Dzīvie akmeņi

Dzīvie un nedzīvie akmeņi, to īpašibas, dekorācijas, rifa būvēšana, līmes
Lietotāja avatars
munsils
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 39
Pievienojies: Pirm Jūn 08, 2009 2:40 pm

Re: Dzīvie akmeņi

Atbildēt munsils » Pirm Sep 28, 2009 3:59 pm

links par akmeņu veidiem:http://www.peteducation.com/article.cfm ... 9&aid=3277

man personīgi patīk Indonēzijas dzīvie akmeņi, bet tā jau gaumes lieta. Var jau pirkt visu nepieciešamo daudzumu dzīvo akmeņu, var iemest dry rock un kādu dzīvo akmeni sēklai, vai paštaisītie akmeņi + kādu dzīvais akmens sēklai. man akvārijā šobrīd ir gan sarkanais dolomīts, gan kkas no lavas veidīgajiem, gan dry rock, gan dzīvie akmeņi un ir ok. 
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2363
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 52

Atbildēt Mongoose » Pirm Sep 28, 2009 4:20 pm

Parasti ir tā- pāris reizes apčamdot ir skaidrs kas tas ir par akmeni un no kurienes nācis - parasti ti ir tikai Fidži un Indonēzijas - Indonēzijas akmeņus no pārējiem var atšķirt jau pa gabalu pēc to veidojuma. Nu pirmo reizi var paņemt kādu līdz palīdzēt izvēlēties, jo visi pārdevēji ir ieinteresēti notirgot visus akmeņus - to no kurines akmenis nācis parasti gan neviens neslēpj - tāpat var atšķirt to vai akmeņi ir izturēti, svaigi jeb jau bijuši kādu laiku akvārijā un no kādiem rifu slāņiem.
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1599
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt nbinc » Pirm Sep 28, 2009 4:28 pm

Par linku paldies, vienīgi tur tās bildītes stipri mazas lai ko saprast.

Mongoose, :) tev jau viegli teikt "pāris reizes apčamdot ir skaidrs kas tas ir par akmeni un no kurienes nācis", a ja es tos akmeņus esmu tikai uz bildītēm redzējis, kur nu vēl dzīvā. Par apčamdīšanu vispār nerunāšu.....
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Pirm Sep 28, 2009 5:57 pm

brauc ciemos būs gan fidži ,gan indonēzija, gan paštaisītie apčamdāmi. :)
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Pirm Sep 28, 2009 6:00 pm

Diemžēl uz Kuldīgu nesanāks aizbraukt... pie tam man nav sava transporta :(
Bet paldies par piedāvājumu.... gan jau kādreiz apčamdīšu un apostīšu :)

Man vienkārši ir zināma interese par to lietu, tāpēc arī te "vāros" Jūras sadaļā.
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 493
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 37

Atbildēt briedis » Pirm Sep 28, 2009 6:07 pm

pie manis ar trolejbusu var atbraukt :), ar pārādīšu indonēzijas, fiji, arī paštaisītos utt.. Pāris akmeņi pirms pāris dienām pat uzlipināti.
ARČIJS
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 181
Pievienojies: Sest Apr 25, 2009 12:34 am
Vecums: 48

Atbildēt ARČIJS » Otr Sep 29, 2009 12:27 am

Ar tiem mākslīgajiem akmeņiem gan nevajadzētu pārāk aizrauties , ar aci redzamās dzīvības jau tur pārvācas , bet labvēlīgie mikroorganismi 100% gan ne .Tos akmeņus vedot uz eiropu daļa organismu iet bojā , pēc tam uz Latviju transportējot atkal zudumi , tad vēl uz mājām . To mākslīgo akmeņu apdzīvināšana arī nenotiek tik ātri tie ir vairāki mēneši . Ne jau pa velti tie īstie akmeņi tā maksā ! Parasti pieļauj līdz 50/50 dzīvos akmeņus ar tādas pašas izcelsmes mirušajiem rifa akmeņiem un pēdējos tad iepriekš apstrādājot krāvumā izmanto aizmugurē vai apakšā mazāk redzamajās zonās . Kādreiz popularizēja lavas gabalus it kā nav organikas iekšā un jūrai ir ok pēdējā laikā no tās atsakās .
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1072
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2008 7:11 pm
Vecums: 51

Atbildēt normunds34 » Otr Sep 29, 2009 8:36 pm

nbinc rakstīja: Diemžēl uz Kuldīgu nesanāks aizbraukt... pie tam man nav sava transporta :(
Bet paldies par piedāvājumu.... gan jau kādreiz apčamdīšu un apostīšu :)

Man vienkārši ir zināma interese par to lietu, tāpēc arī te "vāros" Jūras sadaļā.
Par cik man ir auto varētu sakooperēties un  es varētu ņemt līdzdalību kā vienkārš skatītājs  :embarrass:?
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Otr Sep 29, 2009 9:12 pm

Nu vajag savākties kādam baram un ja Mongoose neizdzīs tad uzprasīties ciemos :)
Es jau pagaidām ar esmu kā pasīvais skatītājs...... bet nu dzīvosim redzēsim.
Šodien biju pie bieža un viņš visu sīki izskaidroja un parādīja..... biju patiešām pārsteigts par dzidro ūdeni bez mehāniskās filtrācijas.... augu akvārijā to diezgan pagrūti panākt, it īpaši ja ir kas labi rušinās pa grunti.

Tagad apsveru domu izformēt savu 40 litrīgo augu akvāriju.... cik tas izmaksās un ko būs vēl jāpiepērk un vispār vai ir vērts....
Rincis
LAK biedri
Atbildes: 1003
Pievienojies: Piekt Jan 04, 2008 11:31 pm
Atrašanās vieta: Rīga, rajons starp Ziepniekkalnu un Valdlaučiem

Atbildēt Rincis » Otr Sep 29, 2009 10:50 pm

Principā es arī gribētu aizšaut līdz Mongoozem uz Kuldīgu. Laikam, ka kāda tradīcija parādījusies uz turieni aizbraukt ik pa pāris mēnešiem. Es varu piedāvāt savu auto, izmaksas varētu būt ceļam mērāmas pa kādam aliņam  :drinkers: . Ja ir interese, varu arī parādīt savus taisītos akmeņus.
[color=green][size=100]Piedāvāju dažādus ūdens ūdens filtrus par labu cenu, sīkāk, [url=http://www.akvapro.lv]šeit[/url][/size][/color]
[color=green][size=100]Reversā osmoze, rezerves daļas, [url=http://www.akvaristuklubs.lv/forums/tirgus-placis/letas-reversas-osmozes/]šeit[/url][/size][/color]
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Otr Sep 29, 2009 11:11 pm

Rincim akmeņi ir ļoti labas kvalitātes (porainība) tie nav ne gāzbetons ne citi ieži - firmas noslēpums.
Protams brauciet ciemos :yes: Rinci ja tu kādu ved tad samaksa ir ka kāds tevi vedīs mājās ;) :drinkers:
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1072
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2008 7:11 pm
Vecums: 51

Atbildēt normunds34 » Otr Sep 29, 2009 11:15 pm

Ok !Es jau labāk uzsaucu kādu aliņu un piemetu degvielai nekā sēžu pie stūres .
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Otr Sep 29, 2009 11:15 pm

Nu ja Mongoose nekas nav pretim ciemiņiem tad būtu baigi forši.
Jāsarunā tik visiem pieņemams laiks.

Rinci, apskatīt jau tos akmeņus un Jūru būtu interesanti, šodien vēroju bieža korāļus un iespaids bija foršs. Ipaši man patika tie Xenia, kas tā aktīvi vēra ciet un vaļā savus taustekļus... kaut kas neredzēts - augs pats ķer barību..... jā, jā, saprotu ka Xenia nav augs, bet man kā saldūdenim tie visi korālveidīgie ir kā augi :)
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Cet Okt 01, 2009 11:42 am

Pasakiet lūdzu, kurā no firmām būtu drošāk pirkt dzīvos akmeņus.

Zinu ka pie mums ar to nodarbojas AD un AS, arī te pat forumā lasīju ka viens no šiem diviem pārdod vecus dzīvos akmeņus, respektīvi no klientu akvārijiem izņemtos, nevis svaigi atvestus/izturētus 2 nedēļas.
Man jau gribētos lai akmeņi būtu patiešām dzīvi un ieliekot tos akvārijā sarastos kāda dzīvība....

Kurā no šīm divām firmām būs drošāka, ka neiesmērē kādu vecu "ķieģeli" ?
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 493
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 37

Atbildēt briedis » Cet Okt 01, 2009 12:24 pm

Ja akmeņi jau ir noturēti (no strādājoša akvārija) tad istenība nekas slikts tas nav, nebūs slāpekļa cikls un attiecīgi arī aļgu uzliesmojums. Galvenais lai uz akmens ir dzīviba.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis