Gundars - Jūra Tā ap 500L

Foruma Lietotāju akvāriju apraksti un foto
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2341
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51

Re: Mana Jūra _ Guncha

Atbildēt Mongoose » Tr Jan 30, 2008 8:10 pm

Nevarēsi dabūt iekšā arī 55 , tikai tad ja garums būs ne lielāks par 70cm
Izgriez no kartona izmēru un mēģini viņu iestumt.
Nezinu vai vajag to tvertni izņemamu, vienīgais ja viņa būs uz 10-20L savādāk tā ir smaga un būs neērti , nedod dievs to netīšām piesitīs pie filtra.domāju ka to vajag ja atsevišķu tad vienalga četrkantīgu lai izmantojās mah viss laukums , uztaisi viņai tad labāk kādu speciālu vietu , vai vāku pa kurieni ātri ar spaiņiem piegāzt pilnu. salīmēts stikls ar50L tilpumu vienmēr aizņems mazāk vietas kā kāds gatavs bundulis, vai divi 12L spaiņi.

Jā par sūkņiem. Varbūt ka Tunze pēdējos mēnešos ir ko uzlabojusi savu nanostreemu jomā, jo ar saviem nanostreemiem viņa ir pazaudējusi savu labo reputāciju , tie bieži lūzt , asis rūsē u.t.t. Tad Hydora Corallia sūknīši sevi ir noreklamējuši labāk.
Pēdējo reizi labojis 1 - Mongoose, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Tr Jan 30, 2008 11:52 pm

Guncha Rakstīja
  To RO uudens tvertni jau arii plaanoju kaa turpinaajumu SUMPam, tikai atdalaamu, SUMPa garums 110 + kaste ar RO uudeni 20x55x40, tad iespeejams arii saliidiis, nu ja neliidiis tad buus jaajauc nost siena  .
Par Waveboxu jau praktiski ir izlemt, ka jaanjem laikam vien buus, izskataas ka prieksh rifa vinjsh tomeer ir labaaks nekaa vienkaarshi straumes pumpis. Kaadu tieshi pumpi klaat pie boxa veel nezinu, no vienas puses negribeetos divus dazhaadus brandus...
Tagad veel paraleeli, kameer stiklu veel nav, skatos skimmeri un CA aparaatu, vairaak gan skimmeri, amerikaanju ebay-a to ir ka mudhz, tikai tas ka ne visas kompaanijas tos suuta uz Eiropu  , un nevar saprast peec kaadiem kriteerijiem lai vadaas izveeloties, cenas svaarstaas no dazhiem $ liidz taa ap $1000  , tachu cik zinaams ne jau vienmeer tas daargaakais ir tas labaakais  .
Ja peec smagas nakts , uudens akvarijaa ir par saalju un zivis paarak mazkustiigas, vai tik tu neluukojies kjilavu bunzhaa ! 

Matrixs Rakstīja
Cik esmu sapratis par Skimeriem tad jāskatās kādai litrāžai tas pardzēts, tas cipar gan jāņem vismaz 3-4 reizes lielāks kā reālais.

Un viņi cik esmu sapratis ir divu veidu, vieni ir ar kompresoru, kur kompresors pūš iekšā gaisu, un otrs variants ir ar adatu rotoriem, kur gais ar ūdeni tiek sajaukts (samalts) sūknī. Labāks protams ir otrais variants.
Man patik zivis.... 

Guncha Rakstīja
Nu par to jaudu ir apmeeram skaidrs un ar adatu rotoriem arii, bet jaabuut veel kaut kaadam knifam, ne jau velti taas cenas taa svarstaas, vot nevaru es pagaidaam atkost to atshkjiriibu, veel jau protam iespeejams ka cena ir stipri atkariiga no razotaaja, kaads vaards staav uz preces, bet kaa lai uzzina ka prece ar nezinaamu brandu ir tikpat laba kaa jau plashi paziistama, te nu vajag siiki zinaat visus tehniskos parametrus.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Cet Jan 31, 2008 12:02 am

Aizmirsti jūrā kaut ko savākt ar vienu brendu ;D. piemēram Tunze streemi 6000 sērija ir viss kas viņiem ir izdevies Skimmeri Tunzei ir mēsli un to marķējums mārkatinga triks. piem ir skimmeri kuriem rakstīts ka tie ir 200L nakošais modelis 400L , cena atšķirās gandrīz dubultā , bet patiesā atšķirība ir tikai tā ka putu savākšanas trauks ir lielāks ;D ;D ;D. Un cilvēki uz šito krīt. Izvēle tava es Tunzes nanostreemu neņemtu. Par putu atdalītājiem jau rakstīju H$S Deltec ATI . H&S ir gandrīz vienīgais kurš savu jaudu norāda atbilstoši , Tev ieteiktu ņemt modeli kurš domāts 800L. Deltec tiek slavēti kā vieni no klusākajiem darbībā.
USA ja pērc skaties vai pumpji ir ~220V , ja pirksi lietotus kā likums būs 110V 60Hz. Ca maisītāju vari droši ņemt praktiski jeb kuru , var lietotu tam nav liela nozīme no izgatavotāja, vari taisīt pats. ietektu ar ietilpību vismaz 3L
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Piekt Feb 08, 2008 6:48 pm

Gundars rakstīja:

Taa kaa ieprieksheejais projekts neizdevaas, tad naacaas uzsaakt jaunu , taatad tumba ir, akvaarijs patreiz celjo no Anglijas, ceru ka atbrauks un viss ar vinju buus kaartiibaa , SUMPs tiks uzveidots, proteiina skimmeris jau ir, arii kalcija reaktors ir, skaidrs ka veel vajag apgaismojumu, un atpakaljpadeves suukni par shiem iipashu jautaajumu nav, jautaajumi ir par cirkulaacijas suuknjiem, bija domaats Wavebox, bet apsverot visus par un pret, tika nospriests ka laikam tomeer buus jaapaliek pie cirkulaacijas suuknjiem, laikam TUNZE, varbuut ir citi ieteikumi? Jaa un ko veel taa optimaali vajadzeetu veiksmiigam startam, nu taa lai nebuutu par maz bet tanii pat laikaa lai neiepirktu nevajadziigas lietas, es domaaju no tehnikas un substraatiem, piedevaam.
Jaadomaa ka tiks gaadaats no i-neta, jo vieteejaa tirguu cenas... , varbuut ir zinaama kaada saite, vai saits kuraa var paluukoties?
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Re: Jūra Tā ap 500L

Atbildēt Mongoose » Piekt Feb 08, 2008 8:17 pm

Noteiktas saites kur meklējam nav , viss tiešām tiek meklēts ar neta meklētājiem. Par to cirkulācijas sūkņu izvēli . Tunzes ir vadāmas ar kontrolieri 6000 6100 6200 domāju ka droši var palikt pie 6000 tiem pieslēdzot multi kontroller, ja vienu tad single kontroller, -  Dārgs prieks
Var likt vienu Tunzi un Hydor Koralia , varbūt to pašu Resunu. Grūti ko ieteikt.  Ko esi izlēmis par tām gaismām?
Liekās ka viss.  Nu tā automātiskā ūdens pieliešana. tur vajadzētu pludiņslēdzi un pristālisko pumpīti , vai arī jāņem gatavs komplekts.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 165
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 1:44 pm
Atrašanās vieta: Ireland
Vecums: 47

Re: Gundars - Jūra Tā ap 500L

Atbildēt Gundars » Piekt Mar 21, 2008 1:11 am

Beidzot atbrauca mans akvaarijs no Anglijas, vinjsh ir zaljsh :mad:, respektiivi taisiits no parastaa, ne dzidrinaataa stikla, tagad nezinu ko dariit :no:, taa zaljaa kraasa stipri maina skatu, kad akvaarijs ir piepildiits ar uudeni?
Aizmugureejaa sienaa divi caurumi 48mm diametraa, katrs savaa pusee 9cm no augsheejaas malas, tachu tikai 55 mm liidz droshiibas ribai, kaa lai tur dabuu iekshaa paarpluudes sisteema, nav ideju, jo piemeeram Tunze tur nelien, caurums par lielu, riba par zemu >:(, kaadas buutu alternatiivas, ir kaadas idejas :thinking:.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Piekt Mar 21, 2008 11:40 am

Nekreņķē, gan jau ko sadomāsim. atsūti bildes visam vai rasējumu, pēc apraksta grūti iedomāties. Caur zaļo stiklu koraļļu krāsas būs neīstas, tas ir zaļganas. cik mm ir tas stikls? ja līdz 10mm tad nav tik traki.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Piekt Mar 21, 2008 4:46 pm

stikla biezums 10mm, dienasgaismaa skatoties to zaljumu taa iipashi nemana, pie maaksliigaa apgaismojuma gan, bildes riit uztaisiishu un ieliksu, razhotaajs neapmierinaats ka es vinjam atstaaju nevis pozitiivu bet neitraalu atsauksmi, lai gan pelniijis bija negatiivu, jo bez zaljaa stikla tas veel ir diezgan daudzaas vietaas saskraapeets >:(, tas esot Pilkington stikls un vinjiem visi akvaariji esot no taa, jo biezaaks jo zaljaaks :whatever:.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Sest Mar 22, 2008 12:26 pm

Te buus paaris bildes no taas akvas, cik es no taa saprotu, tad taas maleejaas droshiibas ribas absoluuti nav vajadziigas uz sho akvaarija izmeeru, vot tikai kaa vinjas dabuut nost :whatever:, meegjinaaju visaadi, gan ar nazi gan ar zaagjiiti, silikons turas pamatiigi, kameer kaadu centimetru dabuuju nost septinji sviedri nogaaja :(.
Pievienotie faili
akva 002.jpg
akva 001.jpg
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sest Mar 22, 2008 1:30 pm

Ta lai tās ribas stāv. Tev viņas traucē? man liekās ka viss būs OK , labāk sameklē kādas ķemmes un uzlīmē šahtu. es tavā vietā pameklētu kādu orgstikla kubiku ~15x15x15cm  augšā divās malās iezāģētu ribas(ūdebns pārplūdes) tad iebāztu viņu zem tām drošības ribām tā lai kubika(šahtas) mala paliek kādi 5mm tad atzēmētu caurumu un izvīlētu tādu pašu kā akvārijā. Arsilikonu to kubiku pielīmētu(līmējuma vieta tikai ap caurumu silikons) tik daudz viņš pieķersies lai nekrīt nost. tad sameklētu muftu un ar muftu kārtīgi savilktu kopā. ---- gatavs smuka šahta.  otrā gālā tikai muftu un hydora galu virsū

Starts tuvojās :applause:
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sest Mar 22, 2008 1:34 pm

ienāca prātā tie orgstikla trauki kas ir pērkami zoo , vai jāpastaigā par kādiem trauku viekaliem , nav jau onligāti viņam jābūt kubam.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Sv Mar 23, 2008 9:06 pm

Man bija ienaakusi praataa savaadaaka doma, to caurumu aizklaat ar restiiti.nu taadu kaa teejas sietinju, tikai ne metaala, un to sisteemu jau aarpus akvaarija, gruuti apstaastiit, ja izdosies, nobildeeshu.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sv Mar 23, 2008 9:41 pm

nemaz nemēģini - sapratu . laukums ļoti mazs . Pirmā mēneša laikā noplūdīsi. Un tas notiks tad kad aļģes sāks akvāriju atstāt un lidot pa to. Jeb tur uzlīdīs kāds lielāks gliemesis, a viņiemtur kā reizes patīk jo barības daudz. tāpat tur var uzgulties kāda anemone, ai nu daudz 55mm caurums ir ļoti, ļoti , ļoti maz.
  šahtai kad ķemmes aiziet ciet ūdens vismaz pa augšu sāk velties pāri un to noteikti pāris dienu laikā pamana.
Li strādātu šitā kā esi iedomājis tad vajag vismaz 3 caurumus 50mm. lai gan tas stipri ietekmē akvārija stiprību.

Neaizmirsti arī par tādu lietu ka ūdens visefektīgāk ir savākt tieši no ūdens virsmas lai nav iespējas veidoties bioplēvei.

Tāpēc jau minēju to kastīti, ja kastīti liek stūrī tad ūdens tiks savākts no divām malām pie ~1500-3000l/h ūdens cirkulācijas iesaka ~30cm garu savācamo virsmu tas būtu ~15cmx15cm ja izdomā un taisi tā lai ūdens savācās no visām 4 malām tad kvadrāts var būt attiecīgi mazāks ~8x8, bet tāds būs sarežģītāks uzstādīšanā un apkalpošanā

Caurumam šis savācamā virsmā iznāk tikai 5,5cm :'(
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Pirm Mar 24, 2008 2:29 pm

Domu sapratu, paldies par briidinaajumu, pats par to nebiju iedomaajies :embarrass:, kaut kas buus jaadomaa :thinking:.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sest Mai 03, 2008 10:23 am

Cik tālu ar akvu? Īrijā droši vari startēties ar Atlantijas okēna ūdeni. Tā pat dzīvība kas ir sastopama uz vietas ir visai pievilcīga tikai tai būs nepieciešama akvārija dzesēšana . Ir arī atvēries jauns veikals jūrniekiem. Esi lietas kursā? Kā tur ar dzīvajiem akmeņiem?

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi