Mazas domstarpības par ballingu

Viss kas saistīts ar ūdens parametriem , sālīšanu , sintētiskās jūras sāls, testi , u.t.t.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2320
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 50

Mazas domstarpības par ballingu

Atbildēt Mongoose » Pirm Okt 27, 2008 11:43 am

Pie kādas 24h devas tad esi nonācis?
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri
Atbildes: 377
Pievienojies: Otr Jan 08, 2008 9:15 am

mazas domstarpības par ballingu

Atbildēt Adventurer » Pirm Okt 27, 2008 11:58 am

Mongoose rakstīja: Pie kādas 24h devas tad esi nonācis?
Aptuveni 320 ml dienā. Ja salīdzina ar Aqualogo forumu, tur vienam uz 500 litriem sanāca 357ml uz jauktā tipa akvāriju, tā kā doza sanāk stipri līdzīga...
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Pirm Okt 27, 2008 3:35 pm

Saki man labāk cik tas ir no katra reaģenta gramos. Kā Tu tagad tiec galā ar iztvaikojošo ūdens kompensāciju un NaCl2 pārpalikumu.
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri

Atbildēt Adventurer » Pirm Okt 27, 2008 4:23 pm

Mongoose rakstīja: Saki man labāk cik tas ir no katra reaģenta gramos. Kā Tu tagad tiec galā ar iztvaikojošo ūdens kompensāciju un NaCl2 pārpalikumu.
CaCl2x2H20 - 24 grami
MgCl2x6H20 - 5 grami (magnija hlorīdu ir doma pārtraukt dozēt, jo sāls bez NaCl satur arī magnija hlorīdu)
NaHCO3 - 28 grami
Sāls bez NaCl - aptuveni 8 grami

Ar šādu patēriņu 5 litri aiziet aptuveni 15 dienās, kas nozīmē 2x uzpildi mēnesī...

Kas ir NaCl2? Nātrija hlorīds ir NaCl, un tas, dozējot komponentus, neuzkrājas, palielinās tikai sāļums akvārijā, kas, savukārt, nav kritiski, jo var laiku pa laikam apmainīt ūdeni 20 litros...
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Pirm Okt 27, 2008 7:21 pm

pārrakstījos.  Ar vārdu uzkrāšanos es arī biju domājis to ka sāļums aug un tas nekur nepazūd bet gan visu laiku palielinās, un tas nav pazemināms ar parastu ūdensmaiņu 20L , bet gan ar ūdensmaiņu kur maināmā ūdens NaCl koncentrācija ir daudz mazāka par 35ppm un tādēļ maināmā ūdens apjomam ir jābūt krietni iespaidīgam .Savukārt ja mainām ūdeni ar sāli bez NaCl tad mums ir jāizrēķina cik ūdens ir jānomaina. Nu teiksim ja Tavos 900L sāļums ir uzkāpis 36ppm tad lai to pazeminātu par vienu ppm mums no akvārija ir jānolej 900g NaCl(es pieņemu ka visa sistēma ir 900L un tajā mums ir 32,5kg NaCl) tas iznāk ~25litri un jāpiej RO ar sāli bez sāls.  Tāpēc arī vaicāju kā šo visu domā kontrolēt un dozēt.
  Domā sālī bez NaCl Magnijs ir kā hlorīds? Tad jau zūd visu aprēķinu jēga un jārēķinās arī ar to hlora daudzumu kurš ir sālī.
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri

Atbildēt Adventurer » Pirm Okt 27, 2008 8:48 pm

Mongoose rakstīja: pārrakstījos.  Ar vārdu uzkrāšanos es arī biju domājis to ka sāļums aug un tas nekur nepazūd bet gan visu laiku palielinās, un tas nav pazemināms ar parastu ūdensmaiņu 20L , bet gan ar ūdensmaiņu kur maināmā ūdens NaCl koncentrācija ir daudz mazāka par 35ppm un tādēļ maināmā ūdens apjomam ir jābūt krietni iespaidīgam .
Nekas jau nav jāmaina - NaHCO3 reaģē ar kalcija hlorīdu, un veidojas atbilstošs daudzums Nātrija hlorīda, pārējais kompensējas ar sāli bez NaCl, attiecīgi, aug sāļums parastais, kuru pazemina, nomainot nelielu daudzumu ūdens. Ballinga sistēmas priekšrocība ir tieši tā, ka jonu disbalanss pie šīs metodes nenotiek :)

Par magnija hlorīdu - cik sapratu no krievu forumiem, magnija hlorīds ir jūras sālī bez NaCl, līdz ar to nav jādozē atsevišķi. Nākošajās patijās magnija hlorīdu nemaz nelikšu, tad ar joniem viss būs OK...
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Pirm Okt 27, 2008 11:59 pm

Kā nekas nav jāmaina. Es saprotu ka ballingā visas devas ir sabalansētas nu ir atkarīgas no tā cik mums taisni ir svariņi un tīri reaģenti :).
Es nezinu kāds ir parastais un kāds ir neparastais sāļums. Zinu tikai par to sāļumus kuru mēs mērām ppm un tas ir tik cik mēs iegūstam sausā atlikuma NaCl iztvaicējot vienu litru ūdeni. Ja Tu akvārijam katru dienu pievieno visus trīs komponentus un neko nost nelej , atbilstoši tu katru dienu papildini ūdeni ar NaCl tā vietā kur bija jāpielej H2O. Kā jau pats rakstīji sāļums aug. lai tas paliktu konstants - Tev būtu katru dienu tas jānolej nost tik cik ppm NaCl ir pārpalikumā. Tas ir arī tas ko jautāju. Kā mēģini visu sabalansēt , kad notiek iztvaikojošā ūdens kompensācija un kā? :) No kā ir aprēķins tie ~20L ko minēji ka tos vajadzētu nomainīt. Tas ir domāts ka ūdeni maini ar sāli bez sāls jeb sāli ar sāli :)  Ja ar sāli bez NaCl tad jau tur pietiek ar 1,2 litriem mēnesī, jo savādāk iznāks ka sāļums trūks, ja ar NaCl tad kocentrācija jātaisa vājāka nu ~32ppm.  Nu šitas viss jau man būtībā ir skaidrs es gribēju zināt kā Tu rīkosies, varbūt pat būs kāds dozātorsūknītis kas to kompensē, jeb nav jēgas tajā iedziļināties un veikt manuāli.
  Neskaidra lieta ir tagad kāpēc Sāls bez sāls tiek dozēta 8g uz pārējo elementu svaru man tas liekās ļoti daudz, jeb tajā sālī kaut kādi elementi ir pārsvarā? Ir man tomēr vēl neskaidības šijā visā. Jo parastajā sālī uz 1L trace elementi ir ~1g
Tu raksti ka Ballinga sistēmas priekšrocība ir tā ka jonu disbalans nenotiek. Vai tad pie reaktoriem tas notiek?  Man liekās viss strādā tieši tā pat tikai bez NaCl . Mēs ūdenim nelejam klāt kalciju un karbonātus bet gan to iegūstam uzreiz to šķīdinot no korallīta.
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri

Atbildēt Adventurer » Otr Okt 28, 2008 9:15 am

Mongoose rakstīja: Kā nekas nav jāmaina. Es saprotu ka ballingā visas devas ir sabalansētas nu ir atkarīgas no tā cik mums taisni ir svariņi un tīri reaģenti :).
Ja Tu akvārijam katru dienu pievieno visus trīs komponentus un neko nost nelej , atbilstoši tu katru dienu papildini ūdeni ar NaCl tā vietā kur bija jāpielej H2O. Kā jau pats rakstīji sāļums aug. lai tas paliktu konstants - Tev būtu katru dienu tas jānolej nost tik cik ppm NaCl ir pārpalikumā. Tas ir arī tas ko jautāju. Kā mēģini visu sabalansēt , kad notiek iztvaikojošā ūdens kompensācija un kā? :) No kā ir aprēķins tie ~20L ko minēji ka tos vajadzētu nomainīt. Tas ir domāts ka ūdeni maini ar sāli bez sāls jeb sāli ar sāli :)  Ja ar sāli bez NaCl tad jau tur pietiek ar 1,2 litriem mēnesī, jo savādāk iznāks ka sāļums trūks, ja ar NaCl tad kocentrācija jātaisa vājāka nu ~32ppm. 
NaCl nav ballinga sistēmas galvenais komponents :). Balling efekts ir līdzvērtīgs tam, ja katru dienu pilinātu klāt ūdeni ar parasto jūras sāli, teiksim, litru ūdens ar ~35ppm. Rezultātā, pēc 20 dienām, lai samazinātu sāļumu līdz robežai, kāda tā bija pirms tam, ir jānomaina 20 litri ūdens, un viss. Šādu samazinājumu var ērti panākt, nomainot, piemēram, ūdeni 20 litru akvārijam...

Runājot par sāls dozēšanu - 8 grami nav daudz, jo sāls bez NaCl nav tikai trace elementi, bet visi pārējie sāļi, kas ir normālajā jūras sālī, izņemot NaCl, attiecīgi trace elementu tur ir maz.

Ballinga sistēma nodrošina proporcionālu elementu dozēšanu, salīdzinot ar divkomponentu Ca/KH piedevām. Ca reaktors, hidroksīda reaktors arī ir sabalansētas piedevas, tiesa, hidroksīda reaktoram ir daudz trūkumu...
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Otr Okt 28, 2008 1:31 pm

Kur es esmu rakstījis ka NaCl ir galvenais ballinga komponents - visiem tas ir skaidrs ka galvenais ir kalcijs un karbonāti, kuriem līdz nāk NaCl. Un tas nemaz nav līdzvērtīgs tam ka pilinām katru dienu klāt ūdeni kā ar parasto sāli - Ballinga maisījumā Ca un karbonāti - "zaškaļivajet" vairākus desmitus reižu salīdzinājumā ar to saturu parstā sāls maisījumā un tāpēc arī šī metode ir efektīga.
   Normālajā jūras sālī NaCl ir 98%  Paskaties Makro un Mikro elementu saturu Tā kā pārējos sāļus mēs vispār varam neņemt vērā aprēķinos. Pastāsti man lūdzu kā mēs varam no šiem sāļiem tikt vaļā aŗ ūdensmaiņu kurā tie ir atkal ~tikpat daudz . Es tiešām nesaprotu. Tu taču nevienu reizi vēl neēsi minējis ka ūdensmaiņas taisīsi ar sāli bez NaCl. vai savādākām attiecībām. Mainot ūdeni akvārijā kurā ir ppm virs 35 ar ūdeni kura ppm ir 35 akvārija ūdenī ppm samazinās nenozīmīgi var teikt nemaz. Un tas nekādā gadījumā nekad neizlīdzināsies ar 35 tikai pie 100% ūdensmaiņas.
Mēs laikam katrs runājam par savu, tādēļ nevaram viens otru saprast. :)

Es ļoti labi saprotu to ka sāļums kāpj niecīgi, bet tam ir tendence kāpt - tāpēc interesē viss līdz pēdējam sīkumam.
Man jau liekās ka visa sāls :) slēpjās tur ka nekādas ūdensmaiņas dēļ ppm nav jātaisi. ir vienkārši jānolej nost ~1L(ja esam piegāzuši Ballingu 5L) un tas papildināsies ar parastu H2O iztvaikojošā vietā (bez nekādiem trace) jo tie jau ir balansā akvārijā un tos nevajag vairāk. Un NaCl šajos 5 litros nebūs bijis vairāk kā 35grami (to es minēju precīzi ir jāparēķina)

Pēc tava minētā piemēra mums nekas neizlīdzināsies. Kādēļ?
Ja mēs piemēram 100L akvārijā 20 dienas pilinām klāt pa 1L tas ir 20L tad mums pēc 20dienām nebūs 120L akvārijs , bet gan tas pats 100L bet jau ar sāļumu 35ppm+ (ppm ko saturēja 20L = 20x35 700g) un akvārijā mēs iegūstam sāļumu 3500 + 700 = 4200 jeb 42ppm.  ja mēs pēc tam nomainām 20litrus ūdens ar 35ppm ko iegūstam?
4200-840+700=4060 jeb 40,06ppm  Vari izdarīt eksperimentu kļūda nebūs lielāka par 1-2ppm.
Jā , ja mēs šajā eksperimentā beigās nolejam tos 20L nevis mainām un ļaujam pietecēt H20 tā vietā protams ka ppm atgriežās savās vietās, kā arī atgriežās savās vietās arī pārējie elementi, ja tie nav jau patērēti vai kā savādāk reaģējuši.
Bet šim piemēram tā pat nav nekā kopēja ar ballingu kur NaCl uz 1L ir daudz reizes mazāks savukārt Ca unkarbonāti dadz reizes vairāk.
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri

Atbildēt Adventurer » Otr Okt 28, 2008 3:09 pm

Mongoose rakstīja: Kur es esmu rakstījis ka NaCl ir galvenais ballinga komponents - visiem tas ir skaidrs ka galvenais ir kalcijs un karbonāti, kuriem līdz nāk NaCl. Un tas nemaz nav līdzvērtīgs tam ka pilinām katru dienu klāt ūdeni kā ar parasto sāli - Ballinga maisījumā Ca un karbonāti - "zaškaļivajet" vairākus desmitus reižu salīdzinājumā ar to saturu parstā sāls maisījumā un tāpēc arī šī metode ir efektīga.
Lūdzu norādi saiti, kuršo izlasīji, būtu interesanti palasīt...Ballinga metodē karbonāti un kalcijs tiek uzturēti tādi, kādi tie ir normālā jūras ūdenī, un tur nekas nezaškaļivajet (atšķirībā no reaktora, kur KH 11 un Ca 500 ir norma).
Mongoose rakstīja: Bet šim piemēram tā pat nav nekā kopēja ar ballingu kur NaCl uz 1L ir daudz reizes mazāks savukārt Ca unkarbonāti dadz reizes vairāk.
Piemēru...

Ballinga metodē visi komponenti tiek dozēti adevkvāti patēriņam (teorētiskajam), un attiecīgi, nav nekāds pārsvars vieniem vai otriem joniem, netiek mākslīgi audzēts KH un Ca uz Nātrija hlorīda rēķina. Nātrija hlorīds veidojas procesā, kad no ūdens tiek patērēti Ca un karbonātu joni, un veidojas Nātrija hlorīds.

Attiecībā uz ūdens maiņām, neredzu problēmu laiku pa laikam pakontrolēt sāļumu un veikt korekcijas. Sāko domāt, ka reizi nedēļā 20 litrus nomainīt uz mini akvāriju nemaz nebūs tik slikta doma, turklāt, man sāļums ir samazinājies līdz 34 ppm, jo tika veiktas arī ūdens maiņas Boyu TL akvārijam. Attiecīgi, būs ilgi jāgaida, līdz sāļums pacelsies līdz līmenim, kad jāsāk to samazināt.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Otr Okt 28, 2008 5:07 pm

Reaktorā KH11 un Ca500 nav norma ja no reaktora nāk šādi parametri tad var teikt ka reaktors nestrādā - Norma reaktoram ir sākot ar KH35 attiecīgi arī kalcijs.

Tam šķidrumam ko Tu dozē klāt hlorīdu un sodu - kalcijs ar karbonātiem ir ļoti, ļoti daudz procentuālā atšķirībā pret  NaCl salīdzinām ar parastu okeāna ūdeni. (tajos pašos 24gramos kalcija hlorīda ir ~ 7,2g kalcija  savukārt 36gramos sintētiskajā jūras sālī kalcijs ir ~0,45grami, labi sarēķinot visus ballinga dozēšanas elementus tas būs ~5grami)Tā kā nesaprotu patiesībā par ko mēs runājam - tas šķīdums pilnīgi nekādos rādītājos nav salīdzināms ar okeāna ūdeni, kaut vai mēs visus šos trīs šķidrumus salejam kopā mums neiznāk okeāna ūdens , bet gan šķīdums ar ļoti lielu kalcija un karbonātu koncentrāciju, tieši tādēļ tos dozē atsevišķos laikos un nejauc visu kopā lai tas neizkristu uzreiz nogulsnēs - Piekrīti? Un ar niecīgu dozu pret visu akvārija tilpumu panākam patērētā kalcija karbonātu kompensāciju. Piekrīti? Lai mēs ar Ballinga sāli iegūtu pareizu sāls maisījumu mums bez visiem reaktīviem + mikro/makro maisījuma nepieciešams NaCl maisījums kurš būs arī procentuāli visvairāk. Es nestrīdēšos ,bet liekās ka sālī bez NaCl ir pilnīgi viss izņemot to NaCl tajā skaitā arī kalcijs (tie nieka ~400mg/l), Tas ir ja mēs nopērkam šo sāli kura tirgojās atsevišķi NaCl un atsevišķi pārējie makro mikro tad sajaucot tos kopā iegūstam pareizu sāls maisījumu bez sodas un kalcija hlorīda piedevām (par šo gan es nestrīdēšos, bet liekas ka tā)
Tādēļ mēs varam akvārijā papildināt Kalciju un karbonātus attiecīgajās devās pievienojot 24h niecīgu devu - Tev tas ir tavi norādītie ~300ml  ja Tu pieņemsim dozētu svaigu sālsūdeni tad nekad ar šo devu nenodrošinātu kalciju vajadzīgās robežās. Piekrīti?
Piemērus man nav Tev kur norādīt ņemam vienkārši izrēķinām attoma masa un to attiecību pret H2O. Okeāna ūdenī Ca apmēram vienā litrā ir ~0.4 - 0.45 grami - piekrīti? Cik gramu tas ir maisījumā ko dozē Ballingā? Slinkums rēķināt bet ļoti daudz.
Ja Tev akvārijā ppm = 34 tad ar ballingu Tev to pacelt līdz 35 nāksies ļoti ilgi. šeit kā reize strādātu tas ja mēs dozētu sālsūdeni 35ppm iztvaikojošā vietā pāris dienas . Deva varētu sastādīt ~27L nezinu cik ātri Tev ūdens iztvaiko. Un ja Tev putu atdalītājs dzen slapjas putas tad Tev ar visu ballingu sāļums kritīs. Piekrīti?

Lai nepiesārņotu Tavu tēmu pārnesīšu šo visu uz citu tēmu - ja Tev nekas nav pretī.  OK?
Pēdējo reizi labojis 1 - Mongoose, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Re: Mazas domstarpības par ballingu

Atbildēt Mongoose » Otr Okt 28, 2008 8:57 pm

Jā, nebiju slinks un arī sameklēju saites kur guvu atbildes uz saviem jautājumiem un secinājumiem - AQAlogo Ballinga Metode.
Ir man vēl viena neskaidrība par procentuālo atšķirību starp NaCl un makromikro , jo FAQ nesakrīt uzrādītajām tabulām aizrakstīju PZ autoram, atbildi ierakstīšu šajā topikā. Te daži citāti no FAQ:

NaCl + NaCl-FreeSalt - вместе образуют обычную морскую соль. Таким образом баллинг-метод непрерывно поднимает соленость воды в аквариуме (зато с правильным соотношением элементов).

Un nevis NaCl FreeSalt + kalcija hlorīds un soda

Частично, чрезмерную соленость будет сбивать скиммер. Если же соленость всё-таки станет слишком высокой - достаточно слить несколько литров воды из аквариума и компенсировать осомотической. Если у вас в аквариуме есть система автодолива воды - то достаточно просто слить несколько литров воды, а автодолив уже взамен слитой соленой сам дольет осоматическую воду.

Un nevis ar parastām ūdensmaiņām

Основная реакция: CaCl2 + 2NaHCO3 Ca(HCO3)2 + 2NaCl

tas ir Ballingam un šī ir tā vieta kur mums NaCl aug lēnām , tad jau mēs varam nemocīties un dozēt parasto sāli , kāpēc mēs to nedarām - tāpēc ka nav jēgas sāļums augs ļoti strauji savukārt Ca un HCO3 tāpat paliks defecīts, jo uz vienu litru okeāna ūdenī Na=10770 Cl=18880 Ca=412 (pēc Saučuka grāmatas makroelementu tabulas)

Tad jau laikam savos spriedumos neēsmu kļūdījies.
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri

Atbildēt Adventurer » Otr Okt 28, 2008 11:14 pm

Mongoose rakstīja: Jā, nebiju slinks un arī sameklēju saites kur guvu atbildes uz saviem jautājumiem un secinājumiem - AQAlogo Ballinga Metode.
Ir man vēl viena neskaidrība par procentuālo atšķirību starp NaCl un makromikro , jo FAQ nesakrīt uzrādītajām tabulām aizrakstīju PZ autoram, atbildi ierakstīšu šajā topikā. Te daži citāti no FAQ:

NaCl + NaCl-FreeSalt - вместе образуют обычную морскую соль. Таким образом баллинг-метод непрерывно поднимает соленость воды в аквариуме (зато с правильным соотношением элементов).

Un nevis NaCl FreeSalt + kalcija hlorīds un soda
Nu tieši tā - no joniem tiek patērēts kalcijs un karbonāta joni, attiecīgi pāri paliek NaCl, kas rodas no tā, ka tiek dozēta tieši soda un kalcija hlorīds. Principā šī metode nav nekas jauns, un nav ballings. Ballinga atšķirība ir tā, ka proporcionāli NaCl aug arī pārējo sāļu koncentrācija, saglabājot esošās proporcijas, un nenotiek jonu disbalanss
Mongoose rakstīja: Частично, чрезмерную соленость будет сбивать скиммер. Если же соленость всё-таки станет слишком высокой - достаточно слить несколько литров воды из аквариума и компенсировать осомотической. Если у вас в аквариуме есть система автодолива воды - то достаточно просто слить несколько литров воды, а автодолив уже взамен слитой соленой сам дольет осоматическую воду.

Un nevis ar parastām ūdensmaiņām
Te laikam bija nesaprašanās, jo ar ūdens maiņu tieši bija domāts noliet sālsūdeni, un kompensēt to ar RO ūdeni, samazinot sāļumu.
Mongoose rakstīja: Основная реакция: CaCl2 + 2NaHCO3 Ca(HCO3)2 + 2NaCl

tas ir Ballingam un šī ir tā vieta kur mums NaCl aug lēnām , tad jau mēs varam nemocīties un dozēt parasto sāli , kāpēc mēs to nedarām - tāpēc ka nav jēgas sāļums augs ļoti strauji savukārt Ca un HCO3 tāpat paliks defecīts, jo uz vienu litru okeāna ūdenī Na=10770 Cl=18880 Ca=412 (pēc Saučuka grāmatas makroelementu tabulas)

Tad jau laikam savos spriedumos neēsmu kļūdījies.
Aug NaCl, un aug arī pārējie sāļi, līdz ar to jonu balanss paliek līdzsvarā, un, samazinot sāļumu, veicot ūdens maiņu ar reversās osmozes ūdeni, iegūstam normālu, sabalansētu akvārija ūdeni.

Īsi sakot, man šķiet, ka nav jēgas tik ļoti iespringt uz to, kur tiešām nav problēma - jā, ar ballingu sāļums celsies, bet ne tik strauji, un ne tik ievērojami, lai būtu problēma to laiku pa laikam nokontrolēt un pazemināt.  :sharmanka:  :tease:
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Otr Okt 28, 2008 11:51 pm

Nu tad jau arī piekrīti tam ka Tu dozē Ca un karbonātus daudz lielākā koncentrācijā kā tas ir parastā sālī vai okeāna ūdenī nu līdzigi kā tam kas nāk no reaktora (Nevis KH11un Ca500 kā minēji bet gan KHvirs35 un atbilstoši arī Ca) To es tieši arī gribēju pateikt ar to pēdējo citātu.
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri

Atbildēt Adventurer » Tr Okt 29, 2008 9:15 am

Mongoose rakstīja: Nu tad jau arī piekrīti tam ka Tu dozē Ca un karbonātus daudz lielākā koncentrācijā kā tas ir parastā sālī vai okeāna ūdenī nu līdzigi kā tam kas nāk no reaktora (Nevis KH11un Ca500 kā minēji bet gan KHvirs35 un atbilstoši arī Ca) To es tieši arī gribēju pateikt ar to pēdējo citātu.
Piekrītu, ka Ca un karbonāti tiek dozēti daudz lielākā daudzumā, bet galaprodukts - NaCl+jūras sāls, rezultātā ar joniem viss ir OK, tikai aug sāļums. Jā, man jau drīz burciņas būs jāpapildina...

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis