meicha mana Jūra

Foruma Lietotāju akvāriju apraksti un foto
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 48

Re: meicha mana Jūra

Atbildēt AigarS » Otr Aug 17, 2010 4:41 pm

Nu adatas lieluma caurums, man liekas, būs pa mazu. Bet tas caurums ir cauri vienai vai 2 sieniņām? Tur vispār ir tas Venturi palicis?? Varbūt jau nahrenizēts, un ielikts vienkāršs gaisa pievads??? Tādā gadījumā gan laikam labāk būtu pārlikt gaisa pievadu pirms sūkņa un likt adatrotoru vai kauko tamlīdzīgu sūknī ..
Pasaulē atzītāko zīmolu [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/eheim.html]EHEIM[/url], [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/tropic-marin.html]Tropic Marin[/url], [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/tunze.html]Tunze[/url] u.c. prece Jūsu akvārijam un "4-kājaiņiem" tieši no ražotāja!
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2341
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51

Atbildēt Mongoose » Otr Aug 17, 2010 5:22 pm

Tur visu izjaucot vajadzētu būt sprauslai un gaisa pievadam savukārt gaisam vēl tada kā dīzīte(var nebūt ja gaisa daudzums regulējās gaisa pievada šļaukā) Venturi kamerā - te rupja shēma kā tas notiek :
[img width=640 height=236]http://www.drydenaqua.com/ozone/ozone_i ... jector.gif[/img]

Pie vienāda spiediena kamerā rodās lielāka plūsma un retinājums un tiek iesūkts gaiss kurš pie liela plūsmas ātruma izsmidzinās sīkos burbulīšos. Ja aizkaļķojies ir venturi kamerā tas sašaurinājums zūd ražiba kopējai cirkulācijai, savukārt ja aizkaļķojusies ir gaisa sprausla attiecīgi samazinās gaisa iesūkšana, kā viens tā otrs atstās iespaidu uz gaisa burbuļu  daudzumu.
Un kā jau mpc minēja Venturi sistemai ir ļoti būtiski kadai ražībai tā ir paredzēta, ja mazāks sūknis kamera var nestrādāt pat vispār, vai tā jāliek cita. Kamera kura sūc iekšā pirms motora gaisu ir vienalga - cik nu motora jauda ļauj tik būs gaisa dudzums, cik efektīgs būs rotors tik sīki būs gaisa burbulīši un attiecīgi tik skaļi strādās motors , bet gaisa burbuļi būs vienmēr, ja nu galīgi gaisa truba nav ciet.
  Būtībā jau gaisa iesūkšanas princips abām kamerām ir vienāds atšķirās pašū burbulīšu veidošanās - venturi tas notiek kamerā , otram rotora griežšanās telpā.
Pēdējo reizi labojis 1 - AigarS, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
meicha
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 220
Pievienojies: Piekt Nov 21, 2008 3:45 pm
Atrašanās vieta: RĪGA
Vecums: 42

Atbildēt meicha » Otr Aug 17, 2010 5:23 pm

ok iešu ājās un jaukšu ārā visu ko var izjaukt un safočēšu
lai izdodas visas ieceres
Lietotāja avatars
meicha
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt meicha » Otr Aug 17, 2010 11:11 pm

nu tad tā ...fotogrāfijas apakšā ,bet nekādas venture sistēmas trubā nav ! un aizkaļķojies ar nav.
Pievienotie faili
p.a.3.jpg
p.a.2.jpg
p.a.1.jpg
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1568
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt nbinc » Otr Aug 17, 2010 11:23 pm

Kā ta nav Venturi :) tipisks Venturi sašaurinājums ar gisa caurulīti, tieši tāds kā Ulda zīmēuumā.
Es gan pievienojos tam viedoklim par sūkņa jaudu.... vajadzētu jaudīgāku sūkni.
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 138
Pievienojies: Sv Mar 29, 2009 8:33 pm
Vecums: 32

Atbildēt mpc » Tr Aug 18, 2010 12:04 am

Es īsti nesaprotu - tas čupčiks (gaisa pievada elkonītis) ar superlīmi pielīmēts (kaut kāda superlīmei līdzīga šmuce redzama no ārpuses)? Vispār jau tas nekas, ka viņš izskatās tīrs no gala - svarīgi jau ir pārliecināties, ka gaisa pievada tievais čupčiks ir tīrs - tāpēc arī vajag urķēt un mērcēt etiķa šķīdumā. Un tā pati truba ir venturi - tas nav nekāds augsti tehnoloģisks izstrādājums. Venturi nav nekas cits kā dažāda mainīga diametra caurule - mainoties diametram, mainās plūsmas ātrums, bet līdz ar to arī mainās spiediens (jo lielāks plūsmas ātrums jo mazāks spiediens) - līdz ar to var notikt gaisa sūkšana . Kā redzams gaisa pievada elkonītis pieklēbēts tieši šaurākajai vietai - vietai, kur ir vismazākais spiediens (rodas vakuums attiecībā pret apkārtējo atmosfēras spiedienu).
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe

Atbildēt AigarS » Tr Aug 18, 2010 1:04 am

mpc, piedod, bet šoreiz nesapratu Tava posta jēgu ....
To ka tas IR venturi, jau esam sapratuši, tā darbību Mongoose jau izskaidroja, bet KO DARĪT??

Jā, tas "čupčiks" ir pielīmēts, bet gaiss caur turieni plūstot normāli, ..

Manas domas - piekrītu, ka sūkņa jauda droši vien nepietiek, bet(un) var gadīties ka līmējot ir palikušas arī trubas iekšpusē kādas līmes paliekas, kas šajā "turbolencē" traucē rasties pietiekami daudz burbuļiem ..
Pasaulē atzītāko zīmolu [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/eheim.html]EHEIM[/url], [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/tropic-marin.html]Tropic Marin[/url], [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/tunze.html]Tunze[/url] u.c. prece Jūsu akvārijam un "4-kājaiņiem" tieši no ražotāja!
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 138
Pievienojies: Sv Mar 29, 2009 8:33 pm
Vecums: 32

Atbildēt mpc » Tr Aug 18, 2010 1:37 am

Posta jēga - paskaidrot, kas ir Venturi trubiņa, jo skaidri saprotams, ka cilvēks līdz galam nesaprot, jo pēc mangoose bildes publicēšanas tik un tā apgalvo, ka nekādas venturi sistēmas tur neesot. Manuprāt, ir svarīgi pilnībā izprast, kā iekārta darbojas, jo tas tikai palīdzēs diagnosticēt problēmu avotus un veikt pareizu apkopi.
No teksta - puļķis izsprāga - es īsti nesapratu, kas izsprāga, bet tagad sapratu (pie bilžu tuvplāniem). Atkal - manurpāt - tai detaļai vajadzēja būt monolītai. Tas ka viņa ir izlūzusi ne par ko labu neliecina. Jā varbūt tur kaut kas kaut kam spraudās virsū vai kā savādāk montējās - lai vieglāk būtu tīrīt, bet ja ir veiktas izmaiņas no oriģināla, tad kur ir 100% pārliecība, ka viss ir tā kā tam jābūt? Es varu tikai te minēt, ka trubiņa ielīmēta pa dziļu (starp citu no bildes neko nevar secināt, jo krīt ēna), kas arī traucētu gludai sistēmas darbībai, bet ne es zinu, kā viņam jāizkskatās nākušam no rūpnīcas ne arī kas ar viņu šobrīd ir izdarīts. Vispār netā nekur nevar sameklēt kārtīgu šī skimmera tuvplānu, nerunājot nemaz par manuāli. Beigās sanāks, ka tiks nopirkts močnijs sūknītis, kas jauns arī iet pa saviem 60 eiro, bet tāpat nekas nestrādās. Vai to vajag?
Lietotāja avatars
meicha
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt meicha » Tr Aug 18, 2010 9:38 am

savu postu kad rakstīju Mongose vēl nebija ierakstījies (laikam vienlaicīgi) .es izmēģināšu pie kāda kam ir spēcīgāks sūknis un tad jau skatīšos kas sanāks .
ARČIJS
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 181
Pievienojies: Sest Apr 25, 2009 12:34 am

Atbildēt ARČIJS » Cet Aug 19, 2010 12:19 am

Līga ,mums tak ir zināms ar kādu pumpi viņš bija darbināts (AQUABEE-2500), tad ar līdzīgu vajag meklēt.
Lietotāja avatars
meicha
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt meicha » Cet Aug 19, 2010 9:48 am

Nu man tas zināms nebija .Jo tajā pakā bija vairāki sūkņi...
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 492
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 36

Atbildēt briedis » Cet Aug 19, 2010 10:02 am

meicha rakstīja: Nu man tas zināms nebija .Jo tajā pakā bija vairāki sūkņi...
kur problēma apskatīties netā, kādam ir jābūt.

Attēls
Lietotāja avatars
meicha
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt meicha » Cet Aug 19, 2010 12:47 pm

Paldies Briedi.
Tu domā ka es no sākuma nemeklēju netā? neko neatradu.
Lietotāja avatars
meicha
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt meicha » Otr Apr 05, 2011 11:38 am

Sveiki !
Lielam akvārijam gads un pa šo gadu nekas labs nav noticis .
Līelākā daļa koraļu vienkārši ir nosprāguši .ilgu laiku karoju ar deneflegatiem(nezinu kā pareizi viņi rakstas)tad arī lielākā daļa nomira
palika klsuna zivis ,sinulārijas ,gorgonārija ,un nezinu kā saucas bet domāju ka parazoantusi(līdzīgi kā zoantusi tikai lielāki)

viens jaunums ir gan nesen man atveda ezi un tas nu tagad ēd aļģes kas man akvā ir daudz.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2341
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51

Atbildēt Mongoose » Otr Apr 05, 2011 11:57 am

Apsveicu ar jubileju un jūtu līdz kariem ar aļģēm un citiem mošķiem.
Aļģēm labi palīdz arī turbo gliemeži - man pirmo gadu tādi bija daudz.
Kas par ezi ? Foto studijā.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi