Mini jūras projektiņš-50litri

Foruma Lietotāju akvāriju apraksti un foto
Lietotāja avatars
incis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 103
Pievienojies: Pirm Jūn 30, 2008 11:48 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 48

Re: Mini jūras projektiņš-50litri

Atbildēt incis » Cet Jūn 09, 2011 12:09 am

Lūgums palīdzēt ar ieteikumiem!!!!!
Pārbraucot šovakar mājās,skatos :ugly:akvārijā tikai akmeņi!Man šoks maksimāls.Temperatūra 31 un apmēram viss skaidrs.PĀRKARSIS!!!!
Tad nu steidzu visu ko var glābt.Meklēju telefonu un zvanīju ar saucieniem palīdzēt ar ieteikumiem.Paldies AigarS kas man neļāva atslābināties.
Smaka izstabā diezgan baismīga utt.
Vispirms izslēdzu apgaismojumu un ar ventilātoru centos atdesēt to pasākumu.Labi ka iepriekšējā vakarā biju uzjaucis svaigu ūdeni.Ieliku tajā no ledusskapja sasaldētos plastmasa klučus un sāku mainīt ūdeni.Nomainīju kādus 30%.Pieredze nav tādos gadījumos,tāpēc sēdēju un domāju ko iesākt un ar žēlumu skatījos ka no manas skaistās seriotoporas ir palicis balts skelets :( :(.Visas Xenias tādas kā vārītas,vienīgais zooantusiem dzīvības pazīmes un euphilijas liekas vēl dzīvas.
Nomainot ūdeni protams nekādas izmaiņas,viss ūdens tāds neredzēts bāls.
Apspriežoties ar AigarS izlēmu visu dzīvo(manā skatījumā)kopā ar veiksmīgi izdzīvojušiem klauniem pārvietot uz izstādes 8 litriem!!!NAV VARIANTU!!!Pagaidām tur parametri OK.
Nezinu ko iesākt ar 50 litrīgo.Izskatās,vismaz pēc smakas,ka nekas tu labs nebūs,būs jāsāk viss no jauna :( :(Tagad vakarā nomainīju vēl 20% un tā arī visu atstāju līdz rītdienai.Nāks jauna diena,ieteikumi :( :( :(SKUMĪGI!!!
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2367
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 52

Atbildēt Mongoose » Cet Jūn 09, 2011 12:49 pm

Skumji  :(
Ūdeni es būtu mainījis 100% , jo viss kas ir apsprādzis atrodās ūdenī.
Ja nekāda dzīvība tur bez akmeņiem vairāk nav , domāju ka nav ko stresot. Lai gan ūdeni laikam nomainītu visu.
Ir arī koralīts? (smalkais?) tas ar būs "uzsprādzis" - es skalotu , ja rupja plāna kārta tad lai stāv.
Kāpēc pārkarsa? ventilātora vispār nebija? Cik tagd ir t?
Klaunus tajos 8 litros arī ir kritiski turēt - es laika viņus nebarotu to laikukam kamēr viņi tur.
Lietotāja avatars
incis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt incis » Cet Jūn 09, 2011 2:48 pm

Nezinu pat ko teikt. >:(
Visu laiku t bija normā un tāpēc neliku ventilātorus.Pat vāku biju uzcēlis augšā,bet....Mājas logos ka iedeva 50 grādus,caur visām žalūzujām izgāja.Tagad temperatūra ir 25  grādi,dzesēju ar ventilātoru,bet smaka...... :poha:nu teikšu ka prasās gāzt visu ārā.Vakar ar diviem piegājieniem apmainīju 95% ūdeni.
Koralīts man ir smalkais,apm.1,5-2cm biezumā.
Pat nezinu ko darīt.Varbūt tad visu ņemt un skalot >:(
Kā to labāk darīt?Akmeņus sāls ūdenī airēt un pārējo osmozē?
Praktiski sanāk viss no apļas NULLES :(
Klaunus droši vien jāielaiž kaut kur plašākā traukā.Bet vai pilnīgi svaigs ūdens viņiem derēs?
It kā to 8 litrīgo vakar uztūnēju ar ventilātoriem un visu nepieciešamo.Parametri nemainīgi.
PH 8,3
kh 7
t 25
ppm 33
KO DRAUGI IETEIKSIET? :'(
Lietotāja avatars
incis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt incis » Piekt Jūn 10, 2011 12:11 am

Pārbraucot mājās no darba ,ķēros klāt glābšanai.Mazliet viss kļuvis labāks pēc skata.Smaka nedaudz mazāka un ūdens dzidrāks.
Pamēriju parametrus cik nu bija pieejami:
KH 7
PH 8
CA 380
T 26
Nomainīju 20 litri ūdens.Pirms noliešanas sifonēju mirušās Xenias.Tās man liekas ka lielāko problēmu man rada,jo bija diezgan kupli saaugušas un tagad visas kā lupatas var sasūkt no akmeņiem.Viņas arī to ārprātīgo smaku rada.
Uz dažiem akmeņiem palikušie zoantusi pat atvērušies,nu liekas ka iet uz labo busi,bet nezinu kā labāk,pārstartēt vai vēl pagaidīt.
Kādus parametrus vēl pamērīt?
Žēl skatīties uz to 8 litru trauku kur viss kaut cik dzīvais sabāzsts kā cietumā :ugly:
Galvenais palīdziet lūdzu ar ieteikumiem!!!Nav vēl tās vajadzīgās pieredzes kā īstam jūrniekam!!! :no:
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 49

Atbildēt AigarS » Piekt Jūn 10, 2011 6:05 pm

Ja jau Zoanthus'i jau ir vaļā, tad gan jau būs viss kārtībā. Kas tur ar to Montiporu? To laikam nevarēji bez akmeņa izņemt.. nolauzi un pārliki mazajā, vai palika tur pat? Kur un kā tagad jūtās?
Ja tā bija tieši tā beigto Xenia smaka (tagad laikam to turpmāk atpazīsi :)) akvārijā, tad tagad, tiekot no viņām vaļā, vajadzētu būt visam kārtībā, no tā nevajadzētu gruntij "uzsprāgt", ja jau uzreiz vismaz daļu ūdens nomainīji.. Ūdeni gan es vēl noteikti šodien pamainītu, un ja rīt parametri un esošo dzīvnieku stāvoklis uzlabojas, vai vismaz nepasliktinās, tad pa druskai varētu jau arī sākt krāmēt visu atpakaļ.
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
Lietotāja avatars
incis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt incis » Sest Jūn 11, 2011 10:24 am

Izskatās ka viss būs kārtībā.Ūden pat ļoti dzidrs,palikušie zoantusi vaļā.Montiporu nolauzu un pagaidām izskatās,ka būs dzīva.Pašlaik dzīvojas pa mazo kastīti.
Vakar man iedeva NO2 testu un man pa prieku ir apaļa 0.
šodien vēl nomainīšu 20 litri ūdens un ja rīt viss būs kārtībā tad sākšu pārlikšanu.
Xenias smaku laikam vienmēr pa gabalu jau pazīšu :D
Vēl tā neesmu pārliecināts ka tas bija no 31 grāda temperatūras.Vai tik kaut kas cits tas nebija.Griežu filmu atpakaļ un domāju.
Vēl iepriekšējā vakarā pilināju Kalcija hidroksīdu.Varbūt par daudz????

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi