Un atkal par temperatūru

Viss kas saistīts ar ūdens parametriem , sālīšanu , sintētiskās jūras sāls, testi , u.t.t.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2342
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51
Contact:

Un atkal par temperatūru

Atbildēt Mongoose » Cet Apr 24, 2008 11:43 pm

AQA logo forumā izlasīju labu rakstu no E. Borneman. Aquarium corals... un nolēmu to iztulkot un ievietot arī mūsu forumā.


Lai arī ātrāk tika rekomendēts akvārijā temperatūru uzturēt 24-27 grādi, temperatūra Indijas – Klusā okeāna rifos, jo īpaši  seklumā kur sastopama vislielākā koraļļu daudzveidība temperatūra turas virs 27 grādiem.
  Vienmēr tiek uzskatīts ka temperatūra kura zemāka par dabīgo bremzē ātru aļģu augšanu uz stikliem un diegveida aļģu augšanu. Mūsdienīga jūras akvāriumistika tiek tendēta uz dabīgās temperatūras pietuvināšanos – 27 – 29 grādi. Tas protams palielina kopējo sistēmas metabolismu, protams iekļaujot arī mikroorganismu metobolismu , detrītveidojošos organism un augēdāju organismus. Vairāk par to, tā ir daudz tuvāka dabīgai temperatūrai daudziem rifa dzīvniekiem. Tādā veidā pastiprināta kalcifikācija šajās temperatūrās nedrīkstētu atspoguļoties uz aļģu augšanu, protams ja akvārijs tiek uzturēts pareizi.
  Tomēr pie temperatūras paaugstināšanās eksistē arī daudz negatīvo aspektu. Ir bijis novērots ka paaugstinot temperatūru par to pie kuras koraļļi ir atklimatizēti par pāris grādiem , noved pie šo koraļļu krāsas zaudēšanas un bojā ejas. Tādā veidā pie tehniskām kļūmēm (sildītājs , kondicionieris, ventilators) un temperatūras neparedzētas pacelšanās var beigties katastrofāli visam akvārijam. Arī dabā pie dažādām kataklizmām ilgstošas t maiņas ir novedušas vairākas koraļļu kolonijas pie bojā ejas. Tropiskie koraļļi sevī spēj pārdzīvot t izmaiņas paaugstināšanos par 2,8 grādiem virs letālās t robežas, bet tajā pašā laikā t pazemināšanās zem šīs robežas var izsaukt neatgriezeniskus fizeoloģiskos procesus koraļļa elpošanas un fotosintēzes procesos. Temperatūras paaugstināšanās arī nelabvēlīgi ietekmē skābekļa saturu ūdenī , bet pie labas straumes un putu atdalītāja nepārtrauktas darbības šī problēma atrisinās.
    Daži pieredzējuši akvāriumisti savās sistēmās t uztur ap 29 grādiem lai panāktu koraļļu straujāku augšanu. Tiem kuriem tas veiksmīgi izdodās parasti akvāriji ir aprīkoti ar ļoti kvalitatīvu un dārgu tehniku (Sildītāji . kondicionieri) un ļoti precīzi termokontrolieri. Citi pieredzējuši akvāriumisti uztur ~26-27 , jo pie neperedzētiem t lēcieniem sistēmai nevar būt traģiskas sekas. Pēc dažu akvāriumistu pieredzes koraļļi kuri patstāvīgi turēti ~ t 26. var zaudēt krāsu pie t paaugstināšanās jau pie ~ t 29. Bet savukārt koraļļi kuri patstāvīgi uzturēti ~ pie t 29 var veiksmīg izturēt t  pacalšanos līdz t 32.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

cron