Gundars - Jūra Tā ap 500L

Foruma Lietotāju akvāriju apraksti un foto
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 165
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 1:44 pm
Atrašanās vieta: Ireland
Vecums: 47

Gundars - Jūra Tā ap 500L

Atbildēt Gundars » Tr Jan 30, 2008 6:54 pm

Taa kaa runa ies par apriikojumu kopumaa, nevis par kaut ko atsevishkju, pareizaak sakot runa buus par katru atsevishkji bet kopumaa, nu .... cerams ka saprataat  , izmantojot taas atsevishkjaas sadaljas sanaak baigaa leekaashana, topiks tur topiks shur....
Nu man laikam strauji tuvojas tas laiks kad buus jaabrauc uz bodi pakalj apriikojumam, plaanots tiek uz februaara saakumu, bet nu kaa saka, gribi sasmiidinaat Dievu to Kungu pastaasti vinjam par saviem plaaniem  .
Pabeigts ir akvaarija skapiitis, kuru galu galaa naacaas taisiit pasham, jo nopirkt taadu kaa gribeejaas izraadiijaas neiespeejami. Tika sametinaats karkass (Mongoosem izskatiijaas taads nopietnaaks, laikam jau nemetinaaja pie choma darbniicaa  , bet kaada nopietnaa firmaa), bet nu ceru ka mans arii soidjet  , paareejo visu maajaas pats, tika izmantoti ozolkoka deelji un tas dzelzs raamis apshuuts, smags peec veela bet nu liekas ka tur tagad tanku var kraameet virsuu .
Pievienotie faili
k4.jpg
k3.jpg
k2.jpg
k1.jpg
Pēdējo reizi labojis 1 - AigarS, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Re: Mana Jūra _ Guncha

Atbildēt Gundars » Tr Jan 30, 2008 7:05 pm

Akvaarijs tiek meegjinaats nopirkt ebajaa, izsolee, ja neviens nepaarsoliis tfu, tfu, tad viss buus O.K., izmeeri 122x61x61, kaa reize manai tumbai  , taa ap 400L laikam.
Taalaak apriikojums, luuk sheit saakas mandraazha, saaksim ar SUMPu, konfiguraaciju plaanoju taisiit taadu kaa Mongoosem, tikai mazaaku, lai gan veel taa iisti nesaprotu to mazo kabatu darbiibu, teoreetiski viss it kaa vienkaarshi, pa vienu galu uudens iekshaa pa otru aaraa, vien truba te otra tur  , tachu teorija ir viens, prakse pavisam kas cits, paskatoties Mongooses bildes....  , kaut kaadas n-taas trubas un pie tam ar kaut kaadaam burcinjaam galaam... apgaismo mani tumsoni, kam tas viss un kaa darbojas, taa siikaak, lai nesalaizhu kaut ko griistee, jau ieprieksh atvainojos par sho jautaajumu  , apgaismojumam lampa jau ir pasuutiita.
Special design, two independent light switches,
3 x 8Watt T5 fluorescent bulbs, two white and one blue, 95% light reflection.
ceru ka SUMPam ar sho pietiks
Pievienotie faili
g2.jpg
g2.jpg (30.14 KiB) Apskatīts 3108 reizes
g1.jpg
g1.jpg (32.38 KiB) Apskatīts 3107 reizes
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Tr Jan 30, 2008 7:06 pm

Nu un tad turpinaajumaa, kaada tad tehnika buutu ieteicama lai normaali shaadu akvu palaistu, raugoties nevis no "kaa leetaak" viedoklja, bet "kaa labaak" viedoklja, meegjinot iekljauties zelta vidusceljaa  .
Man piemeeram nav iistas skaidriibas ar to kalcija reaktoru, vinji ir tik daudz un arii cenas atshkjiras, mulsina ka vieni ir ar kalcija preparaatiem iekshaa, ko nu kura firma piedaavaa, un tad veel ar tiem CO2 baloniem, kada ir atshkjiriiba darbiibaa taa arii neesmu sapratis, pareizaak sakot ka darbojas atshkjiriigi to sapratu, bet vai ir vajadziigs viens no vinjiem vai abi, un ja viens, tad kursh no tiem reaali ir labaaks, pagaidaam nav skaidrs, jaa un to ka palaizhot bez tiem var iztikt - zinu  , tacu noleemu, ja jau pirk apriikojumu, tad pirkt arii to kas buus vajadziigs naakotnee.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2341
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51

Atbildēt Mongoose » Tr Jan 30, 2008 7:07 pm

Nepamanīju Tavu izveidoto tēmu.
Malacis! Karkass pa pirmo!
Mongooses karkass arī tapa tādā pašā ceļā  . Kādi ir iekšējie izmēri(karkasam un cik ir augstums, iekšējais). kā iestumsi filtru karkasā. Ir paredzēts tas viens gals sākumā vaļā? (ja filtrs ir jāstum no vienas nišas tad tā izmēri nevar būt max , kas nav gut. savukārt taisīt filtru no divām daļām ir liels čakars un liekas klapatas apkalpošanā. Tā pat paredzi tumbā kaut kādu ventilāciju un ieteicams lai tā ir caur kādu skaņas absorbentu.
No nepieciešamā aprīkojuma Tev būs vajadzīgs sakumā putu atdalītājs, atpakaļgaitas sūknis , straumes sūkņi vai sūknis.
Šīs trīs lietas arī ir tās svarūgākās. Kalcija reaktors var pievienoties sistēmai daudz vēlāk.
No putu atdalītājiem iteiktu H&S, ATI, Deltec. Vari arī skatīties lietotus, tikai painformē ko esi noskatījis. Putu atdalītājus skaties lai to jauda ir ~800L (priek;s tava tilpuma)viņam ir jābūt jaudīgākam. Piem. Tunze un citu firmu putu atdalītājiem uzrādīto jaudu var dalīt ar 5 un tad tikai iznāk viņu praktiskā jaudA.
Straumes sūknis varētu būt vai nu Resun Wave maker vai Tunze 6000 sērija . Rēķini ka Tev vajag jaudu ~ 10000 l/h
Resuns ir vadāms sūknis ar kontrolieri, bet pēc izmēriem lielāks kā Tunze arī vizuāli straume izskatās mazāka kā Tunzei ar tādiem pašiem parametriem. Lielais + ir viņa cena. Adventurer diemžēl viņš arī ir jau saplīsis. Savukārt Tunze 6100 ar single controller ir padārgs prieks. Man uz 500L tādi stāv divi. Labākais , bet protams dārgākais būtu Wave box + kāds no sūkņiem un abi vadītos ar kontrolieri.
Atpakaļgaitas sūkņi kā labākie sevi ir norekomendējuši Eheim Tev vajadzētu 1262 modeli vai tādu kā Aigaram.
Pašam stāv divi Ocean Runner 2500, vēl nav apstājušies.Divi tāpēc ka ja vienam kaut kas otrais vēl ķerrā.

Pēc skata filtra apgaismojums ir Ok , bet tā jauda var izrādīties par mazu. Es pareizi sapratu 24W T5 . Spektra ziņā ir pa pirmo . būs labi.

Par pašu filtru vēl grūti teikt vajag tos izmērus un zināt kur akvārijam būs šahta.

Jā aizmirsu piebilst . Reversās Osmozes filtrs arī stāv vienā no pirmajām vietām.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Tr Jan 30, 2008 7:08 pm

RO sisteema man jau ir, taa ienaacaas vien ano pirmajaam  , tumbas izmeeri 130x90x65, SUMPu paredzeets stumt iekshaa caur aizmuguri, taa ir atstaata valjaa, un taada arii paliks.
Par apgaismojumu tu saprti pareizi, nu es arii ceru ka "zaaliites" audzeeshanai pietiks  , atliek tikai sagaidiit kad atnaaks, ceru ka atnaaks, ar to Honkongu ir ne visai laba pieredze.
Taatad tu domaa ka vajadzeetu nevis divus cirkulaacijas suuknjus, bet gan vienu suukni un Wavebox, a ar ko tas box ir labaaks, tas jau rada vilnjus, un tie var skaloties paari paarpluudes shahtai, ja vien taa nav pa vidu, bet cik var noprast no akvaarija reklaamas, tas naak ar diviem caurumiem, pakaljeejaa sienaa, kaapeec divi, nezinu  , bet nu ja nebuus vajadziigs, aizliimeeshu. Kalcija reaktoru tomeer plaanoju pirkt uzreiz, bet kaa jau teicu vieniigaa probleema, es vinja darbiibu veel iisti neizprotu  , kam tas CO2 balons, vai tas ir vai nav vajadziigs  .
Pēdējo reizi labojis 1 - Mongoose, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
Matrixs
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 537
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 4:29 pm
Atrašanās vieta: Liepāja
Vecums: 36

Atbildēt Matrixs » Tr Jan 30, 2008 7:11 pm

CO2, kalcija reaktoram pievada lai labak šķīsu substrāts ko izmanto ūdens bagātināšanai ar kalciju. Tie kas ir bez co2, tie ir kalcija maisītāji, vai pareizāk laikam kalcija hidroksīta maisītāji.

Tik daudz esmu sapratis.

Tagad Mongoosem ir prkš mums jāizskaidro ko šie abi verķi dod, prekš kam tie vajadzīgi. ja tie abi dod vienu un to pašu, bagātina ūdeno ar Ca tad prekš kam vajag abus? nu un tā tālāk.
sito gan laikam vajadzētu postēt sadaļā reaktori un filtri
[img width=114 height=13]http://foolstown.com/sm/neo.gif[/img]
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Tr Jan 30, 2008 7:12 pm

Tātad par filtru runāsim kad būs atbraukusi akva un būs zināms viss par šahtām.
Kā stumsi caur aizmuguri? Tu biji domājis caur sānu? Tev takš aizmugurē arī ir pa vidu stiprības riba kā tad tu viņu iestumsi?

Par reaktoriem uzrakstīšu vēlāk. īsi izskaidrošu atšķirību.

Kalcija hidroksīda maisītājs KWmaisītājs kalk waser maisītājs
Iekārta kura ūdeni papildina ar Ca un karbinātiem. Darbības princips. traukā ir iebērts kalcija hidroksīds vai speciāls KW maisījums, un tajā tiek dozēts osmozes ūdens savukārt lai tas labāk šķīstu visu laiku tiek lēnām maisīts. par cik ūdens tiek pievdīts lēnām tas ar pilēšanu par pārplūdes kanālu tek akvārijā, var darboties tikai tik ilgi cik nepieciešams paildināt ūdeni iztvaikojošā vietā, tāpēc Ca un Kh daudzuma ieplūšana akvārijā ir ierobežota un akvārijos ar lielu SPS koraļļu skaitu tā ir nepietiekoša.

Kalcija Reaktors Ca reactors. Iekārta kura ūdeni papildina ar Ca un karbinātiem. (ja ir speciāls substrats tad arī ar Mg)
Darbības princips.
traukā ir iebērts korallīts vai speciāls substrāts, tilpumam ir pievadīts akvārija ūdens , jaudīgs sūknis kurš norošina reaktorā nepārtrauktu cirkulāciju uz riņķi. tāpat reaktoram tiek pievadīts CO2 jo korallīts sāk šķist pie ~ph 6,5 (bez CO2 šī sistēma nav spējīga darboties vispār) tāpat ir reaktoram pārplūde. pie ieplūdes jeb izplūdes ir krāns ar kura palīdzību regulē ieplūdi un izplūdi tas ir ~ 120 pilieni minūtē. tas viss ir atkarīgs no koraļļu daudzuma un ca patēriņa akvārijā. Reaktors darbojās visu laiku tāpēc tas ir daudz efektīgāks par maisītāju.
Reaktora izvēlē ir jābūt uzmanīgam lai tā jauda ir attiecīga un nev problēmu tā regulēšanā. Regulēšana var teikt ir visai vienkārša un tajā pašā laikā sarežģita, būs jāveic lērums testu un mēģinājumu, tāpat ir jauzmanās lai no Co2 dozēšanas akvārijā nenokrīt Ph.

Domāju tavā variantā Ca reaktors ir pa agru, bet izvēle Tava. Ieteiktu sākumā tikai KW maisītāju un auto pieliešanas sistēmu , jo ja sistēmā nav plānoti SPS tad Ca reaktors vispār var nebūt nepieciešams.

Tas viss bija īsumā , vēl jau pastāv dažādi kontrolieri u.t.t

Ja gribās ko ļoti pirkt vari pamest acis uz Ph metriem vai kontrolieriem.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Tr Jan 30, 2008 7:15 pm

Cik var redzeet no bildes, akvaarijaa nav nekaadu shahtu, tikai stikla kaste, kurai aizmugureejaa sienaa ir izboreeti divi caurumi, caurumu izvietojumu nevar redzeet, kaa arii patriz nezinu to diametru, sho akvu meegjinu nopirkt izsolee, kura riit beidzas, taapeec ka taas izmeers atbilst tieshi tam kaadu gribeeju liimeet pats, tachu akvas cena sanaak krietni leetaaka, nekaa man sheit nopirkt stiklu, kursh peec tam veel pasham jaaliimee kopaa.
Par kalcija reaktoru, iespeejams ka tev taisniiba, kalcija maisiitaajs arii ir krietni leetaaks, vieniigais, patriz taa nauda ir, a kas to zin vai buus veelaak, es diemzheel neesmu no tiem kas maak tureet naudu zekjee  , un praisi reaktoram ir diezgan ....  . Nu un SPS korallji arii jau nebuus pirmie kas tiks likti akvaa, ar laiku varbuut, ja viss buus normaali, tad pat vareetu teikt noteikti, bet veelaak.
Tu labaak paskaidro kaapeec tas Wavebox, ar ko vinjsh buutu labaaks par otru cirkulaacijas suukni.
Es skatos Matrix arii taads ieintereseejies, arii saak mest acis uz juuras pusi, tiek pavests neceljos  .
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Tr Jan 30, 2008 7:15 pm

Jaa, par SUMPu, vispaar man nav paredzeets nonjemams saans tumbai, izdariit to var, bet baigais chakars, es tieshi biju domaajis SUMPu stumt iekshaa caur aizmuguri, iesliipi starp droshiibas ribaam, jo vispaar nebiju plaanojis baigi milziigu, pa visu tumbu, ja taisiit pa visu tumbu, tad jau akvaarija tilpums gandriiz dubultosies, nez vai tas iisti ir vajadziigs, un ja tilpums buus liels, tad tas apgaismojums man toch buus par shvaku.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Tr Jan 30, 2008 7:16 pm

viļu kastes labās īpašības ir tādas ka tā spēj radīt ūdens kustību pilnīgi visā akvārijā(nav stāvošas zones pat aiz akmeņiem)bet tā ir ļoti dārga un tās konstrukcija ir atkārtojama mājas apstākļos bez īpašām prob. ja tagad būtu akvārijs jāiekārto no jauna tad noteikti padomātu par tādu DIY variantu. izmantojās Tunzes 6100 sūknis.

Par to karkasu , ieteiktu tomēr noārdīt vinu no sienām iestumt filtru un tad aiztaisīt ciet. Jo slīpi lai iestumtu filtra tilpums ir jāsamazina vismaz 40% kas nav labi. Jo lielāks filtrs jo labāk to vajadzētu taisīt max atstājot kadus 20cm elektro rozetēm un kādai iekārtai piem CO2 balonsja akvārijs ir 450L , tad pie taviem izmēriem vari atļauties filtru ~180L (jo ūdens augstums filtrā būs ~30cm pats filtrs ~4o cm pie šādiem izmēriem nebūs jābaidās ka kaut kas var palikt sauss vai pārplūst. Aļģu audzētava jau neaizņms visu filtru labi ja 50% no tā apjoma bet tas jau vairs nemaz nav tik daudz kaut vai filtrs aizņemtu pilnīgi visu laukumu zem tumbas.

Padomā vai nav iespējams pievadīt RO šļūteni pie paša akvārija. atkristu domāt par tilpumu automātiskai ūdens papildināšanai un nevajadzētu dozātorsūkni, varētu iztikt ar vārstu kurš atverās un RO ūdens plūst Ca maisītājā nu kura akvārijā/filtrā.
Ja nauda dikti spiež vari pārskaitīt man. Aiztaupīšu
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Tr Jan 30, 2008 7:17 pm

Nauda nespiezh  , vienkaarshi doma bija nopirkt visu nepiecieshamo uzreiz, lai peec tam ir jaapieperk peec iespeejas mazaak, bet laikam jau CO2 sisteemu pagaidaam nepirkshu, pagaidaam pietiks ar maisiitaaju, lai gam vinjus taapat sauc visur par reaktoriem, arii bez baloniem, tos ir iespeejams pievienot, bet sisteema darbojas arii bez taa.
RO uudeni diemzheel man nav iespeejas pa tiesho pievienot, kaa jau mineeju, mees iireejam, kad buus sava maaja tad, taapeec arii gribeeju tumbaa paredzeet vietu papildus tvertnei ar RO uudeni, tur tas probleemas.
Jaa Wavebox ir daargaaks par cirkulaacijas suukni, pie tam iznjemot TUNZES razhojumu neko citu atrast nevar, laikam nav.
Pēdējo reizi labojis 1 - Mongoose, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Tr Jan 30, 2008 7:19 pm

Jā Tunze ir dārga, ja negribi to wavebox liec divus vadāmos 6000 ar kontrolieri.
Nu tad es domāju ka vēl jo vairāk filtrs ir jāstumj pa galu iekšā lai max izmantotu platību un vienā galā tad viņam atvēlēt nodalījumu RO ūdens uzkrāšanai.
Piem. 130x60x40 garums platums augstums no kuriem 20cm atvēlot RO ūdenim tev iznāks ~ 45L kas ir OK.Pārējā filtra darba līmkenis būtu ~30cm tad filtrā Tev iznāktu atņemot putu atdalītājus reaktorus un citus liberiņus ~ 200L. rezerve 10cm Tevi atbrīvo no jebkādiem aprēķiniem lai filtrs uzņemtu sevī ūdeni pie elektrības atslēguma.

Atlikušie 50cm no filtra kantes līdz skapja augšai pietiktu lai normāli apkalpotu filtru un ievietotu tajā tehniku Elektrība būtu jāizvieto pie aizmugures sienas kādā kastē. Ja parādītos arī CO2 sistēma tad jāskatās lai balons nepārsniegtu 45cm vai arī jāņem balons kurš var stāvēt guļus.
Atstāt filtrā kaut kādas brīvas mistiskas maliņas ~10cm pēc pieredzes nav jēgas, tur tāpat neko prātīgu nevar novietot. Tad labāk filtram kādai daļai pārliek plauktu uz kura var ko novietot.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Tr Jan 30, 2008 7:21 pm

Jaa..., ar saanu sienas nonjemshanu buus probleemas, nebiju paredzeejis to dariit, shodien noinspekteeju to tumbu, man skruuves ir nosleeptas zem liisteem, liistes seezh uz silikona, nopleest vinjas nost buus probleemas, nebiju domaajis ka SUMPs buus vajadziigs tik liels. Es tikai ceru ka ar 6mm stiklu tam SUMPam buus pietiekoshi, jo biezaaku sheit dabuut ir gruuti un ljoti daargi, pareizaak buutu jaasaka ne tik gruuti cik daargi, 6mm es varu dabuut pa velti  , nu vai gandriiz pa velti, choms straadaa pie stikliem  .
Es te palasiiju atsauksmes par TUNZES Waveboxu, diezgan labas, un it kaa powerheadi nemaz neesot vajadziigi ja ir tas box, kaa domaa, varbuut pietiktu ar boxu un kaadu nanostream.
Jaa, kaadu konfiguraaciju domaa SUMPam es vareetu pielietot, tieshi taadu kaada ir tavam, vai kaut ko savaadaaku, vajadzeetu stikla izmeerus uzmeeriit, lai var pasuutiit, arii saliimeeshana nav vienas dienas jautaajums.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Tr Jan 30, 2008 7:21 pm

Domāju ka pie 40cm augstuma un biežo starpsienu daudzuma varētu arī izmantot 6mm, bet tas ir pats min. protams ka filtrs pats no sevis nesasprāgs no spiediena ,bet filtrā jau notiek visādas lietas. akmeņi, cilāta tehnika,u.t.t.. Nu vismaz 8mm būtu
Konfigurāciju sumpam vari izmantot tieši to pašu, tikai pieskaiti klāt vēl ROnodalījumu , tas iznāk ka būs vēl viena starpsiena un to taisi līdz pašai augšai.
Par cik Tev ie liels platums ~60cm tad vari pirmo daļu taisīt īsāku kā man . apmāram tā= ieplūdes daļa , kur stāv putu atdalītājs ~30cm . starpsienas filtrējošajiem elementiem ~10cm + 10cm . Refugium jeb DSB ~45. atpakaļgaitas sūkņu nodalījums ~15. tālāk starpsiena līdz augšai un pēdējais nodalījums RO ūdenim 20cm
Kpējais garums 130cm starpsienu augstumi 1=30cm, 2=25cm(līmēta 7 cm virs dibena), 3 = 20cm, 4=15cm + 12cm(pirmā pie dibena tālāk 5cm šķirba un otrā, lai ūdens tek nevis pāri pa augšu , bet gan caur šo 5cm šķirbu) 5=40cm .

Ja liksi Wavebox vari likt arī nanostremu, tipa coralia4.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Tr Jan 30, 2008 8:07 pm

Labi meedjinaashu kaut ko dariit ar to SUMPu, platums gan nesanaaks 60 cm, tikai 55 cm, un tvertni RO uudenim taisiishu atsevishkji, atdalaamu no SUMPa, tad, iespeejams, varbuut varees vinju iebaazt skapii nenojaucot saanu sienu.
Ar nanostreamu es biju domaajis TUNZI, ja jau viena firma tad viena, iespeejams ka tos var vadiit ar vienu TUNZEs multikontrolieri.
Kaa ir ar tiem skimmeriem, kaadiem parametriem ir jaapieversh uzmaniiba, ebay-a to ir vesels leerums arii cenas atshkjiras, nevar saprast ko iisti skatiities

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis