Akmeņu krāvums - tā izveidi un stiprināšana

Dzīvie un nedzīvie akmeņi, to īpašibas, dekorācijas, rifa būvēšana, līmes
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 165
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 1:44 pm
Atrašanās vieta: Ireland
Vecums: 48

Akmeņu krāvums - tā izveidi un stiprināšana

Atbildēt Gundars » Tr Jan 30, 2008 5:19 pm

Man liekas, ka akmenju kraavumu buutu eertaak veidot tukshaa akvaarijaa, nevis aireeties pa uudeni , nee nu vispaar hidrokostiims ar masku un pleznaam man ir taa kaa ...  .
Pēdējo reizi labojis 1 - Mongoose, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2363
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 52

Re: Akmeņu krāvums

Atbildēt Mongoose » Tr Jan 30, 2008 5:23 pm

Var veidot akmeņu krāvumu tukšā akvārijā , no vienas puses tā ir vieglāk, tikai akmeņi ik pa laikam ir jāapšļaksta ar ūdeni, arī ievietot tajos dažādus stiprinājumus un līmēt bez šaubām ir vieglāk, tikai jāņem vērā , ka ielejot akvārijā sālsūdeni vizuālais izskats stiri mainīsies, viss izskatīsies daudz saspiestāks kā bez ūdens ~30%, jo sālsūdenī gaismas laužšanās leņķis ir daudz lielāks un līdz ar vizuāli izskatās ka piem. 60cm plats akvārijs izskatās kā ~30-40.
Otrs mīnuss , ja akvārijs ir ar lielu tilpumu, ir jābūt tvertnei ar šādu tilpumu kur būs sagatavots svaigs ūdens. Sālīt akvāriju ar ievietotiem akmeņiem NEDRĪKST.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 165
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 1:44 pm
Atrašanās vieta: Ireland

Atbildēt Gundars » Tr Jan 30, 2008 5:24 pm

Veel miinuss ir tas, ka uudenim tanii tvertnee kuraa tiek gatavots, visu laiku ir jaabuut kustiibaa, lai saals vienmeeriigi izshkjiist, sanaak vai nu kaadam jaamaisa muca ar karoti visu laiku  , vai arii jaaliek mucaa suuknis, ja mucas ir vairaakas suuknju var napietikt  . No otras puses stikjeet akmenjus kopaa jau uudenii ir diezgan neeerti, uudenii vinjos cauruminjus neurbinaasi, lai kopaaa saspraustu, saspraudiisi kopaa vienaa veidaa, ieleic akvaarijaa, kaut kas ne taa, vajag nedaudz pielabot, velc aaraa, pielabo, baaz atpakalj u.t.t., koks ar diviem galiem(a kam tagad viegli  ).
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Tr Jan 30, 2008 5:25 pm

Apspriežot visus +/- es izšķīros par akmeņu kraušanu akvārijā ar ūdeni, nekā pārdabiska tur nav , tas viss jau ir tikai vienu reizi jāizdara, un uztaisīt rufu tā lai tas vispār nav izārdāms arī nebūtu prāta darbs, agri vai vēlu tur kaut kas būs jāpamaina. akmeņi jau nav oļi kurus sakraut čupā ir pagrūti, viņi tomēr ir ļoti poraini un ilgi iznāk grozīt un domāt kur ko likt, pēc nedēļas saproti kad kaut kas tomēr ir jāpamaina, paiet ilgs laiks kamēr izdomā kas kur būs, man arī tagad liekas ka vienā', čupā vajadzētu mazliet pārbūvi.
ARČIJS
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 181
Pievienojies: Sest Apr 25, 2009 12:34 am

Atbildēt ARČIJS » Piekt Jūn 12, 2009 3:09 am

Manā akvārijā ir diezgan stāvs krāvums kuru stabili izvietot ir diezgan problemātiski, proti akmenim dažreiz pietrūkst kāda atdures punkta stabilitgātei un katreiz kad gribas ko pārvietot ir ko nodarboties, papētot internetu un veikalus ,saprotu ka šo līmju asortiments ir diezgan paliels. Varbūt, kāds kurš ir ar tām līmēm saskāries var, ko ieteikt.
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 49

Atbildēt AigarS » Piekt Jūn 12, 2009 10:30 am

Es gan akmeņus neesmu stiprinājis, tikai ar "LEGO" nodarbojies.
Bet koraļļus līmēju (ne es viens te) ar "Bison epoxy repair AQUA". Tā ir lētāka par speciālajām līmēm, un cik ir novērots, tad kaitējumu nekādu akvārijā nenodara, koraļļi pat aug virsū tai līmei un jūtas labi. Ar to var arī akmeņus stiprināt. Bet vispār par akmeņu krāvumu stiprināšanu mums ir bijušas jau diezgan garas sarunas ... jāpameklē tikai kur ..
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Re: Akmeņu krāvums - tā izveidi un stiprināšana

Atbildēt Mongoose » Piekt Jūn 12, 2009 2:56 pm

Es arī nekad neēsmu canties krāvumu izveidot monolītu. Sakrauju akmeņus kā teica Aigars tie kuri nav visai stabili vitā kur kustās iespraužu mazāku akmenīti un fiksēju ar Bison epoksīdu līmi. Ja ir vieta kur vajag izveidot terasi esmu urbis akmeņos caurumiņus un saspraudis tos kopā ievietojot tapu vietā plastmasas trubiņas. ja grib izveidot stāvākas klintis var tos savērt virsū vairākus uz kādas PVC trubas.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis