Nopludes sistema

Viss kas saistīts ar pirmo jāras akvārija startu, akvāriju un vietas izvēle, u.t.t.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 165
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 1:44 pm
Atrašanās vieta: Ireland
Vecums: 47

Nopludes sistema

Atbildēt Gundars » Otr Jūl 24, 2012 1:40 am

Shovakar pabeidzu filtret udeni, palaidu pumpjuslai izmegjinatu ka straadaa, atklaaju ka uudens nopluust ljoto skalji, njemas traki burbuljodams, man ir divi caurumi aizmugureejaa sienaa, uudens nopluust caur "bulkhead", nu taa tos angliski sauc, tie savienojas kopaa ar miikstajaam shljaukaam un iet taalaak uz sumpu, kaa lai tiek valjaa no taas trakaas burbuljoshanas?
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 492
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 36

Re: Nopludes sistema

Atbildēt briedis » Otr Jūl 24, 2012 11:21 am

baigi noderētu kāda bilde.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Otr Jūl 24, 2012 4:50 pm

pieliku 90 gradi lenkjii to elkoni, pie "bulhead" vairs neburbuljo bet sumpaa veel joprojjam burbuljo, gan ne tik traki vairs kaa ieprieksh.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2341
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51

Atbildēt Mongoose » Tr Jūl 25, 2012 12:32 am

jāredz kā tas izskatās.  Tā burbuļošana traucē ? savādāk tas jau tikai pa labu, lai neizdalās sīkie burbuļi gaisā , tajā vietā var iesviest švammi.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Tr Jūl 25, 2012 1:11 pm

Nu diezgan paskalja gan, es domaaju ka tie elkonji paliidzees, bet nekaa, saaka man suukt uudeni no akvaarijaa laukaa, iztaissiiju cauruminju vienaa no "bulkhead"a izejoshajiem elkonjiem, tagad sumpaa burbuljo, bet cieshami, vairaak kaitina taa streebjoshaa skanja kas rodas kad gaiss iet pa to caurumu. Ja caurumu aiztaisa bukheads saak streebt veel skaljaak. Pieliku paaris bildes, cerams ka buus saprotams.
Pievienotie faili
sAkvarijs2.jpg
sAkvarijs.jpg
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2341
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51

Atbildēt Mongoose » Cet Jūl 26, 2012 4:01 pm

kāds ir gals kurš ieiet akvārijā ?  Sistēmai ir viens liels mīnuss - par cik caurule ir tieva , tad radītais spiediens var būt par mazu lai lejā ieliktu krānu ar kuru tad standarta sistēmās regulē līmeni trubā , līdz ar to pazūd skaņa un burbuļi , pareizāk sakot to daudzums tiek krietni samazināts. parasto šahtu (iekšējo , ārējo ) izejošā truba un krāns ir ~30-50mm diametrā kas sīka gliemeža gadījumā nebūs kritiski un lielas izmaiņas uz kopējo sistēmas darbību neatstās.
skaņu visvieglāk slāpēt ar durso, kāpēc gaisa iesūkšanas trubu nevar ielikt mazāku diametrā ? līdz ar to trokšņi būtu mazāk un virsū vēl uzmaukt kādu klusinātāju (bundžiņu ar švammi) tagad tāda taures shēma sanāk vēl galā ruporu var uzlikt  :D ""joks"  patiesībā jau tā shēma man liekās ,tas pats durso vien tik ir - jo gals akvārijā ir noteikti saliekts vienkārši uz leju , atliek vienīgi krāns ielikt apakšā un gaisa iesūkšanu augšā sašaurināt līdz diametram la  tas sāk nesāk svilpt.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Cet Jūl 26, 2012 11:14 pm

Par to shvammi biju iedomaajies, nepaliidz, vislielaakaa probleema sheit ir ka praktiski nekur nav to PVC trubu, kraanu utt., naaksies  no Dublinas pasuutiit un meegjinaat kaut ko liidziigu Durso uztaisiit.
briedis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt briedis » Piekt Jūl 27, 2012 12:07 am

Nevar būt ka nav. Collīgas santehnikas arī nav?

Man ir šādi uztaisīts, varbūt idejai noder:
Attēls
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Piekt Jūl 27, 2012 12:24 pm

Kaapeec tev to trubu ir tik daudz, un man nav atsevishkja nodaliijuma prieksh nopluudes sisteemas, kaa var redzeet man tie caurumi ir viens vienaa pusee otrs otraa, un par taam trubaam, sheit vinju tieshaam nav, es pats biju shokaa, viss ko vinji sheit tirgo ir prieksh izlietneem un vannaam taas rezerves daljas, ja gribi pats ko ieinstaleet vari uzkaarties, vieteejaa santehnikas veikalaa tikai acis boliija.
briedis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt briedis » Piekt Jūl 27, 2012 5:07 pm

No kreisas puses

1. atpakaļgaita no sumpa

2. otrā nopludes truba;
3. rezervers truba, ja nopludes truba aizsērē. Udens tajā nonāk, ja līz akvārijai malai ir mazak ka 1cm.
4. Galvenā noplūdes truba ar regulējamu ventili.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Sest Jūl 28, 2012 4:00 pm

Vakar izjaucu to sisteemu lai apskatiitos tos izmeerus trubaam, saliku visu atkal taapat kaa bija, streebjoshaa skanja vairs nav, tikai taada paskalja urdzeeshana, nu reizi pa reizei iestreebj.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis