Ballinga metode

Viss kas saistīts ar ūdens parametriem , sālīšanu , sintētiskās jūras sāls, testi , u.t.t.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2320
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 50

Re: Ballinga metode

Atbildēt Mongoose » Piekt Jan 30, 2009 12:48 am

Par ietaupījumiem jau izrunājām ātrāk un iznākums ir 1:1 uz to kur ietaupām izdodam citur :), Protams Ballings ir strādājoša un progresīva sistēma, bet neņemos galvot gan ka labāka par reaktoru sistēmu. Ja man tagad tikai būtu jāizvēlās ko likt reaktoru jeb ballingu , ilgi būtu jādomā un jāizvērtē . Par cik izprotu pilnībā abas šīs sistēmas tad iespējams izšķirtos par ballingu, bet neieteiktu to iesācējiem vai cilvēkiem kuri to neizprot līdz sīkumam , reaktors ir tomēr vienkāršāks. Nu tas tā - pirms izvēles noteikti vajadzētu katram pašam visu izvērtēt .
Par to ka man akvārijā notiek kalcija papildināšana es atceros tikai tad kad ir jāsamaina balons, savādāk es tam tikai pāris reizes nedēļā uzmetu skatienu , arī hidroksīdu vairs nelietoju - sākumā kamēr viss tika pieregulēts gan padancoju apkārt gan ar testiem gan regulācijām. SPS koraļļi vienmēr ir jutušies apmierinoši un auguši.
Tā pat līdzīgi būs ar Ballingu , labi šeit mums būs šķidrumi jāpapildina un jāsajauc regulāri, bet varam ietaupīt laiku uz retākām ūdensmaiņām (noteikti nepiekrītu tam ka ballingā ūdens nav jāmaina , jo mums nesnāk nekāds nevēlamo savienojumu transports un tie uzkrājās)
Vienalga kā , bet abas šīs sistēmas strādā un pilda tām uzticēto pienākumu.
alekss
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 113
Pievienojies: Piekt Feb 01, 2008 11:23 am

Atbildēt alekss » Piekt Jan 30, 2009 9:19 am

Vēl nedaudz papildinot Adventureru, reaktīvi (Ca hlorīds) maksā 2x dārgāk (ap 4-5 Ls par 0,5 kg) un vēl jādozē Mg hlorīdu (arī ap 4-5 Ls par 0,5 kg).
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri
Atbildes: 377
Pievienojies: Otr Jan 08, 2008 9:15 am

Atbildēt Adventurer » Piekt Jan 30, 2009 9:45 am

alekss rakstīja: Vēl nedaudz papildinot Adventureru, reaktīvi (Ca hlorīds) maksā 2x dārgāk (ap 4-5 Ls par 0,5 kg) un vēl jādozē Mg hlorīdu (arī ap 4-5 Ls par 0,5 kg).
Papildinot Aleksu - pārtilas kalcija hlorīds maksā 3 Ls/kg, var nopirkt www.enola.lv. Pats nesen 5 kg nopirku. 9 Ls kilogramā maksā analītiski tīrais.

Magnija hlorīds nav jādozē, jo sāls bez NaCl to satur vajadzīgajās proporcijās.

Tā gluži nav, ka nenotiek vielu eksports - 30 litri mēnesī tiek nomainīti. Protams, tas ir mazāk, nekā ar ūdens maiņām...

Ballings iesācējam noteikti būtu vienkāršāk, nekā burbuļu regulēšana Ca reaktorā...
alekss
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt alekss » Piekt Jan 30, 2009 9:56 am

:D Vajadzēja vienkārši pateikt, ka tevis iepriekš teiktais vairs nav aktuāls, es tad uzreiz visu saprastu. Sorry par off-topic.
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri

Atbildēt Adventurer » Piekt Jan 30, 2009 10:18 am

alekss rakstīja: :D Vajadzēja vienkārši pateikt, ka tevis iepriekš teiktais vairs nav aktuāls, es tad uzreiz visu saprastu. Sorry par off-topic.
Par Mg hlorīdu - to var nedozēt, ja izmanto sāli bez NaCl. Pirms tam es to vienkārši nezināju :). Ko pats izmanto savam akvārijam, ballingu?
alekss
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt alekss » Piekt Jan 30, 2009 10:45 am

Nu skaidrs.
Pašlaik izmantoju ballingu un dozēju arī Mg atsevišķi. Reizi nedēļā ieleju pa 100 gramiem katra šķidruma manuāli ar roku :).
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Piekt Jan 30, 2009 10:48 pm

Max kreņķi no nepareizi noregulēta Ca reaktora -
1.Ca netiek papildināts nepieciešamajās proporcijās
2.CO2 nepareizas reuglācijas rezultātā krīt akvārijā pH.

Max kreņķi nepareiza ballinga lietošanas rezultātā
1. Pilnīgs Makro un Mikro elementu disbalans.

Abos gadījumos vajag diezgan šķibas rokas. Par burbuļu skaitīšanu un pareizas dozas noteikšanu ballingā - laika un testu ieguldījumā 1:1.

Korallīta izdevumi gada laikā 700L ūdens                  ~5Kg = 7,5Ls
CO2 gada laikā                                                          ~6Kg = 10Ls
Makro piedevas    gada laikā                                    ~0,5Kg= 3 Ls

Ūdens maiņas ~45L 3 nedēļās.
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri

Atbildēt Adventurer » Sest Jan 31, 2009 12:43 am

Mongoose rakstīja: Max kreņķi no nepareizi noregulēta Ca reaktora -
1.Ca netiek papildināts nepieciešamajās proporcijās
2.CO2 nepareizas reuglācijas rezultātā krīt akvārijā pH.

Max kreņķi nepareiza ballinga lietošanas rezultātā
1. Pilnīgs Makro un Mikro elementu disbalans.

Abos gadījumos vajag diezgan šķibas rokas. Par burbuļu skaitīšanu un pareizas dozas noteikšanu ballingā - laika un testu ieguldījumā 1:1.

Korallīta izdevumi gada laikā 700L ūdens                  ~5Kg = 7,5Ls
CO2 gada laikā                                                          ~6Kg = 10Ls
Makro piedevas    gada laikā                                     ~0,5Kg= 3 Ls

Ūdens maiņas ~45L 3 nedēļās.
Ūdens maiņas ir par maz, vismaz to nevar dot kā piemēru iesācējiem. Reāli vismaz sākumā 10 procenti no akvārija tilpuma reizi divās nedēļās (un to saka cilvēks, kas 2 mēnešus nav mainījis ūdeni nevienā no akvārijiem  :apsmej:)

Citādi- ballingā man patīk tas, ka nav daudz tehnikas, tikai šķidrumi un sūknīši.

Ca reaktorā - reaktora sūknis, CO2 balons, reduktors, elektromagnētiskais vārsts, pH kontrolieris - tās ir dažādas tehnikas vienības, no kurām katra var kaut ko sabojāt, piemēram:

* pH elektroda kalibrēšanas problēma vai defekts - reāli reaktorā tiek turēts nepareizs pH līmenis, ja tas ir par augstu - nekas, bet ja stipri par zemu, var būtiski samazināt akvārija pH, ar visai negatīvām sekām

* salūzt elektromagnētiskais vārsts, paliek vienmēr atvērts (man tā ir noticis), attiecīgi CO2 padeve par lielu, akvārija pH krītas. Ja laicīgi pamana, vēl nekas, bet, ja neviena nav uz vietas, akvārijs var izbeigties.

* Reduktora problēma - atkal par daudz CO2 ar visām izrietošajām sekām

Vēl jāpiemin, ka var noklāties reaktora sūknis un balons arī kaut kur jāved pildīt, kas ārpus Rīgas dzīvojot var būt problemātiski.

Par ballingu man ir viena galvenā iebilde. Tā kā cilvēks pēc dabas ir slinks radījums, arī šķidrumu gatavošana reizi divās nedēļās var šķist apgrūtinoša. :laugh:
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sv Feb 01, 2009 7:14 pm

Jā redzu ka esi nelabojams Ballingists :laugh:
šito sarakstu mēs varam arī rakstīt no otra gala.
1. Kļūdas aprēķinos un nepareiza reaktīvu sajaukšana
2. Dozātorsūknim darbojoties nainās tā ražība, galu glā arī kāds no tiem var noklāties rezultāts nepatīkamāks kā no nepareiza reaktora darbības.
3. Vadības bloks vai taimeri plīst tieši tāpat kā cita tehnika.

Lielam akvārijam rādījums pH būtu tomēr nepieciešamas vai tur Ballings vai Reaktors.

Tev laikam to riebumu pret reaktoriem ir iedvesusi tehnika kura ir gadījusies slikta.
Par AM kalcija reaktoru (bez pārbūves) atsauksmes esmu lasījis tikai sliktas.
pH samazināšanās akvārijā kura izsaukta ar CO2 ir mazāk bīstama , kā tas būtu no kādas orgānikas. Tāpat to pie samērīga reaktora nav iespējams nodzīt zemāk par 7.8(ir mēģināts reaktorā nodzīt ļoti zemu pH kur CO2 padeve bija ļoti strauja un patstāvīga, nekādas izmaiņas izņemot putras veidošanos pašā reaktorā es neredzēju.
Reaktora darbībā redzu tikai vienu bīstamu punktu, ja reaktors ir bijis nodambējies , jeb noklājies kāds motors, tad nevajg tā saturu pēc tam izgāzt akvārijā, bet gan izskalot.

Par tām ūdensmaiņām. Akvārijam kopš palaišanas sākuma(starta laikā ūdeni nemainīju vispār ~mēnesis) ūdens maiņas uz 700L it bijušas 45L ik pa divām nedēļām (daudz mazāk par 10%), tādā režīmā tas strādāja ~8mēnešus, tad sāku ūdensmaiņas samazināt un līdz ar to izbeidzās arī problēmas ar aļģēm.

Tu raksti balons jāved pildīt - jā protams neRīdzeniekiem tās ir problēmas tieši tikpat lielas kā iegādāt kādu reaktīvu, bet neRīdzenieki ir pieraduši pie tādām problēmām un kaut kā izlīdzās. Tas balons jau jāpilda gadā divas reizes. var jau paņemt kādu 10kg balonu un to pildīt tikai vienreiz gadā, man tagad ir divi 3Kg baloni tukšo bez problēmām var pusgada laikā uzpildīt.
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri

Atbildēt Adventurer » Pirm Feb 02, 2009 12:10 am

> 1. Kļūdas aprēķinos un nepareiza reaktīvu sajaukšana
Te nu neko nepadarīsi :)

> 2. Dozātorsūknim darbojoties nainās tā ražība, galu glā arī kāds no tiem var noklāties rezultāts nepatīkamāks kā no nepareiza reaktora darbības.

Dozatorsūkņi var nestrādāt vienādi, bet tā nav liela bēda. Galvenais, pirms jaunas trauku uzpildes izliet visus šķidrumus akvārijā, lai saglabātu balansu. Ja noklājas kāds no sūkņiem, rezultāts būs daudz mazak manāms, kā reaktora nepareiza darbība. Jūras sāls bez NaCl - problēmas nav, var pieliet vēlāk. KH/Ca - neliels disbalanss, turklāt viegli labojams pat tad, ja sūknis pārstāj strādāt, kad trauki ir pilni.

Var, bet taimeri nomainīt ir lēti :)
> 3. Vadības bloks vai taimeri plīst tieši tāpat kā cita tehnika.

>  Lielam akvārijam rādījums pH būtu tomēr nepieciešamas vai tur Ballings vai Reaktors.
Kāpēc? Tikai, lai pasekotu, kādas ir diennakts svārstības? Ja akvārijā ir normāla gāzu apmaiņa, normāls KH līmenis, arī pH būs normas robežās. 400 litri man ir bez pH monitora jau 2 gadus, kopš tas noklājās, pH neesmu vairāk skatījies ne reizi.

>Tev laikam to riebumu pret reaktoriem ir iedvesusi tehnika kura ir gadījusies slikta.

Man ir H&S kalcija reaktors, par tā darbību varu teikt tikai labu, nav bijušas problēmas ar regulēšanu, pēdējo gadu strādāja tādā režīmā, ka mainīju tikai CO2 balonus un piebēru koralītu pēc vajadzības. Vienkārši nepatīk tas, ka precīzi nezini, ko papildini, kā arī, jo mazāk sūkņu akvārijā, jo labāk. Ja pieskaita to, ka man noklājās AM elektromagnētiskais vārsts, CO2 balona blīvgumija mēdza laist garām, kā arī balonu pildīšana, kas nenotiek uzreiz.

> pH samazināšanās akvārijā kura izsaukta ar CO2 ir mazāk bīstama , kā tas būtu no kādas orgānikas.

Diskutabli, jo nepareizi noregulēts reaktors vai arī avārijas gadījumā nenostrādā vārsts, pH var nodzīt daudz zemāk un ar letālām sekām bezmugurkaulniekiem. Ja reaktoru noregulē nepareizi - palaiž spēcīgu caurteci un intensīvu burbuļošanu, putra būs arī akvārijā, jo šķīdīs viss kalcija karbonāts.
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri

Atbildēt Adventurer » Pirm Feb 02, 2009 12:12 am

Aizmirsu piebilst vienu - ja akvārijs ir klientam, tam ir jādarbojas ilgstoši autonomā režīmā bez pieskatīšanas, kalcija reaktors viennozīmīgi būs labāka izvēle par ballingu. ;)
Lietotāja avatars
Matrixs
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 537
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 4:29 pm
Atrašanās vieta: Liepāja
Vecums: 35

Atbildēt Matrixs » Pirm Feb 02, 2009 1:30 am

Jau ieprieks atvainojos par stulbo jautajumu.
Bet ja tas vis ir tik saražģīti un bīstami, ka nevar zinat kad kas plīsīs un kāda katastrofa notiks, vai nevar vienkārši iztikt ar 30% ūdensmaiņu nedēļā?
[img width=114 height=13]http://foolstown.com/sm/neo.gif[/img]
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri

Atbildēt Adventurer » Pirm Feb 02, 2009 7:26 am

Matrixs rakstīja: Jau ieprieks atvainojos par stulbo jautajumu.
Bet ja tas vis ir tik saražģīti un bīstami, ka nevar zinat kad kas plīsīs un kāda katastrofa notiks, vai nevar vienkārši iztikt ar 30% ūdensmaiņu nedēļā?
Mazajām jūrām tieši tā arī dara. Lieliem akvārijiem 30 procentu maiņa nedēļā sanāks ļoti dārgi, turklāt, audzējot cietos koraļļus, kalcija vienalga būs par maz, tāpēc arī tehnika ir vajadzīga. Ja nemaldos, runājot par kalcija patēriņu, kaut kur redzēju ciparus, lai to uzturētu normā tikai ar ūdens maiņām, ūdens bija jāmaina 50% katru dienu...
Lietotāja avatars
Matrixs
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 537
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 4:29 pm
Atrašanās vieta: Liepāja
Vecums: 35

Atbildēt Matrixs » Pirm Feb 02, 2009 10:58 am

Bet tīri teorētiski, ja Akvārija ir pārsvara mīkstie koraļi, jo nekur jau nav teikts ka Lielā jūras akvārijā ir jāaudzē cietie koraļi, varētu uztikt ar ūdensmaiņām. Un visa šī tehnika arī nav nekāda lētā, un ja vēl pa vidam kaut kas nopīst.
[img width=114 height=13]http://foolstown.com/sm/neo.gif[/img]
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Pirm Feb 02, 2009 11:16 am

Jā Tehnika nav nekāda lētā .Par Ballingu nepateikšu man reaktora sistēma ir izmaksājusi ~ to pašu ko saldūdenī CO2 sistēma. Aigars un Zanda pērkot ebay lietotus arī 100Ls ierakstījās. Ballingam 3 dozātorsūkņi ar taimeriem arī kaut kur tā maksās.
Ja akvā turam tikai mīkstos koraļļus tad domāju ka nevajag stresot ar ūdensmaiņām pietiks ja ūdeni papildināsim ar KW maisītāju.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis