Lapa 1 no 1

Akvārija izmēra proporcijas

Autors: Cet Okt 20, 2016 1:40 pm
nikii
Vēlos mājās starp divām kolonām ierīkot jūras akvāriju. Akvārija garums būs aptuveni 2,2-2,3 m. Lasīju, ka akvārija optimālais augstums ir 60 cm un platumam jābūt lielākam par augstumu. Kādas proporcijas jūs ņemtu lai akvārijs, labi strādātu un arī labi izskatītos.

Re: Akvārija izmēra proporcijas

Autors: Piekt Okt 28, 2016 2:03 am
MareksL
Baigo monstru gribi uztaisīt mājās ...

Vidusmērā - garums ir 2-3x no platuma (tātad vidēji 2,5x).
Savukārt augstums ir 1,5x no platuma (kur lasīji par fiksētu augstumu un ka platumam jābūt lielākam par to?)

Protams neviens neliedz taisīt jebkura cita izmēra un konfiguakvārijus, bet nu būs neoptimālāki.

Ja izejam no garuma 2m, tad platumam jābūt ap 80cm un 120cm augstam ... gandriiz 2 tonnas ūdens. Jāsaka ka ne tas lielākais kurš dzīvē redzēts, bet priekš mājām liels.

Ja grib mazāku ūdens tilpumu - taisi sākot no apmeeram 40 cm platumu (ne mazāk) un augstumu no 60cm. Sanāks kaads 500l, normāls tilpums ar ko sākt jūras akvāriju.

Re: Akvārija izmēra proporcijas

Autors: Piekt Okt 28, 2016 10:48 am
Ined
Garums un platums var būt jebkuri - cik vien ielien brīvajā vietā un pašiem patīk kā izskatās, bet augstumu nu gan nevajag taisīt tādu, kur tikai ar akvalangu varēs apkopšanai ienirt. Cik var roku ērti iebāzt līdz apakšai, tik arī pietiek. Kādi 60 cm augstumam jau ir gana, stipri dziļākos arī gaismas vajadzēs taisīt ar nopietnākiem prožektoriem.

Re: Akvārija izmēra proporcijas

Autors: Piekt Okt 28, 2016 6:07 pm
Mittawa
No pieredzes ņemot, pilnībā piekrītu Ined-ai. Dziļumam jābūt tādam, lai var ērti apkopt, garums un platums atkarīgs no tavām vēlmēm/ambīcijām, vnk galarezultātā jāpielāgo vāks ar attiecīgām gaismām (te nu galvenais specs ir Haxiz). Dari vienkāršāk- izej cauri 'jūrnieku' tēmai, tur atradīsi tīras praktiķu, ne teorētiķu, atziņas un pieredzes.
P.S. MareksL, ieliec, lūdzu, adresi uz lapu, kurā izlasīji par sevis dotajām akvārija proporcijām.

Re: Akvārija izmēra proporcijas

Autors: Sest Okt 29, 2016 8:10 pm
Haxiz
Tas ko Mareks ielika, ir vizuāli/ dizainiski pieņemākais variants. Tas pieņēmums klejo jau no 50-60 gadiem pagājušajā gadsimtā, tas ir aprakstīts visās vecajā grāmatās. Arī vācu literatūrā tas ir minēts kā cilvēka acij piemērotākais proporciju variants. Dabiski, ka var iekārtot visādos izmēros brīnišķīgu ainu, bet nu jācenšas tā vai tā.

Re: Akvārija izmēra proporcijas

Autors: Pirm Okt 31, 2016 11:26 am
nikii
Paldies visiem par ieteikumiem.
Jūsu forumu periodiski lasu jau 10 gadus un tādu pašu laika posmu gribu jūras akvāriju. :D Tādēļ sajūtu līmenī jūtu, ka ja sākumā uztaisīšu mazu akvāriju, pēc tam gribēšu lielāku. Tādēļ taisīšu uzreiz maksimālajā izmērā, jo tas kopumā sanāks lietderīgāk un lētāk, kā arī lielos akvārijos vieglāk uzturēt pareizu vidi. Akvārija izveidē un sākumā arī apkalpošanā, piesaistīšu vienu šī foruma dalībnieku.

Akvārija garumu nosaka esošās kolonas, ja nelikšu visā garumā atlikusī sprauga būs ne šis ne tas. Māja ir tapšanas stadijā, līdz ar to šobrīd var ieplānot visu vajadzīgo, kas būs akvārijam vajadzīgs- kanalizācija, ventilācija, elektrība.

MareksL

kur lasīji par fiksētu augstumu un ka platumam jābūt lielākam par to?)

Te pat forumā vai kādā no akvāriju mājas lapām. Tur minēja, ka dziļākam var apakšā gaisma nepietikt.