Boyu Antr TL 450 jūras akvārijs (58 l)

Apgaismojums, Sūkņi, Termo regulācija, Reaktori, Kontrolieri.
EZ
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 7
Pievienojies: Sest Nov 26, 2011 1:34 pm

Boyu Antr TL 450 jūras akvārijs (58 l)

Atbildēt EZ » Sest Nov 26, 2011 2:04 pm

Labdien jūrnieki

Lūdzu komentējiet man ši Boyu Antr TL 450 akvārija plusus un mīnusus un vai vispār ir vērts iespringt un pirkt šādu par dārgāku naudu, vai tomēr labāk paņemt lētāku - BOYU MT50 un visus pričendāļus kas ir iekš Boyu Antr TL 450 piepirkt klāt pašam, tikai ar atbilstošiem parametriem?

Mans paša vērtējums par Boyu Antr TL 450

*oriģinālajam sūknim ir pārāk maza jauda
* gaismām ir pārāk maza jauda
* ganjau arī putu atdalītājs ir ar dranķīgs
+ par to visu xxx ir jāmaksā klāt nauda  -------------->58 litrīgs Boyu Antr TL 450  maksā aptuveni 169Ls . Tajā pat laikā lielāks par zemāku cenu t.i 80 litrīgs BOYU MT50 maksā tikai 105 Ls

pats tos akvārijus dzīvē neesmu izētijis un grūti man spriest....

Varbūt kāds pieredzējis jūrnieks man varētu palīdzēt izvēlēties.

Tātad es vēlos kubveida BOYU. Bet kuru man izēlēties tā lai nesanāk pārmaksāt par mezgliem kuri īsti nepildīs savu funkciju, kā piemēram sūknis ar mazāku jaudu nekā nepieciešams.

mazliet palaboju :)
Pēdējo reizi labojis 1 - Mongoose, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 49

Re: Boyu Antr TL 450 jūras akvārijs (58 l)

Atbildēt AigarS » Sest Nov 26, 2011 2:48 pm

Sveiks, topošais jūrniek!
Ir tāds teiciens: "Kas der visam, tas neder nekam" :)
Daļēji varētu šajā gadījumā (TL450) piekrist, jo tiešām putu atdalītājs slikti regulējas un, kā te pat arī ir jau teikts - nodrošina vienīgi ūdens bagātināšanu ar skābekli; UV - priekš jūras pārāk mazjaudīga, bet normālā, rifa gadijumā, arī lieka; gaisma 36w (2x18w) varētu teikt, ka pat pietiekama tādam akvārijam (atkarīgs no iemītniekiem), bet uzreiz jāsaka, ka pareizās lampas atradīsi tikai ebay. Arī sūknis 180GPH (~650 l/h) šādam akvārijam būs pietiekošs ūdens apmaiņai ar filtrācijas nodalījumu, straumes radīšanai pašā akvārijā gan vajadzēs papildus straumes sūkni.
Salīdzināt ar MT50 būtu nekorekti, jo tas jau ir saldūdens akvārijs. Gaisma 24w šeit tiešām būs pa mazu un vajadzēs domāt kā to kaut kā palielināt, un uzreiz jau būs jāmeklē (kā augstāk minēju - ebay) pareiza spektra lampas; Skimera un UV viņā jau nav vispār, un visu filtrācijas nodalījumu varēsi izmantot kaut kādiem filtrācijas materiāliem, dz.akmeņu lauskām, vai vispār nojaukt un pielikt (jebkurā gadījumā to vajadzēs) straumes sūkni..
.. nu īsumā kaut kā tā ..
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2363
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 52

Atbildēt Mongoose » Sv Nov 27, 2011 12:34 am

Plusi - gaisma vairums gadījumos ir pilnīgi pietiekoša ar pareizu spektru, ir nakts apgaismojums, vāks viegli atlocāms un aizbraucams aizmugurē. Dzesēšana apmierinoša.
Mīnusi - augsta cena, lai sadalītu apgaismojumu un ieslēgtu to ar taimeri tā lai paliek degt nakts apgaismojums(kurš sākumā būs ļoti pateicīgs novērojumiem) nepieciešams pārslēgt shēmojumu, kas patiesībā viegli izdarāms.
Kā jau Aigars minēja , lielākā daļa tur ir lieka, bet pārtaisīt vāku saldūdens Boyu ir diezgan problemātiski, bet izdarāms.
EZ
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt EZ » Sv Nov 27, 2011 7:52 pm

Tad kāds varētu būt rezumē, vai ir vērts maksāt aptuveni 170 Ls par Boyu Antr TL 450, vai labāk izvēlēties, ko citu, galvenais man gribās lai ir tā kubveida forma un BOYU akvārijiem raksturīgie apaļie stūri.
es baidos arī par tām lampām, vai tajā mazajā vākā varēs salikt vajadzīgās lampas.

Varbūt jūs varētu pateikt, kādu akvāriju jūs izvēlētos manā vietā ja tūlīt uz momentu būtu jāpērk, ja noteikums ir tāds, ka jābūt kuba formai un jābūt BOYU liektajiem stūriem?
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 49

Atbildēt AigarS » Sv Nov 27, 2011 9:10 pm

Ja nebūs vairāk kā pāris klauniņu, garnele, anemone un varbūt kāds zoanthus, tad var šādu. Tilpums gan mazāks, mazu straumes sūknīti arī vajadzētu tomēr papildus, ..
Bet var jau kādu no tiem pašiem Boyu, tikai jārēķinās ar to, kas jau tika augstāk minēts .. ja tas ir lietots, tad lampas noteikti būs jāmaina, ja ne uzreiz, tad tuvākajā laikā, u.t.t. ..
Tiešām esi drošs, ka pēc kāda laika negribēsi kaut ko lielāku? ;)
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sv Nov 27, 2011 9:40 pm

Visā visumā , man BOYU kubi simpatizē , lai arī svēriskā forma neļauj uztaisīt labus foto un liektās kantes in grūtāk tīrāmas, tas tomēr ir acij tīkams un nav peivīlis. 80Litrīgajam saldūdens BOYU es pats esmu iestūķējis papildus apgaismojumu , un arī mazajos 35L to darījis. Jāskatās kā ir ar tām finansēm , paganies kādā ss.lv , te ar pa retam kādu lietotu tirgo, ja par kādiem 60Ls viņu var nopirkt , un gribēšana ir tad jāpērk . 170Ls man gan liekās padārgi priekš viņa, jo nav jau nekāda luksus klase un roka tāpat ir jāpieliek.
EZ
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt EZ » Sv Nov 27, 2011 11:46 pm

''Tiešām esi drošs, ka pēc kāda laika negribēsi kaut ko lielāku? Wink''

Gribās jau tagad, bet pagaidām kamēr esmu iesācējs jūras akvārijos, tad prātīgāk laikam tomēr būtu iesākumā izvēlētos tādu mazāku tilpumu, nu tie 58 litri liekas ka būs pietiekami.
vienkārši bailes drusku kā iesācējam arī uzreiz ķerties klāt pie kāda grandiozāka plāna, vispirms gribu piešaut roku ar tādu mazāku.

''paganies kādā ss.lv , te ar pa retam kādu lietotu tirgo, ja par kādiem 60Ls viņu var nopirkt ''

jā diezgan aktīvi dzīvojos pa ss.lv, bet pēdējo 2 nedēļu laikā nevienu kuba boyu tur nemaniju....

Bet kā ir ar tiem BOYU, viņiem taču ir plastmasas stikli..... vai nesaskrāpējās? vai nepaliek matēti laika gaitā, kautvai no tīrīšanas ar sūkli?

Tas akvārijs, ko Aigars rādija, kkā vizuāli nesimpatizē, ok ja jau tas Boyu Antr TL 450 jūras akvārijs (58 l) ir pietiekami labs tad jau tik jāņem ciet, es tik baidijos, ka izgrūdīšu tādu naudu un beigās sanāks ka daži mezgli varētu nederēt jūras prasībām,  ka beigās man visas ierīces būs jāpērk citas un būs pa velti izsviesta nauda.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Pirm Nov 28, 2011 1:22 pm

Ja tagad jau zināms ka akvārijs ir pārejas posms , tad neņem  to BOYU par veikala cenu , par to naudu lielākam sanāks jau labs ieguldījums tehnikā. Es Tavā vietā tad rīkotos tā - ņemtu kādu burku kuru par lētāko naudu varu atrast , skatītos to pēc izmēriem apmēram tādu kas var noderēt kā samps lielajam akvārijam. Nu pieņemsim ka lielais būs 200-300L , tātad tagad skatītos kādu stikla kasti uz 60L kura būtu zelta griezuma proporcijās , tādā kastē ielīdīs putu atdalītājs lielajam, atpakaļgaitas sūknis un vēl cita tehnika. pasūtītu ebay viņamm kādu uzliekmo gaismekli kurš arī pēc tam varēs aizceļot uz sampu. Viss, vēl jānopērk kāds straumes sūknis un sildītājs. Un straumes sūkni varbūt vajag ņemt kādu eheim compact cirkulācijs sūkni un iekraut viņu akmeņos, kurš atkal lielajam noderēs kā atpakaļgaitas sūknis. Tādā veidā Tu varētu saprast vai iet tā jūra pie dūšas vai nē , izprast pamatus un pēc tam visi iegādātie ļerļaki noderē tālākam projektam.
EZ
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt EZ » Pirm Nov 28, 2011 10:41 pm

Laikam Mangoose mani pārliecināja.
Labi plāni mainijusies.
Taisīšu stikla kubiku un vāku lampām + pasūtīšu kkādu smuku ozolkoka skapīti.
Itkā jau man ir pa pilnam mājās standarta akvāriji, bet tomēr ļoti gribās kubu.

Tad man jautājums kādu man mazāko kubiku taisīt tā, lai nebūtu problēmas ar lampām, kādu jūs man ieteiktu?
Spike
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 22
Pievienojies: Cet Nov 26, 2009 2:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 40

Atbildēt Spike » Otr Nov 29, 2011 1:21 pm

Viegli dabūt 24W T5 bet viņi ir 60cm Tad kubiks bus 60x60x60 :shark:

Ja doma ir taisīt ko mazako un var pats ko sataisīt  :pila: var domāt par LEDiem. Tur nav tik sarežģīti ka izklausās...

Ar LEDiem var sataisīt jebkuru kubiku (40x40x40, 30x30x30, ...)

http://www.nano-reef.com/forums/index.p ... pic=200335
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 493
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 37

Atbildēt briedis » Otr Nov 29, 2011 7:42 pm

EZ rakstīja: Laikam Mangoose mani pārliecināja.
Labi plāni mainijusies.
Taisīšu stikla kubiku un vāku lampām + pasūtīšu kkādu smuku ozolkoka skapīti.
Itkā jau man ir pa pilnam mājās standarta akvāriji, bet tomēr ļoti gribās kubu.

Tad man jautājums kādu man mazāko kubiku taisīt tā, lai nebūtu problēmas ar lampām, kādu jūs man ieteiktu?
pasties manu tematu ar 175l akvāriju.
EZ
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt EZ » Otr Nov 29, 2011 9:14 pm

briedis rakstīja: pasties manu tematu ar 175l akvāriju.
Jā es jau tavu rakstu biju vairākkārt izlasijis, izlasiju vēlreiz.

tad nu es tā iedomājos, kā būtu ja būtu, ja es vienu savu 60x60x105 akvāriju pārtaisītu par sālsūdens akvāriju.... hmmm nu domāšu domāšu....

bet kā vispār pēc tā vaļējā sampa ir ar gaisa mitrumu istabā? sēnes nesāk augt pie griestiem? :D
man kādu brīdi istabā vaļējs stāvēja 167 x 40  x 80 akvārijs, nu mitrums bija labs, kondensāts lija gar logiem :D tagad esmu uzlicis vāku un problēma ir atrisināta.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis