Pavisam maza "jūra"

Viss kas saistīts ar pirmo jāras akvārija startu, akvāriju un vietas izvēle, u.t.t.
Lietotāja avatars
Ghost_az
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 211
Pievienojies: Cet Jan 08, 2009 9:15 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 42

Pavisam maza "jūra"

Atbildēt Ghost_az » Sv Mai 09, 2010 11:21 am

Laikam jau svētdienas rīts nav labākais laiks ašām idejām, tāpēc - ja doma ir galīgi garām - laikus apstādiniet mani!  :thinking: :D
Doma - "iesālīt" ~10 L trauciņu. Tīri tā - eksperimentam. Paskatīties, kas sanāks.  :whistle:
Ir akvārijs (līdz malām - 12 L), sildītājs, sūknītis (it kā 350 l/h).
Gaismu - uzkabinātu vienu 11 W G23 6500K. Neko "zilāku" laikam jau nedabūt?
Daži akmentiņi, pāris saujas smilšu - gan kāds foruma dalībnieks varēs palīdzēt, ne?  :happy:
RO iekārtu gan vēl neplānoju iegādāties, taču arī tā nav liela problēma (pieņemot, ka mēnesī vajadzēs ne vairāk kā 10 L ūdens).
Galvenais jautājums - vai ir jēga sākt??? Vai arī - nekas prātīgs tur nesanāks?

Zivis, protams, nebūs. Jautājums - vai kaut kādi cita dzīva radība (ne-korallis) spējīga iztikt ar šādu tilpumu?

(Skatos tagad uz 30 L saldūdeni - aizaudzis, dzīvo tikai melānijas un nedaudz "ķirši" - grūti pieņemt lēmumu par likvidāciju...)
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 493
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 37

Re: Pavisam maza "jūra"

Atbildēt briedis » Sv Mai 09, 2010 11:39 am

Domāju ka jā, var meģināt.

1) Pie iesālīšanas labak visu ūdeni dabūt no kāda esošā akvārija.
2) Gaismai vari papildus pielikt klāt zilās diodes. Ebajā pa lēto var dabūt zilos diožu stieņus vai arī pats uzlodēt.
3) Sākuma eksperimentam, turot zooantusus, diskosomas u.c. mazprasīgus koraļus, ūdeni nomaiņai vari izmantot arī pārtikas veikalos dabūnamo dzeramo ūdeni.
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 49

Atbildēt AigarS » Sv Mai 09, 2010 6:47 pm

Mongoose taču uz mini akvāriju izstādi bija uztaisījis pat mazāku jūru ;)
Jā, tādā tilpumā laikam tikai kādu diskosomu un zooanthus'u varētu turēt. No NEkoraļļu dzīvniekiem: kādu gliemezi un vēzi-vientuļnieku noteikti varētu ielaist, kādu no mazajām garnelēm, piem. Lysmata wurdemani.
Tādā tilpumā laikam tas arī būs viss.
Iesālīšanai dzīvo ūdeni un RO (iztvaikojušā papildināšanai un svaiga sālīšanai) ūdeni - gan jau sarunāsim. Akmeni gan tagad uz sitiena neatradīšu piemērotu.
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2360
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 52

Atbildēt Mongoose » Sv Mai 09, 2010 7:36 pm

10L man dzīvoja lielā ophiura un maziņa lismata ambionsis (krevete tikai kad akvārijs aizbrauca uz Rīgu)+ diskosomas zooantusi un mazie krabiishi vientuljnieki - akvārijs veiksmīgi darbojās ļoti ilgi kamēr tas brīvdienās pie jaunā īpašnieka neplaika bez strāvas - tā kā 10L ir diezgan veiksmīgs starts . man bija 6400K + 4 zilās(1W) gaismas diodes - ar 6400K vienu pašu koraļļi būs brūngani savādāk viss aug tāpat.
  0,4L akvārijā gan dzīvoja tikai aiptasis un krabītis , bet arī tur bija dzīvība , tikai to izstādes laikā kāds sabojāja (saspieda korpusu)
Lietotāja avatars
Ghost_az
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ghost_az » Sv Mai 09, 2010 7:52 pm

Labi, pierunājāt, taisīšu jūru!  :bis:

Ja tur dzīvotu kāda garnele - tas būtu ļoti patīkami!

Ja kādam mētājas pāris dzīvie akmentiņi (ar izmēriem aptuveni 15x15x15 cm) - piesakos!
Tāpat interesē koralīts/argonīts ~2 litri.

Lielākais pirkums no tehnikas - refraktometrs. Bez tā taču neiztikt?
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sv Mai 09, 2010 8:03 pm

ar akmenīti, korallītu , ūdeni zooantusiem varu līdzēt - tik atrodos Kuldīgā - ja ļoti gribās garnele Lysmata ambionsis nebūtu tas labākais risinājums jo viņa aug liela un tad ūsas visu laiku būs pret stikliem , bet ir jau vēl citas teiksim wundermani - ja būs krevete tad gan stingrāk jāseko līdz ūdens iztvaikošanai un maiņām jo tās jūtīgas pret straujām parametru maiņām. ja iztiek ar ophiuru un pārējo ko minēju (lielā ophiura tajā mazā tilpumā izskatās kā astoņkājis kas sargāja Atlantidu :laugh: .tad parametru maiņa ir pieļaujama lielākās robežās , jo tās ir mazāk jūtīgas pret to strauju maiņu.
Lietotāja avatars
Ghost_az
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ghost_az » Sv Mai 09, 2010 10:01 pm

Nav tik traki - Kuldīga nav pasaules otrā pusē. Jāpadomā par ekskursiju uz Kurzemi... :)

Garneles ar garajām ūsām redzēju zooveikalā - tādām vismaz 200-300 L vajadzīgs...

Lasu, lasu... Vēl pie "viegli turamajiem" pieskaita: Fungia, Ricordea, Caulastrea. Kā ar šiem? Aug lieli? Nav pie mums sastopami?

Vispārīgs jautājums - skābeklis. Sūknim jāliek gaisa iesūkšanas caurulīte? (Sūknis ir parasts, Aquael Circulator 350).

Refraktometri... šāds ir OK? Mums interesē 35 promiles, vai ne?
Lietotāja avatars
meicha
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 220
Pievienojies: Piekt Nov 21, 2008 3:45 pm
Atrašanās vieta: RĪGA
Vecums: 43

Atbildēt meicha » Sv Mai 09, 2010 11:49 pm

jā tas ir labs .

pierunājis Tevi neviens te nav  :D Tu pats sevi pierunāji ...

pēc savas pieredzes varu pateikt ka sāku ar 40 l un gada laikā esmu pārgājusi uz 200 l jūru ....tākā laipni aicināts Jūrnieku bariņā

Jā varbūt uzreiz vari paņemt Jūras akvariju es pardodu BOYU 58 l tam ar vajag tikai akmeņus un ūdeni un gatavs ....nebūs jādomā par tehniku ...tikai vajadzēs sūkni kas viļņus taisa
lai izdodas visas ieceres
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1588
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm

Atbildēt nbinc » Pirm Mai 10, 2010 9:17 am

Ghost_az rakstīja: Galvenais jautājums - vai ir jēga sākt??? Vai arī - nekas prātīgs tur nesanāks?
Nu protams ka ir jēga, izmēģināsi kas tas ir - sāļš ūdens :)

Izmaksām, šādam pasākumam, nevajadzētu būt pārāk lielām. Dārgākie iespējams būs akmeņi un iemītnieki, bet tā kā te jau tev piesolīja visu vajadzīgo tad praktiski problēma jau ir atrisināta :) paliek tik gaisma, tai 6500K lampai vajadzētu klāt pielikt zilās diodes. Iespējams ka man vēl kaut kas bija palicis pāri, bet nav jau problēmu tās nopirkt eBay'ā cenas (kopā ar pārsūtīšanu) varētu svŗstīties no 3$ līdz 15$, bet tas stipri atkarīgs cik daudz tev to vajag. Pats lētākais variants laikam 24 diodes bija.

Ūdeni patiešām tādam mazam akvārijam vajadzētu ņemt no strādājoša akvārija, iespējams kopā ar mazu akmeni šīs ūdens varētu nākt arī no Kuldīgas.
Es pats sāku tieši uz Kuldīgas ūdens un sākums bija ļoti labs :)
Lietotāja avatars
Ghost_az
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ghost_az » Pirm Mai 10, 2010 11:06 am

Par diodēm - tās virtenes pa 24-48-u.t.t. diodēm - tās ir mazjaudīgās diodes. Esmu tādas rokās turējis, taču nevaru iedomāties, kā spīdēs akvārijā. Pluss - lētas!
Otrs variants - 1W diodes. Mīnuss - dārgas. Jāpadomā par normālu barošanu un dzesēšanu. tādas vajadzētu 4-6 gab. Pluss - var atrast ar plašāku leņķi.

Ko ieteiksiet? Kāpēc?
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1588
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm

Atbildēt nbinc » Pirm Mai 10, 2010 11:20 am

Es tās lētās diodes ieteicu tāpēc lai tev to 6500K lampas gaismu padarīt zilganāku.
Ja ir vēlme tikai ar LED izgaismot tad protams ka jāpērk dārgās diodes. Te forumā jau bija viens akvārijs, kuru bija izgaismojuši ar LED'iem, pameklē.
Protams pastāv variants arī sameklēt kādu piemērotas gaismas temperatūras kompaktnieci.

Te jau tev pašam jāizlemj ko vēlies jo katrs no variantiem ir atšķirīgs naudas un laika ietilpības ziņā.
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 493
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 37

Atbildēt briedis » Pirm Mai 10, 2010 11:42 am

Es īstenībā taisītu mazliet lielāku jūru, jo kopējās izmaksa neko daudz nemainīsies. Piemēram uzlīmē 60x30x30 burku, stiklos tas ir ap 10Ls. Uz 60cm platuma tev ideāli der 24w T5 lampas, un te uzreiz atkrīt problēmas ar gaismām. Šādā tilpumā arī varēs vairāk izbaudīt, kas ir kas. Ielaist kādu zivi, dažādākus koraļus utt...
Lietotāja avatars
Ghost_az
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ghost_az » Pirm Mai 10, 2010 11:49 am

Mieru, tikai mieru! :)
Ir arī 68 L burka tukša. Mēģinu notirgot, bet nesekmīgi. Izskatās, ka būt jāatstāj. Sākumā jau bija doma iesālīt, bet vajadzētu RO ieviest, lai ar ūdeni nav galvassāpes. Bet tas šobrīd neiekļaujas budžetā. :(
Ir vēl arī 30 L saldūdens, kuru varētu likvidēt (samest garneles 300 litros), taču kaut kāpēc žēl.
Pagaidām - iedarbināšu tos 10 L. Tālāk - jutīs kas un kā notiek.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Pirm Mai 10, 2010 6:30 pm

Rikordea būs dārgas un pie mums nekur smukas neatras , fungia 10L nebūs vieta (parasti tirgo ~8-12cm diametrā)un ir diezgan kaprīza , Caulastrea var droši likt un dažas ir arī man un citiem jūrniekiem pieejamas.
Lietotāja avatars
Zuzepe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 19
Pievienojies: Piekt Feb 12, 2010 1:01 pm
Vecums: 39

Atbildēt Zuzepe » Pirm Mai 10, 2010 10:02 pm

Par tām diodēm... Es paņēmu tās lētās kur ir 24 diodes - uz 80L ir pat par daudz tās mēnessgaismas! Un gaisma arī ir "labi zila"  :yaya:
Mana sapņu mašīna? – naudas drukājamā mašīna...

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis