Gribam jūru, bet kādu?

Viss kas saistīts ar pirmo jāras akvārija startu, akvāriju un vietas izvēle, u.t.t.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2363
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 52
Contact:

Gribam jūru, bet kādu?

Atbildēt Mongoose » Cet Mar 27, 2008 5:33 pm

  Visus jūras akvārijus var iedalīt trīs lielās grupās.
1. minī (nano , nemo , piko) akvāriji. Šo akvāriju galvenā atšķirība ir tā ka to tilpums parasti nepērsniedz 100L. Visi dzīvībai nepieciešamie procesi tiek nodrošināti ar vienkāršu tehniku un sistemātiskām ūdensmaiņām ~30% .Ikmēneša izmaksas ieskaitot elektroenerģiju ir ~5Ls .   Sistēmas priekšrocības- ar salīdzinoši maziem finansiāliem ieguldījumiem ir iespējams izveidot un apgūt jūras akvāriumistikas pamatprincipus, iepazīties un novērot daļu no rifa iemītniekiem. Sistēma ir vigli startējama , apkalpojama un neprasa speciālu novietošanu kā arī iekārtu izvietošanu. Mīnusi – stipri ierobežota hidrobiontu izvēle. Par cik sistēma ir maza , tā pie neuzmanīgas vai nolaidīgas attieksmes ir viegli ievainojama un iet bojā. Vasaras mēnešos iespējama pārkaršana.
[img width=450 height=318]http://www.reefscapes.net/nano/fullpic2.jpg[/img]


2. Zivju akvāriji. Akvāriji ar rifa zivīm un nelielu koraļļu skaitu vai vispār bez tiem. Šādi akvāriji parasti ir sākot ar tilpumu 200L.  Galvenā tehnikas sastāvdaļa ir spēcīgas biofiltrs un putu atdalītājs(sīkāks apraksts sekos citā sadaļā). Šādos akvārijos parasti uztur lielu daudzumu zivju , un ūdens kvalitāte ir zema, tādēļ zivis bieži slimo un mirst. Zivju akvāriji skaitās vieglāk uzturamie jūras akvāriji. Mans viedoklis par šāda tipa akvārijiem ir atšķirīgs no vispārpieņemtā. Un neiesaku likt izvēli uz šāda tipa akvārijiem.  Parasti šāda tipa akvāriji ir ļoti dārgi uzturēšanai , jo ir augsta zivju mirstība. Un patstāvīgi nākās iegādāties jaunus un jaunus hidrobiontus kuru cenas ir visai augstas.
[img width=450 height=319]http://www.tarabostrom.com/Images/tank3.jpg[/img]


3. Rifa akvāriji. Akvāriji kuru tilpums ir virs 100L (parasti ~300-600) šo akvāriju pamatā ir rifs kuru veido dzīvie akmeņi un kuri ir apaudzēti ar dažādiem koraļļiem. Zivju skaits šādos akvārijos ir ierobežots ~10 (5-8cm) zivis uz 500L. Par cik tādejādi ir iespējams nodrošināt ļoti augstus ūdens parametrus , pie pareizas uzturēšanas šādi akvāriji izskatās kā mazs gabaliņš no īsta rifa ar visdažādāko krāsu koraļļiem , zivīm un citiem bezmugurkaulniekiem. Ikmēneša izmaksas nav dārgas (lielākās izmaksas būs elektroenerģija, kura ir tieši atkarīga no akvārija apgaismojuma) salīdzinoši ar akvārija starta cenām. Starta cena vidēji var rēķināt 5ls uz 1L ūdens.
[img width=450 height=318]http://www.advancedaquarist.com/2005/2/ ... tank13.jpg[/img]
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 165
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 1:44 pm
Atrašanās vieta: Ireland
Vecums: 48
Contact:

Re: Gribam jūru, bet kādu?

Atbildēt Gundars » Piekt Mar 28, 2008 10:34 pm

Nu iisteniibaa, spriezhoy peec literatuuras, Rifa akvaarijs, tas ir akvaarijs kuraa tiek audzeeti un tureeti tikai bezmugurkaulnieki, dziivie akmenji uz kuriem seezh koralji, kaada anemoone, zooantusi u.tml. pa starpaam siro kaada garnele, gliemezis, juuras ezis u.t.t., bez ziviim, vispaar, tas kuuraa ir zivis kopa ar koraljiem jau ir jauktais tips, kuru parasti visbiezhaak cilveeki, kuri var atljauties lielaaku tilpumu, izveelas, jo tas, kaa jau Mongoose mineeja, tieshaam izskataas peec iista rifa, un ne tikai izskataas dabiigi un jauki, bet arii akvaarija ieksheejaa ekosisteema tiek maksimaali pietuvinaata dabiskajai :old:, kaut kaa nav dzirdeets ka dabaa rifs buutu bez ziviim :shark:.
Atvainojiet par komentaaru ja kas ne taa ;).
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2363
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 52
Contact:

Re: Gribam jūru, bet kādu?

Atbildēt Mongoose » Piekt Mar 28, 2008 10:42 pm

Viss pareizi. Rifu akvāriji iedalās ļoti dadzās apakšgrupās , jeb kā to labāk pateikt.
Mīkstais rifs - tikai mīkstie koraļļi , Cietais Rifs - tieki SPS koraļļi , Cietais jauktais - SPS,LPS un jauktais Rifs gan mīkstie gan cietie koraļļi , bezmugurkaulnieku rifs- tikai dažādi bezmugurkaulnieki. Nefotosintizējošo koraļļu rifs. u.t.t.  Tālāk tos visus var sākt dalīt pēc DSB , BB  , Ballinga KWreaktoriem u.t.t. zivis cik zinu dzīvo pilnīgi visos rifu akvārijos izņemot bezmugurkaulnieku , un tās kuras var dzīvot šajos akvārijos sauc par reef safe ko nozīmē rifam nekaitīgas, jo attiecīga daudzuma zivis labdabīgi ietekmē rifa akvāriju.
Zivis rifa akvārijā nav noteicošais faktors tam lai akvārijs iegūtu rifa akvārija statusu , Rifa akvārija pamātā -  plaukstošs un veselīgs koraļļu rifs

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

cron