Mans 30L "eksperiments"

Foruma Lietotāju akvāriju apraksti un foto
Lietotāja avatars
incis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 103
Pievienojies: Pirm Jūn 30, 2008 11:48 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 47

Re: Mans 30L "eksperiments"

Atbildēt incis » Cet Aug 25, 2011 9:29 pm

Sveiki visiem.
Protams,ka par gaumi nestrīdās,bet es savā jaunajā nano 30x30x30 ieliku to rupjo korallītu,nemaz tik slikti neizskatās.
Vismaz man tā liekas.Galvenais,ka pašam patīk ;)
Pievienotie faili
IMG_6084.JPG
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 49

Atbildēt AigarS » Cet Aug 25, 2011 11:12 pm

mpc rakstīja: Tad, kas man ir jāiznīcina? Tikai aiptaši? Sūklis var pilkt?
Kā vispār tos aiptašus vislabāk nīdēt? H2O2? CaOH? Verdošs ūdens? Kāds komerciālais līdzeklis?
Nu ja tās ir Aiptasis, tad parastās metodes jau Mongoose uzskaitīja, pie kurām vēl varu piedāvāt papildus līdzekli Tropic Marin ELIMI-AIPTAS (Ir jau izmēģināts - labi strādā arī pret Majano un smilšu anemonēm).
Ar VISIEM šiem līdzekļiem ir cilvēkiem dažādas pieredzes, ar vienu metodi, izmēģina, ar otru, .. kuram nu kas sanāk, katrs saka ka viņa metode ir labāka, vienkāršāka, effektīvāka, lētāka, .. man pašam Chelmoni un Wurdemaņi strādā pie šīs problēmas .. ;) Tikai pašlaik - tiek likvidētas tikai mazās, jaunās -  lielās vēl ir dažas, bet jaunas vairs neparādās. Tiesa gan, arī Chelmons man tagad vēl maziņš ..
Par ūdenraža pārskābi gan īsti laikam nav dzirdēts šajā sakarā ..
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 138
Pievienojies: Sv Mar 29, 2009 8:33 pm
Vecums: 32

Atbildēt mpc » Piekt Aug 26, 2011 2:26 pm

Laikam pieturēšos pie karstā ūdens paņēmiena... aiptašu nīdēšanai.
Vakar pamanīju arī vēl plakantārpus (tos mazos, kas mīl sauļoties, jo viņos arī ir simbiotiskās aļģes). Ko darīt ar tiem? Salifert Flatworm exit vai paši izbeigsies?
Naktī arī pasēdēju ar lukturīti pie akvārija - o jā - PILNS ar tārpiem - gan mazie bristleworms gan tādi balti caurspīdīgi (arī itkā ar sariņiem) - visvisādi.

Par to koralītu runājot... Nu nezinu, bet tāds iebrūngans viņš tomēr izskatās (nav gluži žilbinoši balts). Tas ir normāli?
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2366
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 52

Atbildēt Mongoose » Piekt Aug 26, 2011 4:36 pm

Ja tas ir tiešām korallīts tad viņam žilbinoši balta krāsa jau arī nav ir redzēti arī gaiši brūngani , jebkurā gadījumā izskalo viņu pirms ber iekšā, lielākās frakcija gan parasti ir baltas.
Var jau to akmeni pacelt ārā un tad apstrādāt , tikai skaties nenolaisti visu :)
Planārijas akvāriju startā ir normāla parādība , prasti parādās pēc pāris mēnešiem , citiem tās pazūd ātri citi cīnās pat gadiem, mēģinājumi tās sifonēt nav beigušies veiksmīgi , Aigaram noteikti ir kāds līdzeklis pret viņām , tikai jārēķinās ka tas iznīcinās arī daļu no citas makro pasaules. Veiksmīgā akvārijā, kur būs daudz koraļļi un labi augs, nelēkās parametri viņi pazudīs paši.
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri

Atbildēt AigarS » Sest Aug 27, 2011 1:45 pm

Mongoose rakstīja: .. Aigaram noteikti ir kāds līdzeklis pret viņām ...
Diemžēl pret planārijām man nav nekā tagad :(
Vismaz es esmu novērojis, ka viņām vairāk patīk zems pH. Kamēr dzīvoju uz KR un cīnijos ar zemo ph, tikmēr arī pa laikam viņas bija. Kad pārgāju uz Balling un nedaudz palielināju akmeņu masu, un ph man tagad turās visu laiku pie 8,2 (+/-0.08 diennaktī) - planarijas pazuda, un vairs neesmu sen jau redzējis (tfu, tfu, tfu) ..
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mpc » Sv Aug 28, 2011 8:43 pm

Tā - vēl pāris dienas pagājušas. Iekrāvu nedaudz 3mm koralītu stikla nosegšanai, apdedzināju "aiptasijas" - redzēs kas no tā iznāks (šobrīd taustekļi nav ārā - tikai kātiņi palikuši - jācer, ka viņas neatdzīvosies). Iespējams, no beigtajām substancēm vai vienkārši tāpat uz tīrajām virsmām 1 dienas laikā uzauga brūngani plēvuri. Un vēl ir tādi veidojumi, ko es īsti nesaprotu, kas tas ir. Sk. zemāk:

[img width=800 height=601]http://i69.photobucket.com/albums/i57/M ... P3235s.jpg[/img]

Tiešām - kas tas ir? Neizskatās dzīvi. Kaut kādi izkārnījumi?

Paldies!
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Pirm Aug 29, 2011 12:27 pm

Nez, neko tadu neēsmu manījis. Būs jāpaganās ar lampiņu un janoķer vininieks... :)
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mpc » Tr Aug 31, 2011 3:42 pm

Varētu teikt, ka šodien ir akvārija nedēļas jubileja.
Tā arī neeatradu neko, kas izdalītu augstāk bildē redzamos veidojumus, bet man šķiet, ka tie ir beigti "peanut worms". Mēģināju ar pinceti izvilkt - nekā - sadalījās un neizdevās izvilkt.
Apdedzinātās vietas uz akmeņiem tagad palikušas baltas (domāju, ka ar to arī es tos peanut worms paslaktēju) - tātad ir atmiršana notikusi.
Šodien arī pirmo reizi ieraudziju mazu zvaigznīti - viena uz akmens, viena lielāka beigta uzkaramā filtra noplūdē. Nezinu vai tās ir asterina vai tomēr kāds "plēsējs"- no virsmas tāda tumša izskatās.

Jautājums:
Kā tagad rīkoties? Esmu iedzīvojies aļģēs (kas arī bija gaidāms) - tādās brūni zaļās (diatomas tās nav) plīvojošās. Ko tagad darīt? Gaidīt vienkārši vai nomainīt ūdeni? Vakar pamērīju amonjaku - mazākais iekrāsojums, ko JBL tests rāda.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Tr Aug 31, 2011 4:07 pm

Atcerējos ka ko līdzīgu biju manījis gan , man šitādus kakučus atstāja sarkan/zilie tārpi kad tiem bija dikti daudz ko ēst. :)
Amonijam/Amonjakam NH3/4 nevajadzētu vispār parādīties , ja tas jeb NO2 uzrādās tātad Slāpekļa cikls vēl nav īsti palaidies.
Es ar aļģēm kamēr Slāpekļa cikls normāli nepalaižās nedarītu neko, ja nu NO2 ievērojami celtos tad mazam tilpumam arī pamainītu ūdeni, bet par cik saprotu ka nekas no nopietnas dzīvības nav , tad lai viņš palaižās pats no sevis neko nemainot.
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mpc » Sv Sep 04, 2011 11:25 am

Nu ir s*di!
Bryopsis aļge laikam mani ir apsēdusi. Uzauga lielāka un varēja saprast, ka pie bryopšiem pieder. Brūngano nokrāsu laikam deva diatomu pārklājums. Aiptasijas parādījušās tagad jau uz cita akmens - tagad ir video - iespējams varēs labāk saprast, bet nu esmu salīdzinājis ar citiem avotiem - tām ir jābūt aiptasia. Dedzināt žēl, jo ļoti tuvu atrodas Feather dusteri.
Ko varētu tagad darīt, lai uzlabotu situāciju - jūtu ka šīs aļģes nepāries pašas no sevis.

Video, lai būtu saprotams par ko es runāju.

Paldies!

Edit:
Ūdens parametri:
NH4 <0.05 ppm
NO2 <0.01 ppm
NO3 = 5-10 ppm (JBL raksta ka sālsūdenim šī krāsa atbilst 10 ppm)
PO4 = 0.6 ppm
Ca+Mg=1700 ppm
Ca=600 ppm
Tātad Mg=1100 ppm
kH=14
Pēdējo reizi labojis 1 - mpc, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri

Atbildēt AigarS » Sv Sep 04, 2011 3:21 pm

Nu man izskatās pēc normāla starta ..
Pamēri NO2, ja vairs nav, tad liec iekšā vēzīšus, gliemežus ("tīrītājkomandu"), lai ar aļģēm cīnītos. Vari arī ar rokām pa laikam paravēt nost lielākās aļģes..
Par tiem vēdeklīšiem, blakus Aiptasiām, es (tagad) vispār neuztrauktos un dedzinātu labāk tās "stiklenes" nost! Tie vēdeklīši lielāki un smukāki vairs nepaliks tik un tā. Sākumā jau arī es pats par tiem priecājos .. :) bet ja arī Chelmons man tos nebūtu noēdis (kopā ar Aiptasiam), tad tik un tā tagad droši vien vairs viņiem vērību nepiegriestu .. ir daudz kas ievērības cienīgāks akvārijā par viņiem .. ;)
Ja tiešām gribās atstāt viņus, un blakus esošās Aiptasis iznīdēt, tad vienu pretaiptasis līdzekli, kas neatstāj ietekmi uz pārējo akvārijā, es jau nedaudz augstāk minēju .. Mazajās Aiptasis gan būs diezgan grūti korekti trāpīt, bet ja nemēģināsi - neuzzināsi..
Vēl, kamēr viņas mazas, varētu ar Lysmata Wurdemani palīdzību mēģināt ar tām cīnīties, bet tad gan nitrītiem jābūt 0!
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sv Sep 04, 2011 10:45 pm

Man ar likās normāls starts (lielajam startā aļģes bija kā mūža meži) Gliemežim un vientuļniekiem būtu ko šeptēt :)
Fofātiem gan vajadzētu būt pa nullēm. Amoniju/Amonjaku vari vairāk nemērīt - viņš tur noteikti vairs nav.  NO3 PO4 gan nepatīk , par to aļģēm tie patīk :)  Pamēri ar tiem testiem svaigam iesālītam ūdenim, ko tad rāda. Kāda sāls( ir redzētas sāls - liekās tā bija Serra - kur fonē fosfāti ) Ja svaigam ūdenim rāda pa nullēm , tad gan pamaini to ūdeni.
Un par tiem filtrātoriem taisnība , ja viņus neviens nepiebeigs tad paši ar laiku pazudīs, savādāk , kā dzīvība viņi ir interesanti.
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri

Atbildēt AigarS » Sv Sep 04, 2011 11:49 pm

Mongoose rakstīja: Un par tiem filtrātoriem taisnība , ja viņus neviens nepiebeigs tad paši ar laiku pazudīs, savādāk , kā dzīvība viņi ir interesanti.
:suspious:
hmm, .. man gan atkal parādījās daži tie vēdeklīši mazie, kamēr nebija Chelmona .. tagad gan atkal pazuda ..  :kautris: .. Chelmons atkal ir atpakaļ! :) .. Bet man Chelmons, pat pats kā tāds, labāk patīk par tiem tārpiņiem .. ;)
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Pirm Sep 05, 2011 11:48 am

Parādās no jauna tie filtrātori kuriem ir citā kāja , šitie "zeķes" kas dzīvo caurumos akvārijā pa lielo nevairojās, bet nu kāpēc pie labvēlīgiem apstākļiem tie nevarētu arī vairoties. Man pašam ļoti patīk tie krāsainie kuriem vainags ir spirālveidīgs, vienreiz Kauņā gandrīz arī tos nopirko, bet beigās palika žēl nauda jo cik esmu lasījis ilgāk par 1-1,5 gadu ....  + vēl Chelmons bija ieplānots. Mazajā akvārijā bija tie kuriem ir kāja kā papiross smiltīs, tie gan pie normālas barības bāzes dzīvo, un ir lieli vainagi. Savukārt filtrs(pie putu atdalītāja kur nav gaisma) atkal ir pilnas ar tiem baltajiem filtrātoriem, kuri kāju taisa no detrīta 10-20cm - ik pa laikam tos izsmeļot sanāk sava veida sūdu eksports :)
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mpc » Pirm Sep 05, 2011 12:13 pm

Mongoose rakstīja: Pamēri ar tiem testiem svaigam iesālītam ūdenim, ko tad rāda. Kāda sāls( ir redzētas sāls - liekās tā bija Serra - kur fonē fosfāti )
Sāls man ir red sea coral pro - pamērīju svaigi iejauktam brūvējumam - nav tur nekādu fosfātu.
Tāds varbūt muļģīks jautājums, bet tomēr. Kad maina ūdeni (piemēram liela ūdens maiņa), nolejot ūdeni akmeņi paliek kādu brīdi gaisā (nu šādos nano akvārijos nav sumpa, kur šo lietu var izslēgt) - tas nekaitē? Nesāk tur kaut kas uzreiz apmirt tā, ka no ūdens maiņas nebūs jēga, jo beigtie brīnumi atkal ieguldīs gan fosfātos gan amonjakā un līdz ar to nitrātos?

Es to aļģi patīriju nost no stikliem - pa 1 dienu neizskatās ka ataugtu, bet tā maita lien virsū akmeņiem.
Vispār kur iet meklēt tos gliemežus? Par krabi neesmu pārliecināts, vai gribu - jūs te iepriekš esat runājuši, ka tie baigie hiligāni un kas tik vēl ne, gliemežvāki jādodot viņam - kur ta es pēctam viņu likšu?
Grāmatiņā par to bryopsis rakstīts, ka viņš izdalot kaut kādas vielas, kas aiztru zālēdājus no tā apēšanas. Pie ēdājiem, kas šito drazu ēd ir pierakstīti daži jūras eži, kailgliemeži un Mithraculus crab - varbūt ka tie hermiti viņu nemaz neaiztiek?

Ar saldūdens startu bija daudz daudz vieglāk....

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi