ;) Bet cenas gan neaceros tagad - Tu jau mums "pieraxtvedis" biji tur :educated:
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1799
Pievienojies: Sest Jan 05, 2008 4:28 pm
Atrašanās vieta: Ventspils
Vecums: 46

Atbildēt Dzintars Irbe » Sv Jan 18, 2009 9:38 pm

A. god. Jūrnieki aizmirsa pierakstīt, cik liela katras sugas garnele izaug un cik lielā (precīzāk - mazā) akvārijā viņas var turēt  :kautris:
..|r|ubb..
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sv Jan 18, 2009 11:17 pm

pret tilpumu neviena no viņām nav prasīgas , nu vajadzētu tā lai ūsas vienl;aicīgi nedurās pie visiem stikliem :laugh: ~ visas vienādas pieaugusi garnele - pats ķermenis bez ūsām 6-7cm Debelyus mazliet mazākas lielākās ir bokseri. Cik viņas bijušas ieteiktu Ambyonsis , jo tas ir pietiekoši drosmīgs un vienmēr ir uzmanības centrā. Debelyus ir krāšņāka, bet arī tikpat reizes bailīgāka - lielā akvā tā vispār nav redzama, ja redzama tad reti. Man ir divas un pa retam kādu ieraugu , abas reizē esmu redzējis tikai vienu reizi. Ambyonši gan visu laiku tusē pie priekšējā stikla un rubina rokas kad tur iebāžu. Bokseri ir mazāk aktīvi , tusē vairāk pa apakšu un mēdz iekost arī kādā zooantusā. izskatās pēc baigās blatnajas , tāpēc ieguvusi šādu nosaukumu. par wundermani zinās pastāstīt Aigars.
ARČIJS
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 181
Pievienojies: Sest Apr 25, 2009 12:34 am

Atbildēt ARČIJS » Sv Jūl 18, 2010 2:45 am

Wurdemaņus var turēt vairākus kopā, jo savādāk pie ikriem netikt, kamēr man bija viens wurdemanis ikru nebij , bet tagad abām ir ikri pastāvīgi , bet šodien pārliecinājos ka tie arī izšķiļas jo akvā parādās mazu ap 1 cm lielu wurdemaņu nomainīto panceru atliekas peldam pašus gan neredz , kautkur akmeņos slēpjas.
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 493
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 38

Atbildēt briedis » Sv Jūl 18, 2010 10:29 am

Tu gribi teikt ka Tev izdevās Wurdemaņus pavairot? Pēc tā ko esmu lasījis internetā par garneļu pavairošanu neticās.
ARČIJS
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt ARČIJS » Sv Jūl 18, 2010 2:23 pm

Nu speciāli es viņus nevairoju , bet ir fakts ka mazuļi akvā ir !
Lietotāja avatars
meicha
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 220
Pievienojies: Piekt Nov 21, 2008 3:45 pm
Atrašanās vieta: RĪGA
Vecums: 44

Atbildēt meicha » Sv Jūl 18, 2010 3:26 pm

super .ja izaugs tad piesakos uz pāris...
lai izdodas visas ieceres
ARČIJS
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt ARČIJS » Pirm Jūl 19, 2010 1:01 am

Labi , ja izaugs ,uz ko ir maz cerību , jo garneles akvās izšķiļas bieži bet barības bazes trūkuma dēļ neizaug , ienaidnieku arī pietiek , jebkura akvas zive labprāt pamielotos ar artēmijas izmēra delikatesi.
Lietotāja avatars
kgasuns
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 12
Pievienojies: Tr Dec 15, 2010 12:53 pm
Atrašanās vieta: Ogre
Vecums: 41

Atbildēt kgasuns » Tr Dec 15, 2010 4:22 pm

Cik liels tilpums vajadzīgs, lai garneles varētu vairoties?
Vai tādā Boyu TL-450 (60l) bez zivīm sīkie varētu izaugt?

P.S. Man pašam ir 4 bērni; laikam tādēļ par veiksmīgu akvāristiku uzskatu tādu, kur radības vismaz mēģina vairoties.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis