meicha mana Jūra

Foruma Lietotāju akvāriju apraksti un foto
Lietotāja avatars
meicha
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 220
Pievienojies: Piekt Nov 21, 2008 3:45 pm
Atrašanās vieta: RĪGA
Vecums: 42

Re: meicha mana Jūra

Atbildēt meicha » Pirm Aug 09, 2010 8:03 pm

un kas tagad man jāmklē suknis ar tādu lāpstiņu?
lai izdodas visas ieceres
Lietotāja avatars
meicha
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt meicha » Otr Aug 10, 2010 2:22 pm

nu ko klusējam vai tiešām tā varētu būt problēma??? negribas atkal lieki iztērēt naudu nopirkt tādu sūkni un kad atkal nekāds labums no tā nebūs...
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 138
Pievienojies: Sv Mar 29, 2009 8:33 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 32

Atbildēt mpc » Otr Aug 10, 2010 5:33 pm

Pirmkārt jau atdabū vaļā to sūkni un tiešām nofočē kas tur iekšā ir par rotoru.

Otrkārt - skimmeru sūkņos izmanto 3 veidu rotorus.
Ar adatām (Needle wheel)
Ar stienīšiem (Pin wheel)
Ar švammi (Mesh wheel)

Nebūt nav jāmeklē jauns sūknis - ja paveicas, var atrast atbilstošu rotoru vai rotora "nasadku", bet ir jāmeklē konkrētajam sūknim nevis vispārīgi.
Pārsvarā jau izmanto to pinwheel, kaut gan par efektīvāku uzskata meshwheel, bet tas relatīvi ātri saiet grīstē.

Un vispār par skimmeriem un to darbību var noskatīties LA Fishguy Episode 88 (tur kopā ir 7 daļas)

O - sāku pētīt to weipro sīkāk. Tas ir venturi skimmers. Lai viņš strādātu labāk - vajag lielāku ūdens plūsmu (lai vairāk gaisu vilktu iekšā - būtu lielāks vakuums). Vai arī Venturi daļa ir aizkakājusies un to vajadzētu iztīrīt.
Adatveida impellers attiecas uz turbo skimmeriem, kur gaiss tiek sūkts iekšā tieši pie sūkņa.

* Parakņājos pa netu vēl nedaudz - šim skimmerim vajagot 2200 l/h sūkni.
Pēdējo reizi labojis 1 - mpc, labots 0 reizi.
ARČIJS
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 181
Pievienojies: Sest Apr 25, 2009 12:34 am
Vecums: 48

Atbildēt ARČIJS » Otr Aug 10, 2010 8:24 pm

Tavā ekspermentā ūdens līmenis ir krietni zemāk nekā skimerim paredzēts , jābūt vienā līmenī  , kad akvā noleju nedaudz ūdeni putas zūd vienmēr.
Lietotāja avatars
meicha
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt meicha » Tr Aug 11, 2010 9:49 am

Paldies par info . Arčij mēģināju arī pieslēgt pie akvārija un arī nesanāk burbuļus uztaisīt.
ARČIJS
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt ARČIJS » Cet Aug 12, 2010 1:00 am

Vēl vienu lietu pamanīju ; tā truba kas nāk no pumpja arī nedrīkst būt par garu, man vienam skimerim instrukcijā bija ne vairāk ka 10cm , noteikti tas ir svarīgi , tavā bildē tā ir par garu . Ārējam skimerim pumpis akvā nav novietots uz akvas dibena, bet pēc iespējas augstāk pie ūdens virsmas, parasti uz piesūcekņiem ,bet es drošībai to vēl piesienupie drošības ribas.Skimeru pumpjiem atšķirībā no sumpa ūdens atgriešanas pumpjiem ūdens celtspēja nav liela, tapēc arī jāliek pēc iespējas tuvāk.
Lietotāja avatars
Ghost_az
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 210
Pievienojies: Cet Jan 08, 2009 9:15 am
Vecums: 41

Atbildēt Ghost_az » Cet Aug 12, 2010 9:12 am

Manuprāt, tas vairāk attiecas uz sūkņiem ar "speciālajiem" rotoriem. "Parastajiem" sūkņiem, protams, arī spiediens mazināsies pieaugot augstumam, bet nav tik kritiski.
Lietotāja avatars
meicha
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt meicha » Cet Aug 12, 2010 12:45 pm

bet tad muļķīgi sanāks viņš ņems to pašu attīrīto ūdeni ko laiž laukā no p.a. man jau vajag lai sūdus rauj iekšā!
ARČIJS
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt ARČIJS » Cet Aug 12, 2010 8:20 pm

Ļoti cienījamais Ghost_az , šeit iet runa par skimera pumpjiem , lūdzu nejaukt ar citiem .
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mpc » Cet Aug 12, 2010 9:56 pm

Šeit jau runa tieši ir par parasto sūkni. Šis konkrētais skimmers (dēļ savas uzbūves) prasa jaudīgu pretspiedienu turēt spējīgu sūkni - tādu kā, piemēram, AM OR-2500/3500.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2341
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51

Atbildēt Mongoose » Otr Aug 17, 2010 11:26 am

Kas tam putu atdalītājam par inžektoru, iespējams ka tur nemaz nav nepieciešams adatrotors vai kā savādāk un par cik tas ir ārējais - ļoti iespējams. Jo viņš jau tad ūdeni kuļ uz riņķi veidojot putas , nevis tās veido tikai iekšā raujot ūdeni kā vairums iekšējiem (šeit gan adatrotori, švammes u.t.t. labi noder). Saldūdenī pārbaudot arī pie rezultāta netikt , jo tas putas var teikt vispār neveido. Otrs , inžektoram iespējams ir aizkaļķojusies sprausla - pārurbt jeb atmērcēt etiķūdenī.
Lietotāja avatars
meicha
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt meicha » Otr Aug 17, 2010 12:17 pm

kur es to inžuktoru varu atrast??? tur nekas nenāk vaļā.
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mpc » Otr Aug 17, 2010 12:35 pm

Inžektors (šajā gadījumā) ir tā Venturi daļa - tieši tā vieta, kur gaisa trubiņa pienāk klāt - tur ir tāds sašaurinājums un paplašinājums. Tai vietai vajag būt pilnīgi tīrai no sāls nogulsnēm un citām drazām - tur vajag ar kādu salmiņu izurķēt un tik tiešām etiķūdeni palaist - lai paskalojas.

Un tā kā šis ir Venturi skimmers, tad te nevajag nekādus adatu rotorus - gaiss tiek vilkts iekšā aiz sūkņa - tobiš no adatu rotora nav nekāda jēga. Lai viss strādātu vajag jaudīgu parasto sūkni - eheim 1000 l/h būs pa švaku (arī pie nosacījuma, ka venturi daļa ir tīra), jo ražotājs rekomendē 2200 l/h. Jo lielāka ūdens plūsma - jo vairāk vilks gaisu iekšā.

Kaut gan es to jau biju uzrakstijis augstāk...
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2341
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51

Atbildēt Mongoose » Otr Aug 17, 2010 1:23 pm

Nu ja runājam par to pašu. tam inžaktoram ar urķēšanu var būt par maz , man kalcija nogulsnes uz tā ir sakrājušāš brīžām tik daudz ka tikai ar mērcēšānu un urbi. Jā es pat inžektora caurumu esmu pārurbis par 0,5mm resnāku (ventura to nevajadzetu darīt , jo var vairs tik labi nesmidzināt). Un ja šim putu atdalītājam ir paredzēts jaudīgāks sūknis (neēsmu tehniskos tam pētījis) tad noteikti tādu ar vajag. vienīgais ja to liek kā iekšejo un iegremdē attiecīgā dziļumā lai pretspiediens nav tik liels iepējams ka ar ko mazāku ar var ko panākt.
Lietotāja avatars
meicha
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt meicha » Otr Aug 17, 2010 4:33 pm

nu kā tur var būt kādi venture daļas paskatieties bild;e iezīmēju sarkanu .tas puļķis ar spiedienu pirmo reizi kad ieslēdzu izsitās ārā un no iekšpuses bija adatas lieluma caurums .pārējais bija plastmasa
Pievienotie faili
burbulotaja ieeja.jpg

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi