Ballinga metode

Viss kas saistīts ar ūdens parametriem , sālīšanu , sintētiskās jūras sāls, testi , u.t.t.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2341
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51

Re: Ballinga metode

Atbildēt Mongoose » Tr Okt 08, 2008 10:51 am

Adventurer - Tu zini ka pēc strāvas noraustīšanās AM dozatoru kontrolieris taisa resetu, jeb to viņi beidzot ir atrisinājuši. Vai arī domā likt vienkārši drošus taimerus?
Informē lūdzu par visu pasākuma gaitu sīkāk - ir interese.
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri
Atbildes: 377
Pievienojies: Otr Jan 08, 2008 9:15 am

Atbildēt Adventurer » Tr Okt 08, 2008 11:07 am

Mongoose rakstīja: Ko dara ar iztvaikojošā ūdens kompensāciju - ballings? protams ka dozas var precīzi aprēķināt , bet cik ir lasīts tad pie ballinga sāļainībai ir tendence augt , bet pie tradicionālās metodes kristies. Protams to nokompensējam pie ūdens maiņas un viss atkal normā.
  Labprāt izmēģinātu šo sistēmu , bet biedē augstās izmaksas gan uzturēšanā gan sākuma tehnikas iegādei. Manuāli noteikti ar to negribu ķēpāties , jo tas jādara katru dienu un precīzi, lai uzticētu automātikai - to vajag pietiekoši drošu :(  tātad nelētu.

Tev ir taisnība par to sāļainību - ideālā gadījumā vajadzētu būt tā, ka pēc reaģentu pievienošanas ieslēdzas vēl viens sūknis, kas aizvāc pievienoto ūdens daudzumu. Iztvaikojušais ūdens jebkurā gadījumā tiek papildināts kā parasti. Pat, ja sāļums nedaudz celsies, tur es nekādu katastrofu vēl neredzu.

Jā, tehnika ir dārga - tas pats Aqua Medic Reefdoser, ar visu to, ka nokaulēju cenu, sanāk 250 eiro, + 12 eiro sūtīšana uz LV. Paši reaģenti nemaz tik ļoti dārgi nesanāk, visdārgākā ir jūras sāls bez NaCl, bet tās pietiek ilgam laikam.

Skatoties citādi - ja akvārijā ir daudz SPS koraļļu, tad dienā jāpievieno ~25 ml maisījuma uz 100 litriem. Attiecīgi uz 500 ml sanāk 125 ml x3. Gala rezultātā, ja ņem vērā, ka standartā izmanto 5 litru burciņas, tad akvārijs ir nodrošināts aptuveni uz 40 dienām.

Attiecīgi, mums ir vajadzīgi:
367 grami CaCl2 , aptuveni 3 Ls
85 grami Mg Cl2, aptuveni 1 Ls
420 grami dzeramās sodas, aptuveni 50 santīmu
125 grami sāls bez NaCl, aptuveni 2 Ls

Kas mums sanāk - 6,5 Ls uz 40 dienām, vai arī ~5 Ls mēnesī. Nesanāk tik ļoti dārgi, ja ņem vērā, ka akvārijā tiek uzturēta gandrīz ideāla mikro un makro elementu proporcija...
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri

Atbildēt Adventurer » Tr Okt 08, 2008 11:10 am

Mongoose rakstīja: Adventurer - Tu zini ka pēc strāvas noraustīšanās AM dozatoru kontrolieris taisa resetu, jeb to viņi beidzot ir atrisinājuši. Vai arī domā likt vienkārši drošus taimerus?
Informē lūdzu par visu pasākuma gaitu sīkāk - ir interese.
Jā, zinu, ka viņš tā dara, zinu arī to, ka viņam nevar uzlikt laiku pa stundām, bet tikai intervāliem, respektīvi, piemēram - katras 12 stunas dozējam 10 minūtes :(. Diemžēl līdz Grotech III vēl augt un augt, bez tam, Aqua Medic šļauciņas ir dabūjamas pie Aquarium Doctor, kas atvieglos procesu ar to nomaiņu. Drošus taimerus nelikšu  - ja noraustīsies, kam tagad viegli :D

Protams, var jau atsevišķi maziņu upsi uz dozatoru uzlikt, tad problēma būs atrisināta.

Vēl ir neatrisināta problēma ar liekā ūdens aizvākšanu - principā, var uzlikt mazu Resun sūknīti, noregulēt, lai tas minūtes laikā aizsūta prom nepieciešamo ūdens daudzumu, un uzlikt uz taimera, lai strādā. Mīnuss - mazais sūknis var noķīlēties un sliktākajā gadījumā arī sadegt, ja tas tiks darbināts reti. Vismaz, tas ir attiecībā uz ķīniešu sūkņiem. Var jau uzlikt uz taimera reizi nedēļā, un tad lielāku ūdens daudzumu. Gribētos tur redzēt peristaltisko sūkni, bet tie visi kā viens ir dārgi...
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Tr Okt 08, 2008 11:56 am

Par to viņu programmēšanas tizlumu arī zinu .
Siemens Logo kontrolieris - 8in 8out programmējams ar reālā laika intervāliem , pats pāriet uz vasaras un ziemas laiku. maksā ~60Ls tas šo darbu veiks korekti un nekārsies. Dzintars tādu liek akvai. Ir arī taimeri kuri strādā bez prob pie visām tīkla ķibelēm , uz DIN šinas montējamie ~20Ls bet tos vajadzēs vismaz 3 tā kā man liekās visdrošākais būs rūpnieciskais kontrolieris , mani visvairāk uztrauc kvalitatīvi dozātorpumpji
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri

Atbildēt Adventurer » Tr Okt 08, 2008 12:05 pm

Mongoose rakstīja: Par to viņu programmēšanas tizlumu arī zinu .
Siemens Logo kontrolieris - 8in 8out programmējams ar reālā laika intervāliem , pats pāriet uz vasaras un ziemas laiku. maksā ~60Ls tas šo darbu veiks korekti un nekārsies. Dzintars tādu liek akvai. Ir arī taimeri kuri strādā bez prob pie visām tīkla ķibelēm , uz DIN šinas montējamie ~20Ls bet tos vajadzēs vismaz 3 tā kā man liekās visdrošākais būs rūpnieciskais kontrolieris , mani visvairāk uztrauc kvalitatīvi dozātorpumpji
Nu, ja skatīties uz standarta taimeriem, tad man ļoti labi strādā vācu Brennenstuhl vai kā tur viņus :D taimeri, kuriem ir iekšā mazās baterijas - strāvas zuduma gadījumā nekas nenotiek. Mīnusi - mēdz kaut kad "nokārties", un jāreseto.

Es sasummēju, cik man izmaksātu 3 peristaltiskie sūknīši + 3 taimeri, nospļāvos, un pasūtīju Aqua Medic ar visu kontrolieri. Zinu, ka būs diena jāpavada, lai to visu nokonfigurētu, bet kam tagad viegli...

Aqua Medic dozatorpumpji nav nemaz tik slikti - man ir 3, un neviens nav noklājies (tfu, tfu, tfu), arī silikona šļauciņas tur diezgan ilgi, pat, ja tur cauri plūst Ca hidroksīds. Kas mani vairāk uztrauc, ir cita lieta - nu, pieņemsim, intervāli visiem ir noregulēti vienādi, bet šļauciņas kaut minimāli atšķirsies, it īpaši vēlāk, kad no šķīdumu dozēšanas tās paliks cietākas, un tik labi nepumpēs. Cik bieži būs jāpārregulē dozēšana? Nav ne jausmas, bet noteikti būs nianses, ar ko nāksies saskarties laika gaitā...
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Tr Okt 08, 2008 12:21 pm

Tas kontrolierītis par ko es minēju , tev vēl var veikt automētisko ūdens pieliešanu - noliešanu , gaismu slēgšanu un vēl šo to , nu vienu vārdu sakot var orentēties uz 8 netkarīgām darbībām par kuru darbību tu pats pastāsti kontrolierim. tāpat ir 8 ieejas pa kurām var padot dažādas rokas vadības komandas un pēc tava prāta tiks vadītas izejas. Tas labums ir tur ka viņam nav kaut kāda viena uzdevuma viņš ir spējīgs strādāt kā diskotēku gaismas vadība , kā modinātājs........ viss atkarīgas no lietotāja fantāzijas. Par to programmu kas viņam jāraksta- tas notiek sākotnēji uz datora , parametrus var izmainīt pēc tam uz paša kontroliera.
  par dozātorsūknīšu precizitāti nemāku teikt, nav vēl bijusi saskarsme ar viņiem. Vēl esmu apsmadzeņojis citu iespēju, piem stāv trauks kurā stāv analogs līmeņa devējs - pumpis ir jebkurš kādu gribam - nu labi ne 10000l/h :)  sūknis ieslēdzās un tiek izliets zināms līmenis - precizitātes ziņā domāju visprecīzākais - mīnusi analogā devēja iegāde + analogās ieejas uzstādīšana un tas viss x3 ir vēl tilpuma devējs , bet tas ir vēl dārgāks :( Vēl stulba doma dozēšanai ir - trauki stāv uz elektroniskajiem svriem(no svariem izmantots tikai devējs - un dozējam pēc svara.
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri

Atbildēt Adventurer » Tr Okt 08, 2008 2:11 pm

Starp citu, e-bay atradu alternatīvu peristaltiskajiem sūknīšiem - uz gaisa kompresora bāzes veidots sūknītis, kas pumpē šķidrumus ar ātrumu 12 litri stundā, jeb 200 ml minūtē:

http://cgi.ebay.co.uk/TOM-Aqua-Lifter-V ... .m63.l1177

Tiesa gan, 200 ml minūtē tāpat ir par daudz, bet var jau viņam nedaudz skābekli "piegriezt".
alekss
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 115
Pievienojies: Piekt Feb 01, 2008 11:23 am

Atbildēt alekss » Tr Okt 08, 2008 2:28 pm

Adventurer rakstīja: Starp citu, e-bay atradu alternatīvu peristaltiskajiem sūknīšiem - uz gaisa kompresora bāzes veidots sūknītis, kas pumpē šķidrumus ar ātrumu 12 litri stundā, jeb 200 ml minūtē:

http://cgi.ebay.co.uk/TOM-Aqua-Lifter-V ... .m63.l1177

Tiesa gan, 200 ml minūtē tāpat ir par daudz, bet var jau viņam nedaudz skābekli "piegriezt".
tas ir tikai pumpis, bet vajag kādu tilpumu ar šķirdumu, kur veidosies vakuums, kas izspiedīs šķidrumu.
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri

Atbildēt Adventurer » Tr Okt 08, 2008 2:31 pm

alekss rakstīja: tas ir tikai pumpis, bet vajag kādu tilpumu ar šķirdumu, kur veidosies vakuums, kas izspiedīs šķidrumu.
Tā nav, viņš pats pumpē šķidrumu, tieši tāpēc viņam iesaka priekšā uzlikt filtriņu, lai tas neaizsērētu...
http://www.marinedepot.com/ps_ViewItem~ ... tab~0.html
alekss
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt alekss » Tr Okt 08, 2008 2:44 pm

interesanti, cik tad liels viņš ir, ka viss notiek viņam iekšā...

Tad jau ar tik lētiem pumpjiem nav nekādu problēmu ar dozēšanu kā procesu, tas varētu būt arī man aktuāli pat pašreiz.
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri

Atbildēt Adventurer » Tr Okt 08, 2008 3:32 pm

alekss rakstīja: interesanti, cik tad liels viņš ir, ka viss notiek viņam iekšā...

Tad jau ar tik lētiem pumpjiem nav nekādu problēmu ar dozēšanu kā procesu, tas varētu būt arī man aktuāli pat pašreiz.
Kāpēc Tev nav nekāda info par to, kā palaidās akvārijs? Vai izmanto ballinga metodi jau tagad?
alekss
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt alekss » Tr Okt 08, 2008 3:34 pm

tfu, tfu, tfu viss kārtībā, bildes arī bija, bet tikai Skype domubiedru grupai. Pašlaik izmantoju tikai ca-hidroksīdu, jo man pašlaik jau ir astoņi SPS (stāvoklis manuprāt labs) un pietiekami daudz mīksto. Varētu pēc kāda laika aizdomāties par ballingu, man tas ir vairāk pieņemams par reaktoru.
alekss
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt alekss » Tr Okt 08, 2008 3:37 pm

Adventurer rakstīja: Kāpēc Tev nav nekāda info par to, kā palaidās akvārijs? Vai izmanto ballinga metodi jau tagad?
No tevis arī nav nekādas ziņas  :yes:
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri

Atbildēt Adventurer » Tr Okt 08, 2008 3:41 pm

alekss rakstīja: No tevis arī nav nekādas ziņas  :yes:
Nu, kas gan man varētu būt jauns?  :thinking:

Īstenībā gribēs tos 900 litrus beidzot atbrīvot no klienta zivīm un akmeņiem, tad jau varēs sākt ko rakstīt :)
alekss
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt alekss » Tr Okt 08, 2008 3:43 pm

Adventurer rakstīja: Nu, kas gan man varētu būt jauns?  :thinking:

Īstenībā gribēs tos 900 litrus beidzot atbrīvot no klienta zivīm un akmeņiem, tad jau varēs sākt ko rakstīt :)
Būtu tā kā laiks sākt to darīt, jo ziema ir klāt un visi atpakaļ pie datoriem :)

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis