Kas vēl būtu nepieciešams

Viss kas saistīts ar pirmo jāras akvārija startu, akvāriju un vietas izvēle, u.t.t.
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1564
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt nbinc » Tr Sep 30, 2009 10:35 am

Vakar biju pie Brieža ciemos, apskatīju jūru dzīvajā !!! Ļoti patika un grasos iesālīt savus 40 litrus.
Tagad pirms šī atbildīgā pasākuma apkopoju visu ko man vajadzētu veiksmīgam startam.
Mongoose it kā jau augstāk visu aprakstīja, bet es te vēl papildināju (precizēju) sarakstu un gribu pārliecināties ka neko neesmu aizmirsis lai nebūtu jācieš/jāgaida kāda pavisam maza sīkuma dēļ.

Tātad man būtu nepieciešams lai iestartēt jūru (ar domu ka akvārijs man jau ir):
- argonīts. No diskusijas te pat Forumā sapratu ka mazam akvārijam labāk būtu 0,5-1mm lielas frakcijas grunts, teiksim 3-5 cm biezumā;
- dzīvie akmeņi (briedis teica kādu 5 kg uz 40 litriem sākumam varētu pietikt, vēlāk piepirkt vēl);
- sāls (sapratu ka Tropic Marin ir šodienas līderis sāļu jomā).
- RO ūdens. Ši lieta man jau ir.

No tehniskā aprīkojuma vajag nopirkt:
- sildītājs. Ir kādi sīkumi kurus būtu jāzin pērkot sildītāju Jūrai ? Vai ir kādi speciāli, kompakti Jūras sildītāji kurus var paslēpt aiz dzīvajiem akmeņiem?;
- otrs sildītājs sāls ūdens sagatavošanai.
- straumes sūknis. Kā sapratu būs vajadzīgs sūknis ar jaudu 20x akvārija apjomi stundā;
- jūras lampas (6500K+zilas lampas). Jauda apmēram 1 w/l vai nedaudz vairāk. Te gan būs jāsaspringst jo 50 cm akvārijam sameklēt tādu lampu būs pagrūti;
- kāds mazs sūknis sāls/ūdens maisīšanai. Vai Eheim Compact 300 ar 300 l/s pietiktu ?;
- precīzi svari sāls svēršanai (mūsu lielveikalos tādu preču pa pilnam);
- refraktometrs (eBay);
- ciparu termometrs (ebay);

Tad laikam arī vajadzētu dažas "saimniecības" preces. Esošos saldūdens aksesuārus laikam lietot kopā ar Juru nav ieteicams (lai "nesālītu" saldūdeni un neienestu nitrātus/fosfātus/mikrobus jūrā):
- šļaukas ūdens noliešanai/pieliešanai;
- pincete;
- magnēts stikla tīrīšanai;
- tilpne (spainis) ūdens sālīšanai.

Ko es esmu aizmirsis?
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 492
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 36

Atbildēt briedis » Tr Sep 30, 2009 11:00 am

Izskatās ka viss ir atrisināts izņemot gaismas. Es mēginātu atrast vai nu 2 x T5 24w. LV grūti dabūt. Vai arī īlt kompaktās 6400K + zilās diodes.

Akmeņu domāju ka tev vairāk i nemaz nevajadzēs, pērkot koraļus parasti līdzi nāk arī mazs akmens.
Sildītājs der pilnīg jebkurš.
Sāls maisīšanai šobrīd man ir : http://www.vauvau.lv/index.php?page=sho ... t&Itemid=8
zem 4ls un 20L spaini samaisīt nekādas problēmas.

Ja plāno likt klāt ārējo Eheimu tad tas jau spēs nodrošināt diezgan palielu straumi. Cik viņam ir L/stundā? Ja būs pa īsu tad papildus var pielikt "nano" sūkni (tādu kā tev 500niekā akvārijā ir ielikts papildus straumei).

*** sāls maisīšanai tev ar vajadzēs sildītāju, jo sāli jāmaisa pie ~25 grādiem.
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1564
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt nbinc » Tr Sep 30, 2009 11:16 am

Par otro sildītāju patiešām nepadomāju. Papildināju sarakstu.
Par sildītāja marku gan vēl esmu meklējumos, gribu kādu mazgabarītu sildītāju. Ko varētu teikt par AquaEL plakanajiem plastmasas sildītājiem ? Reklamē ka ar tiem akvārija iemītnieki nevar apdedzināties.

Par ārējā filtra izmantošanu es sapratu ka tas nav vajadzīgs, arī Forumnieki visu laiku atrunāja to izmantot. Kaut gan sarunā ar briedi sapratu ka to Eheim 2215 tomēr varētu izmantot ja izvelk visu standarta pildījumu un aizpildot filtru ar rupju argonītu vai dzīvo akmeņu lauskām. A ja Filtrā vēl iedabū iekšā CO2 tad sanāks tāds mazs kalcija reaktors :)

Par sūkņiem, man patreiz iepatikās Hydor Koralia nano, to varētu izmantot kā straumes sūkni. Sāls maisīšanai laikam to mazo Eheim Compact 300 izņemsu no 500 litrīgā un kārtīgi izmazgāšu.... būs sālīšanai.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2341
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51

Re: Kas vēl būtu nepieciešams

Atbildēt Mongoose » Tr Sep 30, 2009 11:58 am

Šo to no savas pieredzes , kas var arī neatbilst pareizībai, bet es tā daru.
Sildītājs , nu tā jaudu ja iespējams izvēlēties tādu lai tas pie patstāvīgi ieslēgtas darbības nevar akvā t pacelt vairāk kā 4grādus.
Sildītāju ūdens sagatvošanai izmantoju tikai pašā sākumā kad par visu biju ļoti uztraucies, tagad to vairs neizmantoju, jo RO ūdens kurš uzkrājas kādā tilpnē ~ ir ieņēmis telpas temperatūru , tātad ~20grādi - berot klāt sāli ūdenim notiek izotermiskā reakcija un ūdens t nedaudz paceļās ~3grādi. ja pāris stundas maisīsi ar kādu sūknīti un trauks būs noslēgts tas arī pieturēs temperatūru.

Sildītājam ja tas atklātā akvārijā un būs kādas anemones vajadzētu uzmaukt virsū aizsargrežģi jo tās var uz to uzlīst un pēc tam kad tas ieslēgsies...........
Rincis
LAK biedri
Atbildes: 1003
Pievienojies: Piekt Jan 04, 2008 11:31 pm
Atrašanās vieta: Rīga, rajons starp Ziepniekkalnu un Valdlaučiem

Atbildēt Rincis » Tr Sep 30, 2009 12:02 pm

Mongoose rakstīja: berot klāt sāli ūdenim notiek izotermiskā reakcija un ūdens t nedaudz paceļās ~3grādi.
Kas tas par izotermisku procesu, kurā mainās temperatūra?  :embarrass:
[color=green][size=100]Piedāvāju dažādus ūdens ūdens filtrus par labu cenu, sīkāk, [url=http://www.akvapro.lv]šeit[/url][/size][/color]
[color=green][size=100]Reversā osmoze, rezerves daļas, [url=http://www.akvaristuklubs.lv/forums/tirgus-placis/letas-reversas-osmozes/]šeit[/url][/size][/color]
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Tr Sep 30, 2009 12:07 pm

Nu paņem ar roku sintētiskās sāls sauju un ieliec to RO ūdenī , sajutīsi to procesu.  vārds izotermiskā reakcija nebūs gan pareizs, vienu vārdu sakot šķīstot ai sintētiskajai tsālij izdalās siltums.
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 492
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 36

Atbildēt briedis » Tr Sep 30, 2009 12:22 pm

Ar otru sildītāju Mongoose taisnība, bet ..

Tā kā es ūdeni sestdienā vai svētdiena no rīta palaižu tecināties no krāna (16 grādi) un pēc pāris stundām jau gribu sālit, lai līdz vakaram visu tehniku var novākt nost. Tad īsti nav laika gaidīt kamēr uzkāpj līdz vajadzīgajai temp. Vai arī īsti nav kur nolikt to trauku, lai sildās. Vasarā noliku uz īsu brīdi vietā kur saule spīd, bet pārējā laikā ar sildītāju.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Tr Sep 30, 2009 1:07 pm

Nu jā , jāskatās pēc apstākļiem kā kuram ērtāk, ā par tiem traukiem - domāju nav nekādas problēmas izmantot tos pašas kas saldūdenim tos paskalojot. Veikala akvārijam ko apkalpoju izmantoju dažreiz viņu spaiņus kuri paredzēti ūdenim.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis