Zuzepe - 80L ... kauns

Foruma Lietotāju akvāriju apraksti un foto
Lietotāja avatars
Zuzepe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 18
Pievienojies: Piekt Feb 12, 2010 1:01 pm
Atrašanās vieta: Salaspils
Vecums: 39

Zuzepe - 80L ... kauns

Atbildēt Zuzepe » Sest Feb 23, 2013 10:55 am

Hei, mani mīļie, biedri Jūrnieki!
Ar kaunu un nodurtu galvu, paziņoju, ka esmu savu jūriņu nolaidusi uz grunti... totāli!  :ugly:
Esmu nolēmusi augšāmcelties... šodien braucu pēc jaunām lampām - visu šo gadu laikā, kopš jūriņas starta neesmu tās mainījusi.
Nedaudz vēlāk mēģināšu pievienot bildes... kāda man viņa bija un kāds kakkokteilis ir tagad...
Nosprādzis ir pilnīgi viss, visi korallīši, zvaigznītes (gan maksas, gan bezmaksas), pat aiptāsijas... dzīvi ir tikai 2 klauniņi!
Esmu nolēmusi visu restartēt - ir tikai jautājums (ā, viss akvārijs - akmeņi, sienas, grunts ir pārklāti ar sarkanbrūnu biezu plēvi) - tātad jautājums... apzinos, ka akmeņi ir nāves perēklis... akmeņi man jālaiž miskastē un jāliek (jāpērk) jauni???
Doma ir sekojoša -
Ielikt zivis burkā, izsmelt visu akvāriju, izmazgāt; ielikt jaunu grunti - šoreiz rupjākas frakcijas, jo esošā ir smalka, ap 2 cm biezumā. Ieliet nedaudz veco kakūdeni un daļu svaigu... salaist atpakaļ zivis...
Bet ko darīt ar akmeņiem? Aizdomas, ka "kukings" ir bezjēdzīgs... bet varbūt tomēr nē - nezinu! Bet taisot kukingu, kasti atrastu, bet cirkulācijas pumpis ir tikai viens - kukingu ar zivīm tak nevaru taisīt... un zivis bez straumes toč nosprāgs... būs iesālītas siļķītes.
Jaunus akmeņus nopirkt nevaru... tikai kādus 2-3 kg!

Zinu, ka esmu briesmone - bet tā nu sanāca, ka tikai šad tad nomainīju ūdeni, pabaroju zivis - globāli neaizdomājos par akvāriju... tas bija diezgan mazsvarīgi uz visa pārējā mana "psiholoģiskā" fona  :whatever:

Galvenais, ka esmu nolēmusi to visu sakopt, atdzīvināt!!! Ju-hū!!!  :shupoles:
Bet man ļoti ir vajadzīgs jūsu padoms!!!
Mana sapņu mašīna? – naudas drukājamā mašīna...
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 492
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 36

Re: Zuzepe - 80L ... kauns

Atbildēt briedis » Sest Feb 23, 2013 12:28 pm

Ielikt zivis burkā, izsmelt visu akvāriju, izmazgāt; ielikt jaunu grunti - šoreiz rupjākas frakcijas, jo esošā ir smalka, ap 2 cm biezumā
Kādēļ rupjāku? Kāda ir esošā frakcija?
Kas ir "kukings"?

Lai Jūra dzīvotu ir vajadzīgs "laiks" + " nauda" + "apkope 24x7". Ja kās no šīem punktiem nav realizējams, pārdod klaunus un akvāriju. :(
Lietotāja avatars
Zuzepe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 18
Pievienojies: Piekt Feb 12, 2010 1:01 pm
Atrašanās vieta: Salaspils
Vecums: 39

Atbildēt Zuzepe » Sest Feb 23, 2013 7:57 pm

"Lai Jūra dzīvotu ir vajadzīgs "laiks" + " nauda" + "apkope 24x7"."

Pieļauju, ka Tu - esi bezdarbnieks, miljonārs un to tik vien dari, kā 24x7 sēdi pie akvārija un maisi viņu...
Ja nav ko vērtīgu pateikt, vai vismaz atbildēt uz jautājumu par akmeņiem - sēdi 24x7 un maisi savējo!
Ja es gribētu pārdot - tad padomu neprasītu!  :mad:

Sorry, šis ir pārmaiņu laiks, ja Tev viss ir OK, tad tas super un tā turi! Bet neraksti, tukšas rakstīšanas pēc!

Mans jautājums par akmeņiem paliek atvērts... reanimēt ar "kukingu" jeb jādomā par jauniem...?

Par grunti - lai tā nebūtu zem en L RO jāskalo - vienkāršāk ir nopirkt jaunu, šoreiz rupjāku, lai detrīts nesāktu pūt!
Pēdējo reizi labojis 1 - AigarS, labots 0 reizi.
Mana sapņu mašīna? – naudas drukājamā mašīna...
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 48

Atbildēt AigarS » Pirm Feb 25, 2013 8:30 am

Briedi, pat kukingu pat te, man liekas, ka bija rakstīts, īsumā - kādu laiku noturēt tumsā. Un par to, ka vajadzīgs "laiks" + " nauda" + "apkope 24x7" arī nebūs īsti korekti - tas būtu vēlams visam! :whistle:
Zuzepe rakstīja: viss akvārijs - akmeņi, sienas, grunts ir pārklāti ar sarkanbrūnu biezu plēvi
Vienkārši fiziski nosūc un novāc to plēvi(ciano), un nomaini vēl ūdeni.
Zuzepe rakstīja: kukingu ar zivīm tak nevaru taisīt...
Kapēc?? Kas viņām notiks? Koraļļiem varētu salīdzinoši ilga tumsa kaitēt, bet ne zivīm, sevišķi klauniem, ja jau viņi visu šo ir pārcietuši :D
Zuzepe rakstīja: ielikt jaunu grunti - šoreiz rupjākas frakcijas, jo esošā ir smalka, ap 2 cm biezumā.
Es domāju, ka nav jēgas VISU tik globāli mainīt, pēc ciano novākšanas, no grunts aizies arī daļa virskārtas kopā ar daļu detrīta.
Es darītu (darīšu - pašam arī tagad līdzīga situācija :() tā.
Bet varbūt kādam ir citas domas?
Pasaulē atzītāko zīmolu [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/eheim.html]EHEIM[/url], [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/tropic-marin.html]Tropic Marin[/url], [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/tunze.html]Tunze[/url] u.c. prece Jūsu akvārijam un "4-kājaiņiem" tieši no ražotāja!
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
briedis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt briedis » Pirm Feb 25, 2013 9:13 am

Kukingu tiešām dzirdu pirmo reizi. Pasēdēju, paatīstījos, bet google man ar nepalīdzēja. meklētājs piedāvā "Kunilingu" Tas ir īstais? :)
Varbūt ir kāds avots, kur to varētu palasīt? Nekad nebūtu iedomājies ka "kukings" nav tas pats "cooking" no angļu valodas. Attiecīgi runa varētu būt par paštaisītiem akmeņiem vai arī grunti mazgāt un vārīt.

"laiks" + " nauda" + "apkope 24x7". Es nesaku ka ir jābūt miljonāram, bezdarbniekam un 24h jātup pie akvārija.

Laiks - Jūrā nevar kā saldūdenim, nomainīt 80% ūdens, piekrāmēt ar korāļiem un pēc nedēļas cerēt, ka akvārijs būs kā jauns. Jūrai ir vajadzīgas vairākas nedēļas un pat mēneši, lai "salabotu" problēmu.
Nauda - ļoti daudzi mani draugi, paziņas, ieraugot manu jūru, arī izdomājuši kļūt par "jūrniekiem". Visu izstāstu, parādu, iedodu pat pirmos korāļus, beigās viss pasākums tiek nolaists podā un tad man zvana un prasa ko man darīt, kāpēc akvārijs izskatās pēc sūda. Standarta problēmas, straume pa maz, bet normālu sūkni atļauties nevarot, ūdeni maina reizi trijos mēnešos, arī attaisnojums, ka sāls ir dārgs un vispār tagad elektrības tarifi ir dubultojušies, tādēļ labāk vēl izslēgt kādu spuldzi, lai lieki nedeg, jo akvārijs tāpat ir ar aļģēm. Utt..
Apkope 24x7 - Jūru nevar atstāt uz mēnesi ar domu "ai izdarīs pēc tam". Straumes sūknis aizaug ar aļģēm, laikā nenotīram, samazinās straume - problēmas. Izdegusi lampa, sildītājs nestrāda, korālis nolūzis guļ uz grunts utt.... Nesalabosi šodien, cīnīsies mēnesi. Ja katru problēmu uzreiz neatrisina - skatīt pirmo vai otro punktu, t.i. vai nu ir nepieciešams laiks, lai akvārijs atkoptos vai arī nauda. Ar labāku aprīkojumu, sumpu ar daudz dzīvajiem akmeņiem un citām lietām ir iespējams nopirkt laiku.

Par konkrēto akvāriju runājot - Neredzu vajadzību izmest visu miskastē un ielikt 2kg akmeņus + rupju grunti akvārijā kurā tā jau ir pa maz vieta, kur noritēt bioloģiskajiem procesiem.

Lai cik liels kukings Tev būtu tajā akvārijā zivis vēl peld, tad viss nav tik slikti. Nomaini lampas, izplēs visas aļģes un regulāri maini ūdeni nosūcot ar tubu visus mēslus. Ja ir iespējam uz nomaiņu var paņemt ūdeni no kāda cita strādājoša akvārija. Ieliec akvārijā Xenijas, tām ļoti patīk netīrs ūdens.
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 48

Atbildēt AigarS » Pirm Feb 25, 2013 9:46 am

briedis rakstīja: Kukingu tiešām dzirdu pirmo reizi. Pasēdēju, paatīstījos, bet google man ar nepalīdzēja. meklētājs piedāvā "Kunilingu" Tas ir īstais? :)
Vari, protams, arī TO metodi mēģināt ;) , bet īsto vari pameklēt ar atslēgvārdiem "Blackout Method", bija gan tiešām arī kuking (nezinu kā pareizi rakstījās), bet tas laikam vairāk tieši par svaigo akmeņu izturēšanu bija, tagad arī nevaru atrast precīzi ..
Pasaulē atzītāko zīmolu [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/eheim.html]EHEIM[/url], [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/tropic-marin.html]Tropic Marin[/url], [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/tunze.html]Tunze[/url] u.c. prece Jūsu akvārijam un "4-kājaiņiem" tieši no ražotāja!
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
briedis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt briedis » Pirm Feb 25, 2013 9:57 am

Metode ir kukings, bet rakstās citādāk, un izrādās runa ir par akvārija aizklāšanu :D
Spike
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 22
Pievienojies: Cet Nov 26, 2009 2:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 40

Atbildēt Spike » Pirm Feb 25, 2013 10:02 am

Es piekritu Aigaram. Vis mainīt ne vajag.
Uztaisi ūdens mainu, apmēram 50% no apjoma un pēc nedēļas atkal 50%.
Pret ciano ļoti labi var izmantot "Red Slem remover", protams ja tas ir ciano ne vis deatomi.
Var dabūt gan eBay, gan pie ghost_az Skype'ā.

Mainīt grantu jēgas nav. To vajag izsifonēt lai notīrīt vis kas tur iekša ir.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2341
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51

Atbildēt Mongoose » Pirm Feb 25, 2013 11:56 am

Čau, visiem!
Jāsaka mana attieksme pret akvāriju ir līdzīga Zuzepe. Lampas neēsmu mainījis - nezinu netaceros , ūdeni tāpat - tie nav mēneši , diemžēl jau gadi  :ugly: Vienīgais sekoju līdz sāļumam un kalcija veicot nelielas korekcijas. Gasimas jauda ir samazinājusies līdz 3h 700w pārējās stundas 200w (500L akvārijs) Un ziniet - izmaiņas es neredzu, jeb negribu redzēt  :embarrass: . Bet pa lielo viss izskatās kā iepriekš. Laiku akvārijam kopumā mēnesī atvēlu labi ja 30min. (ieskaitot barošanu) Es nesaku ka tā ir pareiza attieksme, bet viņš dzīvo . Bija divas reizes kad parādījās brūnās plēves - sāku liet kalcija hidroksīdu un ieliku antifosu - abas reizes tā tiku no viņām vaļā diezgan īsā laikā , bet es to nebiju ielaidis.
  Es domāju ka Tev neko globāli mainīt nevajag , un nesāc arī tur pa iekšu vadīties , pamēģini sākumā , kā jau minēja. Es laikam nomainītu tikai ūdeni kādas 3 reizes par 50% ik pa īsam laiciņam. visus uz diētas - antifoss un kalcija hidroksīds pH pacelšanai. akmeņus pa jaunu "nevārītu"  gan jau viņos vēl kādi gaismas mīluļi ir palikuši kuri pēc vārīšanas nobeigsies, bet neēsmu pārliecināts vai tā būtu pareizākā rīcība.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis