Jūraszirdziņi

Jūras zivis
Lietotāja avatars
UKK
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 124
Pievienojies: Pirm Okt 13, 2008 6:34 pm
Atrašanās vieta: Grobiņa, Liepāja
Vecums: 25

Jūraszirdziņi

Atbildēt UKK » Sest Nov 15, 2008 9:54 pm

jautājums radās par šīm skaistajām.. zivtiņām?
Vai viņi tiešām ir sālsūdens dzīvnieciņi un kāpēc viņi Latvijas iedzīvotāju jūrās nav redzēti? :confused:
Cik skatos Youtubē, tad viņi ir visai iecienītas zivtiņas, ne tā? :)
Kā tad ir ar viņu iespējamību akvārijā? ^^
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 48

Re: Jūraszirdziņi

Atbildēt AigarS » Sest Nov 15, 2008 11:07 pm

Jā, ir tādas jūras radības :)
Un arī Rīgā ir redzēti, bet ne mūsu foruma dalībnieku akvārijos.
Turēt viņus var, bet bija kaut kādas problēmas (drīzāk - neērtības) ar viņiem, laikam ar barošanu. Tagad īsti neaceros.
Pasaulē atzītāko zīmolu [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/eheim.html]EHEIM[/url], [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/tropic-marin.html]Tropic Marin[/url], [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/tunze.html]Tunze[/url] u.c. prece Jūsu akvārijam un "4-kājaiņiem" tieši no ražotāja!
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2341
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51

Atbildēt Mongoose » Pirm Nov 17, 2008 12:53 am

Man likās ka tā galvenā prob bija ar tiem pārējiem kaimiņiem un starumi, viņiem vajag ļoti mērenu straumi un miermīlīgus kaimiņus, reti kurā akvārijā ar realizēt šitās lietas , tad vajag akvu speciāli zirdziņiem AD kādu laiku tāda bija , bet to viņi ir notirgojuši. kā Jau AigarS minēja kaut kāda specifika bija laikam arī tajā barošanā.
shogun
LAK biedri
Atbildes: 387
Pievienojies: Sest Jan 02, 2010 5:18 pm
Atrašanās vieta: Rīga, Sarkandaugava
Vecums: 53

Atbildēt shogun » Pirm Feb 15, 2010 4:46 pm

Rij tie zirgi ļoti daudz un barību viņiem vajag smalku,lai neaizrijas citādi nekas pārāk sarežģīts nav,stāv atstraumē un gaida paiku piepeldam,no rokas tie barību neņem. :shark:
Lietotāja avatars
meicha
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 220
Pievienojies: Piekt Nov 21, 2008 3:45 pm
Atrašanās vieta: RĪGA
Vecums: 42

Atbildēt meicha » Pirm Feb 15, 2010 10:31 pm

kā Tu to zini ...??? ja pats teici ka pa jūrām neesi spečuks?????????
lai izdodas visas ieceres
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Otr Feb 16, 2010 3:03 pm

Nekā sarežģīta nav ja akvārijs jau sākumā tam ir paredzēts ar visu straumi attiecīgi arī filtrācijas sistēmu. Nekā sarežģīta jau nav arī medūzu, zaigžņu u.t.t  akvārijam - tikai to visu vajag specifisku - kopējā rifa akvārijā nekā nesanāks - es domāju par to lai dzīvneiki dzīvotu attiecīgi ilgi. Zirdziņi dzīvos kādu brīdi arī jebkurā rifā ja būs kur aizķerties un neviens nebakstīs, bet ne ilgāk par pāris mēnešiem.
shogun
LAK biedri

Atbildēt shogun » Otr Feb 16, 2010 4:49 pm

Meicha,es to zinu tāpēc,ka man ir hidrobiologa grāds un tieši par jūras zirdziņiem es kādu laiku atpakaļ rakstīju kursa darbu.Taisnība ir, kopmītnē viņi ilgi nevilks,bet var taču uztaisīt skaistu rifu tikai no vairāku sugu zirdziņiem.Savā starpā viņi sadzīvo tīri labi.Tā nu ir sanācis,ka jūs trāpījāt vienā notām nedaudzajām tēmām,par kurām man ir nedzaudz nojausma,sorry.Bet zirdziņu tēviņi tāpat kā jūras adatas ilgi nedzīvo,tāpēc ka viņu organisms ir paredzēts jaunās paaudzes izauklēšanai,tas ir neatgriezenisks process pēc kura viņi vairs nespēj uzņemt barību un iet bojā,mātītes gan spēj nārstot vairākārt. :educated: 
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Otr Feb 16, 2010 7:16 pm

Rifā liela problēma tos turēt bija ar domu tādu , ka ne kaimiņi traucēs bet filtrācijas sistēm un starume - ja gribam koraļļus bez spēcīgas starumes neiztikt kura ne tikai koraļļus nodrošina ar barību un aizvāc mēslus, bet arī nodrošina biofiltrāciju akmeņos, tas galvenokārt neiet kopā ar zirgiem, bet protams ja zirdziņi ir primērie var no daudzkā atteikties...
shogun
LAK biedri

Atbildēt shogun » Tr Feb 17, 2010 3:52 pm

Var jau mēģināt sakraut akmeņus tā lai tiem tiktu pietiekama staume,bet zirgiem tiktu aivējš,domāju ka tas ir reāli.Viņi jau pārāk neklaiņo pa akvāriju.
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri
Atbildes: 377
Pievienojies: Otr Jan 08, 2008 9:15 am

Atbildēt Adventurer » Cet Feb 18, 2010 9:47 am

shogun rakstīja: Meicha,es to zinu tāpēc,ka man ir hidrobiologa grāds un tieši par jūras zirdziņiem es kādu laiku atpakaļ rakstīju kursa darbu.Taisnība ir, kopmītnē viņi ilgi nevilks,bet var taču uztaisīt skaistu rifu tikai no vairāku sugu zirdziņiem.Savā starpā viņi sadzīvo tīri labi.T
Rifs ar jūras zirdziņiem tā ir zinātniskā fantastika. No bioloģijas viedokļa tas vienkārši nav iespējams.

Jūras zirdziņu akvāriju specifika

* Atkrīt visa veida cietie koraļļi
* Atkrīt visa veida cirkulācijas sūkņi
* Var ielikt dažus mīksto koraļļus, diskosomas un vēl dažus, kam nevajag straumi
* Atkrīt anemones, jo jūras zirdziņus tās var viegli noķert
* Atkrīt citas, ātras zivis, kuras var traucēt jūras zirdziņiem baroties

Vienīgais biotops, kas ir piemērots jūras zirdziņiem ir tā saucamais "Seagraass aquarium" - akvārijs ar lēnu, lamināru straumi, un dažādām aļģēm, pie kurām zirdziņi var piestiprināties. Pie visa, vēlams ir liels refugium, kur vairosies dažādi mazie vēžveidīgie, lai zirdziņi varētu labāk baroties.

Ar jūras zirdziņu pavairošanu tiešām nav būtiskas problēmas, kaut vai, palasot aqualogo forumu, ir vairāki, kam tie ir vairojušies. Galvenā problēma, kāpēc LV īpaši nav šādu akvāriju ir zirdziņu specifiskās prasības pret akvārija iekārtojumu, kā arī to ļoti augstā cena - ja nemaldos, LV bija pieejami pa 60 Ls gabalā...

J
ARČIJS
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 181
Pievienojies: Sest Apr 25, 2009 12:34 am

Atbildēt ARČIJS » Piekt Feb 19, 2010 2:29 am

Pilnība piekrītu iepriekš teiktajam  un papildinu ar vēl vienu problēmu , barošana ; jābaro viņi ir ik pēc pāris stundām , tātad saimnieks sēž mājās !!!
shogun
LAK biedri

Atbildēt shogun » Piekt Feb 19, 2010 9:14 am

Reizi divās stundās tas ir domāts zivju mazuļiem nevis pieaugušām zivīm,tāpat kā citu zivju mazuļiem,ja spēj nepiegānot ūdeni nodrošināt pastāvīgu planktona padevi var nebarot vispār,bet akvārijs nav okeāns,tā kā nākas kaut ko darīt,lai būtu redzami rezultāti,jo no nekā nekas nerodas,diemžēl.
ARČIJS
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 181
Pievienojies: Sest Apr 25, 2009 12:34 am

Atbildēt ARČIJS » Piekt Feb 19, 2010 7:27 pm

SHOGUN  par to barošanu ik pēc 2 stundām es teicu pieaugušām zivīm un nevis bēbjiem , un zinu to tapēc ka veikalā kuru es apmeklēju patstāvīgi ir akva ar šiem dīvaiņiem. Jautājums tev , pastāsti rūpīgak par to pastāvīgo planktona padevi un kāds tur sakars jo zirdziņus viņi baro ar dzīvo artēmiju!
shogun
LAK biedri

Atbildēt shogun » Piekt Feb 19, 2010 8:02 pm

Bija artēmijai analogi jūras žaunkājvēži,kuri vairojoties akvārijā nodrošināja zirdziņus ar pilnvērtīgu barību cauru diennakti,bet nosaukumu es diemžēl neatceros.Pieaugušie vēži dzīvoja atsevišķā būrī,naupliji caur sietu nonāca pie zirdziņiem tādējādi apgādājot viņus,nekas pārāk sarežģīts.Kā saka vilki paēduši un aitas dzīvas.Pats šādu sistēmu esmu piekopis saldūdenī ar diaptomiem audzējot stikla asarus,jo bija slinkums viņus barot arī naktī. 

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis