Lapa 1 no 1

Alternatīvās dozēšanas sistēmas

Autors: Pirm Jūn 08, 2009 7:01 pm
ARČIJS
Sveiki, lasīju tematu par kalcija hidroksīda dozēšanu ar tilpni un kompresoru, ļoti interesants temats,patreiz reizi nedēļā pieleju minerālvielu bagātinātāju, varbūt manai 350l jūrai arī var azstādīt ko līdzīgu šai pilināšanas metodei.

Re: Alternatīvās dozēšanas sistēmas

Autors: Pirm Jūn 08, 2009 8:43 pm
Mongoose
Izveidoju šim postam jaunu sadaļu lai temats par kalcija hidroksīda dozēšanu neaiziet citās sliedēs ;)

Nezinu kādas vielas tieši dozē un cik daudz, man liekās ka dažādas aminoskābes un citus elementus akvārijam pievieno ļoti maz 0,2-3ml un bīstami tos pārdozēt, bet ja to vajadzīgo koncentrāciju atšķaida ar RO ūdeni un tādā veidā pievieno akvārijam domāju ka noteikti būtu OK. No vienas puses pat liekās ka doma ir ģeniāla. Ar Tavu atļauju to paturpināšu Aqualogo forumā ko izsakās pieredzējuši akvāriumisti. Jo panākam ļoti sabalansētu precīzu un automatizētu dažādu elementu pievienošanu . Izšķīdinām teiksim nedēļas devu RO ūdenī kura daudzums ~ atbilst iztvaikojošā ūdens daudzumam nedēļai jeb citam laika posmam un katru dienu ar dozātoru to paildinam. Ja tie būs mikroeleenti tad tas ir gandrīz tas pats ballings, bet ja tās ir aminoskābes vai kas cits -- nezinu. Vienīgās šaubas kas māc ir tas ka vai šīs vielas var stāvēt ilgstoši izšķīdušas RO ūdenī , jo tās veicinās dažādu baktēriju vairošanos un savienojumu pāriešanu dažādos citos savienojumos kas savukārt nebūs vairs izmantojami koraļļiem, bet ja dozējam tādā veidā kādu I,Sr,Mg vai ko citu liekās tiešām ļoti pat OK.

Re: Alternatīvās dozēšanas sistēmas

Autors: Pirm Jūn 08, 2009 8:55 pm
ARČIJS
Lielais paldies par atsauksmi, tas preperāts ir speciāli domāts jūras akvāriju minerālvielu bagātināšanai, patreiz nav pie rokas,bet nākamnedēļ noteikti pateikšu tā marku, pievienots tiek precīzās devās manai litrāžai kopā ar destilēto ūdeni katru sestdienu.