meicha mana Jūra

Foruma Lietotāju akvāriju apraksti un foto
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1568
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Re: meicha mana Jūra

Atbildēt nbinc » Otr Mar 30, 2010 5:08 pm

Kaut kādi iešāvās galvā variants ar mazā akvārija (SUMP'a) piepacelšanu, tā lai tā augšējā daļa būtu vienā līmenī ar lielo akvāriju un tad pārplūdes šahtas vietā varētu pietiks "U" veida caurules ar tiem pašiem 40mm.
Sūknis pumpēs ūdeni no SUMP'ā uz akvāriju un pa 40mm cauruli ūdens tecēs atpakaļ uz SUMP'u (ūdens līmenim izlīdzinoties).

Man tā bija kad vēl mazais 56 litru akvārijs uz palodzes stāvēja.
Tev tak SUMP'š stāvēs uz tā paša plaukta kur akvārijs nevis zem tā.... nu pamēģini tam apakšā kādu plauktiņu uzbūvēt... cik tev tur litri bija ? Nebūs tak pārāk smags...

Proti tā pat ir jāseko lai tanī "U" caurulē neiepeld kāda zivs vai kā savādāk tā aizsērētu (uzliekam restīti/tīkliņu), kā arī tavā gadījumā nebūs pārāk ērti apkalpot paceltu tādā līmenī SUMP'u. Toties ekonomija uz pārplūdes kastes iegādes (minimums 50 Ls).
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri
Atbildes: 377
Pievienojies: Otr Jan 08, 2008 9:15 am

Atbildēt Adventurer » Otr Mar 30, 2010 5:16 pm

nbinc rakstīja: Kaut kādi iešāvās galvā variants ar mazā akvārija (SUMP'a) piepacelšanu, tā lai tā augšējā daļa būtu vienā līmenī ar lielo akvāriju un tad pārplūdes šahtas vietā varētu pietiks "U" veida caurules ar tiem pašiem 40mm.
Sūknis pumpēs ūdeni no SUMP'ā uz akvāriju un pa 40mm cauruli ūdens tecēs atpakaļ uz SUMP'u (ūdens līmenim izlīdzinoties).
U veida caurule ir laba pie gadījuma, ja sūkņa jauda ir vienāda ar pieplūstošā ūdens daudzumu (sifona princips). Realitātē, pat ja tādu situāciju nomodelētu, pie strāvas noraustīšanās U veida caurulē ieplūdīs gaiss, un sistēma pārstās darboties. Pie tā visa, sūknis turpinās pumpēt ūdeni akvārijā, kas var novest pie slapjuma uz grīdas...

Lai šāda sistēma normāli darbotos, U veida caurulei būtu jābūt kaut nedaudz zem ūdens līmeņa, nevis pāri akvārija malai.

Pie visa, sistēma ar U veida caurules pārplūdi nemodificētā veidā strādās ar gārdzoņu, ūdens līmenim izlīdzinoties (atceries, vakar, koraļļu akvārijā).
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2341
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51

Atbildēt Mongoose » Otr Mar 30, 2010 5:28 pm

Kā būtu ja šai sistēmai filtrs stāvētu vienādā līmenī ar akvāriju , bet tā līmenis būtu par kādiem pāris cm augstāks - normāls putu atdalītājs ņem ūdeni no akvārija un pūš to putu atdalītājā no kura tas nonāk filtrā - izejot par visām starpsienām uz pašteci atgriežās akvārijā , kā no terases - tikai attiecīgā slīpumā lai nav skaņa.  Ja vieta atļautos domāju labs risinājums.
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Otr Mar 30, 2010 5:55 pm

Adventurer rakstīja: U veida caurule ir laba pie gadījuma, ja sūkņa jauda ir vienāda ar pieplūstošā ūdens daudzumu (sifona princips). Realitātē, pat ja tādu situāciju nomodelētu, pie strāvas noraustīšanās U veida caurulē ieplūdīs gaiss, un sistēma pārstās darboties.
Nesaprotu kā tur var gaiss ieplūst ja abi caurules gali ir zem ūdens pat ja sūkni atslēdzas :)
Es jau teicu ka man agrāk tā strādāja
[img width=380 height=175]http://www.nbinc.lv/akva/jura/SUMP25/IMG_1329s.jpg[/img]
palielinot bildi var redzēt ka SUMP'ā ūdens līmenis ir nedaudz zemāks un ūdens cenšoties izlīdzināt līmeņus pārplūst atpakaļ uz SUMP'u un ja pazūd strāva tad izlīdzinoties līmeņiem akvārijā nedaudz pazeminās ūdens līmenis, bet U veida caurulē ne pie kādiem apstākļiem neieplūst iekšā gaiss jo tā ir krietni zem ūdens līmeņa.
Lietotāja avatars
meicha
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 220
Pievienojies: Piekt Nov 21, 2008 3:45 pm
Atrašanās vieta: RĪGA
Vecums: 42

Atbildēt meicha » Otr Mar 30, 2010 10:25 pm

paldies par informāciju jums visiem trim .rītā mēģināsim ko izdomāt
lai izdodas visas ieceres
Lietotāja avatars
meicha
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt meicha » Otr Mai 11, 2010 11:12 pm

Tā nu tad apskatei bildītes kas sanācis .bildes gan nav sanākušas diez ko labi bet saprast var
Pievienotie faili
sam ko.jpg
sam kopsk..jpg
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Otr Mai 11, 2010 11:16 pm

"Jūras kaķis" ir labais :)
:hook:
artursj
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 296
Pievienojies: Piekt Feb 05, 2010 8:27 am
Atrašanās vieta: Ķekava, Rīga
Vecums: 34

Atbildēt artursj » Tr Mai 12, 2010 8:43 am

nbinc rakstīja: "Jūras kaķis" ir labais :)
:hook:
jā tas ir fantastisks!  :yes:  :D
Lietotāja avatars
meicha
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt meicha » Sv Mai 16, 2010 8:14 pm

ir jaunumi Divas klauna zivtiņas melnās. lielos klaunus (Grietu ar ansi) pārdevu pārāk nešpetns raksturs bija .
tad nu Jums vērtēšanai bildes
Pievienotie faili
klauni2.jpg
klauns 1.jpg
nepabeigtie sīkumi.jpg
garnele.jpg
anemone.jpg
ARČIJS
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 181
Pievienojies: Sest Apr 25, 2009 12:34 am
Vecums: 48

Atbildēt ARČIJS » Otr Mai 18, 2010 2:18 am

A , kas tā par melno kasti ar pumpi akvas kreisajā pusē?
artursj
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 296
Pievienojies: Piekt Feb 05, 2010 8:27 am
Atrašanās vieta: Ķekava, Rīga
Vecums: 34

Atbildēt artursj » Otr Mai 18, 2010 8:52 am

meicha rakstīja: ir jaunumi Divas klauna zivtiņas melnās. lielos klaunus (Grietu ar ansi) pārdevu pārāk nešpetns raksturs bija .
tad nu Jums vērtēšanai bildes
Kā šie klauni uzvedas? :)
Lietotāja avatars
meicha
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt meicha » Otr Mai 18, 2010 11:11 am

tā ka man samps nav līdz galam pabeigts tai kastē ir aļģes (lai nenosprāgst) un sūkni vienkārši straumei uzliku jo man nav straumes sūkņi vajadzīgā stipruma

klauni kā jau klauni tikai krāsa savādāka vēl neko nevaru pateikt jo nedēļa tik pagājusi
Lietotāja avatars
meicha
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt meicha » Sv Aug 08, 2010 2:09 pm

Sveiki .
Man radusies problēma .
Dabūju Jaunu putu atdalītāju Veipro SA-2014  un sūkni Eheim 1000l h .mēģināju viņu pieslēgt ārā pārbaudīt vai kur netek ,jo doma viņu ir likt kā ārējo . tecēt netek ,līmenis arī perfekti nostājas uz atzīmēt[ās vietas bet gaisa burbuļi negrib veidoties nemaz .tikai pieslēdzot burbuļ mašīnu kaut ko dzen ,bet ne tā kā vajadzētu .ko varat ieteikt?
Pievienotie faili
Picture 2539.jpg
Picture 2538.jpg
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 48

Atbildēt AigarS » Sv Aug 08, 2010 11:53 pm

Kas sūknim ir uz rotora - lāpstiņas vai adatas?
Vajadzētu izskatīties apmēram šādi:

[img width=320 height=320]http://www.livingreefaquatics.co.uk/Ima ... ewheel.jpg[/img]
Pasaulē atzītāko zīmolu [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/eheim.html]EHEIM[/url], [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/tropic-marin.html]Tropic Marin[/url], [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/tunze.html]Tunze[/url] u.c. prece Jūsu akvārijam un "4-kājaiņiem" tieši no ražotāja!
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
Lietotāja avatars
meicha
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt meicha » Pirm Aug 09, 2010 10:24 am

nemācēšu pateikt , bet drīzāk ka lāpstiņas.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi