Ocellaris - Nemo

Jūras zivis
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2341
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51
Contact:

Ocellaris - Nemo

Atbildēt Mongoose » Tr Feb 06, 2008 1:45 am

[img width=250 height=211]http://www.anemone-clown.fr/photos/amph ... tensii.jpg[/img]  [img width=400 height=367]http://www.marine-life.biz/catalog/images/ocellaris.jpg[/img]  [img width=250 height=211]http://www.starfish.ch/photos/fishes-Fi ... aris11.jpg[/img]
Amphiprion ocellaris - Klaunu zivs - Nemo . Vispazīstanākais jau būs noteikti Nemo ;) Tiem kas redzējuši šo animācijas filmu jau ir aptuveni skaidrs šīs zivs uzvedība un dzīves veids. Jāsaka multenīte tiešām uzņemta ļoti tuvu patiesībai atiecībā uz visu pārējo ne tikai klauniem.Kas nav redzējuši un met acis uz jūru noteikti rekomendēju :yes:
  Dabā izaug ~ 7-8cm akvārijā mazāki. Par cik klauni arī rifā reti kad aizpeld tālāk kā paris metrus no savām mājām (aktīnijas) tad arī akvārijs tiem nav vajadzīgs liels. Bieži tie tiek turēti arī mini jūrās tilpumos ~50L. zivis nav tik ļoti prasīgas pēc tilpuma kā pēc teritorijas, mājas - tāpēc bieži ir grūti akvārijā turēt vairāk kā divas vienādas zivis. Par Klaunu zivju uzvedību un saderību var runāt ļoti gari un tā būs atšķirīga katrā akvārijā. Amphiprion ocellaris ir vieni no iecietīgākajiem pret saviem partneriem . Zivis labāk ir ievietot akvārijā divus jauniešus vai arī vienu lielu otru mazu, grūtāk būs ar diviem pieaugušiem eksemplāriem. Amphiprion ocellaris savu dzimumu ir spējīgi mainīt tā kā no divām jaunām zivīm noteikti izveidosies pāris un tie pat ir spējīgi akvārijā labos apstākļos nārstot, mazuļus izauklēt gan jāteic ir neiespējami.
   Klauni dabā vienmēr dzīvo simbiozē ar aktīnijām, tiem kuriem nav , vai tiek izdzīti no aktīnijas ir pakļauti ātri bojā ejai. Par cik aktīnija ar saviem dzēlīgajiem taustekļiem ir spējīga atbaidīt jebkuru citu zivi tad klauni tajā jūtas drošībā(ir uzskats ka pašām zivīm ir gļotu kārta kura aizsargā zivi no dzēlieniem) un aktīnija to pieņem kā savējo. Savukārt klauni paši ķerot un nesot barību to piegādā arī aktīnijai, un visi ir laimīgi ;)  Vērot šo sibiozi var stundām tāpat kā Xeniju pulsēšanu.
Lietotāja avatars
Matrixs
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 537
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 4:29 pm
Atrašanās vieta: Liepāja
Vecums: 36

Re: Ocellaris - Nemo

Atbildēt Matrixs » Tr Feb 06, 2008 2:52 am

Skaistas zivtiņas.

Vajag pēc iespējas vairak šādu informatīvu rakstu.
[img width=114 height=13]http://foolstown.com/sm/neo.gif[/img]
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri
Atbildes: 377
Pievienojies: Otr Jan 08, 2008 9:15 am

Re: Ocellaris - Nemo

Atbildēt Adventurer » Tr Feb 06, 2008 9:21 am

Atļaušos nedaudz papildināt.

Aktīniju labāk tomēr ir saukt par anemoni, jo latviski tāda vārda mums nav.

Par klaunzivīm - turot tās akvārijos, nav jāuztraucas par to, ka tām nav anemones, kur dzīvot. Par anemonēm Daļa no klaunzivīm, kas ir šobrīd nopērkamas, ir audzētas nebrīvē, un vispār neko nezin par anemoņu eksistenci :)

Akvārijā klaunzivis kā "saimnieku" izvēlēsies jebkuru citu piemērotu lietu - no mīkstajiem koraļļiem (Xenia), līdz pat stikla tīrāmajam magnētam  :laugh:

Klaunzivis ir miermīlīgas zivis, bet agresīvi aizsargās savu teritoriju no daudz lielāka izmēra radījumiem - zivīm, vēžveidīgajiem u.t.t.

Turēšanas grūtības akvārijā:

Aklimatizācijas perioda laikā klaunzivis bieži saķer bakteriālo infekciju, kas pāriet, ja ir normāla ūdens kvalitāte. Kā likums, pēc aklimatizācijas būtiskas grūtības klaunzivju turēšanā nav novērotas.

Barošana

Pamatā ēd to pašu barību, ko citas jūras zivis, bet jārēķinās, ka barības gabali nedrīkst būt pārāk lieli - zivīm būs problēmas to aprīt.

Barošanai der:

Plataxa recepte jūras zivju barošanai - lasīt tepat forumā
JBL MariPearls
Sera Granumarin
u.c.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2341
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51
Contact:

Re: Ocellaris - Nemo

Atbildēt Mongoose » Tr Feb 06, 2008 9:45 am

Aktīnijas/Anemones lai paliek kā Adventurer raksta abi tie nav latviešu vārdi.  :hungry:
Amfripionus tiešām ir izdevušies audzēt nebrīvē, bet tie laikam ir percula. Kaut vairāk jūras zivju izdotos pavairot nebrīvē .Šīs zivtiņas bieži tiek jauktas jo ir ļoti līdzīgas:

                  amphiprion percula                                      amphiprion ocellaris                                     

[img width=312 height=240]http://animal-world.com/encyclo/marine/ ... C1P581.jpg[/img]  [img width=312 height=240]http://www.akvaryum.us/tuzluresim/Amphi ... llaris.jpg[/img]
pārsvarā esmu redzējis ka no Vācijas zivjaudzētavām pie mums tiek vesti ampriphion percula. Atšķirt viņus var ar to ka starp sarkanās(orandžās) un baltās krāsas pāreju uz ķermeņa pirmajiem ir melna svītra otrajiem šīs svītras praktiski nav. No rakstiem esmu uzzinājis ka "īstie" - ocellaris ir aktīvāki anemoņu mīlētāji. Bet cik esmu redzējis mūsu Aquarium Doktor(Vīlandes iela 5) ievestās zivies no vācijas zivjaudzētavām , tad visas ir aktīvi apcēlušas anemoni ja tādas tuvumā ir. Lietuvieši pārsvarā ieved nebrīvē ķertos. Pats esmu iegādājis divus percula klaunus no bariņa kuri aktīvi "pērās" pa anemoni , bet par cik man anemones akvārijā nav tad citos koraļļos tie nav līduši. Dikti gribētos sagaidīt brīdi kad tie iesēstos Xeniju kolonijā kā tas ir Adventurer :yes:

Par adoptāciju vēl gribēju piebilst to ka tieši klauniem ir vajadzīga ļoti lēna un pareiza adoptācija un tie ir ļoti jūtīgi pret straujām ūdens parametru maiņān , jo vairāk tas attiecās uz mežoņiem(savvaļā ķertām) zivīm.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

cron