Dzīvie un ne tik ļoti... akmeņi

Dzīvie un nedzīvie akmeņi, to īpašibas, dekorācijas, rifa būvēšana, līmes
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 138
Pievienojies: Sv Mar 29, 2009 8:33 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 32

Dzīvie un ne tik ļoti... akmeņi

Atbildēt mpc » Cet Aug 11, 2011 10:06 pm

Labs vakars!

Tātad jautājumam divas daļas...
a) Ja es gribētu 30 litru akvārijam dabūt kādus 5-6 kg dzīvos akmeņus, kādas ir manas opcijas?

b) Šis ir hipotētisks jautājums. Tā kā oriģinālā iecere nav apstāties pie 30 litriem, tad lielākam tilpumam vajadzēs vairāk kamušku. Ir dažādas pieejas tam, kā iestartēt akvāriju. Ir noteikta grupa cilvēku, kas atbalsta tikai un vienīgi dead base rock, tādejādi izslēdzot iespējas ievazāt nevēlamos parazītus. Nu tad lūk.. Kā jūs uzskatat - kā tādi beigtie akmeņi jāapstrādā pirms likšanas akvārija ūdenī. Izmēģinājumam es drusku jau uzsūtiju, bet kā man izskatās, tad tie jau ir pabijuši kāda akvārijā. Riktīgi balti bet ir redzamas arī silikona paliekas (laikam stiķēti kopā tādā veidā). Līdz ar to droši vien nekas labs nesanāktu, ja viņiem neveiktu iepriekšēju apstrādi. Citi saka cooking only, citi saka ūdeņraža pārskābes šķīdumā nopeldināt. Tātad ko domā vietējā publika?

Paldies!
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 493
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 37

Re: Dzīvie un ne tik ļoti... akmeņi

Atbildēt briedis » Cet Aug 11, 2011 11:56 pm

Es iemērcētu parastā RO udeni uz kādām 2 ned. Var ielikt arī kādu straumes sūkni, lai kaut kāda cirkulācija notiek. Ja akmeņī ir pilnīgi beigtu un nekādas beigtas organikas arī nav virsu tad es liktu tāpat iekšā.
Ja akmeņī ir taisīti, tad jāuzmanās vai viņi ir noturēti. Ja neesi drošs ka taisītie akmeņī ir noturēti, tad arī iemērcē RO ūdenī un paskaties vai PH strauji nekāp augšā.

Kaut kādu dzīvību tomēr tev vajadzēs, ņemsi ūdeni no kāda vai tomēr daļu akmeņu dzīvos?

Vēl ko varu ieteikt - uzreiz nepiekrāmē pilnu ar akmeņiem, jo liela daļa koraļu arī nāks ar lielāku vai mazāku akmeni.
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mpc » Piekt Aug 12, 2011 12:23 am

Nu es jau teicu - pa priekšu gribu palaist 30 litrus pilnībā ar dzīvajiem akmeņiem (viss tam ir gatavs - vienīgā iztrūkstošā sastāvdaļa ir tikai paši akmeņi). Tāpēc šobrīd pirmais jautājums ir aktuālāks. Konkrēti mani interesē, kur varētu tikt pie cured live rocks.

Pēc tam bija doma par aptuveni 240 L (reāli tehniku jau pa šiem pāris gadiem arī esmu savilcis), bet nekas man nav piededzis - pa priekšu jāizmēģina uz maziņā.
Tie akmeņi ir no aquaristic.net - īsti koraļļu skeletiņi, bet nu ir tomēr viņi no lietotiem akvārijiem ņemti (Es savādāk nevaru izskaidrot silikona pēdas).

Apmēram šādi...
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2363
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 52

Atbildēt Mongoose » Piekt Aug 12, 2011 10:07 am

Ja esi pievienojis bildes, tās nevar redzēt.
Protams pastāv risks akvārijā ar akmeņiem ievazāt ko nevēlamu , bet tikpat liels risks pastāv to ievazāt ar koraļļiem kuri nāks ar akmeņiem. (Tas pats pollolo ir ticis ievazāts ar koraļļu akmeni) un es personīgi tos zaļos tārpus (no kuriem laimīgi tiku vaļā) ievazāju ar akmeni uz kura bija euphilija. Tā kā .....  es domāju ka vienīgais akmeņu izvēlē ir ekonomiski un pašu akmeņu pieejamības apsvērumi, jo kā prakse rāda veiksmīgi akvāriji ir no visdažādākajiem akmeņu salikumiem. Vienīgais kam nepiekrītu ir tas ka akvāriju ik pa laikam vajag papildināt ar svaigiem akmeņiem tos mainot, jo esmu pārliecināts ka tā mēs tikai izjaucam nevis atjaunojam to mikro, makro pasaules balansu kas izveidojies akvārijā. Tie organismi kuri nespēj vairoties akvārija apstākļos agri vai vēlu izzudīs tāpat , bet tie kuri spēj un savā starpā ir izveidojušās jau kaut kādas barības ķēdes ar jaunajiem dzīvniekiem tiek izpostītas, vai izveidotas citas, tad kam tas ir vajadzīgs...
  Ja tev no 30l akvārija tie 5-6Kg dzīvie pārceļos oz 240L protams vari to visu papildināt ar nedzīvajiem , vai paštaisītiem (pārliecinoties ka tie vairs neko neizdala) , tikai šajā gadījumā vajadzētu ļoti prātīgi ar dzīvību , sevišķi ar zivīm , jo nedzīvie akmeņi apdzīvoti tiks daudz lēnāk kā tie kuri nākuši no dzīvas vides (kaut akmeņi kuri nostāvējuši gadiem citā akvārijā).
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mpc » Piekt Aug 12, 2011 10:56 am

Neesmu gan neko pievienojis - ūdens nav iesālīts, jo nav pagaidām pilnas skaidrības par dzīvajiem akmeņiem (brauzējot netu pats uzrāvu, ka netālu no manis ir šāds kantoris). Varbūt pirmdien būs tā diena.
Par nedzīvajiem akmeņiem un parazītu neievazašānu runājot - ir dažādi līdzekļi, ko pedanti izmanto pirms katras jaunas koraļļu ievietošanas akvārijā. Populārs un cik var saprast tīri efektīvs ir Coral RX - Tās animācijas filmiņa ir vienkārši graujoša. Tā kā tīri teorētiski ir iespēja ierobežot (samazināt) varbūtību tikt pie parasitusiem.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2363
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 52

Atbildēt Mongoose » Piekt Aug 12, 2011 3:13 pm

Tas jau Ivarszivs kantoris , ja akmeņi normālā cenā, kāpēc nē.
Par tiem parazītiem uz koraļiem , jā , bet tie līdzekļi der tikai pret tiem parazītiem kuri ir uz koraļļiem , planārijam, kailžauņiem u.t.t. šos parazītus Tu ar akmeņiem akvārijā pa lielo tāpat neievazāsi, savukārt tas kas dzīvo tajā akmenītī uz kā korallis aug , paliks sveiks un vesels ar visām aiptasis :) , tad viņš būs jāapstrādā ļoti ilgi, kā rezultātā arī pats korallis būs pagalam.
No akmeņiem mēs visvairāk baidāmies no dažādiem tārpiem, aiptasis, hidroīdiem u.t.t. Un koraļļu attīrīšanai labi der RO uz sekundi , visi parazīti atlec mometā. Koraļļus tiešām vajadzētu OBLIGĀTI apstrādāt ar kādu no līdzekļiem , vai tas RO, vai Tevis minētais RX jebšu kāds cits. Es to daru ar RO un Tropic marin joda šķīdumu.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis