Sūkņu veidi

Apgaismojums, Sūkņi, Termo regulācija, Reaktori, Kontrolieri.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2366
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 52

Re: Sūkņu veidi

Atbildēt Mongoose » Cet Mar 26, 2009 11:47 am

Nbinc nu es arī izvēlētos to Eheim Compact. Ja būtu nepieciešms lielākas jaudas l/h tad domātu par to variantu ko rakstīju.
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri
Atbildes: 377
Pievienojies: Otr Jan 08, 2008 9:15 am

Atbildēt Adventurer » Cet Mar 26, 2009 11:58 am

Mongoose rakstīja: Nbinc nu es arī izvēlētos to Eheim Compact. Ja būtu nepieciešms lielākas jaudas l/h tad domātu par to variantu ko rakstīju.
Aqua Docctor (Ruslans), gan Eheim Compactus lamāja, ka esot daudz brāķu (sitot ar elektrību u.t.t.). Teica, ka kvalitāte Eheimam ir būtiski kritusies...
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1611
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt nbinc » Cet Mar 26, 2009 12:29 pm

Adventurer rakstīja: Aqua Docctor (Ruslans), gan Eheim Compactus lamāja, ka esot daudz brāķu (sitot ar elektrību u.t.t.). Teica, ka kvalitāte Eheimam ir būtiski kritusies...
Ko lai tagad dara ?
Domāt par apkures sūkni ?

Varbūt tie brāķētie Eheim kaut kādi pagrīdes ražojumi ? Es ja pirkšu tad Vācijā, domāju ka tur būs tomēr oriģinālie....
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Cet Mar 26, 2009 5:58 pm

Nu Ruslans jau tirgo AquaMedic produkciju , domāju ka arī tas spēlē lomu. RO savukārt plašā auditorijā lamā vairāk kā Eheim. Lai gan piekrītu ka Eheim kā arī citiem brendiem kvalitāte ir kritusies, bet nu cerams ka ekonomiskā situācija liks visiem atkal atgriezties nevis pie jaunu produktu ieviešanas ar zem kvalitāti , bet gan cīnīties tiešām par savu labo slavu.
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Cet Apr 30, 2009 1:06 pm

Vārdu sakot atnāca man vakar paka ar TUNZE Recirculation pump Silence 1073.020, 2400 l/s. Pārdevējs vēl onusam zivju barības paciņu piemeta klāt :) sīkums, bet patīkami.

Pēc pirmās testēšanas skaidrs ka sūkņa nosaukums Silence atbilst patiesībai. Protams pilnīgi kluss tas nav, bet 2400 l/s trokšņo apmēram tik pat skaņi (vai nedaudz klusāk) kā Eheim 2215 ārējais filtrs.

Jauda - nu ļoti liela, SUMP'ā bija tāda viļņošanās ka traks var palikt..... domāju ka uz pilnu jaudu diez vai to izmantošu, kaut gan tā viņš strādāja pie 0 līmeņa, paceļot to uz 1,5 m jauda noteikti kritīsies.

Bet sakarā ar to sūkni radās daži jautājumi.
Instrukcijā neatradu kāda diametra šļaukas tam jāvieno klāt (izlasīju visus manuāli, bet kaut sit nost nekur nebija norādīti tie cipari) ....vizuāli varētu būt Eheim 16/22 mm, bet mēģinot uzmaukt to Eheim šļauku tā nu nekādi negāja virsū. Kāda tipa un izmēra šļaukas izmanto citi lai padot ūdeni atpakaļ akvārijā ? Tur ir kādas speciālas vai tās pašas Eheim tipa tiek izmantotas ?
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Cet Apr 30, 2009 2:28 pm

Es izmatoju tās šļaukas kas nopērkamas būvmateriālu veikalos - caurspīdīgās , ja diametrs mazliet par mazu galu apsmērēju kas ir pie rokas(kaut sviestu) šļukas galu savukārt iemērcu siltā ūdenī un maucu kopā. Ja vieta atļaujās vienmēr ņemu armētās tām līkumi sanāk smukāki, bet ir nedaudz biezākas.
Tāpat trubas nekad netīru , jo uzskatu ka visas tās birstītes un trosītes iznāk dārgāk un ķēpīgāk kā par latu uzlikt jaunu šļauku.
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Piekt Jūl 10, 2009 4:39 pm

Atgriežoties pie sūkņu veidu tēmas.

Vai ir tādi iekšējie akvārija straumes sūkņi (turbīnas), kuriem nav elektriskais vads akvārijā jāliek, respektīvi ar magnētiem caur stiklu kustināms propelleris.
No akvārija ārpuses stiprinās "dzinējs" bet iekšpusē tikai pati turbīna.
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 138
Pievienojies: Sv Mar 29, 2009 8:33 pm
Vecums: 33

Atbildēt mpc » Piekt Jūl 10, 2009 6:12 pm

nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Piekt Jūl 10, 2009 9:30 pm

mpc, paldies par informāciju.
Skaists un kompakts tas sūknītis, bet dārgs :( Ir kādam pieredze ar šo VorTech MP10 Propeller Pump ?
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Piekt Jūl 10, 2009 11:03 pm

Labs sūknis ir pat Rīgā vienā jūrā apskatāms. bet nu tā cena. un ir viens būtisks mīnuss. Visiem ieliekamajiem vairāk vai mazāk ir maināms straumes plūsmas virziens, šim tikai perpendikulāri sienai pie kuras tas pielikts.
Ja par starumes sūkņiem --- nobeidzās jau otrā Tunze turbelle - izput ārā - man neviena cita tehnika no lētā gala nav plīsusi , bet te jau divi sūkņi ar cenu ~140Ls gab. tieši pēc gada. Kaut ievērota tika apkalpošana. Viss cauri bij man ar to uzticību visādiem Mercedesiem un BMW braukšu ar KIA  :laugh:  tātad turpmāk tikai BOYU Resuni aquaeli vai usa aqua produkciju.
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Piekt Jūl 10, 2009 11:27 pm

Bet cik nopratu lētu analogu šiem VorTech MP10 Propeller Pump vienkārši nav. Ķīnieši laikam vēl neiemācījās tādus taisīt :)

Papēti ju VorTech MP10 Propeller Pump sīkāk... pēc video spriežot tas tomēr ir nedaudz trokšņains un vibrējoš sīknis, tur galvenais laikam salikt pie stikla tās rotējošās asis pēc iespējas precīzāk tad arī tā skaņa būs mazāka.....
Kaut gan jāsaka ka cenas ziņā diezgan dārgs prieks....  :(
ARČIJS
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 181
Pievienojies: Sest Apr 25, 2009 12:34 am
Vecums: 49

Atbildēt ARČIJS » Sest Aug 01, 2009 9:30 am

Mongoose , kas tagad darbojas beigtās tunze turbelle vietā. Ja iepriekš runāja ka tunzei ir labi tikai straumes sūkņi , tad tavs piemērs pieliek šai firmai punktu , cena liela kvalitāte sliktāka nevar būt. Un kas tev pret KIA pāris gadu atpakaļ tas pats MERCEDES jau viņu pārpirka.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sv Aug 02, 2009 8:44 pm

Nē pret KIA man tiešām nekas nav pretī. jo man mob. nav NOKIA :).  Tunzes vietā griežās Koralia3 kura mētājās filtrā. straume ir mazliet vājāka , bet liekās pietiekoša.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis