Dziivaas smiltis

Dzīvie un nedzīvie akmeņi, to īpašibas, dekorācijas, rifa būvēšana, līmes
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2363
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 52

Re: Dziivaas smiltis

Atbildēt Mongoose » Sv Sep 27, 2009 3:33 pm

Dzīvā smilts pārdodās tāpat kā akmeņi - parasti to ņem procentiāli mazāk un pārējo tā apdzīvo pakāpeniski . rifu akvārijiem ir vairāki veidi DSB kur ir 10-15cm bizs smalks smilšu slānis kurā lēnām slāņojās orgānika un tā tiek pārstrādāta to iesaka bieži neaiztikt . DSB pilnīgi funkcionēt sāk ilgā laika periodā. Vispār temats par ko rakstīts ir ļoti daudz un grūti pāris teikumos aprakstīit.
BB tipa akvāriji - akvārija stiklu neklāj nekāds smilkšu vai ļoti rupju retu oļu slānis - sistēma darbojās uz to ka orgānika  ar straumi vai sifonēšanu neuzkrājas akvārijā.
MM magic miracle sistēmas ar detrīta slāņiem par kuriem maz ko zinu
Un akvāriji ar plānu parupju 1un vairāk mm smilts slāni - lai lielā akvārija straume to neizskalotu tas vietām ir daži mm vietām sasniedz pat 4-5cm lielā akvārijā man ir rupjas ~5-10mm korallīta slānis kas kalpo tikai tam lai neredzētu stiklu.

Pie nepareizas frakcijas var izveidoties slāņi kuri ir maz apdzīvoti mikroorganismiem un sākās pūšanas procesi - bieži šādi slāņi arī sacementējās - paliek monolīti akmeņi.
  Esmu lasījis ka pie pūšnas procesiem bieži vainojama arī ir tieši smalka smilts - kvarca smilts kura saslņōjās un paliek cieta - 0.5mm argonītā/ korallītā tā ir ļoti irdena.
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1599
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt nbinc » Sv Sep 27, 2009 4:10 pm

Nu skaidrs, labākā grunts jūras akvārijam ir argonīts (kvarcs te laikam atkrīt). Kaut arī nebiju tā īpaši daudz lasījis Jūrnieku sadaļu, bet kaut kādi diezgan minimāli tiek minētas pie starta "dzīvās smiltis", lielākais uzsvars tiek likts uz dzīvajiem akmeņiem. Vai vietējie pārdevēji uz to nespecializējas, pārdod tikai akmeņus. Varbūt tiek uzskatīt ka tā dzīvība no akmeņiem pati pārrāpos uz grunti (argonītu) un kamēr akvārijs iestartējas, grunts arī paliek par dzīvu neilgā laika posmā.

Starp citu vai nav tā ka tajos pārdodamos sausajos Argonītos ir kāda dzīvība sporu vai oliņu veidā saglabājusies ?

Bet tēma man patiešām interesanta, nav viennozīmīga viedokļa kas ir labāks Jūrai. Man laikam ir neliela paranoja uz gruntīm :) tāpēc arī tāda pastiprināta interese par to. Ar augu (saldūdens) akvārijiem it kā man tā lieta ir skaidrāka - smalkiem/maigiem augiem 1-2 mm frakcijas grunts, ar vidēji 4-7 cm biezu slāni, vēl labāk ja ir grunts sildītājs (Jūrai grunts sildītājs laikam ir izslēgts).
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sv Sep 27, 2009 5:58 pm

jā , dzīvība pārvietojās no dzīvajiem akmeņiem uz smiltīm, tur jau atkal ir 100 varianti , citi uzskata to labāk ik pa laikam atjaunot ievietojot arvien jaunus akmeņus vai smilti - mans uzskats ka labāk neiejaukties to dzīvības ķēžu procesā kuras pašas vairojās un izveidojās akvārijā - personīgi man DSB negribējās tikai aiz viena apsvēruma - par cik pilnvērtīgi tas darbojās pie tiem 10-15 cm tad automātiski samazinās akvārija augstums ko var atvēlēt bezmugurkaulniekiem kuri ir vizuāli pievilcīgāki , vēl mani biedēja visi tie procesi kas notiek DSB un kurus es neredzu un grūti kontrolēt - tāpat neredzēju jēgu orgānikas pārstrādej DSB ja to var vispār neuzkrāt - tas ir ar straumi tā tiek pacelta un nokļūst putu atdalītājā, bet nu tās tikiai manas domas, kā jau rakstīju ir ļoti daudz pozitīvu piemēru gan ar , bez un citu tipu grunts slāņiem.
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Sv Sep 27, 2009 6:46 pm

Paldies par skaidrojumiem..... sapratu ka Jūrnieki katrs cenšas atrast savu ceļu, kaut arī ir iemīdītas daudzas takas.

A kā ir ar tām sporām un oliņām no argonīta. Vai nav tā ka piemēram pēc gada ieberot svaigu argonītu akvārijā var parādīties kāda jauna dzīvība ?
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sv Sep 27, 2009 8:25 pm

nea no tām gan nekas nav manīts - no akmeņiem gan šis tas atbrauc ka tie gandrīz nedēļu sasumā bijuši bet no smilts nav nāciens novērot.
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 138
Pievienojies: Sv Mar 29, 2009 8:33 pm
Vecums: 32

Atbildēt mpc » Sv Sep 27, 2009 10:02 pm

Par sandbed var noskatīties sekojošu viedokli ar paskaidrojumiem: X, papildinājums: Y, +vēl: Z.
Vispār ieteiktu noskatīties visus video no ipsfdotcom kanāla - jā viņi ir audzētāji un tirgoņi, un tā ir sava veida reklāma, bet to visu pavada lietderīga informācija. Dotajā kanālā ir viģiku sērija, kas parāda kā iestartēt ~30 litru rifa akvāriju priekš iesācējiem - neizmantojot uber tehniku.

Šis video ar tipa pa tēmu.
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Sv Sep 27, 2009 10:34 pm

Paldies par video.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Pirm Sep 28, 2009 12:31 am

Video labs tikai mani māc šaubas vai tik plānā un rupjā frakcijā var notikt denitrifikācijas cikli ( Sālsūdens akvārijos ir lielāka straume kā saldūdens akvārijos tāpēc pie biezākas frakcijas pāris cm tāpat tiks bagātīgi apgādāti ar O2 un denitrifikācija nebūs iespējama)- tas ka tā tiks apdzīvota būs nitrifikācija  un akvārijs funkcionēs skaidrs, bet gan ne kā DSB , jo DSB tāpat kā akmenim ir jāveic pilns Slāpekļa cikls nevis tikai puse no tā kā biofiltros saldūdens akvārijos un gruntī, dažreiz pie smalkas un bieza slāņa frakcijas denitrifikācija ir novērojama arī saldūdens akvārijos kur gāzes izdalīšanos no apakšējiem slāņiem dažreiz kļūdaini uzskata par pūšanu. Pēdējais video likās ekstrēms ar to ka zivis tika pārmestas no akvas ūdeņa svaigā.
Te viens DSB piemērs. [img width=800 height=387]http://www.reef-eden.net/DSB%20Diagram.jpg[/img] labi var redzēt arī organismu ejas kuras veicina slāņu apmaiņu un uzskatāmi labi parādīti procesi kuros slāņos ir jānotiek kuram slāpekļa cikla posmam.
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 138
Pievienojies: Sv Mar 29, 2009 8:33 pm
Vecums: 32

Atbildēt mpc » Pirm Sep 28, 2009 1:34 am

Nu tur jau nav runa par to kas ko pilda, bet gan par to, kas ir labāks iesācējam - drošāks tā teikt. Slāpekļa ciklu veic akmens un filtrs (kas dotajā gadījumā būs iekļauti sistēmā - ja paskatās pārējos video).
Bez tam - tā DSB bilde ar smukajiem attēliem - no kurienes tas ir ņemts? Tā ir zinātniska publikācija - nopietns pētījums par to ir veikts? Man vispār pēdējā laikā ir 0 uzticība nezināmas izcelsmes avotiem - pat  zinātniskajām publikācijām ar apšaubāmu autoru kolektīvu. Pielikumā: raksts ar eksperimentālu salīdzinājumu [24 eksperimentālie akvāriji] par to kāda nozīme frakcijas izmēram, dziļumam utt[ja nu kādu interesē].
Es saprotu, ka DSB ar smalko frakciju obligāti vajadzīgs, ja gribās turēt eksotiku - seapen un līdzīgus zvērus, bet ne jau iesācējs to darīs.

Par zivīm runājot - netika viņas ieliktas svaigā ūdenī. Vispirms (pirms duļķa sacelšanas) viņš nosifonēja daļu nosacīti dzidrā ūdens nost, kurā pēc tam salaida gan zivis gan koraļļus.
Pievienotie faili

[Paplašinājums pdf tika aizliegts un nav vairs pieejams.]

Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Pirm Sep 28, 2009 9:30 am

Bilde no tā raksta paņemta jo tā ir ļoti uzskatāma, to ka DSB strādā tieši pēc tādas shēmas ir pierādījuši ļoti daudz akvāriji no ReefCentral un Aqualogo es arī neuzticos dažādiem atsevišķiem rakstiem un tirgotāju reklāmai , kā arī ieteikumiem par dažādu produkciju un darbības shēmām u.t.t Man lielāko uzticību ienes tieši pašu akvāriumistu pieredze un novērojumi. Pēdējā laikā ir tendence pāriet uz BB tipa akvārijiem vai akvārijiem ar slāni kurš tikai nosedz akvārijia dibenu , bet tos nekādi nevar nosaukt par DSB tipa akvārijiem. Kuru tipu izvēlēties iesācējam ir viņa paša rokās jo nav tādu drošāku jeb nedrošāku sistēmu . DSB variantā akvāriumists iegūst uz to ka iespējams mazāks dzīvo akkmeņu skaits ,pie citiem tipiem tas būs vajadzīgs lielāks ja nebūs alternatīvu biofiltrācijas veidu(biofiltri, denitrifikātori)
Manā uztverē vienkāršākā un drošākā shēma akvām līdz 100L iesācējiem ir tā pēc kuras šeit visi esam startējušies. Tas ir akvārijs pastāv uz 30% ūdensmaiņām, bez jebkādas tehnikas izņemot straumi un gaismu.
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Pirm Sep 28, 2009 9:38 am

Paskatījos es to pētījumu un jāsaka ka lielas atšķirības neatradu, izņemot varbūt to ka pie lielāka grunts slāņa startējot akvāriju ātrāk (14 dienās) nokrīt Nitrītu koncentrācija, bet pie maza grunts slāņa tas notiek tikai 21 dienā. Pārējais it kā apmēram vienādi izskatās.

Te jau vairāk ir jāskatās cik tas biezais grunts slānis maksās salīdzinājumā ar tievo. Argonīts jau ar ne kapeikas maksā, pie 9 cm biezuma un lielāka akvārija apjoma tur paprāva summa laikam sanāk lai tādu kvantumu Argonīta nopirkt.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Pirm Sep 28, 2009 9:44 am

Nu kā jau rakstīju , to izlemj katrs akvāriumists , ja viņš gribēs ilgstoši turēt tās pašas smilkšu zvaigznes - cireantusus(nu tiem var gatavot atsevišķas mājas) jeb iemītniekus kam nepieciešama liela dzīvība pie apakšējiem slāņiem bšu nepieciešams kas līdzīgs DSB. smalkais smilšu slānis starumē iezveidotajos klanos rada dabīgāku vizuālo efektu , bet zaudē uz to kāds tas izskatās apakšējos slāņos pēc neilga laika. Es jau neēsmu par DSB - pats arī to neizvēlējos, bet sistēmas pastāv un ļoti pat veiksmīgas.
Ir jau sistēmas kur displeja akvārijā praktiski nav nekā - visa dabīgā biofiltra masa atrodās filtrā.
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Pirm Sep 28, 2009 9:48 am

A ja to slāni, kurš izskatās nesmuki pie priekšējā stikla, laiku pa laikam pairdināt... nu lai atkal ir smuks.....

Jā un vispār par rušināšanu runājos... no visa šeit rakstītā sapratu ka grunts (Argonīta) sifonēšana Jūras akvārijos netiek praktizēta, respektīvi to sifonējot mēs dzīvās smiltis padarām neapdzīvotas jo varam izsūkt visādus tārpus, kas to dabīgā ceļā rušina.
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 493
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 37

Atbildēt briedis » Pirm Sep 28, 2009 10:00 am

DSB ir savas priekšrocības un savi mīnusi. Un to nevar nosaukt kā labāku vai sliktāku risinājumu. Jo vairāk lasa, jo grūtāk izlemt :). Tas pats ka MH vs. T5 vai KW pret ballingu.

Es pats neizvēlējos DSB, jo:
- Palielinās svars akvārijā,
- augsta cena un LV nav liela izvēles iespējas ar iegādi.
- ja kaut kas ar fitrācijas procesiem noiet greizi, tad varam visu sākt no sākuma....

Lielajā akvārijā varbūt arī likšu, bet ne tik ļoti dēļ filtrēšanas īpašībām kā vizuālajam skatam.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Pirm Sep 28, 2009 10:28 am

Vizuālajam skatam man nepatīk tā daļa kura atrodās kādu 1cm zem augšējā slāņa - tāda netīra un sarūsējusi izskatās :D

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis