Dzīvie akmeņi

Dzīvie un nedzīvie akmeņi, to īpašibas, dekorācijas, rifa būvēšana, līmes
Lietotāja avatars
munsils
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 39
Pievienojies: Pirm Jūn 08, 2009 2:40 pm

Re: Dzīvie akmeņi

Atbildēt munsils » Cet Okt 01, 2009 12:51 pm

man personiski AS šobrīd piedāvātie akmeņi nepatīk tīri vizuāli, pie tam hvz cik ilgi tie tur ir mirkuši.. par AD akmeņiem neko nezinu, bet ņemot vērā nacionālo Dižķibeli, diezvai viņi pašlaik ieved svaigus akmeņus, vēl var mēģināt interesēties http://www.akvariji.lv/, varbūt tur ir kaut kas no akmeņiem..
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2363
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 52

Atbildēt Mongoose » Cet Okt 01, 2009 7:40 pm

Ko ta šie prasa tagad par tiem akmeņiem. AS. :D
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1599
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt nbinc » Cet Okt 01, 2009 7:50 pm

Zvanīju AS teica 15

Bet izskatās ka nekāda liela izvēle jau nav - AS
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 49

Atbildēt AigarS » Cet Okt 01, 2009 8:19 pm

:surprise: ta jau krīze arī viņus ietekmējusi, vēl nesen teica 18
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Cet Okt 01, 2009 8:30 pm

Nu es jau nezinu kāda "kaluma" tie akmeņi tiem ir pa to cenu. Bija tak te runa ka tie akmeņi atšķiras - svaigi vestie dārgāk, noturētie 2 nedēļas (a'ka Premium klasse), no klientu akvārijiem izņemti vecie akmeņi, un varbūt kaut kādi mākslīgie vai pusdzīvie.... es tik paskaidroju ka man nevajag daudz un tad arī cenu pateica.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Cet Okt 01, 2009 10:21 pm

Vislētākie ir tie kurus tiko atved un kad Tu savāc visu kasti neskatoties kas tur iekšā, izturēti akmeņi jau ir krietni dārgāki - nu un tad tie kas itkā no citiem akvārijiem, bet tie jau tikai AD. man patīk tie kas itkā no citiem akvārijiem - neredzu tur absolūti nekādu atšķirību - organismu polpulācija kuri spēj vairoties akvārijā , kāpēc man vajag organismus kuri tāpat pēc gada nosprāgs :'(
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Cet Okt 01, 2009 10:25 pm

Bet vai nav tā ka tie vecie akmeņi vairs nav derīgi ? Te bija Forumā rakstīts par tādiem, kurus vajag atjaunot ar Cooking metodi.
kaut gan ja tu saki ka tādi "veci" akmeņi ir drošāki tad paņemšu tādus. Es sapratu tad šinī gadījumā man standarta starta cikls tiks krietni paātrināts ?
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Cet Okt 01, 2009 10:33 pm

Nu mans uzskats ir tāds ka nekas tur vecs nepaliek , jā ja akmeņus neapdzīvo koraļļi un tie ir normālā gaismā tie apaug ar kalcīta aļģu kārtu kura aizsedz visas poras - tādejādi vizuāli smukais akmens itkā paliek tomēr mazāk funkcionāls , bet tas ir tikai uz augšējām laukuma virsmām un tas ir maz salīdzinot ar visu akmens laukumu. Var jau gadīties ka teiksim tie vecie akmeņi tiešām ir izņemti no akvārija kur lēkājuši parametri , vai vispār akvārijs nosprādzis , tad tiešām iegūst neko labāku par parastu porainu substrātu kurš būs jāapdzīvo no jauna, bet ja tie nāk no kaut vai 10g vecas akvas kur pilns ar mošķiem u.t.t. man domāt viss ir OK. Ja dzīvotu pie okeāna protams sauļojoties ko pameklētu akvārijam un bieži ko pamainītu.
Baigi neticās  ka tiem Reef Central akvārijiem ar vecumu 6-10gadi - kāds zem tā koraļļu seguma akmeņus maina :laugh:
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri
Atbildes: 377
Pievienojies: Otr Jan 08, 2008 9:15 am

Atbildēt Adventurer » Tr Jan 20, 2010 5:21 pm

Mongoose rakstīja: Nu mans uzskats ir tāds ka nekas tur vecs nepaliek , jā ja akmeņus neapdzīvo koraļļi un tie ir normālā gaismā tie apaug ar kalcīta aļģu kārtu kura aizsedz visas poras - tādejādi vizuāli smukais akmens itkā paliek tomēr mazāk funkcionāls , bet tas ir tikai uz augšējām laukuma virsmām un tas ir maz salīdzinot ar visu akmens laukumu. Var jau gadīties ka teiksim tie vecie akmeņi tiešām ir izņemti no akvārija kur lēkājuši parametri , vai vispār akvārijs nosprādzis , tad tiešām iegūst neko labāku par parastu porainu substrātu kurš būs jāapdzīvo no jauna, bet ja tie nāk no kaut vai 10g vecas akvas kur pilns ar mošķiem u.t.t. man domāt viss ir OK. Ja dzīvotu pie okeāna protams sauļojoties ko pameklētu akvārijam un bieži ko pamainītu.
Baigi neticās  ka tiem Reef Central akvārijiem ar vecumu 6-10gadi - kāds zem tā koraļļu seguma akmeņus maina :laugh:
Man domāt, ka Reefcentral akvārijiem ar vecumu 6-10 gadi praktiski akmeņu nemaz nav, jo visu aizpilda koraļļi  :yes:
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Tr Jan 20, 2010 8:54 pm

kuri viena daļa pārceļo uz filtru. arī man akmeņi lēnām uzsāk evokuāciju uz filtru.
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Cet Jan 21, 2010 10:45 am

A kādā veidā tad notiek bioloģiskā filtrācija ja akmeņi tiek izņemti no sistēmas ? (es te neizskatu varientu ja akmeņi vienkārši maina dislokācijas vietu - pārvietojas uz SUMPu).
Vai paši korāļi ar savu daudzumu un massu arī filtrē ūdeni ? Kā tur notiek ar aerobo un anaerobo zonām ?
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri
Atbildes: 377
Pievienojies: Otr Jan 08, 2008 9:15 am

Atbildēt Adventurer » Cet Jan 21, 2010 11:06 am

nbinc rakstīja: A kādā veidā tad notiek bioloģiskā filtrācija ja akmeņi tiek izņemti no sistēmas ? (es te neizskatu varientu ja akmeņi vienkārši maina dislokācijas vietu - pārvietojas uz SUMPu).
Vai paši korāļi ar savu daudzumu un massu arī filtrē ūdeni ? Kā tur notiek ar aerobo un anaerobo zonām ?
Aerobā filtrācija notiek uz jebkuras brīvas virsmas, tai skaitā stikliem, šļaukām, un arī tajā pašā putu atdalītājā :). Interesants fakts ir tas, ka aerobās baktērijas veido plāno slāni, zem kura apmetas dzīvot anaerobās - faktiski, viss ir līdzsvarā.

Runājot par koraļļiem  - tie paši ir aktīvi organikas patērētāji, pie tā visa - ja skatamies, kas tad ir dzīvie akmeņi - tie ir koraļļu skeleti, apauguši ar dažādiem organismiem.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Piekt Jan 22, 2010 3:08 pm

Nepiekrītu tam ka korallis slāpekļa ciklā piedalās ,  uz dzīva koraļļa nenotiek ne aerobā ne anerobā cikla daļa.  Un tas slānis kas ir zem aerobajām teiksim uz stikla vai trubām noteikti nebūs balansā lai cikls būtu noslēgts. Kā pierādījums tam ir saldūdens akvārijs un jūras zivju burki kuros spiež uz bolu filtriem. abos gadījumos agri vai vēlu pietrūkst anerobās vides un NO3 sāk uzkrāties. (augu akvārijos tos protams daļu patērē augi)
Korallis nav orgānikas patērētājs , tas orgāniku pārstrādā no vienas otrā sevī atstājot tikai procentuāli nelielu daļu.
Un ta skeleta daļa kura zem dzīvā sāk atmirt akvārijā lielu nozīmi nerada, dzīvais akmens(jā kurš ir pamatā veidojies no koraļļus skeletiem un daudz kā cita) ir tomēr pavisam kas cits ar citu tilpumu un laukumu - tajā skatīumā kā biofiltrs akvārijam.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 165
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 1:44 pm
Atrašanās vieta: Ireland
Vecums: 48

Atbildēt Gundars » Pirm Jūl 30, 2012 11:49 pm

Kaa ir ar gaismaam ja akvaarijaa, iznjemot dziivos akmenjus, citas dziiviibas veel nav, vai vajag sleegt iekshaa, ja vajag tad kuras MH vai blue actinic, un uz cik ilgu laiku?
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Cet Aug 02, 2012 12:07 pm

ja no akmeņim gaidi tikai filtra materiālu tad neko iekšā var neslēgt , ja ir doma ko sagaidīt izlienam no fotosintētiķiem tad  var arī nelielu jaudu ieslēgt - pilnu jaudu nevajadzētu dēļ aļģēm , lai gan viņas jau tāpat sākumā būs.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis