Dziivaas smiltis

Dzīvie un nedzīvie akmeņi, to īpašibas, dekorācijas, rifa būvēšana, līmes
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1611
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Re: Dziivaas smiltis

Atbildēt nbinc » Pirm Sep 28, 2009 10:46 am

Mongoose rakstīja: Vizuālajam skatam man nepatīk tā daļa kura atrodās kādu 1cm zem augšējā slāņa - tāda netīra un sarūsējusi izskatās :D
A parušināt/izsifonēt to sarūsējošo daļu var ? Kaut vai no akvārija centra tīro (gaišo) grunti sabērt netīrās vietā, a to netīro zem akmeņiem.
Vai kaut ko līdzīgu Melanijās gliemezim no saldūdens akvārija ielaist... nu tikai priekš jūras akvārija.... ir taču kādi rokošies gliemeži arī Jūrai...
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 138
Pievienojies: Sv Mar 29, 2009 8:33 pm
Vecums: 33

Atbildēt mpc » Pirm Sep 28, 2009 11:24 am

Nu varam vēl palasīt ko par DSB saka Ron Shimek, kas ir gan zinātnieks gan labu grāmatu autors (vienvārdsakot repsektabls vīrs).
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2366
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 52

Atbildēt Mongoose » Pirm Sep 28, 2009 11:29 am

Var jau mēģināt tur patīrīt , bet DSB apakšējos slāņus neiesaka aiztikt , tāpat tur mazāk notiek kāda kustība. Ir jau vēl kas, agri vai vēlu tam akvārijam visa apakša noklājās ar zooantusiem un citiem fragmentiem tā kā vizuālais smiltiņas efekts zūd. Man pie priekšējā stikla smilts nav vispār un viss tur apakšā noaudzis tagad ar korallītu pat grūti ievērot kurā vietā pazūd stikls un parādās rupjā frakcija.
ARČIJS
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 181
Pievienojies: Sest Apr 25, 2009 12:34 am
Vecums: 49

Atbildēt ARČIJS » Otr Sep 29, 2009 12:38 am

Manu koralītu damsils izkrāmē kā viņam vajag zem akmeņiem viņš visur ir atbrīvojis ejas līdz stiklam kur kaut sāniski , bet var izpeldēt cauri no sākuma es kārtoju to atpakaļ , bet tad sapratu ka tās ir viņa mājas , lai karto tās kā tam patīk . Interesanti bija vērot kā tā mazā zivtiņa ar to mazo mutīti pa akmentiņam vien mudīgi vienu pēc otra nesa uz akvārija stūri , vienīgais kā viņa zināja kur rakt tā bija straume ko viņa varēja sajust .
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1611
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm

Atbildēt nbinc » Otr Sep 29, 2009 12:45 am

ARČIJS rakstīja: Manu koralītu damsils izkrāmē kā viņam vajag zem akmeņiem viņš visur ir atbrīvojis ejas līdz stiklam...
Kas ir "koralītu damsils" ?
Zem vārda damsils Google neko nepaskaidroja...
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 138
Pievienojies: Sv Mar 29, 2009 8:33 pm
Vecums: 33

Atbildēt mpc » Otr Sep 29, 2009 12:55 am

Teikums bija domāts, ka damsels pārkrāmē koralītu. Damsels - tā "tautā" sauc zivju dzimti Pomacntridae, pie kuras pieder arī klaunzivis. Es gan nezinu kurš tur no viņiem ir racējs.
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe

Atbildēt AigarS » Otr Sep 29, 2009 12:58 am

Nu tad meklē uz "damsel" (tā ir zivs, kas to korallītu nēsā viņam ;))

P.S. Damselu gan man nav, bet viena no Tev tuvākajām jūrām (no šeit esošajiem jūrniekiem) būs pie manis ;) tā ka - laipni gaidīts!
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
ARČIJS
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 181
Pievienojies: Sest Apr 25, 2009 12:34 am

Atbildēt ARČIJS » Otr Sep 29, 2009 2:27 am

Racējs darbarūķis ir CHRYSIPTERA PARASEMA zils ar dzeltenu asti
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 165
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 1:44 pm
Atrašanās vieta: Ireland
Vecums: 48

Atbildēt Gundars » Pirm Jūl 16, 2012 11:18 pm

Atgriehoties pie smiltiim, iegaadaajos maisheli ar argoniitu 1,5-2mm, bet izskataas ka buus taa pamaz, sheit pie okeaana atradu taadu diezgan smuku melnu granti, nu paarsvaraa melna ar gaishiem graudinjiem, kaa buutu ja lietotu abas :whatever:
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2366
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 52

Atbildēt Mongoose » Otr Jūl 17, 2012 1:07 pm

kas tā melnā grants ir ? ja tas ir granīts , tad viņš nestrādās kā korallīts viņš nav porains.
ja ir pasmags var nogulsnēties un veidot necaurejamu mūri mikroorganismiem , tārpiem u.t.t. ja plāna kārtiņa tīri dekoratīvai nozīmei ... nez iespējams ka saiet.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 165
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 1:44 pm
Atrašanās vieta: Ireland
Vecums: 48

Atbildēt Gundars » Otr Jūl 17, 2012 4:28 pm

graniits tas nav, es pat iisti nezinu kas tas taads iisti ir, struktuura kaa parastai grantij, 1-2mm graudinji, paarsvaraa melni ar dazhiem baltiem in citas kraasas piejaukumiem, es vispaar biju domaajis lietot koralliitu cik pietiks, nu lai slaanis buutu kaadi paaris cm vismaz, nu un tad kur nepietiks pabeert to granti, nejaukt vinjus kopaa, taa grants ir njemta no okeaana, vai vajag vinju dezinficeet, nu tur microviljnju kraasnii vai kaa savaadaak?

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis