Eriks - 63L

Foruma Lietotāju akvāriju apraksti un foto
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 492
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 36

Re: Eriks - 63L

Atbildēt briedis » Sv Okt 20, 2013 7:44 pm

Eriks rakstīja: Jautājums tāds vai var RO filtru uztaisīt pašam? Nekur nevaru atrast shēmu dajebkādu, bet nedomāju ka tur ir kkas tāds kosmisks ko nevarētu uzbūvēt pašam + ar mazākiem izdevumiem :) Ebayā var nopirkt sākot ar ~45USD, labprāt jau būtu pasūtījis ja vien piegāde tur nesāktos ar 50USD :D Ir kādi variani, vai varbūt kāds ir taisījis sev tādu un varēs sniegt detalizētu info?  :educated:
ko tieši tu gribi uztaisīt pats? Ir korpuss un iekšā membrāna. Ne korpusu ne membrānu pats neuztaisī :)
briedis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt briedis » Sv Okt 20, 2013 7:47 pm

Eriks rakstīja: Spečuki saka ka vajag, tāpēc pieturos ieteikumam un ja nesanāks pašam uzkonstruēt tad nekas vien neatliks kā nopirkt :p
Var, bet tad var nebrīnīties, ja koraļiem nav krāsas, tie neaug un lēnām mirst nost. Jūrai uz Ro iekārtu īsti nav jēgas taupīt.
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 155
Pievienojies: Sv Jan 29, 2012 10:53 pm
Atrašanās vieta: Riga - Ziepniekkalns
Vecums: 29

Atbildēt Eriks » Sv Okt 20, 2013 8:44 pm

briedis rakstīja: ko tieši tu gribi uztaisīt pats? Ir korpuss un iekšā membrāna. Ne korpusu ne membrānu pats neuztaisī :)
Man liekas ka atrast būvniecības veikalā 2 vienādas kolbas un nopirkt membrānu atsevišķi sanāks lētāk nekā to Pirkt zoo veikalā  :whistle: Bet drīzak tomēr pirkšu viņu :)
briedis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt briedis » Sv Okt 20, 2013 10:12 pm

Eriks rakstīja: Man liekas ka atrast būvniecības veikalā 2 vienādas kolbas un nopirkt membrānu atsevišķi sanāks lētāk nekā to Pirkt zoo veikalā  :whistle: Bet drīzak tomēr pirkšu viņu :)
Būvniecības veikalos var dabūt parastas kolbas priekš parastajiem udens filtriem. Ro iekārta ļoti reti kura veikalā ir pieejams kompletējošās detaļas.

Uzjautā Rincim vai un pa kādām nauda viņs tev var nokomplektet iekārtu. Pašam lasīt kopā no detaļam nebūs lētāk.
tirgus-placis/letas-reversas-osmozes/
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Sv Okt 20, 2013 11:34 pm

Ok, aizraksīju ziņu, ceram kko sarunāsim gan jau :) Paldies  ;) Meklēju pamazām ebayā refraktometru, pagaidām acīs iekritis šis variants :) Ko par tādu teiksiet? http://www.ebay.com/itm/Salinity-Portab ... 2ecaf0c8d5

kā arī kamēr meklēju termometru uzdūros šādai mantai, digitālais termometrs + pH monitorings, principā cik saprotu pH arī periodiski būs jāmēr akvārijā sekojot ūdens paramentriem, varbūt pasūtīt šādu uzparikti tomēr ir laba doma? http://www.ebay.ie/itm/Digital-pH-Monit ... 4614899bcf

Nu ja un t° kontrolēšanai varētu izmantot šādu ierīci, cik noprotu automātiski seko ūdens t° rādītājiem pēc vajadzības sākot to sildīt vai dzesēt? Pareizi es sapratu šīs uzpariktes sistēmu? http://www.ebay.com/itm/220V-Digital-LC ... 3f1abd8e33

Un vai šādu straumes sūkni var lietot vai tomēr obligāti jāpērk kkādi Brendu sūkņi? http://www.ebay.com/itm/800GPH-Circulat ... 5d43aa461d
Pēdējo reizi labojis 1 - Anonymous, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Pirm Okt 21, 2013 12:34 pm

Vot situācija, būvniecības veikalos nav melno akvārija silikonu, kur tik nezvani saka ka ir tikai caurspīdīgais  :ugly: Būs jāiet jāpērk caurspīdīgais un jālīmē ar to :(
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1564
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt nbinc » Pirm Okt 21, 2013 12:49 pm

Paskaties Depo, es tur redzēju veselu plauktu ar akvārija silikoniem, proti pasen tas bija.

No tavām eBay izvēlēm:
- Refraktometrs normāls
- tas temperatūras + ph mērītājs nav diez ko labs, pH tur praktiski vienrēzejs, pāris mēnešus viņš tev pastrādās un kad pH zonde izies no ierindas tad to nomainīt nevarēs, jāpērk jauns devaiss. Bet nu cenas ziņā jau izskatās izdevīgs pirkums
- tādus (līdzīgus) temperatūras kontrolierus daudzi izmanto, vietējie ar ir izmantojuši, es gan vēl pie tāda netiku.... moš kāds cits par to sīkāk pastāstīs;
- tas sūknis nav labs, tur uz piesūcekņa tikai turas, tie bieži mēdz atlipt un tad krīt lejā un izvanda grunti un iespējams korāļus ar samalt var. Labākie ir tie kas uz megnētiem turas. Teiksim tie paši Koralia. eBay'ā jābūt ar ķīniešu sūkņiem uz magnētiem bet par viņu kvalitāti neko pakomentēt nevarēšu, izmantoju tikai dažādas jaunas Koralia un Vortech straumes sūkņus, citas pieredzes nav.
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Pirm Okt 21, 2013 12:54 pm

Jāpiezvana vēl laikam uz "krasta depo" moška viņiem ir melnais silikons :) Par straumes sūkņiem skaidrs, meklēšu uz magnētiem kuri turas :)
briedis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt briedis » Pirm Okt 21, 2013 1:22 pm

Straumes sūkņus tikai uz magnēta. Esmu izmantojis un pašlaik akvārijā ir vairāki ķīniešu sūkņi.

Personīgi man visi ķīnieši ir normāli kalpojuši, bet daudzi runā ka tie ir skaļāki un ātrāk mēdz nomirt. Tas ir tikai loģiski, 3x lētāks ķīnietis nevar būt labāks ar par to pašu Koralia :)
Kīnietim būs mazāka ražība nekā norādīts uz iepakojuma.
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Pirm Okt 21, 2013 1:33 pm

Nu par ķīniešu sūkņiem vēl padomāšu, vakar zoo veikalā piedāvāja koralia pa 29,- Tik aizmirsu parasto koralia vai koralia 2 :)
briedis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt briedis » Pirm Okt 21, 2013 1:36 pm

Eriks rakstīja: Nu par ķīniešu sūkņiem vēl padomāšu, vakar zoo veikalā piedāvāja koralia pa 29,- Tik aizmirsu parasto koralia vai koralia 2 :)
Es kad sev pirmo akvāriju laidu, tad es liku pirmo koralia un nopirku divus kīniešu sūkņus, vienu rezervei, ja kaut kas ar koralia noteik, otru jauna ūdens sālīšanai.
ja nejauši pārlauzīsi keramisko asi, paliksi bez sūkņiem, kaut kādu rezervers cirkulāciju vajag paredzēt.
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Pirm Okt 21, 2013 1:50 pm

Nu ja par to kkā nebiju aizdomājies ka var salūzt kkas :D Tad laikam akvārijā iekšā jāieliek būs kāds koralia, un rezervei jāpasūta kāds ķīnietis ja nu kas notiks ar koralia lai kā saki ir rezerves cirkulācija :) Tā būs mierīgāk mazliet ja nu kas notiek :)
Lietotāja avatars
Vikks
LAK biedri
Atbildes: 1004
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 3:55 pm
Atrašanās vieta: Latvija, Rīga, Imanta
Vecums: 49

Atbildēt Vikks » Pirm Okt 21, 2013 4:20 pm

man ir pieredze gan ar ķīniešiem, gan ar Hydor koralia 1 un Hydor koralia evo 2800 sūkņiem. ķīnietis skaļāks, nepārsūknē uzrādīto litrāžu, bet lēts, Hydor 1 skaļāks, jo akvārijs stāv dzīvojamā istabā un , lai vai kā, bet ir dzirdams, labākās atsauksmes par HYDOR KORALIA EVO 2800, kluss, domāju būsi apmierināts.
http://www.draugiem.lv/rotins/  http://zivju-lietas.blogspot.com/
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Pirm Okt 21, 2013 4:24 pm

Nu jā, bet 2800 l/h par traku, es ar Hari pakoncultējos, viņš man ieteica hydor 1600l/h rotiņā tieši ir uz vietas, saka ka 1600/h uz 60litriem ir pilnīgi pietiekoši  :confused: Ķīnietis atkrita, Rotiņš piedāvāja labu cenu  :yes:
Lietotāja avatars
Vikks
LAK biedri
Atbildes: 1004
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 3:55 pm
Atrašanās vieta: Latvija, Rīga, Imanta
Vecums: 49

Atbildēt Vikks » Pirm Okt 21, 2013 5:44 pm

A kas ir Rotiņš? :embarrass:
http://www.draugiem.lv/rotins/  http://zivju-lietas.blogspot.com/

Kas ir Pieslēdzies