Straume

Viss kas saistīts ar pirmo jāras akvārija startu, akvāriju un vietas izvēle, u.t.t.
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1072
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2008 7:11 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 51

Straume

Atbildēt normunds34 » Sv Apr 19, 2009 12:03 am

Palasot jūrnieku tēmu radās jautājums (varbūt man komentārs nebūs pareizajā sadaļā )kā jūras zivis un pārējie iemītnieki atpūšās pa nakti , ja nepartraukti ir tik lielas straumes ?
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 48
Contact:

Re: Straume

Atbildēt AigarS » Sv Apr 19, 2009 12:58 am

Akvārijā straume nav vienādi spēcīga visās vietās. Ir zonas (man, piemēram, pārsvarā aiz akmeņiem), kur straume ir vājāka - tur arī pa nakti zivis ielien. Tajā laikā (pa naktīm) no turienes izlien citas - nakts radības, piemēram, krabji, tārpi, ofiūras, u.c. kas pa dienām nav redzami .... interesanti vispār ;)
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1072
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2008 7:11 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 51

Re: Straume

Atbildēt normunds34 » Sv Apr 19, 2009 8:42 am

Skaidrs !
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2342
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51
Contact:

Straume

Atbildēt Mongoose » Sv Apr 19, 2009 8:48 am

Nolēmu mazlit uzrakstīt par straumi , kāpēc tieši jūras akvārijos , īpaši rifu akvārijos tai ir liela nozīme.  Tātad Jūras akvārijos kur kā vienīgais biofiltrācijas veids ir dzīvie akmeņi (lsīt sadaļu Dz. akmeņi) To pareizai funkcionēšanai nepieciešama diezgan liela strume (~20apjomi no tilpum.) tikai šāda strume var akmeņu virsējo kārtu nodrošināt ar pietiekošu skābekļa daudzumu lai aerobās baktērijas veiksmīgi tiktu galā ar savu darbu - slāpekļa cikla pirmo daļu.
Otrā svarīgākā strumes nepieciešamība ir skābekļa un barības piegādāšana koraļļiem un citiem sēdošiem bezmugurkaulniekiem. SPS koraļļu polipiem optimālākā barības noķeršana ir strumē. Varbūt rodās jautājums kāpēc tā nepieciešama ja reiz lielākā daļa koraļļu ko mēs turām ir fotosintētiķi. - Ne visa koraļļu kolonija spēj vienādi daudz saņemt gaismu tādejādi sevi nodrošinot ar enerģiju, apakšē'jām koraļļu daļām tomēr straumes atnestās barības vielas ir nepieciešamas visvairāk , bet bieži tas ir nepietiekams un koraļļu apakšējās daļas atmirst.
Tā pat kā strume koraļļiem var piegādāt gan skābekli , gan barības vielas tā arī aizskalo visas "kakas" kas rodās vielapmaiņas procesā, dažādas egresijas gļotas un citus izdalījumus.
   Zivju akvārijos bieži straume ir krietni mazāk un pat līdzinās saldūdens akvāriju ūdens kustībai. Tas tādāļ ka akvārijā esošajiem akmeņiem nav biofiltra funkcijas, to veic spēcīgi mākslīgie biofiltri uz bioboliem ārpus akvārija. Tāpēc šajos akvārijos ir parasti ļoti liels fosfātu un nitrātu līmenis kas zivīm nav tik bīstams kā koraļļiem un pēdējie kā likums šādos akvārijos nav. Jo to dz. apstākļi ir neapmirinoši.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

cron