Mans 30L "eksperiments"

Foruma Lietotāju akvāriju apraksti un foto
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 48

Re: Mans 30L "eksperiments"

Atbildēt AigarS » Pirm Sep 05, 2011 3:42 pm

mpc rakstīja: ... Kad maina ūdeni (piemēram liela ūdens maiņa), nolejot ūdeni akmeņi paliek kādu brīdi gaisā ..
Nu tak stundām ilgi neturēsi bez ūdens un speciāli nežāvēsi tos akmeņus! Tās pāris minūtes, ko būs gaisā - pat koraļļiem tas netraucēs dzīvot! Dabā koraļļu rifi tak arī piedzīvo bēgumus, kad atklājas kopā ar visiem augstāk augošiem koraļļiem .. un pat ne uz minūtēm ..
mpc rakstīja: ...
Ar saldūdens startu bija daudz daudz vieglāk....
Nevis vieglāk, bet savādāk un interesantāk gan :)
Te vienkārši jauna pieredze - kad (nevis "ja" ;)) palaidīsi nākošo - redzēsi, ka nav nemaz tik traki! 8)
Pasaulē atzītāko zīmolu [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/eheim.html]EHEIM[/url], [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/tropic-marin.html]Tropic Marin[/url], [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/tunze.html]Tunze[/url] u.c. prece Jūsu akvārijam un "4-kājaiņiem" tieši no ražotāja!
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2341
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51

Atbildēt Mongoose » Pirm Sep 05, 2011 11:33 pm

Nu man piemēram briopsis mazajā akvārijā uz vienu akmens raga auga kādu gadu (tās zaļās spalviņas pat likās dekoratīvas :) ) , bet es tam nepievērsu nekādu uzmanību , kad koraļļi savairojās pietiekošā kvantumā , tas pazuda. Lielajā akvārijā man viņš ir vēl tagad pie šahtas, nekur citur tas neaug.
  Man jau liekās ka ar to jūru ir tā - par cik tas mums ir svešs, liekās ka sarežģīts un tāpēc arī ļoti vārīgs. Patiesībā tas pats saldūdens ar dažām niansēm. Vienīgais pret ko jūras akvārijs ir jūtīgāks , temperatūra - tas ir lai arī kādu mēs to izvēlētos no 24-28 tā nedrīkst pārsniegt 29c robežu. Strataume - tā nedrīkst apstāties ilgāk kā 4-5h. Pārējais +/-  Nu protams nedrīkst iedzīvoties fosfātos , kā arī saldūdenī tas noved pie aļģēm un citām nelaimēm. Pēc maniem novērojumiem jūrā aļģēm arī ļoti patīk ja apgaismojumā ir daudz sarkanais.
  Pats starta periods protams ir garāks un akvārijs pilnībā nostabilizējās gada laikā , galvenais nesākt strauji uzsākt kādas darbības , man jau laiekās ka retais akvārijs (kurš nav iestartēts no stabila akvārija ar īsu pārvešanu) iztiek bez cianu , zaļās aļģes ,dažādu sīku gliemežu parādīšanās, planārijas  ~ tādā secībā. Citam šie posmi ir garāki citam īsāki, bet kamēr visi cikli un barības ķēdes stabilizēsies viņiem ir jābūt. Par starta peroda beigām parasti licina rozā kalcija aļģu augšana uz stikliem un akmeņiem. Reku mana 500L aļģu periodi : http://foto.inbox.lv/mongoose10/500L-Jura  Nekāda cīņa netika uzsākta - tikai pacietība un laiks.
  Mazajā akvārijā man vientuļnieki (lai arī ko tie gāza) likās ļoti komiski un interesanti - tieši viņu savstarpējās attiecības , to ko viņi nogāž var taču arī nostiprināt. Ja man būtu mazais akvārijs man noteikti viņi būtu (nu izņemot zilo ar dzeltenajām acīm(aizmirsu lat. nosaukumu) jo tie nogalina savus ciltsbrāļus. Un viņi ir ļoti čakli arī zaļo aļģu grauzēji, briopsi gan tie neēd. Tas jāgaida kad pazūd jeb jāpaplūkā ar pinceti. Vēl jau bija arī tā - kad akvārijs bija "zaļš"  un koraļļi mazi fragmentiņi dažās vietās , viens otrs pat nenotiprināts, tad katra vieta ko tie aizķēra bija uzreiz redzama. Tagad man divi pelēkie ložņā kur pagadās - SPS u.t.t un nenodara pilnīgi nekādu ļaunumu, labi ka viņi prata paslēpties tajos laikos kad es viņus itkā nemīlēju :) . Ar prieku iegādātos vēl kādus piecus. Ja kāds grib tikt vaļā , droši piedāvājiet :)
    Tāpat ar lielu naidu no lielā ravēju Xenijas (beigās tās pašas pazuda) , bet tagad atceroties mazo 35L kur tās smuki pulsēja.- nostaļģija :)  Neklausi citu rakstus ka tā ir nezāle, tici man, Tu priecāsies par katru pulsējošo polipu kā tagad par filtrātoriem. Mazā tilpumā tas viss tomēr ir turams kaut kādos rāmjos un diezgan viegli ir ko mainīt , jeb no kaut kā atteikties.
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 138
Pievienojies: Sv Mar 29, 2009 8:33 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 31

Atbildēt mpc » Cet Sep 08, 2011 12:50 pm

Ehh...
Nomainīju ūdeni pāris dienas atpakaļ - kādus 8 litrus. Kā izslēdzu straumi, tā tārpi sāka līst laukā un "skatīties", kas notiek. Sāku kačāt atpakaļ jauno ūdeni, viens tāds treknāks tārps izdomāja, ka vajag palaist savu sēklu ūdenī - nezinu, ko tas nozīmē, un vai tas ir labi vai slikti. Vienvārdsakot ūdenis nomainījās, aļges (brūngani matainās) sāk atkāpties, bet spēcīgi sāk dominēt bryopsis. Pēc ūdens maiņas fosfāti tāpat palika 0.6 ppm - ko darīt? Lielākas un biežākas ūdens maiņas, vai tomēr dabūt Dzelzs hidroksīdu? Lasīts, ka bryopsi var nonāvēt palielinot Mg koncentrāciju līdz vismaz 1500 ppm - mēģināt, vai tomēr pagaidīt?

Kas vēl? Arčijam bija taisnība par to, ka tās nebija aiptas anemones. Tārpi tie gan arī nav. Identificēju pēc i-net materiāliem kā hidroīdus - kaut kādi koraļļu, hidru, aktīniju radinieki, kas spēcīgi dzeļ un skaitās nevēlami viesi akvārijā. Pierakstīts bija, ka paši ar laiku apsprāgst - kad paika beidzās. Bet priekam nav pamata - pēc ūdens maiņas parādījās viena īsta aiptas - 100% elementāri identificējama, bet par skādi uz paša apakšējā fundamenta akmeņa. Naktī pamanīju arī, ka ir gliemezis - tāds stipri līdzīgs pēc čaulas formas parastam dārza gliemezim, bet maziņš un čaula balta ar brūniem raibumiņiem. Tad vēl kaut kāds savādāks iepriekš vēl nemanīts amfopodu veids arī izlīda pēc ūdens maiņas. Nesaprotu, no kurienes viņi ņemās un kur viņi bija tik labi noglabājušies, ka iepriekš nemanīju.

Apmēram tādi notikumi. Uz grunts laikam tomēr sāk augt diatomas.
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mpc » Pirm Sep 19, 2011 11:21 pm

Vēl pēc pāris ūdens maiņām šķiet situācija uzlabojas. Briopsis gandrīz pazudis - varbūt kaut kur ir kāda spalviņa, bet pēc katras ūdens maiņas viņš atdalijās un gāja mazumā. Tagad tik uz stikliem aug matainā aļģe kopā ar diatomām (nedēļas laikā uzaug redzama kārtiņa). Fosfāti nekrīt. Noindēju vēl grupiņu ar hidroīdiem. Plakantārpi neiet mazumā - vairojās. Ar sifonēšanu nav palīdzēts - būs jāindē droši vien.
Gribēju dabūt smaragda krabi - ablomijos. Nav nevienam. Amfipodi savairojušies lielā kvantumā. Bija man arī neliela aiptasija - domāju viņu bendēt nost, bet kamēr izdomāju, tikmēr nozuda - vairs nemanu. Bail, ka nebūs atdalījusies un nonākusi straumes sūknī - tad man ziepes draud lielas. Vēl parādījies kaut kāds es pat nezinu kā aprakstīt - veidojums. Kaut kad noknipsēšu un ielikšu.
Vēl sāku manīt, ka vietām no akmeņiem lien ārā kaut kāda (droši vien) tumši sarkana aļģe - šobrīd izskatās viņas kā kātiņš ar divām mazām lapiņām (līdzīgi kā divdīglapju dīksti). Koralīna aļģei vietām parādās balti pleķi.

Stiklus  tīrīt grūti - magnēts (JBL floaty II) tāds pavājš un slapjā daļa pa biezu - aiz daudziem akmeņiem nevaru iebraukt. Nav kādam zināms kāds "nano" magnēts (stikls 5 mm)?

Update:
Video ar "nezināmo" veidojumu un aļģi. Tagad pietuvinot ar optiku pats varu labāk saprast, ka tas kaut kāds trubiņtārpa veidojums vien ir, bet interesanti, ka nav vainaga....

Update2: Izskatās tomēr, ka trubiņdzīvnieks ir nepatīkama parādība - Vermetid snail.
Pēdējo reizi labojis 1 - mpc, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 48

Atbildēt AigarS » Otr Sep 20, 2011 2:25 pm

Kāpēc meklē tieši to krabi?? Ar ko viņš Tev tā iepaticies?
Par planārijām tagad neuztraucies, kārtīgi nostabilizēsies sistēma - gan pašas pazudīs. Tagad viņas nevienam netraucē, vienīgais - bojā skatu.
Hmm, .. nezinu gan precīzi, vai tas ir tas, bet man tādu "trubiņtārpu" ir diezgan akvārijā .. nekādu sliktumu no viņiem neredzu, izņemot, varbūt - kad barojot koraļļus, tie izlaiž savus 'tīklus, stīgas, ..', noķer, kopā ar daudz ko citu, sev daļu no koraļļiem domātās barības :) Domāju ka viņi vairāk labumu dod kā filtratori, nekā ļaunumu.
Jo daudzveidīgāka būs dzīvība akvārijā, jo stabilāka sistēma kopumā! Protams, mazā tilpumā vairāk gribās ko derīgāku un skaistāku, savādāk pa maz vietas visam ;)
Pasaulē atzītāko zīmolu [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/eheim.html]EHEIM[/url], [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/tropic-marin.html]Tropic Marin[/url], [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/tunze.html]Tunze[/url] u.c. prece Jūsu akvārijam un "4-kājaiņiem" tieši no ražotāja!
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mpc » Otr Sep 27, 2011 11:31 am

Tā...

Vēl pagājusi pusotra nedēļa - akvārijs izskatās tīrs, bryopša nav (varbūt kaut kur pa atsevišķam kātiņam, kas taisās uz miršanu), bet tagad sāk parādīties vietām sarkanais ciano.
Hidroīdi vairojās kā traki - nespēju izcīnīties. Applaucēju visus redzamos, pēc pāris dienām tie uzaug uz citiem akmeņiem - nav kaut kas, kas viņus varētu apēst?
Pēc ūdens maiņas uzradās arī pazudusī aiptasia  (izlīda no savas alas) - tagad viņa izskatās daudz saburzītāka. Fosfāti nekrīt. Vakar mērīju - 0.6 ppm (ir mazāk kā bija, bet ...)
Vēl ievēroju, ka no kaut kurienes bija izlīdusi bristlestar (nezinu kā viņu latviski dēvēt), atradu arī vēl pāris vermetid gliemežus. Prinicpā pagaidām nekas interesants nenotiek.
Plakantārpu ir ļoti ļoti ļoti daudz - neticu, ka viņi varētu paši iznīkt.

Par mitrax sculpus runājot - es viņu gribēju, jo šis ēdot bryopsis, ir smuki zaļš un gliemežvākus viņš negrib.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Otr Sep 27, 2011 9:21 pm

hidroidus es mazajā izravēju ar pinceti , tas bija ilgs un garlaicīgs pasākums , bet galā tiku. Planārijas man pašā plaukuma stadijā , bija tā ka akmeņi vairāk nokrāsu ieguva no viņām un stiklam ar vietām cauri bij grūti saskatīt, bet pazuda viņas tieši tad kad vairs neko nedarīju ( ne sifinoje , ne kā savādāk nīcināju) ļavu lai vairojās , ūdeni mainīju kā parasti. Viņas apsprāgs no tā ka ūdenī vairs nebūs tās barības vielas kuras viņām tik labi patī, iespējams ir vēl kādas barības ķēdes kura vaidojās "zaļos" akvārijos un no kurām ir viņu uzliesmojumi.
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mpc » Sv Jan 29, 2012 11:10 pm

Update 29.01.2012.

Tagad izskatās apmēram šādi:

[img width=600 height=829]http://i69.photobucket.com/albums/i57/M ... mbnail.jpg[/img]

Vēl joprojām planārijas bojā man skatu...  >:(
krisa
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 18
Pievienojies: Otr Dec 13, 2011 5:41 pm

Atbildēt krisa » Tr Feb 01, 2012 6:48 pm

Ļoti smuki. :applause: Burtiski kārdina man pašai palaist pašai savu jūras akvāriiņu
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Pirm Feb 13, 2012 11:37 am

Viss smuki tīrs un stabils. To sildītājo es nosviestu aizmugurē ~2-3cm virs grunts horizontāli

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis