Mini jūras projektiņš-50litri

Foruma Lietotāju akvāriju apraksti un foto
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri
Atbildes: 377
Pievienojies: Otr Jan 08, 2008 9:15 am

Re: Mini jūras projektiņš-50litri

Atbildēt Adventurer » Piekt Okt 22, 2010 11:47 pm

Mongoose rakstīja:  Adventurer - kur Tev stāv tie zaļie zooantusi kurus Tu man devi - man viņi nekādi negrib dalīties, es pat teiktu ka paliek mazāk (a laiks ta jau gads būs pagājis), esmu viņus bīdījis šurpu turpu - savukārt tie daži kas bija tajā kolonijā ar orandžajiem vidiem smuki progresē un pērņem zaļos.
Man stāv augšā, tur kur gaisma un stipra straume, aptuveni 15 cm no lampām... Tagad gan arī, kopš pārvietoju dekorācijas 400 litros, īsti negrib augt. Tiesa, varbūt zooantusiem vienkārši patīk organika - ļoti labi auga, kad baroju ar saldēto barību zivīm...
Lietotāja avatars
incis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 103
Pievienojies: Pirm Jūn 30, 2008 11:48 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 46

Atbildēt incis » Pirm Nov 01, 2010 6:46 pm

Mainot ūdeni nedēļu atpakaļ,sāļainība bija 35ppm,bet šodien pamērot sāļainību,tā ir nokritusies uz 32ppm.Kā būtu vieglāk panākt 35ppm?
Iesakiet lūdzu pareizāku variantu.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2341
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51

Atbildēt Mongoose » Pirm Nov 01, 2010 7:54 pm

Iztveikojošā ūdens vietā pielej sālsūdeni un pamēri. Nu piem. ja tad kad ūdens iztvaikojis Tev ir 34ppm (iztvaikojot sāļainība kāpj) pielej ~37ppm vai vairākas reizes mazāk sāļu. Galvenais mēri pirms ūdens pieliešanas, ja sāļainība trūkst Tu nekad nevari pārsālīt ja iztvaikojošā vietā pielej sālsūdeni kura ppm ~35
Lietotāja avatars
incis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt incis » Tr Nov 03, 2010 8:50 pm

Nu ar sāļainību viss kārtībā.Domāju,ka esmu kaut kur kļūdījies pēdējās ūdens maiņas gaitā,citādi nesaprotu šāļuma krišanos.
Uz šobrīdi sāļainība 35ppm,PH 8,4,KH 7,T26c
Koraļļi mazliet paaugušies,it sevišķi seriatapora dzen vairākus izbīdījumus.Ļoti labi jūtas diskosomas,cepures ar vien lielākas paliek.It sevišķi ''komplektiņš''' :D-Parazoanthus ar diskosomas cepuri.Vienīgais krāsas tādas brūnganas Parazoanthusiem.Jābūt ziliem un zaļiem.Varbūt gaisma par daudz vai par maz??
Dažas bildes cik nu man sanāk:
Pievienotie faili
IMG_4714.JPG
IMG_4706.JPG
IMG_4704.JPG
IMG_4702.JPG
IMG_4701.JPG
IMG_4700.JPG
IMG_4699.JPG
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Tr Nov 03, 2010 10:10 pm

Nu ja jau seriotopora aug tad jau viss iet uz labu - zooantusiem kas zem discosomas varētu pietrūkt gaisma un tāpēc tie brūngani ja pirms tam bijuši zaļi.
Lietotāja avatars
incis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt incis » Cet Nov 04, 2010 9:45 am

Jā,bet viena maza kolonija man novietota augšā(sk.pēdējā bildē,blakus karbim)tāpat ir brūngana.
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 48

Atbildēt AigarS » Cet Nov 04, 2010 6:30 pm

Mongoose rakstīja: .. zooantusiem kas zem discosomas varētu pietrūkt gaisma un tāpēc tie brūngani ja pirms tam bijuši zaļi.
Tiem jābūt tumši ziliem/violetīgiem ar brūnu maliņu, un gandrīz jau ir īstā krāsa. Es baidījos, ka nav arī zaļie, bet tad pareizie ir iedoti :) Otro koloniju ar zaļajiem gan grūti atrast bildēs .. :(
Pasaulē atzītāko zīmolu [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/eheim.html]EHEIM[/url], [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/tropic-marin.html]Tropic Marin[/url], [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/tunze.html]Tunze[/url] u.c. prece Jūsu akvārijam un "4-kājaiņiem" tieši no ražotāja!
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
Lietotāja avatars
incis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt incis » Cet Nov 04, 2010 7:34 pm

Sveiks AigarS.
Divas it kā ir,viena zem cepures un otrā kolonija mazliet redzama pēdējā bildē blakus krabim augšā.Jāpamācās fotogrāfēt un tad jau ielikšu cerams labākas bildes ;)Visi tavi koraļļi brangi turas un aug :yes:
Lietotāja avatars
incis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt incis » Pirm Nov 29, 2010 10:22 pm

Sveiki visiem!
Pagājis tāds laiciņš no palaišanas,tulīt būs divi mēneši.Īpašas izmaiņas nav notikušas.Parādījušies daži jauni koraļli un visi mazliet paaugušies,arī Xenia kuru sākumā domāju ka neizvilks,bet izauga.Nezinu ko darīt ar Diskosomas milzīgo cepuri,varbūt vajadzētu mēģināt dalīt.Pagaidām saimnieko pa visu akvāriju vienīgi divi krabji vientuļnieki un kāds tārps,bet pēdējā laikā maz viņus redzu(labāk lai neredzu :D)Pēdējā nedēļā uzliesmoja ciano baktērija,bet izskatās,ka lēnām atkāpjas.
Ūdens parametri:KH7,PH8.6(nokalibrēts PH metrs),sāļums35ppm,T26
KH turas vienādi,bet PH gan svārstās.Vakarā 8.6 no rīta 8.3.Ūdens maiņas veicu ~20%nedēļā.Pagaidām nekādas piedevas ūdenim nēesmu lējis.Dažreiz pabaroju abus iedzīvotājus ar heka fileju,tad gan izskatās ka ar visu pinceti apēdīs un ar mieru izlekt no akvārija,lai saķert kāroto gabaliņu :D
Apmēram tā.Vienīgais varbūt par zemu KH un mazliet par augstu PH???
Dažas bildes:
Pievienotie faili
IMG_4895.JPG
IMG_4894.JPG
IMG_4871.JPG
IMG_4863.JPG
IMG_4859.JPG
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Otr Nov 30, 2010 11:47 am

Nu rādās viss OK , jocīgi vienīgais ka pie tik zema KH ir tik augsts Ph. iespējams kads no testiem nedaudz šmauc, bet ja visi jūtās Ok tad domājuu ka viss ir labi. Tā turpini!
Lietotāja avatars
incis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt incis » Sest Dec 04, 2010 8:32 pm

Jūrai 2 mēneši :D
Viss rit savu dzīvi.Par šo laiku daudz jau nekas nav mainījies. Vienīgais ja neskaita planāriju (tā laikam pareizi sauc) uzbrukumu >:( apmēram divas nedēļas atpakaļ, bet tagad sāku novērot ka sāk atkāpties. Pēc Mongoose apciemojuma un pateicoties viesmīlīgam saimniekam, esmu ieguvis mazliet,mazliet :D vairāk zināšanas un informāciju, kā arī dažus jaunus koraļļus. Akvārijs šamam jūrniekam ir FANTASTISKS :applause: Pie Mongoose tika beidzot arī nokalibrēts PH metrs,kurš man nekādi negribēja rādīt pareizus rādījumus >:( Tagd izskatās ka viss ir OK.
Ūdens parametri:
Sāļainība 35ppm
PH vakarā 8.34,no rīta  8
KH 8
Jaunie koraļli pārbraucienu izturēja, vienīgi Montipora Digitata liekas ka ir kirdik :( (sk.bildē)
Vēlreiz lielais paldies Mongoose par uzņemšanu un palīdzību dažādos jautājumos :applause:
Pievienotie faili
IMG_4933.JPG
IMG_4931.JPG
IMG_4930.JPG
IMG_4929.JPG
IMG_4924.JPG
IMG_4916.JPG
Pēdējo reizi labojis 1 - AigarS, labots 0 reizi.
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1568
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm

Atbildēt nbinc » Sest Dec 04, 2010 9:26 pm

Nu jau jūra sāk pamazām "aizaugt" :) drīz nebūs vietaskur ko jaunu "stādīt".
Monitopa gan jau atkopsies.....
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sest Dec 04, 2010 11:44 pm

Apsveicu ar veiksmīgiem 2 mēnešiem!
Nu cik saprotu , šis saturs drīz pārbrauks jaunos plašākos apartamentos... lai gan žēl esošā saldūdens augu akva kura man bildēs likās  ļoti veiksmīga un pievilcīga.
Jā montioprai vajadzētu attapties, tā orandžā digitata  ir diezgan izturīgs korallis.
Mani visvairāk uztrauca euphilijas fragmentiņš, bet skatos ka jūtās labi.
Lietotāja avatars
incis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt incis » Sv Dec 05, 2010 12:22 am

Paldies,paldies :D
Nu tā viss izskatās un lēni,lēni virzās uz to,lai paplašinātu apartamentus :yes:Vēl kādas vairākas reizes jūs visus patraucēšu ar apmeklējumiem un arī brīžiem pastulbiem :embarrass: jautājumiem  :thinking:un tad jau......Bet cenšieties paciest mani ;)
Nu jācer par to Montiporu,pagaidām viņa man galīgi bāla nabadzīte,gandrīz balta :(Mazie fragmenti gan dzīvāki izskatās.
Euphilija gan tiešām ļoti skaista un liekas, ka labi jūtas.Vēl no taviem, Mongoose, nav atvēries Zoantus,tas orandžais,kas bija uz mazu korallīta gabaliņu.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sv Dec 05, 2010 10:55 am

Nu jā , tie orandžie bija divu veidu - tie kri bija vairāk notekti atvērās uzreiz - tur vēl bija jābūt vienam vai diviem pie viena korallta gabaliņa , jā man ar tie kamēr iedzīvojās pagāja lilgs laiks un iedzīvojās tikai ar otro reizi kad tos atvedu no lietuvas, vairojās arī man viņi negribīgi, bet ir ar resniem smukiem taustekļiem.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi