Eriks - 63L

Foruma Lietotāju akvāriju apraksti un foto
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 155
Pievienojies: Sv Jan 29, 2012 10:53 pm
Atrašanās vieta: Riga - Ziepniekkalns
Vecums: 29

Re: Eriks - 63L

Atbildēt Eriks » Sest Dec 14, 2013 1:17 pm

Vakar sāku domāt par akvārija iemītniekiem, pagaidām acīs iekrita Stenopus hispidus.. bet izlasīju ka viņai diezgan agresīva uzvedība, un garšo akvārijā sastopamie tārpi (labie un sliktie), krabji vientuļnieki.. var ņemt nost barību koraļļiem.. un vispār diezgan agresīvi uzvedās pret citiem bezmugurkauliniekiem... bet ļoti patīk.. nevaru izdomāt ko darīt?- apsvērt ideju par iegādi nākotnē vai tomēr izvēlēties kko no mierīgākām, bet ne tik košām garnelēm?

- Un tāds jautājums es tā domāju par optimālo iemītnieku skaitu akvārijā, un pēc manām domām tas varētu ierobežoties ar 2-3 zivīm + 1-2 garnelēm..gribētos arī kādu zvaigzni,moš ar akmeņiem kopā trāpīsies )) un no zivīm laikam jau būtu biežāk sastopamie, principā visos akvārijos sastopamie Amphiprion ocellaris 2 gabali.. par trešo zivi nevaru izdomāt, bet kā viens no iespējamajiem personāžiem varētu būt Cryptocentrus cinctus..

Par koraļļiem pagaidam nevaru izdomāt ko tieši vēlos, zinu tikai to ka Xenija būs noteikti  :ugly:

Nu kkā tā šodien idejas grozās ))
Varbūt kādi ieteikumi būs no Jūsu puses - būtu ļoti pateicīgs..
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 492
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 36

Atbildēt briedis » Sest Dec 14, 2013 1:51 pm

Cryptocentrus cinctus ir tiešam smuks, bet kā jau Tu pats rakstīji, ir diezgan agresīvs. Mazā akvārijā varbūt nevajadzētu likt. Vai arī tad atbilstoši jāizvēlas pārējie iemītnieki.
Zvaigzni gan sākuma neliec, viņai nebūs ko ēst un ar tām arī vajag uzmanīgi, liela daļa ir diezgan nešpetnas. Mazās gan jau ka no akmeņiem izlīdis un savairosies.
Gobijam vajag salīdzinoši daudz smiltis, lai ir rakties.

No garnelēm labākā ir patriots (lysmata amboinesis), viņa regulāri kaut ko šiverē pa akvārija priekšpusi. Tā garnele ko Tu minēji iepriekš biežāk slēpsies alās.
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Sest Dec 14, 2013 3:48 pm

Nu lysmata amboinesis kā jau nosauci patriots :D Arī izskatās tīri smuki, viņai gadījumā nepiemīt tāda īpašība zivis pucēt? Googlē diezgan daudz bildes kur viņa uz zivīm vizinās.. Runājot par Cryptocentrus cinctus - es neminēju ka viņš tieši agresīvs, par agresīvo es minēju garneli Stenopus hispidus - izlasīju ka diezgan agresīva ir..bet atgriežoties pie Gobija un smiltīm tad cik tieši jābūt to smilšu, es biju domājis ka kādi 3-4cm vidējam smilšu augstumam akvārijā :)
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Otr Dec 17, 2013 6:05 pm

Atgriežoties pie apgaismojuma tēmas, tātad : šodienas darbi un nedarbi.. Apzvanīju visus kur vien varēja dabū Arctic Silver, nu un visi saka ka jā būs pēc 2-3 nedēļām.. praktiskais latvietis gaidīt nemāk, ņemam palīgā Bison Moment Gel + Termopastu un ķeramies pie darba.. līmēšanas sīkumus var redzēt bildēs.. Mazliet par manu lēmumu pielietot Moment Gel - vispirms notestēju uz atsevišķas diodes pielīmējot to pie AL stūrīša (liekās detaļas vnm atradīsies) :D Rezultātā sabūju kko neatraujamu..Domāju ka būs ļoti labi.. obligāti vēlāk kad viss strādās uzrakstīšu atsauksmi par manu nedarbu, varbūt tad arī nevajadzēs nekādus silverus un epoksīda līmes.. Ok, pēc jaunā gada būs jau viss gatavs, rīt vedīšu visu šito padarīšanu pie meistara lai sāk lodēt visu un kopā konstruēt.. Programma kontrolierim arī jau gandrīz gatava  :applause:
Pievienotie faili
DSCF3620.sized.jpg
DSCF3615.sized.jpg
DSCF3614.sized.jpg
DSCF3613.sized.jpg
DSCF3612.sized.jpg
DSCF3610.sized.jpg
DSCF3605.sized.jpg
DSCF3603.sized.jpg
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2341
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51

Atbildēt Mongoose » Tr Dec 18, 2013 1:03 am

Paņem vienu pilodē lai kādu laiku pacepās, tad atdzesē un tā reizes desmit, pēc tam paprovē pabakstīt vai nelec nost , tas kas 20 grādos ir netaraujams pie 100 var nokrist pats + viņam ir jādzesējās , kāpēc nevar iegriezt loksnē katrai 2x vītni un pieskrūvēt ? Termo kontakts ar būtu labāks. Man liekās ka cianakrils (moments) neturēs , jo LED radiators pie tāda kontaktvirsmu savienojuma moteikti izpletīsies ātrāk kā karkass un viņa var nokrist, bet lai nu izdodās.
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Tr Dec 18, 2013 9:07 am

Nu kādam tas bija jāpamēģina  :D paprovēsim kas no tā visa sanāks protams, ja nekas nesanāks tad domāsim ko citu, bet kkā man ta urbšanās nepatīk.. :)
briedis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt briedis » Tr Dec 18, 2013 1:35 pm

Es ar laikam būtu skrūvējis, jo tur ir palielas temperatūras un korpus stiepsies un sarausies. Vai esi rēķinājis, cik izmaksās lampa (materiālos) ?
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Tr Dec 18, 2013 7:36 pm

Tā lampa materiālos sanāk kkā tā
Radiators - 15 Ls ( pasūtīts www.fischerelektronik.de )
2 Kūleri - 4.50 Ls ( ebay )
Power Suply Transformer - 16 Ls (ebay)
4pcs. Blue - 4.25 Ls (ebay)
10pcs. Royal Blue - 13.50 Ls
10pcs. White - 10.50 Ls
Vītnstienis Kūleru stiprinājumam - 0.09 Ls (čoms no darba antnesa, norādīta veikala cena)
16pcs. uzgriežņi - 0.00 Ls (atradu mājās)
1pcs. Termopasta - 2.40 Ls
1pcs. Bison Super Līme 1.80 Ls
1pcs. AL stūrītis 1m - ja nemaldos 1.15 Ls (Kurši) (izmantoju lai savienotu abas radiatora daļas vienā veselā)
4pcs. Led Driver - 28.00 Ls

Principā nav nekādas trakas izmaksas, man uz iepriekšējo vāku priekš 180L saldūdens akvārija sanāca ja nemaldos ap 60Ls.. precīzi neatceros.. :)
Pēdējo reizi labojis 1 - Anonymous, labots 0 reizi.
briedis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt briedis » Cet Dec 19, 2013 12:54 pm

Jā, cena tiešām ir pieņemama, T5 lētāk nesanāks un ja vēl pieskaita ka T5 lampas jāmaina, tad noteikti LEDi ir lētāk. (ja pats taisa :))
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Cet Dec 19, 2013 1:03 pm

Kopā maybe nesanāks lētāk, tā cena norādīta bez kontroliera un lodēšanas darba un vadu cenas.. meistaram vēl būs jāpiemet klāt 55Ls.. + kkāds karkass jāuztaisa lai ētiskāk izskatītos (domāju no organiskā stikla melnā krāsā taisīt - bet bik vēlāk).. Rezultātā domāju ka nemaz tik lēts tas apgaismojums nesanāks, bet bet bet, prieks jau vairak ir ka pats kko darīji nevis aizgāji uz veikalu un nopirki :D Man vispār tā loģika tāda - kāpēc pirkt ja vari uzbūvēt pats? :D
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Cet Dec 19, 2013 10:53 pm

Ar organisko stiklu var sanākt šļura - gaismeklis labi silst , akrils sāk deformēties ātrāk par pārējām plastmasām .
Tā loģika "kāpēc pirkt ja var uzbūvēt pats" man darbotos tikai tad ja -
1. Dzelža specifika ir tāda kura nav rūpnieciskā tirgošanā.
2. Iespējams izgatavot funkcionālu dzelzi ar daudz mazāku budžeta ieguldījumu.
3. Nav svarīgs rezultāts un ieguldītie līdzekļi , baudu sagādā būvēšana.
Ja vēl visus šos var apvienot ideāli.

nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1564
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt nbinc » Piekt Dec 20, 2013 9:52 am

Nu tā uzsilšanas problēma LED gaismekļiem nav tik akūta ja ir piemeklēts normāls radiators un + vēl ventilators. Pie tam pats fakts, ka radiators stipri uzsilst, saka par to ka diodēm ir slikta dzese un tur vairāk jāuztraucas nevis par organisko stiklu, bet par LEDiem, lai tie nepārkarst :) Tāpēc jāliek ventilators virsū, a tas jau nodzen temperatūru līdz komforta temperatūrām un tad organiskais stikls paliek vesels... kaut gan daudz kas atkarīgs kāds svars uz tā orgstikla būs.... arī bez uzsilšanas tas var ieliekties ar laiku ja svars par lielu. Orgstikls vispār ir diezgan plastiska massa, tas saliecas pēc ilgāka laika tik no sava svara vien ja to uzliek uz kādas nelīdzenas virsmas uz kādu gadu piemēram :)
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Sest Jan 11, 2014 10:56 am

Nu pēdējais sūtījums no ebaya, un tagad varu doties jūrā.. februāra sākumā dodos prom un atpakaļ būšu vasaras sākumā, tad arī pabeigšu akvāriju )) Sorry ka tik ātri tā padarīšana man neiet :D

Šodien atnāca termometrs, kkā man nepatika kā strādā elekotroniskais, likās ka viņš nepareizi T° rāda, tāpēc šoreiz izvēlēts ir šāds..

Turpinājums sekos, visiem veiksmīgi ;)
Pievienotie faili
DSCF3688.sized.jpg
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sest Jan 11, 2014 7:48 pm

Mēdz arī šie melot , parasti elektroniskie melo tie kuri ārpus akvārija pie stikla lipinās. Vispār man viņi ir trīs, visi rāda ar 0.4 grādu t atšķirību , pilnīgi pietiekoši. Un jā, nav slikti ja t ir divi, jo tiešām kāds no tiem var rādīt šķībi , bet ir vēl viena lieta  - nav tā t tik kritiska, ja tas nav baigiem lēcieniem, galvenais neuzvārīt . Man jūra ir pieradusi pie 22 grāidem . Laikam jau kut kur to rakstīju . Pēc informācijas tas nelien nekādos rāmjos , bet viss notiek . samazināta tika vairāku mēnešu laikā. Mērķis tam bija mazāk elektroenerģijas taupība , kā pietuvināt t istabas t lai samazinātu iztvaikošanu un ar to mitrumu telpā.
Lai veicās.
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Sest Jan 11, 2014 9:43 pm

Paldies par info, tātad nav kategoriski jāievēro +26°C temperatūra, galvenais ir neļaut ātrām t° svarstībām cik saprotu :) Nu maybe ar laiku iegādāšos arī šādu uzparikti, izskatās interesanti un domāju noderēs ja uz dažām karstām vasaras dienām sanāks izskriet kkur ciemos..

http://www.ebay.com/itm/Digital-STC-100 ... 2334a90982

Varēs pie viņa pieslēgt gan sildītāju, gan kūlerus priekš dzesēšanas.. nu bet tas tik pagaidām nākotnes plānos :p

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis