Par jūru

Viss kas saistīts ar pirmo jāras akvārija startu, akvāriju un vietas izvēle, u.t.t.
Lietotāja avatars
UKK
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 124
Pievienojies: Pirm Okt 13, 2008 6:34 pm
Atrašanās vieta: Grobiņa, Liepāja
Vecums: 26

Par jūru

Atbildēt UKK » Tr Apr 15, 2009 7:38 pm

Jautājums sekojošs- vai mēģinājums ierīkot jūru 25 litros varētu būt veiksmīgs, un vai tilpums nav par mazu? Un vai tāda tilpuma akvārijs var iztikt bez tām mizlīgi dārgajām aparatūrām, ar to zemgaldes tīrīšanas akvāriju u.t.t., tātad akvārija izveidošana un uzturēšana varētu sanākt lētāka, par lielajiem tilpumiem?
Jautāju, jo gribu zināt, ir vērts mēģināt un sākt vākt garum garo un gudro informāciju, vai nē.    :happy:
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 49

Re: Par jūru

Atbildēt AigarS » Tr Apr 15, 2009 10:25 pm

Man liekas Alekss sāka ar 20L jūru, un diezgan veiksmīgi; tikko meicha tādā veidā sāka savu jūras praksi 40 litros ...
Vispār šajā pašā sadaļā ir tēma Kas būtu nepieciešams "mini jūras" veiksmīgam startam, kurā visi Tevis uzdotie jautājumi ir atbildēti.
Droši vari sākt lasīt to sadaļu, jo dārgā zemgalda "padarīšana" Tev priekš tā nebūs nepieciešama!
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
Lietotāja avatars
meicha
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 220
Pievienojies: Piekt Nov 21, 2008 3:45 pm
Atrašanās vieta: RĪGA
Vecums: 43

Atbildēt meicha » Pirm Apr 27, 2009 7:57 pm

jā un plānoju vēlvienu mini Jūru palaist ... vis ir ļoti vienkārši ... nav sarežģīti . No sākuma es ar daudz lasīju un man likās ka tas nav iespējams bet kad sāku likt kopā aizgāja kā pa sviestu...
lai izdodas visas ieceres
Lietotāja avatars
UKK
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt UKK » Tr Apr 29, 2009 10:04 pm

Visu to jau esmu izlasījis un cik sapratu arī izdevumi atkarīgi no tā, ko gribu.
Meicha- cik tev 40L kopā izmaksāja, līdz sāka viss kārtīgi rosīties uz priekšu?
itkā nedaudz naudas esmu jau iekrājis..  :pray:

palasiju tavu ierakstu par akvārija palaišanu. Ieraudzīju to skaitlti ap 160ls un man tā kā noplaka tas lielais gribasspēks.  :ugly:
Vēl ko krāt un krāt..  :kapitulate:
Lai gan Tev tas akvārijs nu gandrīz divreiz lielāks.
Lietotāja avatars
meicha
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 220
Pievienojies: Piekt Nov 21, 2008 3:45 pm
Atrašanās vieta: RĪGA
Vecums: 43

Atbildēt meicha » Tr Apr 29, 2009 10:26 pm

nu jā nezinu kā ar 20 l vai sūknim tur vispār ir vieta  :D  bet sūknis tāpat ir vajadzīgs ,maksā tikpat cik man 27 ls.jā ekonomēsi uz akmeņiem jo Tev vajadzēs viņus uz pusi mazāk.uz ūdeni ar neko daudz nesataupīsi ,jāsāls ies ilgāk... tad vēl Reversās osmozes filtrs kas attīra ūdeni arī izmaksās to pašuko man aptuveni 120 ls bet es to visu pirku pakāpeniski un tie 160 bija pirmais mēnesis ...cik ir tagad negribu biedēt bet tas nav tā ka tēree vienaa dienaa pakāpeniski pa drusciņam tā summa krājas ...
lai izdodas visas ieceres
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 493
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 37

Atbildēt briedis » Cet Apr 30, 2009 12:17 am

Negribas aizbiedēt topošo jūrnieku, bet mans 58l akvārijas šobrīd ir izmaksājis ap 500ls, bet pēc šī skaitļa nekādā gadījumā nevajadzētu vadīties ka bez 500ls nav ko sākt.

Akvārijas pilnā aprīkojumā + straumes sūknis ~150ls
Taimeris, pagarinātajs, galds ~ 30Ls
6kg akmeņi, vairāki koraļi, krabis, pirmais ūdens, grunts + 20kg sāls spainis ~ 160ls
Reversās osmozes aparats, bļoda, refraktometrs, "kīniešū" straumes suknis ūdens maisīšanai (primāri iegādats drošībai, ja kaut kas ar galveno sūkni notiek) ~ 160ls

Daudz ko pirku ar domu uz priekšdienām. Gan jau pienāks tā diena kad iesālīšu 300L akvāriju.
Lietotāja avatars
Matrixs
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 537
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 4:29 pm
Atrašanās vieta: Liepāja

Atbildēt Matrixs » Cet Apr 30, 2009 8:55 am

Nu mani 40 litri netuvu nemaksāja 500 Ls Precīzi neesmu skaitījis, bet šķiet ka startā iztiku ar salīdzinosi nelielu summu.varētu būt pat zem 200 Ls
[img width=114 height=13]http://foolstown.com/sm/neo.gif[/img]
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2363
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 52

Atbildēt Mongoose » Cet Apr 30, 2009 9:45 am

Kristian - esi takš Kuldīdznieks, nu ja ir vēlēšanās un gribēšana varam satikties un Tev visu izstāstīt un izrādīt, varu ar ko līdzēt.
alekss
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 115
Pievienojies: Piekt Feb 01, 2008 11:23 am

Atbildēt alekss » Cet Apr 30, 2009 10:42 am

Iespējams 500 Ls uz 58 litriem ir padaudz, jo es uz saviem 500 litriem (350+150) iztērēju ap 800 Ls, bet viss atkārīgs no iespējas sarunāt lētāku un izdevīgāku piedāvājumu.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Cet Apr 30, 2009 11:39 am

Daudz jau runāts par tām cenām - protams gala rezultāts ar koraļļiem zivīm būs tie 5-10Ls uz Litru , bet.
Ja mums jau ir akvārijs - tilpumu gribam ~30-50L  Kristianam ja neko nejaucu bija arī Boyu akva. Kuari vienīgo ko vajag nopirkt cirkulācijas sūkni Aquael (~11Ls)  Akmeņus tur vajadzētu nu kādus 5Kg (35Ls) Sāls(5Ls) Kādu zooantusiņu un Xeniju piešķirtu tāpat . Tātad starts sanāktu ~50-60Ls. Turpmākās izmaksas ja negribam zivis(man nevienā mini nav bijušas zivis jo domāju ka bezmugurkaulnieki ir pietiekoši interesanti un arī akvārija uzturēšana ir lētāka) Krabji vientuļnieki 2-5Ls gab Garnele ambionsis ~12-15Ls. Nu kaut kā tā.
Lietotāja avatars
UKK
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt UKK » Cet Apr 30, 2009 5:51 pm

Mongoose- šorez laikam kaut ko jauc gan- es esmu Grobiņnieks.  :yaya: Un boyu aqua man arī nav.  :no:
par jūru plānoju taisīt šo te-
[img width=320 height=240]http://i118.photobucket.com/albums/o94/ ... 562jam.jpg[/img]

Ja šķērslis nebūtu izmaksas, man prātā ir vēl viena doma. 54L aquā ir palikuši tikai 3 danio gailītis un viens koridoriņš. Tos es varētu iekārtot mazajā, bet jūru taisīt 54l aquā. Bet problēma ir tā, ka pašlaik izskatās, ka sasodītās krīzes dēļ šovasar man nebūs darba.  :mad: Iepriekšējā ir spēcīgās krustcelēs uz pamata darbinieku atlaišanu, bet jaunu šijos laikos atrast ir praktiski neiespējami, protams, vienīgi pa blatu, bet man ir sanācis tā, ka apkārt blati nemētājas. :laugh: Nu tā nedaudz izplūdu.  :kapitulate:
Tāpēc process varētu spēcīgi ieilgt.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Cet Apr 30, 2009 11:59 pm

Jā , nolaidu šķērsām sajaucu ar Kristu no akvarijs.com Nu nekas, šaj akvai būs papildus gaismas problēma - vismaz jāsameklē pareizā spektra lampas, bet kā tad paliek ae ZZ. Tā takš Tev man liekās ir vienīgais eksemplārs LV.  Vismaz es tādas - pareizas - formas ZZ neēsmu nekur redzējis.
Lietotāja avatars
UKK
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt UKK » Sest Mai 02, 2009 6:33 pm

Mans  pareizo formu skaistulis apmēram pirms mēneša nomira. vienu rītu pamodos un viss, normāli horizontāli, itkā tikai apstājies, lai atpūstos viņš miris `lidoja` pa akvāriju, nedaudz pat atgādinādams to ainu, kur Titānika filmā mirusi ūdenī peldēja tā sieviete ar skaisto kleitu. Garstāvoklis protams bija pilnīgā pa...., kad vakarā mani vecāki ieradās ar jaunu zelteni. Es dusmās gandrīz eksplodēju. Nopirkuši kaut kādu bronzas krāsas modificētu kropli(kā jau vairums zelteņu), apgrauztām spurām un uzpūtušos vēderu. aaagh, es biju to zivi gatavs gabalos sacirst.  :poha: Nu okei, viņa jau nav vainīga, bet tad kad es sāku dusmās purkstēt uz vecākiem, no viņu puses pavīdēja teikums- mēs tikai gribējām atrast līdzīgu tavējai.. Un tad es pavisam sadusmojos- kā var tādu kropli pielīdzināt manam skaistulim!? Tad man interese par akvāriju nedaudz zuda, jo katru reizi paskatoties uz akvas pusi es paliku nenormāli dusmīgs, jo mana skaistuļa vietā peldēja tas urods. Bet tad atdevu viņu kādai draudzenei, kura par viņu pienācīgi rūpējas.
  Tāpēc tagad man akvārijs tāds pustukšs, neesmu vēl pieņēmis domu, ka manas skaistās un vienreizējās zeltenes teritorijā varētu peldēt kāds cits iemītnieks. Tagad, kad modificētais kroplis(jā, tā es viņu nosaucu.  :embarrass:  :laugh: ) vairs akvārijā nav, man, protams, atkal interese par akvāriju ir atpakaļ un viss rit pilnā sparā.  :happy:

Problēmas ar lampām būtu mazajam, vai lielajam aquam?
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 49

Atbildēt AigarS » Sest Mai 02, 2009 9:05 pm

Kristians rakstīja: Problēmas ar lampām būtu mazajam, vai lielajam aquam?
Nu Mongoose noteikti nebija domājis, ka tā būs liela problēma, vienkārši tam BOYU akvārijam, par kuru viņš domāja, jau ir jūrai piemērotas lampas.
Tavā gadījumā būs vienkārši jāuztaisa vāks ar pareizu apgaismojumu. Uz tiem 25L laikam būs labi 1x18w baltu + 1x18w Actinic Compact lampas ielikt .. a varbūt 3 mazakjaudīgas (precīzi tagad no galvas nepateikšu kas ir pie mums dabonams).
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
Lietotāja avatars
magnola
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 362
Pievienojies: Otr Jan 27, 2009 11:04 pm
Atrašanās vieta: Rīgas raj.

Atbildēt magnola » Tr Sep 02, 2009 5:40 pm

Es ar sen jau skatos un priecājos par jūrām. Visu laiku ir doma pārtaisīt mazo 20l saldūdens akvu par jūru .

Tikai man ir ir atkal tāds jautājums, cik ilgi tāda mini jūra 20-30l varētu palikt bez elektrības? Man ir tāda nelaime, ka dzīvoju vietā, kur bieži zūd elektrība  :( Vispāt kā jūs jūrinieki atrisiniet tādu problēmu?
Saldūdens akvai nekas nenotiek, ja pazūd elektrība, tad jūrai laikam sekas ir graujošas?

Tad vēl jautājums par ūdeni, vai ir iespējams sagatavot vai dabūt ūdeni bez RO filtra?
360l akvārijs

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis