Eriks - 63L

Foruma Lietotāju akvāriju apraksti un foto
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 155
Pievienojies: Sv Jan 29, 2012 10:53 pm
Atrašanās vieta: Riga - Ziepniekkalns
Vecums: 30

Eriks - 63L

Atbildēt Eriks » Piekt Okt 18, 2013 2:02 pm

Sveciens Jūrniekiem, esmu arī nobriedis jūras akvārijam. Iedvesmojos vienu vakaru kad biju ieskrējis pie lietotāja nbinc pēc augiem pašreizējam 180L saldūdens akvārijam (nbinc - Paldies par augiem un ekskursiju un konsultāciju, akvāriji dzīvē vnk fantastiksi izskatās).. Cītīgi lasu jūras akvāriju tēmas, protams viss nav skaidrs, bet domāju līdz akvārija palaišanas brīdim visu jau izstudēšu kārtīgi un būšu +/- izglītots :D

Tātad, esmu izdomājis sākt ar ne tik lielu tilpumu kā vairākumam, bet tas ir saistīts tikai un vienīgi ar akvārija izmaksām..Jau zinu ka jo mazāks akvārijs jo lielāka pieredze un taisnākas rokas ir vajadzīgas, bet esmu pārliecināts ka ar Jūsu padomiem un ieteikumiem es tikšu galā ar visu un izdarīšu visu pareizi.. Brīdinu uzreiz ka akvārijs netiks uztaisīts pat pa mēnesi, šoreiz nesteigšos atšķirībā kā bija ar saldūdens akvāriju..

Uz doto brīdi ir :

- ļoti liela vēlme apgūt visu nepieciešamo veiksmīgam startam
- pasūtīti akvārija stikli (līmēšu pats) tā sanāks lētāk, veikala cenas nav pieņemamas + tāpat reti sastapsi akvāriju par labu cenu un jau ar atbilstošu cenai apgaismoju, tapēc ir izdomāts visu ko varu un cik zināšanas atļaus taisīt pašam..

Stikla parametri ir sekojoši :

- Stikls tika izvēlēts OptiFloat
- Stikla biezums būs 6mm
- šuves biezums 1mm
- Priekšējā un aizmugurējā stiklu izmēri ir 600x350
- Abi sānu stiklu izmēri ir 286x350
- Apakšējā (grunts) stikla izmērs ir 286x586

Stikli tiks līmēti apkārt apakšējam (grunts) stiklam, rezultātā iegūšu 600mm garu, 350mm augstu un 300mm platu akvāriju..

Pašlaik par akvārija iemītniekiem pat nēesmu interesējies, to jau tuvāk tēmas slēgšanai pēc ļoti ilga laika..
Tehnisko pusi domāju sūtīt no ebaya, ja vien kādam neatradīsies lieka tehnika kura netiek izmantota un cilvēks būs gatavs pārdot par saprātīgu cenu

Cik noprotu uz 62L man pietiktu ar sekojošām lietām :

1) Sildītājs 50W (ebay)
2) Straumes sūknis ir doma par šādu Hydor new Koralia nano 900 (ebay)
3) Refraktometrs (ebay)
4) Gaisma - šis nav vēl līdz galam izdomāts, LEDi protams izskatās iespaidīgāk, bet T5 daudz lētāk sanāk, doma ir uztaisīt kādu mini vāku kopā ar divām T5 24W spuldzēm.. Bet par to vēl ir daudz jāpiedomā :)
5) Dzīvie akmeņi (sāpīgākais moments akvārijā naudas ziņā man liekas).. Cik noprotu tad man pietiktu ar kādiem 6-9kg?
6) Argonīts. Domāju kādi 5litri pietiktu..
7) Sāls (kādu tieši nav ne jausmas)

-----------------------------------------------------------

Lūk tāda ideja, pagaidām ir ļoti daudz teksta tikai, bet ceru ar Jūsu palīdzību drīz redzēt arī kādu progresu jaunajā projektā..Vienam būs ļoti grūti to visu bez pieredzes izdarīt..

Nu un sāksim ar dažiem jautājumiem:

1) Dzīvie akmeņi : nbinc ieteica ņemt Lietuvā.. Vēlētos uzzināt cik konkrēti man vajadzētu to dzīvo akmeņu, un cik lielu summu man būtu jāsagatavo šim lielajam pirkumam?
2) Filtrācija : Sapratu ka uz šo tilpumu var iztikt bez SUMPa, bet kā tad savādāk izveidot filtrāciju? Vienkārši ārējie filtri nederēs laikam? Daži lasīju filtrē ar zaļās aļģes palīdzību, bet to arī esmu redzējis ka ir ielikta SUMPā iekšā.. Tāpēc pavisam viss apgriezies kājām gaisā un filtrācijā pazaudējos kā ko darīt  :surprise:
3) Straume : Vai man pietiks ar vienu straumes sūkni 900l/h vai tomēr ir jāzivēlas kas jaudīgāks, jo cik saprotu ļoti daudziem koraļļiem patīk stipra straume, tiem koraļļiem kuriem tas netīk var izmitināt viņus kādā klusākā vietā kur straume nav tik liela?
4) Sāls : Kādu sāli izvēlēties un cik lielu daudzumu iepirkt uzreiz?
5) Argonīts : Vai man pietiks ar 5L uz 63L akvāriju?

Tā, pagaidām viss, kā salīmēt akvāriju esmu ticis skaidrībā. Stikli jau būs otrdien. Labi ka sazvanīju no rīta nbinc nokonsultēties savādāk būtu grūti ar akvārija lampu izvēli, iesākumam garums bija domāt 500mm, nācās pārveidot pasūtījumu, apskatījos z-reef.lv un izdomāju ka 600mm stikla garums būs labi :)
Vienīgais paliku neizpratnē ar kādu tad silikonu labak līmēt kopā konstrukciju - ar caurspīdīgo (lasīju ka labāk redz kur palikuši gaisa burbuļi, bet ar laiku var palikt ne pārāk patīkams acij) vai ar melno akvārija silikonu ( situācija otrādāka, neredz gaisa burbuļus, bet pluss ka ar laiku nepatiks acīm netīkamā krāsā)? Ko ieteiksies spečuki :)

Fuuu, itkā visu uzrakstīju, piedošanu par tik daudz tekstu, bet ir liela vēlēšanās uztaisīt smuku nano jūru un neko nesačakarēt :)
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1610
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Re: Eriks - 63L

Atbildēt nbinc » Piekt Okt 18, 2013 3:01 pm

Par plānoto aprīkojumu:
1. sildītāju neiesaku no eBay, labāk paņem kvalitatīvu Jager te pat Rīgas veikalos vai pasūti no DE veikaliem. Jūrā temperatūrai ir būtiska loma, ja pārsniegsi 30 grādus viss nosprāgs. Arī turpmākiem plāniem 62litru akvārijam uz vasaras laiku ir jāieplāno dzesētājs (ventilātoru) - pie mums vasaras pēdējā laikā diezgan karstas brīžiem ir.
2. jāskatās 20-40 akvārija apjomums (palasi šo te tēmu jura-iesacejiem/biezk-uzdotie-jautjumi- ... st-forumu/ ) tātad uz 62 litriem ~1200 - 2500 l/s. Es ieteiktu divus Koralia nano 1600.
3 - ok
4. lētākais variants ir T5 ar atbilstošu jūras spektru, konkrēta realizācija jau diezgan diskutabls jautājums :) bet tēmē apmēram uz 60W gaismas jaudu, jūrai parasti tiek skaitīts  1w uz litru.
5. akmeņus teorījā var miksēt dzīvos un sausos, bet minikam šķiet tā nav īsti pareizā formuma, tur labāk tikai dzīvos likt. Bet vispāri kā tu raksti 6-9 kg
6. nu vispāri grunts nav tas obligātais, kas jūras akvārijos tiek izmantots, to vairāk kā dekorāciju liek...... ir akvāriju kur vispār nav grunts - tīrs stikls apakšā..... bet man pašam ne pārāk patīk. Ir arī dažādas frakcijas grunts - no smalkas smilts - līds diezgan rupjam korāļu lauskām. Es izmantoju pašu smalkāko smilti 0,5-1mm viņā visādi tārpi labāk dzīvo :) nopirkt var salīdzinoši lēti Vācijā (15 EUR par 10 kg + piegāde)
7. sāli ražo daudzi, piemēram Tropic Marin vai Red Sea. Izdevīgāk protams pirkt lielākus iepakojumus.

Filtrāciju jūrā veic dzīvie akmeņi, tāpēc tas cik tie ir labi un cik to ir daudz atkarīga akvārija "bioloģiskā izturība".
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Piekt Okt 18, 2013 3:12 pm

Sildītāju tad nopirkšu tepat uz vietas, bet laikam labāk būs pirkt kkāda slēgtā tipa sildītāju, tādu kurš plastmasas apvalkā lai kad būs kāds iemītnieks netīšām neapdedzinātos? Nu un man kkā arī nepievilcina ideja par tiem bezgrunts akvārijiem, tomēr jebkurā gadījumā smukāk izskatīsies ar smiltīm, laikam arī apdomāšu variantu par tādu frakciju kā tev iebērta (0,5-1mm).. Mhm ar gaismu skaidrs, tad arī tiekšos uz to 1W uz 1L, bet ja sanāks mazliet vairāk vai mazliet mazāk, kurš gadījumiem nebūtu tik sāpīgs koraļļiem? Par straumes sūkņiem tu biji domājis ka 2 gabali pa 800L/h un tā ka kopā sanāk 1600l/h vai tomēr divus gabalus katrs lai pūš pa 1600l/h - nebūs par traku tāda strume?  :surprise:
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Piekt Okt 18, 2013 3:32 pm

Slēgtos sildītājus es redzēju tikai Aquael bet tie ir diezgan nedroši, visi, kurus pirku izgāja no ierindas.

Grunti vari mēģināt arī pašu rupjāko, pie mums te lielākā daļa tieši rupjo grunti izmanto.

Nu no gaismas atkarīgs kādi korāļi jutīsies komfortablāk, mīkstie un LPS labāk pie tumšākas gaismas jūtas SPS lanāk lielāku gaismu. Tev drīzāk būs mīkstie korāļi tā ka var nedaudz uz leju tos W palaist.

Es biju domājis 2 sūkņus pa 1600 l/s (katru savā akvārija malā). Atšķirība cenā starp Koralia 900 un 1600 ir diezgan minimāla (apmēram 2 EUR), a pēc izmēriem šie sūkņi ir identiski.
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Piekt Okt 18, 2013 3:38 pm

Līdz koraļļu tēmai vēl nēesmu ticis, pagaidām mēģinu apgūt tehniskos jautājumus ;) Bet mīkstie koraļļi izklausās labi :D Apskatīšos kā izskatās, maybe no sākuma izdomāt kādus +/- koraļļus es vēlētos redzēt akvārijā un jau no tā skata punkta risināt gaismas jautājumu, tā laikam būtu pareizāk  :old: Nu ja 1600l/h izklausās dikti daudz + ja vel to sareizina ar 2 tiešām nebūs nekāds trakums akvārijā? Un cik saprotu tad sūkņu izvietojums katrā akvārijā ir atšķirīgs, vajag novietot tā lai nebūtu tādu vietu kur ūdens praktiski stāv - pareizi es saprotu? Un tas tā kā vairāk ir jau atkarīgs no dzīvo akmeņu izvietojuma cik noprotu :)

Maybe ieteiksi man par to akvārija silikonu kurš labāk - caurspīdīgais/melnais - visas tetras utt. tb brenda akvāriji tiek līmēti ar melno silikonu, tātad kkāds būtisks pluss viņam tomēr ir?
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 493
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 37

Atbildēt briedis » Piekt Okt 18, 2013 4:26 pm

Melnais silikons skaitās labāks. Par pārējiem jautājumiem jau visu Nbinc visu ir pareizi aprakstījis.

Man divos akvārijos nav vispār grunts, akvārija apakša ir noaugusi ar koralītu un diskosomām, stiklu praktiski neredz. nav problēmu.
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Piekt Okt 18, 2013 4:30 pm

Būtu baigi patīkami ja tu ieliktu kādu bildi kā izskatās akvārijs bez grunts? Man tomēr iztēle nevar zitēlot tādu skatu, tā ir pēc tiem saldūdens akvārijiem  :D Silikonu tad pirkšu melno, man ar liekas ka labāks viņš ir, kā jau teicu, ne velti visi akvāriju ražotaji izvēlās melno silikonu :)
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Piekt Okt 18, 2013 5:06 pm

Piemērs ar akvāriju bez grunts
Pievienotie faili
aquascape.jpg
briedis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt briedis » Piekt Okt 18, 2013 5:31 pm

Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Piekt Okt 18, 2013 5:36 pm

Nu protams gaumes jautājums vairāk, bet man tomēr tīkamāk ir kad būs smiltis, lielāka jūras atmosfēra būs :)
Lietotāja avatars
Noris
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 208
Pievienojies: Tr Feb 11, 2009 4:32 pm
Atrašanās vieta: Aizpute
Vecums: 41

Atbildēt Noris » Sest Okt 19, 2013 3:06 pm

Par jūrām neko nezinu, tikai sapņoju.
Radās jautājums skatoties uz sterilajām bildēm. Vai jūrām ir raksturīgi kkādi nepareizu ūdens patrametru izraisīti baktēriju, vai aļģu uzliesmojumi?
40L, pašlīmēts,
Apgaismojums-11W,
Filtrs-Resun Magic-Jet Magi 200,
Sildītājs-Resun RH9000 50W,
Grunts-apakšā kūdras maisījums 2cm, virsū 1-6mm grants 5cm.
Augi-dažādas kriprokorīnas, raglape, vallisneria spiralis un lielais Anubias.
Zivis-trīs ancistri, divi koridori, divi neoni un gailītis.
briedis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt briedis » Sv Okt 20, 2013 12:26 am

Noris rakstīja: Par jūrām neko nezinu, tikai sapņoju.
Radās jautājums skatoties uz sterilajām bildēm. Vai jūrām ir raksturīgi kkādi nepareizu ūdens patrametru izraisīti baktēriju, vai aļģu uzliesmojumi?
Ir, un ja laicīgi nesāk cīnīties, tad ir vakars uz ezera, bet ja akvārijs tiek regulāri un pareizi kopts aļģēm nebūtu jābūt.
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Sv Okt 20, 2013 12:40 pm

Jautājums tāds vai var RO filtru uztaisīt pašam? Nekur nevaru atrast shēmu dajebkādu, bet nedomāju ka tur ir kkas tāds kosmisks ko nevarētu uzbūvēt pašam + ar mazākiem izdevumiem :) Ebayā var nopirkt sākot ar ~45USD, labprāt jau būtu pasūtījis ja vien piegāde tur nesāktos ar 50USD :D Ir kādi variani, vai varbūt kāds ir taisījis sev tādu un varēs sniegt detalizētu info?  :educated:
Lietotāja avatars
Noris
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 208
Pievienojies: Tr Feb 11, 2009 4:32 pm
Atrašanās vieta: Aizpute
Vecums: 41

Atbildēt Noris » Sv Okt 20, 2013 1:27 pm

Vai tad jūrai vajag RO ūdeni?
40L, pašlīmēts,
Apgaismojums-11W,
Filtrs-Resun Magic-Jet Magi 200,
Sildītājs-Resun RH9000 50W,
Grunts-apakšā kūdras maisījums 2cm, virsū 1-6mm grants 5cm.
Augi-dažādas kriprokorīnas, raglape, vallisneria spiralis un lielais Anubias.
Zivis-trīs ancistri, divi koridori, divi neoni un gailītis.
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Sv Okt 20, 2013 1:40 pm

Noris rakstīja: Vai tad jūrai vajag RO ūdeni?
Spečuki saka ka vajag, tāpēc pieturos ieteikumam un ja nesanāks pašam uzkonstruēt tad nekas vien neatliks kā nopirkt :p

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis