Dzīvie akmeņi

Dzīvie un nedzīvie akmeņi, to īpašibas, dekorācijas, rifa būvēšana, līmes
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 165
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 1:44 pm
Atrašanās vieta: Ireland
Vecums: 48

Re: Dzīvie akmeņi

Atbildēt Gundars » Cet Apr 10, 2008 3:36 pm

Vācijā, kur ir ļoti daudz SPS akvāriju, diezgan bieži pie akvārija startēšanas vispirms akmeņus vairākus mēnešus "vāra", un tad tikai startē akvāriju
citreiz gadaas ka ar dziivajiem akmenjiem atceljo arii kaads korallitis, vai arii kaada cita dziiviibinja, vainagtaarps u tml., "vaarot" tas tiek noniideets, pedantiskie vaacieshi, kuriem viss vajadziigs sterils, varbuut taa arii dara, katram savs ;), un iedomaajies kas par kjeepu, ja akvaarijs ir pilns ar koraljiem, pleest tos visus nost, kaut kur likt, vaakt aaraa akmenjus un "vaariit" tos, nu nee :ban:.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2363
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 52

Atbildēt Mongoose » Cet Apr 10, 2008 3:46 pm

Es jau par to rakstīju. ja grib no akmeņiem ko vērtīgu savākt kas vēl ir dzīvs, tad tas ir jāplēš nost un jāliek jau stabilā sistēmā, vai arī šis viens akmenis ir jāievieto stabilā sistēmā, jo ja akmeņus liks vairākus kā jau tas ir uz starta tad NH3/NH4 uzliesmojums būs liels lai nosprāgtu viss dzīvais kurš nav polipu stadijā , otrs ja esam nopirkuši izturētus akmeņus un atveduši tos uz akvāriju ūdenī īsā laika posmā. Bet domāju ka tā pat vairāk kā diskosomas un zoanthusu kolonijas zaļā akvārijā izdzīvot nevar.
AigarS , Zanda es Startējām vienā dienā ar vienādiem akmeņiem, katram šis palaišanas cikls bija savādāks.
AigarS startējās ar gaismu un ūdensmaiņām . Zanda bez gaismām un ūdensmaiņām. Es ar gaismu un BEZ ūdensmaiņām. Slāpekļa cikls visiem palaidās ~2-3 nedēļās. Dzīvība kas parādījās uz akmeņiem stipri vienāda. Tā kā es šeit strīdiem nekādu jēgu tālāk neredzu, nav tur nekas labāks un sliktāks ir tikai savādāks.  Man aļģes bija pēc pilnas programmas uzreiz viss notika pēc tā kā ats grāmatā uzrakstīts. Zandai (tumšais starts) aļģes sākumā nebija vispār , bet tās uzradās pēc tam. Tā kā dziļu jēgu tam visam neredzu. Aļģes ja tas ir viens no iemesliem sāks augt arī pavisam sterilā sistēmā ja augšanas apstākļi būs labvēlīgi aļģēm.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Cet Apr 10, 2008 3:59 pm

nu es par to nestriidos, es tikai apshaubu "vaariishanas" lietderiibu jau esoshaa sisteemaaa, nu iedomaajies tev tagad vajadzeetu savus dziivos akmenjus "vaariit", njemt aaraa no akvaarija likt tumshaa traukaa u.t.t.... :kapitulate:
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri
Atbildes: 377
Pievienojies: Otr Jan 08, 2008 9:15 am

Atbildēt Adventurer » Piekt Apr 11, 2008 3:39 pm

Gundars rakstīja: nu es par to nestriidos, es tikai apshaubu "vaariishanas" lietderiibu jau esoshaa sisteemaaa, nu iedomaajies tev tagad vajadzeetu savus dziivos akmenjus "vaariit", njemt aaraa no akvaarija likt tumshaa traukaa u.t.t.... :kapitulate:
Ja akmeņu poras ir aizsistas, un tie vairs normāli nefunkcionē kā biofiltrs, tad ar "vārīšanu" tos var reanimēt, attiecīgi, zaudējot daļu no dzīvības tajos. It īpaši cooking aizstāviji ir tie, kam ir bezgrunts jūras akvāriji, kas vēlas turēt visu maksimāli sterilu.

Īpaši gaidīt, ka no dzīvajiem akmeņiem koraļļi attīstīsies nevar, nereti no tiem neizlien nekas, tie veic tikai biofiltra funkcijas. Tas ir vairāk - kā paveicas un cik kvalitatīvi akmeņi.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Otr Apr 15, 2008 4:24 pm

Es te vienaa saitaa izlasiiju, ka dziivo akmenju daudzumam nevajadzeetu paarsniegt 1,75 maarcinjas uz galonu, tas ir apm. 795gr. uz 3,785l, vai noapaljojot aptuveni 1kg uz 4l uudens :surprise:, savaadaak liela dalja akmenju paarveertiishoties, kaa vinji sauc, par "base rock", bet tas jau sanaak 8x!!! mazaak nekaa rakstiits Rifu akvaariju graamataa :confused:, kuram tad tagad ticeet, viens saka taa otrs citaadi :thinking:, ekonomiski izdeviigaaks jau buutu otrs variants :yes:, bet vai pareizaakais :hook:
Lietotāja avatars
Matrixs
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 537
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 4:29 pm
Atrašanās vieta: Liepāja
Vecums: 36

Atbildēt Matrixs » Otr Apr 15, 2008 4:40 pm

1 Kg un 4 litriem ir ~25% un ja tas minēts kā maksimums, tad jau tas pats vien ir ko parasti saka. jo ci esmu lasījis parasti iesaka 20% no tilpuma, tas ir bišķi mazak kā tevis minētajā piemārā.
[img width=114 height=13]http://foolstown.com/sm/neo.gif[/img]
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Otr Apr 15, 2008 4:49 pm

Pareizi, tas pats vien ir, bishkji saputrojos ar tiem poundiem un galoniem :embarrass:
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Otr Apr 15, 2008 4:56 pm

un ja precīzi pēc tevis dotajiem skaitļiem un mililitrus pielīdzinām gramiem td iznāk precīzi 21%.
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1599
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt nbinc » Pirm Sep 28, 2009 10:17 am

A vai tajos skaitļos (20%) ir ierēķināts arī pašu akmeņu apjoms, vai arī tikai tīrais ūdens apjoms? Respektīvi ja ņemam 20% no 100 litriem tad pieliekot tos 20 kg akmeņu iekšā kopējais apjoms kļūst 120 litri. Vai ūdens no 100 litrīga akvārija neplūdīs pāri bortam :)
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Pirm Sep 28, 2009 10:26 am

Jā rupji rēķina 100L 20Kg  liek akmeņus iekšā un smeļ nost :)
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 493
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 37

Atbildēt briedis » Pirm Sep 28, 2009 10:30 am

Rēķina tajos pašos litros. Man 50l akvārijam kad bija piebāzts līdz malām ar akmeņiem 10L ūdens nomaiņa, akvārija izskatījās kā gandrīz puse no ūdens.

Īstenībā svarīgāks ir akmeņa laukums nevis tik ļoti svars. (lielaks laukums vairāk vietas organismiem)  Bet noteikt akmenim laukumu ir nereāli, tādēl arī skatās pēc aptuveni 20% no kopējās litrāžas.
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Pirm Sep 28, 2009 10:42 am

briedis rakstīja: Rēķina tajos pašos litros. Man 50l akvārijam kad bija piebāzts līdz malām ar akmeņiem 10L ūdens nomaiņa, akvārija izskatījās kā gandrīz puse no ūdens.
A cik tad tev tur 50 litros akmeņu kg bija ? Nepārsniedzi to limitu ~25% ?
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 493
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 37

Atbildēt briedis » Pirm Sep 28, 2009 11:08 am

Svēris nebiju, bet uz robežas bija. Tādēl arī pargāju uz lielaku burku.

Man bija viens liels un ļoti porains akmens ar svaru ap 2-3kg, bet aizņēma pusi no akvārija.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Pirm Sep 28, 2009 11:34 am

Nu vēl par to tilpumu svaru rupji var spriest tā - Indonēzijas akmeņi 25Kg 55L kastē ir sakrauti tā ka tos izņemot grūti iegrozīt visus atpakaļ - Savukārt Fidži akmeņi ielien 30Kg , bet tie ir vairāk kompaktāki lai gan poraināki - Indonēzijas akmeņi savukārt ir vizuāli smukāki(man patīk labāk) bet to starpā bieži gadās "Ķieģeļi" svars ir , bet tilpums nav.
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Pirm Sep 28, 2009 3:18 pm

A kā ir ar tiem pārdevējiem, tie labprāt atzīstās no kurienes tie akmeņi, vai nav tā ka nezinītim iesmērēs gāzbetona bloku un pateiks ka tas ir pats superīgākais dzīvais akmens... kaut gan palasot Rinča rakstīto arī tāds gāzbetons ar laiku paliek par normāli apdzīvotu akmeni.

Nav kaut kur Webā smukas galerijas ar skaidrojumiem kas tas par akmeni un cik tas ir labs.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis