Mongoose - 500L

Foruma Lietotāju akvāriju apraksti un foto
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3149
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 51

Re: Mongoose - 500L

Atbildēt Haxiz » Sv Jūn 24, 2018 11:34 pm

Sveiks! Nu kā sokas ar plāniem? Esi atmetis, iekonservējis vai tomēr turpini?
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2341
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga

Atbildēt Mongoose » Piekt Jūn 29, 2018 11:37 pm

Sveiks! Kaut kas man mazliet nepatīk ar šo lapu. Katru reizi paietkaut kāds brīdis kamēr iesāku rakstīt... laikam esmu iesūnojis uz pārmaiņām. Man tā ir ar visām lapām - vienmēr besos ka ir kādas lapas pārbūves kuras personīgi man nes tikai neērtības. Viss OK, admini neņemiet galvā , viss ir labi.
Par akvu - nu esmu ticis tik tālu ka ūdens iesālīts jau kādu laiku griežas un akmeņi ar beidziet ir ielikti. Viss negāja tik raiti kā biju plānojis.
Dažādi karkasi , kanalizācija, izlietne, ūdnsmaiņas un RO ūdens uzkrāšanas tilpumi(akvāriji) bija jāsalīmē .... vienu vārdu sakot viss lērnām tuvojās normālam startam. Akmeņi ar ko paņēmy stipri fonēja ar fosfāiem, negribēju tādus akvā likt lai nav garais , standarta palaišanas cikls ar aļģēm. Fosfātus izdzinu nedēļas laikā ar nestandarta paņēmienu izmantojot lantana hlorīdu (No2 No3 mani nesataruc jo ar tiem tikt galā ir ļoti viegli). Pēc tam izrādījās ka izveidot akmeņu krāvumu tādu kā es biju iedomājis atkal nav tik vienkārši :) Uzbūvēju kasti pēc izmēriem kā akvārijs bez priekšējās sienas un tajā arī urbu, cementēju , līmēju - galā vienalga nesanāca pēc plāna :D Pie standarta akmeņu čupas negribēju atgriezties jo tādās parasti ir maz vietu kur stādīt koraļļus un arī vietu akvārijā aiņem daudz neveidojot perspektīvi. Gudri te runāju , bet nav ne jausmas kas man tur beigās iznāks kad sākšu likt pirmos iemītniekus...
dažas bildes no procesa:
Attēls

Attēls

Attēls
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sv Jūl 01, 2018 12:54 am

Attēls
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3149
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm

Atbildēt Haxiz » Sv Jūl 01, 2018 10:23 pm

Nu izskatās nedaudz fantastiski - teikšu kosmiski :yes: . Šādu dizainu netiku manījis. Te jau prasās īpaša pieeja pie koraļu pielasīšanas un izvietošanas lai kaut ko no dizaina nenočakarētu. Tev būs ko galvu palauzīt ne pa jokam. Reāli interesants projekts...
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Otr Jūl 03, 2018 12:39 am

Paldies! Nu kā tur viss būs tālāk neviens nezina , ar tiem koraļļiem kā ir tā ir . Galvenais mērķis bija radīt pietiekoši daudz vietas SPS koraļļiem augšpusē , tajā pat laikā atstājot daudz brīvu vieto mīkstajiem un LPS uz smilts . Tā doma rezultātam ir kaut kas uz šo pusi , tik ekskluzīvus un krāsainus SPS droši vien jau ka naizaudzēšu , bet nu kaut kas jau augs.
Attēls

Attēls
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sest Jūl 07, 2018 7:42 pm

Sākam apdzīvot:

Attēls

Attēls

Attēls

Attēls

Attēls

Attēls

Attēls
tudriks2
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1
Pievienojies: Pirm Jūl 16, 2018 5:14 pm

Atbildēt tudriks2 » Pirm Jūl 16, 2018 5:40 pm

Mongoose rakstīja:
Tr Nov 03, 2010 10:22 pm
pladies par labiem vārdiem.

Ar ziepīti protams ir pagrūtāk, bet iespējasm ir , Tavas bildes ir tīti OK - teikšu ka pietrūkst pēcapstrāde, jo uzlikt pareizu WB(baltā balansu) bildējot jūras akvāriju pašā fočikā nemaz nav tik vienkārši , man arī tas klibo. Mazliet kontrastu , sharp un būs OK.Te vienu Tavu bilžu uz ātro mazliet palaboju http://content21-foto.inbox.lv/albums14 ... ltered.jpgMaksātnespēja bet man portatīvajam monitors galīgi nekāds iespējams krāsas klibo.
Viens kas jāievēro bildējot tuvplānus , jācenšās cik iespējams kameru turēt 90 grādos pret stiklu visās plaknēs , jo sālsūdens lielais blīvums stipri lauž gaismu un to kropļo. Ja jau ar Normundu ir sarunāts kursiņš , tad viss būs OK, viņam šī lieta (kā arī viss cits kam ķerās klāt) ļoti labi padodās.
Lēcai jau arī ir nozīme - bet par pēcapstrādi piekrītu, ka var izdabūt laukā labu rezultātu. ;)
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Otr Jūl 17, 2018 6:33 pm

paldies par pamācībām, bildēts tā arī tiek. Pēcapstrādi nekādu lielo neveicu. neliels WB ,sharp un viss. Ar to WB jūrā jau ir ļoti nosacīti. Ja pīķī tas ir pie 12000K tad u pēcpusdienu un vakaru tuvu pie 20000K tas tā rupji . patiesībā spektrs ir sadalīts pavisam citādi - pīķi pie 415nm , 460nm un tad kaut kas ap 580 650. nekas līdzīgs tam kā patiess neitrāls spektrs ap 4000K Fočikam tas viss ļoti nepatīk , jo parasti WB augšējais gals ir 10000K . Lai normāli fočētu, jūras akva ir jāpiegaismo vismaz līdz šaj temperatūrai ~ 10000k mīksto koraļļu akvās arī tas tuvu tam ir. Otrs ko gribam bildē parādīt , lai viss izskatās kā tas ir dzīvē , jeb lai tie objekti kuri ja tiktu izcelti no ūdens un nolikti neitrālā gaisma būs balti , arī bildē izskatītos balti 255,255,255. dzīvē akvārijā, arī okeānā patiesu balto krāsu ieraudzīt nevar. Protams bildes baudāmākas ir ja WB ir mums pierastajā diapazonā - ja balts , tad balts :)
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sv Aug 26, 2018 10:33 am

Lēnām augam.
Attēls Attēls

Attēls Attēls

Attēls Attēls

Attēls Attēls
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Pirm Okt 01, 2018 3:51 pm

Dažas jaunas zivis:

Attēls

Attēls

Sistēma uz doto brīdi pārdzīvo avāriju. Pēc neveiksmīgas aptumšosanas parādoties dino nakrozi saņēma 10akroporas kuras jau bija paaugušās.
Tagad arī es to zināšu - nekad neaptumšojiet sistēmu ja jums N/P ir tuvu nullēm, tas ir bīstami SPS koraļļiem, par cik man iepriekšējās sistēmās nekad nebija problēmas ar N/P , bija jādomā par to samazināšanu , tad šeit putu atdalītājs ir tik jaudīgs ka arī pie lielas zivju barošanas nitrāti /fosfati ir turpat pie nullēm.

Ne visai iepriecinošss skats, bet vesturei derēs arī šads kadrs:

Attēls
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1564
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm

Atbildēt nbinc » Otr Okt 02, 2018 3:07 am

Skumji ka tā atgadījās.....

Bet nu tā pirmā zive baigi forši izskatās :)
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Cet Okt 04, 2018 7:39 pm

Jā, gadās mums jau ik pa laikam neveiksmes.
Paldies, zivis tiešām ir tās kuras tagad palīdz pārdzīvot šo krīzes situāciju akvārijā.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi