norlai - 100l

Foruma Lietotāju akvāriju apraksti un foto
Lietotāja avatars
norlai
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 37
Pievienojies: Otr Okt 25, 2011 9:20 am

Re: norlai - 100l

Atbildēt norlai » Otr Nov 08, 2011 10:04 pm

esmu vienu vientuļnieku un vienu garneli ielaidis ... Cik būtu vientuļnieku daudzums vēlams tādam tilpumam?
Spike
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 22
Pievienojies: Cet Nov 26, 2009 2:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 39

Atbildēt Spike » Tr Nov 09, 2011 9:44 am

Kur vientuļnieku dabūji?
Lietotāja avatars
norlai
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt norlai » Tr Nov 09, 2011 12:25 pm

No akvariji.lv ... viens tik bija
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2341
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51

Atbildēt Mongoose » Cet Nov 10, 2011 9:33 pm

Vientuļniekus laid cik gribi , bet ja tiem būs jāsāk kari par iztiku var beigties letāli - visnegantākie ir zilie ar melnajām strīpām un dzeltenām acīm, lai gan tajā pašā laikā vissmukākie :) Es protams runāju tikai par Reef Safe krabjiem , pārējie nebūtu neviens vēlams. Man savā laikā 30L akvārijā bija 6gb. Vienīgasi uzmani lai akvārijā visu laiku būtu lieki piemērota lieluma un formas gliemežvāki , ja to nebūs , kautiņš ir neizbēgams.
Lietotāja avatars
norlai
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt norlai » Pirm Nov 14, 2011 1:40 pm

14.11.2011 .. update ..
Divas nedēļas kopš starta..
Pievienotie faili
akva6_0188.jpg
akva6_0187.jpg
akva6.jpg
Lietotāja avatars
ANGEL FISH
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 15
Pievienojies: Pirm Okt 31, 2011 7:50 pm
Atrašanās vieta: Tallinn

Atbildēt ANGEL FISH » Otr Nov 15, 2011 9:01 am

А можно поинтересоваться,кто тебе посоветовал в маленький объём воды ложить мёртвые и живые камни  вперемешку?
На мой взгляд они у тебя фонят.Но хотелось бы выслушать мнение профессионалов форума.
Запуск конечно постепенно идёт,но он у тебя с проблемами.
Обрати внимание на обрастание не живых камней.Ещё не известно где и как они хранились. :whatever:

Обычно разбавляют не живыми камнями на большой объём аквариума,и то в том случае если совсем туго с бюджетом.

Var painteresēties , kurš Tev ieteica maza apjoma akvārijā ievietot dzīvos un mirušos akmeņus
Es domāju ka viņi Tev fonē, bet gribētos dzirdēt arī citu viedokli.
Paližšanas cikls protams lēnām stabilizēsies , bet viņš Tev ir ar problēmām.
Pievērs uzmanību uz dzīvo akmeņu apaugumiem, nav zināms kur un kā tie ir glabājušies.
  Parasti dzīvos, nedzīvos akmeņus liek lielā apjomā un arī tikai tad ja to spiež budžets.
Pēdējo reizi labojis 1 - Mongoose, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Otr Nov 15, 2011 11:40 am

Palaižšanās cikls ir garāks kā parasti maza apjoma akvārijos kuros viss ir nācis no izturētiem dzīviem akmeņiem - es uzsveru - IZTURĒTIEM.
Ja akvārijs būtu bijis startēts no dzīvajiem , bet tie ceļā būtu pavadījuši ilgāku laiku - bez pilna palaižšanās cikla kāds ir vērojams Tev neiztikt. Man liekās ka satraukumam vēl nav pamata , viss rit savu gaitu - vēl akmeņi "palecās" ar pirmo neveiksmīgo startu , kur atmira daudz mikroorganismu un tāpēc tie tagad fonē.
Mans pirmais 30L akvārijs arī tika palaists ar 50/50 dzīvie/mirušie - tikai dzīvie akmeņi bija izturēti un pārvešana bija dažas stundas - akvārija pilns palaižšanas cikls bija divas nedēļas un pēc dažiem mēnešiem vairs nebija iespējams atšķirt dzīvos no mirušajiem - Te dažas starta bildes: mirušie akmeņi pārsvarā ir izvietoti zem dzīvajiem
 [img width=400 height=308]http://content1-foto.inbox.lv/albums297 ... G-2258.jpg[/img]
un te jau pēc dažiem mēnešiem:
[img width=400 height=300]http://content1-foto.inbox.lv/albums364 ... menesi.jpg[/img]

Un Te starts tikai ar dzīvajiem(neizturētajiem) akmeņiem 500L :)
[img width=400 height=300]http://content1-foto.inbox.lv/albums407 ... alges2.jpg[/img]
[img width=400 height=300]http://content1-foto.inbox.lv/albums410 ... tcrab5.jpg[/img]
Lietotāja avatars
norlai
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt norlai » Otr Nov 15, 2011 12:17 pm

Nu izņēmu to vienu nedzīvo balto (nu jau kļuvušu brūni-zaļo) ārā. Vai tas ko mainīs, nezinu .. Man jau arī liekas, ka viss notiek daudzmaz pēc grāmatas. Varbūt, ja būtu likti mazāk akmeņu, starts būtu vieglāks ..bet ir kā ir un jāturpina iesāktais :)
Lietotāja avatars
ANGEL FISH
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt ANGEL FISH » Otr Nov 15, 2011 5:51 pm

Mongoose rakstīja: Palaižšanās cikls ir garāks kā parasti maza apjoma akvārijos kuros viss ir nācis no izturētiem dzīviem akmeņiem - es uzsveru - IZTURĒTIEM.
Ja akvārijs būtu bijis startēts no dzīvajiem , bet tie ceļā būtu pavadījuši ilgāku laiku - bez pilna palaižšanās cikla kāds ir vērojams Tev neiztikt. Man liekās ka satraukumam vēl nav pamata , viss rit savu gaitu - vēl akmeņi "palecās" ar pirmo neveiksmīgo startu , kur atmira daudz mikroorganismu un tāpēc tie tagad fonē.
Mans pirmais 30L akvārijs arī tika palaists ar 50/50 dzīvie/mirušie - tikai dzīvie akmeņi bija izturēti un pārvešana bija dažas stundas - akvārija pilns palaižšanas cikls bija divas nedēļas un pēc dažiem mēnešiem vairs nebija iespējams atšķirt dzīvos no mirušajiem - Te dažas starta bildes: mirušie akmeņi pārsvarā ir izvietoti zem dzīvajiem
..
un te jau pēc dažiem mēnešiem:
..
Un Te starts tikai ar dzīvajiem(neizturētajiem) akmeņiem 500L :)
..
А сколько лет назад Вы запускали свой 30 литровый аквариум?Я так понимаю тогда наверно и с живыми камнями проблема была.
Раньше и соль морскую сами делали :D.Но это не говорит что так надо делать сейчас.Времена та другие.
И на живых камнях проще запустится.

Cik gadus atpakaļ, tad Jūs palaidāt savu 30 litru akvāriju? Es tā saprotu, ka tad laikam vēl ar dzīvajiem akmeņiem bija problēmas.
Agrāk arī jūras sāli paši taisīja :D Bet tāpēc jau tagad tā nav jādara. Tagad ir jau citi laiki.
Un ar dzīvajiem akmeņiem ir vieglāk startēties.
Pēdējo reizi labojis 1 - AigarS, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
norlai
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt norlai » Tr Nov 16, 2011 12:47 pm

Šodien stāvoklis palicis krietni labāks bez akmeņa :)
Pievienotie faili
akva7_0189.jpg
Lietotāja avatars
ANGEL FISH
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt ANGEL FISH » Tr Nov 16, 2011 5:49 pm

Сразу вид стал,мне дизайн этот больше нравится  ;)

Uzreiz labāks skats palika, man šis dizains jau labāk patīk ;)
Pēdējo reizi labojis 1 - AigarS, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Cet Nov 17, 2011 11:30 pm

ANGEL FISH - kad startēju savu akvāriju akmeņi bija vieglāk pieejami LV kā tas ir tagad. stertēts 50/50 bija tikai ekonomisko apsvērumu dēļ.
  Problēma startā domāju ir nevis dzīvajos vai nedzīvajos akmeņos, bet gan tajā ka dzīvie akmeņi ir neizturēti jeb "piebeigti", tāds akmens fonēs daudz ilgāk nekā nedzīvais (ja vien tas nav paštaisīts un varbūt izdala kādas vielas) Viesātrākasi starts būs no izturētiem dzīvajiem akmeņiem , bet to cenas ir daudz augstākas - tāpēc arī 500L akvārijs tika startēts ar 100% dzīvajiem akmeņiem "no riteņiem" kuri ceļā bija pavadījuši vairāk kā 24h.
Lietotāja avatars
ANGEL FISH
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt ANGEL FISH » Tr Nov 23, 2011 11:28 pm

Что нового происходит в твоём аквариуме norlai ? Давай показывай и рассказывай что происходит?Кого нового заселил?Ждём продолжения.... ;)

Kas jauns notiek Tavā akvārijā? Neslēp, rādi kas notiek. Kas jauns no iemītniekiem? Gaidām turpinājumu.....
Pēdējo reizi labojis 1 - Mongoose, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
norlai
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt norlai » Sv Nov 27, 2011 11:37 am

27.11.2011 ... update
Tika nomainītas oriģinālās AQUAEL lampas (2x10000K + 1x20000K) pret: 1xActinic Blue (sylvania coralstar), 1x10000K ( sylvania aquastar) un 1x15000K (sylvania marinestar)

No dzīvībām nākuši klāt 2 klauni, ofiūra, aktīnija

Nedaudz sāku atbrīvoties no grunts daudzuma - katrā ūdens mainīšanas reizē pa kādām saujām četrām grābju lēnām ārā ..

Beidzot atnācis no ebay reflactometrs - izrādās, ka atšķirība no TETRA hidrometra par 5(!) promilēm .. Tātad sāļainība bijusi 30 promiles iepriekš ( ja kādam rodas jautājums vai iepriekš to nokalibrēju - JĀ nokalibrēju :) )
Pievienotie faili
akva5_0191-1.jpg
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sv Nov 27, 2011 9:32 pm

Nekad tik lielu atšķirību neēsmu redzējis - iespējams tetrai nav ņemta vērā kāda t kompensācija - cik es tos areometrus esmu sasitis :embarrass: tik visi ir rādījuši +/- 1-2 promiles. Ļoti viegli viņos ir apmaldīties tajās divās skalās un t kompensācijā. Uz refraktometru pārgāju tikai dēļ tā ērtās lietošanas, lai gan arī ir knifi kas jāievēro ,sākumā bieži nesapratu kāpēc sāļainība ir paaugstināta, bet pārmērot vēlreiz viss normā - izrādās ka ar vienkāršu noslaucīšanu pēc mērīšanas ir par maz, ja nākošo reiz vienkārši uzpilinam pili un skatamies , sāļainība būs lielāka. Viņš ir vainu kārtīgi jānoskalo pēc lietošanas RO , jeb pirms lietošanas vairākas reizes jāpskalo ar mērāmo ūdeni , paberžot to ar pirkstu gar prizmu.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis