Ūdens pārplūdes šahtas

Apgaismojums, Sūkņi, Termo regulācija, Reaktori, Kontrolieri.
Lietotāja avatars
incis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 103
Pievienojies: Pirm Jūn 30, 2008 11:48 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 46

Re: Ūdens pārplūdes šahtas

Atbildēt incis » Pirm Dec 06, 2010 1:05 pm

Nu tieši manas domas :D Paldies Jums visiem,ar šo beidzot ir skaidrs  :D
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 165
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 1:44 pm
Atrašanās vieta: Ireland
Vecums: 47

Atbildēt Gundars » Sest Dec 18, 2010 5:11 pm

Sveiki visiem!
Domaaju ka buus jaaizveido jauns topiks par paarpluudes sisteemaam, bet te jau diskusijas iet pilnaa sparaa :yes:, man prakstiski vieniigaa lieta kas pietruukst no tehnikas ir paarpluudes sisteema, viss projekts bija apstaajies sakaraa ar finansiaalo kriizi, bet tuksh akvaarijas neizskataas diez ko esteetiski, taa kaa noleemu saakt vismaz ar kaadu zivi, rifam naaksies pagaidiit ( dziivie akmenji pasaaliiti iznaak), bet nu taa paarpluudes sisteema, man akvaarija aizmugureejaa sienaa ir 45 mm caurums, kuram nu tad vajadzeetu kaut ko piemekleet, cits variants ir liimeet to caurumu ciet un likt virsuu overflow, lai gan negribaas to otru variantu. Ir kaadas idejas? Netaa seerfojot paarsvaraa var redzet tikai overflow-us, jo tie ir tendeeti uz akvaarijiem bez caurumiem kurus parasti cilveeki peerk. Varbuut kaads kaut kur ir redzeejis kaut ko jeedziigu ko vareetu pie taa mana cauruma pielikt, varbuut ir kaada sheema lai pats ko izveidotu, buutu pateiciigs par jebkaadu ideju.
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 48

Atbildēt AigarS » Sest Dec 18, 2010 7:37 pm

Šīs tēmas paša pirmā posta pēdējā bilde nav tas, ko Tu domā? Tam tieši 43-45mm caurums vajadzīgs..
(Te var apskatīt)
Pēdējo reizi labojis 1 - AigarS, labots 0 reizi.
Pasaulē atzītāko zīmolu [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/eheim.html]EHEIM[/url], [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/tropic-marin.html]Tropic Marin[/url], [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/tunze.html]Tunze[/url] u.c. prece Jūsu akvārijam un "4-kājaiņiem" tieši no ražotāja!
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 165
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 1:44 pm
Atrašanās vieta: Ireland
Vecums: 47

Atbildēt Gundars » Sv Dec 19, 2010 2:11 pm

Taa Tunzes paarpluudes shahta buus par mazu manam akvaarijam (starp citu Aigar, tava linka galaa nekaa nav ;)), un iisteniibaa Tunzi pirkt negribas, maksaa vairaak par brandu, man vairaak piemeerota liekas pirmaa posta otraa bilde, ja to pielietotu saana sienai, lai gan darbiibas princips man nav iisti skaidrs, varbuut ir kaada sheema?
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2335
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51

Atbildēt Mongoose » Sv Dec 19, 2010 5:53 pm

Darbība tieši tāda pati kā visparastākai šahtai kurā ievietots durso - doma laba , var smuki iekraut akmeņos, tikai tam pārplūdes šahtas traukam vajadzētu iezāģēt robu s jeb pielīmēt ķemmes lai ūdens negāžas pāri bet plūst iekšā pa šķirbām.
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 48

Atbildēt AigarS » Pirm Dec 27, 2010 2:28 pm

Gundars rakstīja: ... man akvaarija aizmugureejaa sienaa ir 45 mm caurums, kuram nu tad vajadzeetu kaut ko piemekleet ...
Gundars rakstīja: .. man vairaak piemeerota liekas pirmaa posta otraa bilde, ja to pielietotu saana sienai, lai gan darbiibas princips man nav iisti skaidrs, varbuut ir kaada sheema?
Otrā bilde nav sāna sienai (kur Tev jau ir atbilstošs caurums), bet dibenam. Tāpēc arī ieteicu tieši to, jo te ir jau gatavs, strādājošs risinājums tieši Tavam gadījumam (Paldies, savu linku arī pielaboju, lai ir VISS iekšā). Bet protams - visu jau var uztaisīt arī pats, tikai vai tas iznāks ar pirmo reizi pareizi, cik kopumā izmaksās, kā izskatīsies? Un tad jau tēma jāturpina šeit- DIY Paštaisīta Tehnika, lai nakamajiem būtu kur atrast grābekļus, uz tiem neuzkāpjot.
Pasaulē atzītāko zīmolu [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/eheim.html]EHEIM[/url], [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/tropic-marin.html]Tropic Marin[/url], [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/tunze.html]Tunze[/url] u.c. prece Jūsu akvārijam un "4-kājaiņiem" tieši no ražotāja!
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
Lietotāja avatars
incis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt incis » Cet Jan 06, 2011 8:01 pm

Tātad esmu mazliet pavirzījies uz priekšu.Esmu iegādājies visu nepieciešamo Durso salikšanai,lai varētu samērīt un uzrasēt jauno akvu ar šahtu un sākt lēnām realizēt.Tā nu es esmu pie šīs lietas mazliet aizķēries.Esmu apsvēris divus variantus:Tŗjstūra šahta un četrkantīga.(sk.bildēs)Sanāk man viņas diezgan palielas,sakarā ar to,ka caurumi jāurbj ar 30mm atkāpi no sāna stikla,lai trubas ietu garām mana tumbas sānu malai.Un vēl man trīs muftas:2x32/40(noplūde,avārijas) un1x20/25(atpakaļgaita)kuras aizņem daudz vietas lai normāli varētu pieskrūvēt un tikt klāt.Cik noprotu,tos caurumus jau arī nevar ļoti tuvu urbt,kaut gan vienas 32/40 muftas uzgrieznis vien ir 57mm diametrā.
Trijstūra šahtai sanāk izmēri:230x230
Kastei:110x220x110
Kādas jums domas un ieteikumi?Paldies
Pievienotie faili

[Paplašinājums doc tika aizliegts un nav vairs pieejams.]

[Paplašinājums doc tika aizliegts un nav vairs pieejams.]

nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1555
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm

Atbildēt nbinc » Cet Jan 06, 2011 10:52 pm

Trīsstūra šahtu gan tā netaisa. To liek akvārija stūros. Tā ka vai nu vienu stūri izveido par trīsstūra šahtu, vai arī paliec pie kvadrāta šahtas malā.
Iespējams to avārijas noplūdes cauruli varētu samazināt līdz atpakaļgaitas caurules izmēram, bet te lai pakomentē zinošāki šahtu jautājumā.
Lietotāja avatars
incis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt incis » Cet Jan 06, 2011 11:31 pm

Stūros man šahta nesanāk,dēļ akvārija novietošanas sienas nišā un skatāms no abām pusēm.Starpcitu tādu trījstūra šahtu man ieteica Kuldīga guru Mongoose :yes:Man jau arī liekas,ka palikšu pie standarta.
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1555
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm

Atbildēt nbinc » Piekt Jan 07, 2011 12:17 am

Nu grūti būs tev ar to šahtu.... nu tādā ziņā ka nomaskēt to būs pagrūti.....
Iespējams Ulda varaiantu vēl varētu mēģināt ar kādiem dekoratīviem variantiem nomaskēt..... tur jau patiesībā tā arī sanāk ka ja skatās no malām tad to aso sūti varbūt arī nemanīs.... bet jebkurā gadījumā to vajadzēs slēpt. lai nav tā uzkrītoši.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2335
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51

Atbildēt Mongoose » Piekt Jan 07, 2011 5:54 pm

guru jau es neēsmu, bet tādu variantu biju redzējis kur akva no abām pusēm skatāma .
Nu jā , to arī minēju ka šahtu kamēr viss sauss var aplīmēt ar kādām dekorācijām - es savējām standarta šahtām arī biju no AD  tās dekorācijas pielīmējis augšpusē - viņas nevar atšķirt no dz. akmeņiem un viegli uz tām arī koraļļus nostiprināt , nu jau viņas vispār vairs neatšķiru kur akmens kur dekorācija.
Lietotāja avatars
incis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt incis » Piekt Jan 07, 2011 7:11 pm

Nu ar tavu pieredzi..es domāju guru.tā jau es domāju arī aplīmēt.bet kā ar tiem trubu diametrim, tādus atstāt?it sevišķi avārijas?

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis