Briest jauns projektiņš

Viss kas saistīts ar pirmo jāras akvārija startu, akvāriju un vietas izvēle, u.t.t.
liluks
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 66
Pievienojies: Otr Sep 12, 2017 9:45 am

Briest jauns projektiņš

Atbildēt liluks » Cet Mai 02, 2019 9:48 pm

Sveiki visapkārt! Ceru, ka te ir kāda dzīvība. Jau labu laiku galvā mīt doma par mazu jūras kastīti. Par šo arī pirmais jautājums zinošiem cilvēkiem. Ir iespēja pārveidot seškantīgu ~35litru kasti, bet vai tā forma būs ērta? Vai labāk tomēr iegādāt kādu kubu vai četrkantainu taisnstūrveida kasti?
Dzīvie akmeņi. Kur tos šobrīd ir iespēja iegādāties? Cik saprotu Akvaservisā ir, Zivelē ir, vienmer.lv ir. Varbūt vēl ir kaut kur jūras akvārijiem viss kaut kas? Kur varētu būt maciņam patīkamākas cenas?
Un vēl par tiem akmeņiem. Akvaservisā ir gan skaloti, gan neskaloti. Cenas atšķirība palielka. Svaigai akvai, kurā nelaidīšu uzreiz dzīvo radību, tak var arī tos neskalotos?
Tad par gaismām. Vai labākais variants ir T5, T8 vai arī ir kas jēdzīgs ledu sortimentā?
Sūknis. Man ir viens lieks bluwawe 350 no veca filtra, vai ar to pietiktu 35l kastei vai tomēr jāpērk jaudīgāks?
Kaut kā tā pagaidām, bet gan jau jautājumi radīsies vēl.
Ko no dzīvniekiem varētu ielaist 35 litros? Bērni grib Nemo, kas laikam pēc nosaukuma šis Amphiprion ocellaris, ir vēl kāds krabītis vai kas tāds interesants ko var?
liluks
Reģistrētie lietotāji

Re: Briest jauns projektiņš

Atbildēt liluks » Piekt Mai 03, 2019 11:16 am

http://vienmer.lv/?l=1&c=45&p=16525 AR šādu te vienu apgaismojumu jau 35 litriem nepietiks?
liluks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt liluks » Piekt Mai 03, 2019 6:32 pm

https://ru.aliexpress.com/item/Clip/328 ... 3706b1f1-2 Uz šo brīdi akvai ir šāda lampa ar visām baltām diodēm, ja viņai pieliktu to Aquaell 6w marine vai actinic būtu ok iesākumam?
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2363
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 52

Atbildēt Mongoose » Piekt Mai 03, 2019 10:58 pm

Sveiki! Akvrijs ir jau palaists ? Raksti kas ir iegādāts . Visu skaidrot nesākšu , būs gari. Tāpēc jāzina cik tālu projekts ir pabīdījies.
ja vēl nekas nav . ieteiktu tādam izmēram klasisku kubu. Seškantu nekādā gadījumā , būs grūti novērot akvāriju , jūrā ir daudz sīkumi kas interesanti vērot tieš sākuma stadijā. seškants ir ļot nepiemērots tik mazam tilpumam, kā apkalpošanā tā vērošanā un tehniks izvietošanā.
Lampu nepērc , jāsāk ar akvāriju tad skatīsim pārējo.
Cik lielas ir zināšanas par jūras akvāriju. Seit savā laikā esmu kaut kādus ieteikumus rakstījis: palasi : viewtopic.php?f=10&t=12
liluks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt liluks » Sest Mai 04, 2019 8:34 am

Nē, akvārijam līdz palaišanai vēl ir dikti tālu. Es lēnām, vispirms visu saplānošu un tad pamazām. Nav nekāda steiga.
Ir saldūdens seškantis, kas kaut kā ne visai apmierina. Biju iedomājusies, ja pārtaisīšu par jūru būs labāk. Bet iespējams, ka tiešām nevajag. Ja šo likvidēju, tad vai nu pārdodu, vai atstāju skapī karantīnai piemēram. Tā kā par jūru doma jau sen uzpeld, tad nu šķiet šis ir brīdis, kad sapņus vajag izkustināt. Zināšanas par jūru, tikai teorētiskas, šeit salasītas un mazliet krievu forumos, cik nu starp darbu ir laiks palasīties.
Tātad, seškantis ne, tas skaidrs. Vai kubs ir labāka forma, vai taisndtūris. Piemēram 60x30x30?Lai gan man pašai laikam labāk simpatizētu kubs, piemēram 40x40x40. arī litrāža jau smukāka nekā manam 35l seškantim.
No tā kas ir mājās, man ir tā ķīniešu lampiņa saldūdenim, kas pēdējā linkā. Sūna, ludvigija un vēl visādi augi zem viņas aug labi. Labāk nekā zem speciāli gatavota T5 citā akvārija, kurš jau arī devies prom un nomainijies uz lielāku saldūdeni. Bet nu jūrai šī lampa nebūs piemērota visticamāk. Ja seškantis netiek pardots, tad ir 50W sildītājs, kas cik saprotu arī par jaudīgu tomēr. Un sūknītis no bluwawe veca filtra bluwawe 350, bet tas savukārt saprotu, ka par mazu. Tātad reāli vajag visu. Pēc filtra cik saprotu mazai jūrai nav īsti vajadzības?
RO ūdens mājās nav, bet tik nelielai litrāžai domāju, iesākumā varam piepirkt. Vīrs katru dienu braukā garām Akvaservisam, tā ka pilnīgi pa ceļam. Cenas apskatīju, nu nekas nāvīgs tas nav.
liluks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt liluks » Sest Mai 04, 2019 11:53 am

Nu tā, biju pastaigā līdz tuvējam zoo veikalam ar akvārijiem. Tad nu pārsteidza cenas un šobrīd ir izvēle starp Boyu MT30 un Boyu MT50. Varētu jau ņemt MT 50, bet tam atkal kopējās izmaksas lielākas, stipri vairāk vajadzēs akmeņus un arī ja ūdens jāpērk, tas sanāk diezgan daudz. Cik saprotu, tad šiem gaismas tikai vēl kaut kas jāpiestiķē, bet iesākumam, pie palaišanas, kamēr nelieku iekšā koraļļus, būtu ok?
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sest Mai 04, 2019 1:37 pm

Man arī Boyu akvārijs liekas viens no veiksmīgākajiem un ekonomiski izdevīgākajiem . paskaties ss.lv bieži tirgo lietotus. pavisam nesen arī tādu paņēmu un palaidu vienā vakarā . ieliku RW4 sūkni uz mazāko jaudu un viss. Gaismas - Gaismas Boyu nav visai labas, ja tām nemaina lampas, be tās savukārt paliek ar vien mazāk. Var noņemt vāku un uzlikt kādu citu LED gaismekli. Es uzliku paštaisītu no apgaismes prožektora. Varu arī tādu notirgot bet nebūs lēti ~50euro ar visu kontrolieri . Tāds viņš izskatās uz BOYU .

Attēls
Attēls

Var paskatīt ko no ebay , bet ieteiktu skatīt tādu kuram regulējās vismaz divi kanāli lai pieregulētu sev patīkamo spektru un ir dimmera iespēja - gaišāk tumšāk + taimers. Tādejādi tas viss ir daudz baudāmāks .
Koraļļiem un zivīm var bez problēmām likt jebkādu gaismu , ja viņa būs nepieciešamā daudzumā tie augs un jutīsies labi , bet ja zilā spektra daļa būs maz izskatīsies visi brūni. Tāpat siltā spektra daļa patīk aļģēm.

Jā , LV jūras lietu veikalos cenas ir lielas. Lielākas kā Vācijas veikalos, bet sortiments daudz mazāks, domāju skaidrojams ar mazo pierpasījumu .

Varu akmeņus atvest no lietuvas kad braukšu (braucu apmēram reizi divos, trīs mēnešos) kaut ko no dzīvības ,un koraļļiem tirgo arī vietējie akvāriumisti , būs lētāk noteikti.

Būtībā viss bildē redzamais akvarijs komplektā (tikai tehnika) ar starumes sūkni (ne bildē redzamais , jaudīgāks RW4 tipa) un gaismu var tikt tirgots, jo uz doto brīdi tāpat stāv tukšs. Maksā 100euro gaismas ir programmējamas no PC caur USB 5kanāli UV, zils, zaļš , sarkans, balts . straumes sūknis, sildītājs, pats akvārijs un gaisma. Bonusā , pēc palaišanas var dabūt kādus koraļus, gliemežus... Nav galīgi pa lēto un jauns, par to viss ir gatavs startam ;)
liluks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt liluks » Sest Mai 04, 2019 2:03 pm

Hmm, izskatās dikti labs piedāvājums! Jāpadomā! Lietots mani nebaida. Šir ir 32l?
Par prožektoru. Tas jau ir pilnībā pārveidots? Taču standarta neder? Man uz 240l saldūdeni ir 3 prožektori testam.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sest Mai 04, 2019 3:02 pm

Jā , šis ir 35L
No prožektora ir tikai korpuss , tajā ir ieleiktas dažāda spektra matricas. iepriekš rakstīju 5kanāli - tas nozīmē ka tu to vari paraegulēt (pieslēdzot caur USB pie datora vai planšetes) zilāk , baltāk , sarkanāk..... kā arī uzlik laikus cikus lai tas sāk dimmēties/ palikt lēnāk tumšāk gaišāk ieslēgties izslēgties....
Varu iepriekš pēc Tev vēlamajiem laikiem jau to saprogrammēt kad tas sāk lēnām palikt gaišāks un kad tumšāks.
Parastais prožektors der , kā jau minēju, tikai tas vizuāli jūrai visus koraļļus krāsos brūnus un ar lielu varbūtību stimulēs nelabvēlīgo aļģu augšanu. Ja liek tādu prožektoru tad vēlams lai tas būtu vismaz ar 12 000K gaismas temperatūru , mums veikalos pieejamie ir max 6700K
liluks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt liluks » Sest Mai 04, 2019 6:25 pm

Tā, nu es domāju, ka es labprāt pieteiktos uz to akvārija komplektiņu. Ja es pareizi saprotu, tad Rīgā viņš nav. Galvā mikslis pēc visa izlasītā pēdējā laika, bet ja atminos, tad bija kaut kur Kurzemes pusē?
liluks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt liluks » Sest Mai 04, 2019 6:26 pm

Vēl uzradās jautājums, vai tilpums ir pietiekams, lai viņš ielaistu kādu Nemo ar laiku?

Un īsti nesaprotu par šiem akmeņiem:
akmeņi uzreiz pēc piegādes (neizskaloti nitrīti) – EUR 18.00 /kg;
izskalotie, sagatavotie ielikšanai akvārijā, rifu akmeņi (bez nitrītiem) – EUR 25.00 /kg.
Ja es palaižu akvarīju no Nulles, tad tak var ņemt tos neizskalotos akmeņus? Vai viņiem pirms ielikšanas akvārijā vajadzīga vēl kāda apstrāde? Vai labāk tomēr tos izskatlotos? Un ja es pie palaišanas paņemu kādus 2kg un pēc mēneša piepērku vēl kādus 2, tad gan jau skalotos?
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sest Mai 04, 2019 9:00 pm

Esmu no Kuldīgas.
Par akmeņiem ir jānoskaidro divas lietas - ko nozīmē neskalotie. Tie var būt gan sausie gan dzīvie. priekš sausajiem cena ir augsta, priekš dzīvajiem normāla.
ja neskalotie ir dzīvie tad var ņemt droši. Atšķirība ir vienkārša - lētakie ir akmeņi kuri ir tikao atvesti , dārgākie ir tie kuri jau tur vismaz 3 nedēļas ir pastāvējuši un tajos ir sācis darboties slāpekļa cikls, bet ja šādus akmeņus kaut kur atkal ilgi vedīs , tie atkal pārvērtīsies par "neskalotajiem"
Tikai es nesaprotu vienu lietu, ja viņi tirgo "neskalotos" dzīvos akmeņus tad viņi noteikti nav uz vietas , bet tiek pasūtīti - savādāk nav loģikas. Jebšu tirgo divs zina ko kā "neskalotos". To vajag noskaidrot. Kā notiek akmeņu iegādes procedūra un tieši no kura reģiona būs akmeņi un vai tos varēs izvēlēties jeb jāņem kas ir. Ja jāņem kas ir - tad tie var būt dažādi - saucamie ķieģeli - svars ir bet apjoms nav, jo ir maz poras. Ja var izvēlēties OK.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sest Mai 04, 2019 9:05 pm

Klaunu likt var , bet es neliktu. Kāpēc? pirmkārt ūdensmaiņas būs biežākas , nitrāti fosfāti krāsies ātrāk. otrkārt klauns man liekas daudz reizes neinteresantāks tāda tilpumā kateiksim krevetes , krabji vientuļnieki ... ar tādiem iemītniekiem varēs ūdeni mainīt max tikai kādus 10% nedēļā un to uzvedība ir diezgan interesanta.
liluks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt liluks » Sest Mai 04, 2019 9:09 pm

Ahā, skaidrs par tiem akmeņiem. Uzzvanīšu uz Akvaservisu darba dienā un pajautāšu. No Akvaservisa nav jāved tālu, ar kājām 10min, ar auto 5min :D Vēl vienmer.lv arī piedāvā skalotos par 21 ar kapeikām, ja pareizi atceros, tam vismaz darba laiks jēdzīgāks. Uz Akvaservisu jau jādomā kā tikt darba laikā.
Kad Jums ir plānots brauciens uz Lietuvu un apmēram kādās cenās tur ir.
Vīrs vēl mani cenšas pierunāt mani uz 80l boyu, tam jau droši vien Jūsu piedāvātā gaisma, ja to ņem atsevišķi, būs krietni par švaku?
liluks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt liluks » Sest Mai 04, 2019 9:09 pm

Kāda krevete pilnīgi noteikti ir manos plānos, kad akvārijs būs kārtīgi nobriedis.

Vēl viens jautājums, ja taisam paši, tad šie led čipi ir ok? https://ru.aliexpress.com/item/1-3-5-10 ... ee7591bd-1

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis